Eksterna grafička kartica za MAC
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Eksterna grafička kartica za MAC


26.04.2016 | 15:37
Ovako nešto.

Zanima me da li netko na forumu ima kakva iskustva s ovakvim karticama.
Kako vidim, GPU crkava na Mac-ovima i ovo bi možda bilo lukavo za MacBook i MacBook Pro serije jer samo jedan model ima diskretnu grafiku, a ostali se oslanjaju na grafiku u procesoru.
26.04.2016 | 16:05
Mda. Fakat je praktična. Lako se prenosi.
26.04.2016 | 16:16
Ma ne za prenositi. Kako postoje docking station za MBP, tako bi se ovo uštekalo u dock i dobilo se veliko povećane grafičke snage. Očito precesorske snage ne nedostaje, ali je grafika dosta loša u većine prijenosnika.
26.04.2016 | 16:51
To je dobra stvar,veliko je zbog napajanja.Ima i manjih adaptera ali je onda napajanje problem.
26.04.2016 | 16:59
Najjaci je otvor kroz koji vire naponski kablovi
26.04.2016 | 17:24
IMA TKO ISKUSTVA S TIME???
Ne nužno s ti modelom, već s eksternim grafičkim na MAC-u.
26.04.2016 | 18:46
Malo sam i ja proučavao te BIZON_e, možda bi si nešto uzeo za mini i7 ,16gb rama imam, samo mi fali jača grafa. Kad pogledam taj BIZON dobro izgleda, profi napravljano, ali brate moj samo kučište je skoro 500$...malo morgen. Ponuda je jako slaba, neznam zašto neke poznatije kompanije ne zagrizu u taj segment tržišta, jer kupaca bi sigurno bilo, ali dat za kučište 500$ je ipak previše.
26.04.2016 | 20:47
Dell ima nešto što ne paše.

Razer ima.

Asus ima, ali ne znam u kojoj fazi.

I Razer-ovo košta 500$. Ne čini mi se to jako skupo ako se gleda kako se dobiva velika grafička snaga.
27.04.2016 | 05:38
@Zabac, ako može koji link na eBay ili sl. za razer, ja ništa nemogu naći.
27.04.2016 | 06:07
Pa linkovi su zeleni. Zar ne rade? Men otvara i s androida. Nije eBaj vec njihova stranica.
Lose sam napisao. 500$ je samo kuciste a graficka je posebno.
27.04.2016 | 07:07
Rade linkovi, nego sam mislio neki link gdje se može to kupiti.
27.04.2016 | 08:55
Znam da necu puno pomoci ali ja sam to dosta proucavao jer mi treba jak GPU za posao (color grading koji se oslanja na gpu). Mislio sam to spojiti na svoj i7 Mini (late 2012). Prvi problem je sto ako stroj na koji se spaja nema Thunderbolt 2 (moj Mini nema) kartica se nece iskoristavati u potpunosti. Druga stvar je cijena koja je poprilicna i sto te sve kartice/expanderi meni izgledaju kao neka polu-rijesenja sklepana u garazi. Ovaj Razor djeluje OK ali toga nije bilo prije jedno pola godine.
Moje rijesenje je bilo budzet od kartice+vrijednost Minija=PC sa 6core procom, 32gb rama, 2SSD diska... Ukratko dobio sam visestruko brzi stroj koji radi savrseno, cak sam ozbiljno razmisljao i o nakrcanom 5k iMacu ali financijski jednostavno nema nikakvog smisla (dobio ponudu na nekih 28kkn a PC sam platio 16k) , prosirivost je ravna nula tako da goodbye Mac sto se tice posla. Za surfanje i "po doma" mi je jos uvijek ok
27.04.2016 | 09:23
To znači da se meni ne isplati to uzimati ? Imam isti mini, piše thunderbolt do 10 Gb/s , znači taj port nije dostatan za vanjski gpu ?
27.04.2016 | 09:30
Biti ce brze sigurno ali neces izvlaciti maksimum jer jednostavno nema dosta bandwitha. Ne znam za sta ti treba ali po meni poprilicno neisplativa investicija za vecinu. Da ne spominjem da imas ogromnu, glasnu kutiju na stolu
27.04.2016 | 10:51
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...
27.04.2016 | 13:10
cariblanco kaže:
To znači da se meni ne isplati to uzimati ? Imam isti mini, piše thunderbolt do 10 Gb/s , znači taj port nije dostatan za vanjski gpu ?
Dosta je,gledao sam kod lika slozenu extrenu grafiku preko adaptera.Lupa gta V oko 120 FPS-a.Nisam mogao vjerovati kako leti
27.04.2016 | 13:46
Ako se hoces igrati vjerojatno je dosta. S druge strane za te novce kupis ps4 pa se igras ko covjek
27.04.2016 | 14:03
drlovric kaže:
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...


Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.
27.04.2016 | 14:20
zabac kaže:
Ovako nešto.

Zanima me da li netko na forumu ima kakva iskustva s ovakvim karticama.
Kako vidim, GPU crkava na Mac-ovima i ovo bi možda bilo lukavo za MacBook i MacBook Pro serije jer samo jedan model ima diskretnu grafiku, a ostali se oslanjaju na grafiku u procesoru.


Ja sam IMAO dodira sa ovim : magma.com/

Ova je ovakva duc.avid.com/showthread.php?t=330575 Spojena je za klijenta na Mac Pro 2013. U njoj nije bila graficka karta vec eSATA za Areca RAID sasiju.

Mac je Osirix radna stanica sa 2 dijagnosticka Barco monitora + Cinema 30" .

Backup je bio preko Magme (Magma je spojena 10m thunderbolt kablom na Mac) na Areca sasiju. Nije bilo nikakvih problema. Sve je radilo kao na starom Mac Pro-u iz kojeg su izvadjene kartice.
27.04.2016 | 20:44
zabac kaže:

Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.


to i ja čekam a mislim da kad i dođe da će više njih ponudit razna rješenja.
Samo kao što ostali spominju žalosno je to što apple više nije onak jak sa performansama kao sa dizajnom.. Jedino što ga još drži je OS X a valjda to neće smrdat(mislim na stabilnost) Jednostavno su prepucane cijene a još uvijek nisu rješeni neki problemi koji se vuku odavno(iMac 2015 retina, ljudi još uvijek pišu o mrljama po ekranu.)
27.04.2016 | 21:34
zabac kaže:
drlovric kaže:
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...


Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.


A prema nekim glasinama možda ostane i bez quad procesora što bi po mom skromnom znanju o računalima bio minus. Ja čekam predstavljanje u lipnju, pa ću donjet odluku dali novi model ili trenutni s diskretnom karticom. Također mi se ne dopada ideja o odvojivom ekranu osjetljivim na dodir makar se sumnja da bi do toga moglo doći.
28.04.2016 | 15:29
Ja sam vidio ovo kod jednog Amera i radilo mu je cisto ok. Mislim da im TB 2 u rMBP.

Akitio Thunder2 PCIe Box
28.04.2016 | 19:02
Taj Akito je dosta zanimljiv, dobra uzrada a nije preskup-oko 250 $ . Jedino me muči kakve kartice mogu ići u njega, kažu da je tih, ima samo jedan kuler straga, ali nisam našao negdje podatak za napajanje. Gledao sam video i vidio iznutricu i nisam primjetio napajanje ? Ima samo adapter od 70W , kako staviti neku jaču grafičku unutra ? Koliko neka malo jača grafa troši struje ?

Sad gledam Bizon iznutra, pa i on nema napajanje. Znači svi ti boxovi se napajaju preko adaptera, s tim da na Bizon_u ružno strše oni kablovi van. sad me stvarno zaintegrirao taj Akito od drlovrića, stvarno je kvalitetne izrade, u pola cijene...samo da još saznam koja grafa može unutra. Thunderbolt 2 kabel je u pakiranju, koji je kompatabilan unatrag s thunderboltom prve generacije.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
28.04.2016 | 21:38
cariblanco kaže:
Taj Akito je dosta zanimljiv, dobra uzrada a nije preskup-oko 250 $ . Jedino me muči kakve kartice mogu ići u njega, kažu da je tih, ima samo jedan kuler straga, ali nisam našao negdje podatak za napajanje. Gledao sam video i vidio iznutricu i nisam primjetio napajanje ? Ima samo adapter od 70W , kako staviti neku jaču grafičku unutra ? Koliko neka malo jača grafa troši struje ?

Sad gledam Bizon iznutra, pa i on nema napajanje. Znači svi ti boxovi se napajaju preko adaptera, s tim da na Bizon_u ružno strše oni kablovi van. sad me stvarno zaintegrirao taj Akito od drlovrića, stvarno je kvalitetne izrade, u pola cijene...samo da još saznam koja grafa može unutra. Thunderbolt 2 kabel je u pakiranju, koji je kompatabilan unatrag s thunderboltom prve generacije.


Bizon je zapravo njihova obrada Akitio-a, oni uzimaju to kučište i prerade ga za garfičke kartice. Sam po sebi Akitio nije predviđen za grafičke kartice i originalno napajanje nije dovoljno za moderne grafičke. Tako da ako uzmeš Akitio Thunder2 moraš još dosta toga doraditi da bi stavio grafičku unutra. Evo ti link na forum gdje imaš mnogo primjera kako su to ljudi sami slagali.
Bizon je jedno od riješenja, ali da je skupo, skupo je.

www.techinferno.com/index.php?/forums/to...ware-guide-for-macs/
28.04.2016 | 21:46
Problem Akitio je što ne prima grafičke kartice nativno. Treba kemija i napajanje. Zato je možda BizonBOX 2 dobar jer može goniti 200W tj. 300W grafičku karticu.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
28.04.2016 | 21:53
zabac kaže:
Problem Akitio je što ne prima grafičke kartice nativno. Treba kemija i napajanje. Zato je možda BizonBOX 2 dobar jer može goniti 200W tj. 300W grafičku karticu.


Slažem se to je plug&play riješenje, ali 589$ ili 850$ je stvarno puno. Morao bih otići iz HR, npr. u ŠvabijaLand, da si to mogu priuštiti samo tako.
29.04.2016 | 08:09
Nije mi bilo mrsko javiti se covjeku da provjerim za vas, i da mi kaze kako je on to slozio.

Naime, lik je vojnik americke vojske i kupio je Retinu da ima dobar comp na putovanjima. Medjutim, htio je i gejmerski comp, ali ogranicen je i kilazom i gabaritima, pa je uzeo ovu graficku karticu, tako da bez problema moze i zaigrati igre koje zeli.

Kaze da je spojio na TV, jer je imao problema da dobije sliku na ugradjenom ekranu (valjda je problem samo u laptopima koji imaju dedicated graphic card).

Problem jest bio sa napajanjem jer je on uzeo bas gldnu neku zvijer od kartice, ali mu je to neki indijac slozio u bazi za 20$ (ukljucujuci i materijal), tako da to nije nista skupo niti komplicirano

Ako vas zanima opcija externe grafike ja bi isao tim putem, radije nego dati 500-600-700$ za Bizon :/
  • Law
  • Korisnik
  • 6
29.04.2016 | 08:42
drlovric kaže:

Ako vas zanima opcija externe grafike ja bi isao tim putem, radije nego dati 500-600-700$ za Bizon :/


Ako realno gledaš, ako radiš sam isto te dovede do 400-500$.
Akitio je 200$ otprilike, GTX 960 je 250$, još ovih dodatnih sitnica koje moraš nabaviti + napajanje je 50$ pa si na 500.
Isplati se naravno, tko se usudi prčkati i ima vremena za to.
29.04.2016 | 09:06
Ne bi se slozio! Bizon box je prazan preko 500$. Trebas i za njega kupiti graficku karticu, ako se ne varam
  • Law
  • Korisnik
  • 6
29.04.2016 | 09:08
drlovric kaže:
Ne bi se slozio! Bizon box je prazan preko 500$. Trebas i za njega kupiti graficku karticu, ako se ne varam


Mislim da me nisi shvatio, slažem se da je jeftinije sam raditi, ali opet dođeš do 500$ što nije malo to je moja poanta.
Radiš li sam ili kupiš složeno, nisu mali iznosi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 59 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO