Kupnja iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja iMac


03.09.2017 | 14:54
zabac kaže:
Boli me quac. Misli si sto zelis. Manjak memorije vise usporava racunalo nego sporiji disk.

imaš pravo ali radije nek stavi SSD..
03.09.2017 | 15:47
Ja se slažem sa Žapcem. SSDom kompenzirati nedovoljno memorije je loša taktika. Brzina je naizgled ok, ali na windows način.
Najprije RAM u količini takvoj da u normalnom radu nikad ne dolazi do swapa. Onda, ako je workflow takav da se često čita/piše s diska - SSD.
03.09.2017 | 16:01
Meni nije jasno zasto onda na novi imac stavljaju "samo" 8 gige rama? Pa jel to dosta il nije? Za windows je dosta osim za igre i neki profi audio video posao.
03.09.2017 | 20:47
Zašto ne bi stavljali "samo" 8 GB? Nije da se ne može raditi s 8 GB RAM. I HDD-om. Ali, ako pričamo o tome koji je pravilan redoslijed upgradea hardvera u svrhu povećanja brzine rada - najprije RAM-a toliko da u uobičajenom radu korisnika nikad ne dolazi do swapanja, a onda, ako je i dalje opravdano - SSD.

Naime, netko ima takav workflow da se (neovisno o korištenju RAM-a) čita i piše puno podataka sa / na masovnu memoriju (npr. obrada fotografija, video, često pokretanje i quitanje većeg broja aplikacija...), onda će mu SSD sigurno ubrzati rad. Ali ako pri tom nema dovoljno RAM-a, neprekidno swap-anje će tom SSD-u značajno skratiti životni vijek.
04.09.2017 | 16:29
Problem je kad korisnik prvi puta kupuje Mac i silom gura Windowse na njega. Pa 8GB nije dovoljno za desetku ili ne dao Bog za virtualni stroj u kojem se vrte Windoze. Ja nikad nisam na Mac stavio Win, a imam 4 MBP-a na koji bi mogao staviti. Doduse imam jedan HP (smayoo ih obozava ) na kojem imam Win vise zbog mazohizma nego zbog potrebe.
04.09.2017 | 16:39
HP + Win, to i ne može ničem drugom služiti nego mazohizmu. Svakako je previše kinky za mene. Da me netko prisili, vjerojatno bi radije odabrao da mi zabijaju hrđave čavle u prste, nego da moram koristiti HP s windowsima.
04.09.2017 | 17:37
Ali ako bi na HP lap s winsima, bio priključen koji WD HD ili više njih, onda bi smayoo promjenio priču LOL
04.09.2017 | 18:17
Naravno, onda bi sve to skupa zavezao na krov Volkswagen motornog vozila, sve zajedno bi zalio većom količinom Ballantines viskija i zapalio. Zippo upaljačem.
04.09.2017 | 18:18
Od HP-a jedoino LJ. Još ako je netko doradio driver, tim bolje.
04.09.2017 | 19:20
I HP32, 42, 48 i ostali, naravno.
05.09.2017 | 13:16
Eto moja odluka je pala, narucio sam iMac 21,5" sa 4K ekranom, nadogradio sam memoriju i SSD. Sve dolazi za 10-tak dana.

Jos jednom hvala za sve savjete.
05.09.2017 | 15:25
Super, čestitam!

Možeš možda podjeliti sa nama gdje si naručio i koliko ćeš nakraju sve to platiti?
05.09.2017 | 19:28
Da baš, i mene zanima. Koliki si SSD uzeo? Navedi komponente, molim te.
Inače, mislim da ti komp dolazi iz Mađarske, oni su generalni zastupnici Applea za ovaj dio Europe. Bar su bili kada sam ja kupovao.
I naravno, kao i vicko - pridružujem se čestitkama!
05.09.2017 | 19:55
Želim ti dugo i ugodno korištenje!
05.09.2017 | 20:36
Što ste opsjednuti veličinom diska? 256GB je i više nego dovoljno. Za moje potrebe 128GB i više od 1/2 slobodno. Ostalo po vanjskim diskovima.
05.09.2017 | 21:33
Lako je tebi. Ja sam analno-zgrtački tip po Frommu. Imam uvijek sa sobom backupove svih svojih projekata od 1995 naovamo.
06.09.2017 | 05:35
smayoo kaže:
Lako je tebi. Ja sam analno-zgrtački tip po Frommu. Imam uvijek sa sobom backupove svih svojih projekata od 1995 naovamo.


Nije pitanje da li nositi ili ne nositi podatke, vec zasto oni moraju biti na disku racunala.
Sto fali stiku ili cak microSD kartici usrtekanoj u onaj port na kompu?
Cak i nekon servisu u oblaku?
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2017 | 07:00
zabac kaže:

Sto fali stiku ili cak microSD kartici usrtekanoj u onaj port na kompu?
Cak i nekon servisu u oblaku?


Apsolutno nista ne fali sticku, microSDu ili oblaku.

Al meni zbog posla treba sto vise podataka na unutarnjem disku. Trenutno imam 512 ssd, ali se u 3 navrata pokazalo da bi mi odgovaralo vise.

To ne znaci da sam opsjednut. Samo koristim uredjaj na drugaciji nacin nego ti.
Ah da, Zabac ne voli drugacije...
06.09.2017 | 07:36
I ja imam 512 GB SSD, i volio bih da je 1 TB u kompu. U idućem će i biti, sigurno.
Pa ova generacija iPhonea, što će je predstaviti u utorak, će imati storage do 512 GB.
Tako da nas ima koji volimo puno prostora i u kompovima, a izgleda i u iOS uređajima.
06.09.2017 | 16:25
To mi lići na frenda koji kupuje karavan zbog ljetnog godišnjeg jer mu ne stanu stvari u običan auto.
Naravno, ako se ima novaca, kupi se najveći SSD koji postoji.

PS
Dijete, ne zajebavaj.
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.09.2017 | 23:13
zabac kaže:

Dijete, ne zajebavaj.


Necu vise, do sljedeceg puta... s pola vijagre....
07.09.2017 | 12:04
zabac kaže:
To mi lići na frenda koji kupuje karavan zbog ljetnog godišnjeg jer mu ne stanu stvari u običan auto.
Naravno, ako se ima novaca, kupi se najveći SSD koji postoji.

PS
Dijete, ne zajebavaj.


A ti onda sigurno voziš sportski dvosjed jer ti za svaki dan do posla više ni ne treba.

PS
Djetetu si rekao da ne zajebava, meni nisi.
07.09.2017 | 16:47
Do posla mi je 7 minuta hoda.

Ti ne zajebavaš, već podjebavaš.
07.09.2017 | 20:05
Aaaa, pa ako ti je 7 min hoda do posla onda uopće niti nemaš auto, zar ne?
07.09.2017 | 20:53
Pa normalno da ima auto, što bi susjedi rekli (mislili) da nema
08.09.2017 | 07:22
Kenjajte, samo kenjajte.
U Centru u ZG teako je neku zavist postici.
Auto naravno imam za putovanja.
Fortuna je htjela stan i posao na 7minuta lagane setnje.
Bez obzira ne sve, na poslu sam malo iza 7:00 iako je klisno radno veijeme od 7:30-8:30.
Suosjecam s onima koji se taljigaju po guzvi i do sat i pol.
08.09.2017 | 14:39
Išao bi ti autom na posao, ali ne smiješ jer ako ujutro odeš:
1. neš' kod posla naći parking
2. neš' kad se vratiš doma naći parking

08.09.2017 | 16:31
Da se uključim u raspravu, ako mogu.
Bertone je u pravu za centar grada, parkirnog mjesta ni za lijek.
Ali, možda Žabac kao stanar ima vlastiti parking. Ponavljam, možda.
08.09.2017 | 16:49
Kloba kaže:
Da se uključim u raspravu, ako mogu.
Bertone je u pravu za centar grada, parkirnog mjesta ni za lijek.
Ali, možda Žabac kao stanar ima vlastiti parking. Ponavljam, možda.


Jok. Na cesti uz mjesečnu kartu. Mjesta se nađe gotovo uvijek jer koristim auto suptroni smjenama zaposlenih.

I sad, kakve veze ima auto s kupnjom iMac-a?
08.09.2017 | 17:58
Ne znam ja. To ti meni reci...
zabac kaže:
To mi lići na frenda koji kupuje karavan zbog ljetnog godišnjeg jer mu ne stanu stvari u običan auto.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO