Kako posložiti wireless mrežu G5+PowerBook+DSL
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako posložiti wireless mrežu G5+PowerBook+DSL


09.12.2005 | 17:59
Dakle,

Jučer bio čovjek iz HT-a i spojio ADSL. Prema preporuci s ovog foruma uzeo sam wireless DSL modem (Siemens SE 555) i hoću umrežiti G5 (dual 2,0, 1. serija) i PowerBook (17\", također 1. serija). Za G5-icu kroz par dana ubadam Airport Extreme karticu, a ideja je bila da router stoji u hodniku, a oba kompa da budu bežično umrežena.

Problem je slijedeći: PowerBookom se nikako nisam mogao preko žice spojiti na DSL modem - jednostavno je stalno odbijao vezu, a kad sam prespojio na G5 sve je proradilo kako treba. Sve sam podesio, konektao se i stvar dalje radi.

Međutim, PowerBook i dalje odbija poslušnost: prepoznaje bežičnu mrežu, ali opet se ne da spojiti, bez obzira na to što sam mu unio ime mreže (SSID) i lozinku za pristup. Kao, spoji se na nju, ali ne može se npr. surfati ili skinuti mail. Ako probam prek žice, opet neće, a inače su strojevi bili spojeni Ethernet kablom i umrežavao sam ih svakodnevno.

Što ne valja? Kako podesiti sve te parametre da stvar 100% radi?

BTW, oba kompa vrte 10.3.9 sa svim updateima.
10.12.2005 | 03:41
Je li ti na Powerbooku podeseno da dobije adresu i ostalo preko DHCP-a?
10.12.2005 | 11:07
Je. Adresa koju si je dodijelio je ok - nije u koliziji s G5-icom.

Kaže da je preko Airporta spojen na Internet i da je sve 5, ali ne mogu do ničeg. Web, mail = 0 bodova.

Kakav bi inače bio postupak? Signal wireless mreže je na maksimumu i sve izgleda kao da savršeno dobro radi.
Prilozi:
10.12.2005 | 13:23
Otvori terminal i napiši \"ping 213.191.128.8\". Ako ne dobiješ odgovor, nisi spojen na net. Ako dobiješ, znači da ti postavke DNS-a nisu u redu.
Zaebi DHCP i ručno podesi postavke, jedino što moraš znati adresu routera koja je kod HT-a obično 192.168.1.1. IP Address 192.168.1.10, subnet mask: 255.255.255.0, Router: 192.168.1.1, DNS servers možeš staviti 192.168.1.1, a možeš npr. 213.191.128.8 i 213.191.128.9 (iskon DNS).
11.12.2005 | 23:34
Sredio sam stvar: internet sharing na G5-ici je bio isključen. Of kors, nije moglo biti nešto kompliciranije...

No, sad imam drugi problem: PowerBook se bez problema spoji na bežičnu mrežu, ali nakon 5-10 minuta jednostavno se \"otkači\" i onda moram isključiti pa uključiti Airport i opet radi. I tako stalno. Nije bitno da li surfam ili sam se spojio na G5, uvijek se dešava ista stvar.

U međuvremenu sam formatirao Powerbook i dignuo ga na 10.4.3 sa svim Airport updateima koji su dostupni. G5 ostaje na 10.3.9 dok ne prođe gužva s poslom.

Što sad?

E, da, umrežavanje G5/Powerbook preko žice ide jedino ak ih direktno spojim: ako idem preko routera, neće. Direktna veza funkcionira bez beda. Jel možda stvar u kabelu? Treba li kupiti neki posebni za spajanje preko routera?
27.12.2005 | 19:47
Novi problem: oba kompa sam upgradeao na 10.4.3 i sad imam sranje jer ne mogu više pristupiti DSL routeru! Utipkam njegovu adresu u browser (192.168.2.1) i dobijem ekran koji kaže da mi je Alpha server instaliran?! Ne mogu doći do routera i promijeniti neku postavku ako želim! WTF?!

Što treba pobrisati/deinstalirati da maknem taj Alpha server za kojeg niti ne znam kako se pojavio gore. Ne radim web i ne instaliram niti jedan softver za tu svrhu.

Dalje: Powerbook spojim kablom direkt na DSL modem i sve radi za 5, ali G5 nikako ne mogu umrežiti i/ili doći do interneta preko njega. Probao sam odspojiti Powerbook sa routera i niti onda se ništa ne dešava.
Kad probam umrežiti kompove, sa G5-ice ne vidim Powerbook, a sa Powerbooka vidim G5, ali se svejedno ne mogu connectati jer mi kaže da nije dostupan?!

Sharing je uključen:
- Personal file sharing
- Internet > built-in ethernet
Treba još nešto? Isprobavao sam sve što mi je palo na pamet da bi moglo biti upitno, ali ništa nisam uspio riješiti...
27.12.2005 | 20:12
Pojma nemam sto je taj Alpha server, ali meni nije jasno zasto si ukljucio ili morao ukljuciti Internet sharing na G5, to je totalno besmisleno u ovom setupu.
Jesi li pokusao routeru pristupiti nekim drugim browserom?
27.12.2005 | 20:55
Riba je napisao:
Pojma nemam sto je taj Alpha server, ali meni nije jasno zasto si ukljucio ili morao ukljuciti Internet sharing na G5, to je totalno besmisleno u ovom setupu.

Htio bi imati router spojen na G5 žicom, a Powerbook Airportom, zato je ostao sharing uključen. Nije uopće bitno/potreno, to mi je jasno, ali taj Alpha me muči! Tražio sam po helpu, ali ništa pametno nisam našao.

Jesi li pokusao routeru pristupiti nekim drugim browserom?

Jesam: Safari, Firefox, Opera, Netscape - uvijek isto...
28.12.2005 | 22:38
Za spajanje direktno dva racunara si imao \"uvrnuti\" kabel za mrezu. Probaj sa standardnim mreznim kabelom za vezu preko routera.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 19 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO