logic pro 7
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

logic pro 7


23.11.2004 | 19:19
usprkos sumnji zbog gomile losih kritika po postovima na netu, novopridosli Logic7 me ugodno iznenadio. iako interface jos treba makeupa, i jos nema PDC-a, sculpture i ultrabeat su cisti hit. dodajmo jos i dva nova eq-a (match i linear phase) te mogucnost sejvanja channelstrip preseta i jos nesto djidjamidja (guitar amp, voice transformer etc.) upgrade ko bog. downside (neko je pomislio da ih nema?) je svakako nekompatibilnost s mnostvom AU plugsa te loop browser tipa garageband (sto nisu uzeli onaj iz soundtracka pa da sami indexiramo) koji vidi samo sto on hoce, a ne sto ima na hardu.
zakljucak?
protools bye,bye
07.01.2005 | 00:38
08.01.2005 | 10:44
zakljucak?

Meni jos uvijek nije jasno da pored toliko sofisticiranih alata, softwerskih instrumenata, loopova, efekata, sintisajzera, gigahercnih racunala i ostalih djdndja .. na zemljinoj kugli svakodnevno slusamo tone smecha od glazbe.

Pa se pitam kako su prije 200 godina komponirali, bez real time previewa, najcesce bez ikakva orkestra u blizini, a cak i daleko od obicna klavira. Samo s perom i iscrtanim papirom.

Beethoven potpuno gluh napisao remek djela glazbe; Mozart u bunilu i u vrucici gotovo na samrti napisao simfonije i kljucna djela koja nikad nije ni cuo postavljena na pozornici ...

U kakvim vremenima mi zivimo kad grintamo oko loopova i podrzanog/nepodrzanog ovog/onog .. a sve to nikakve veze s glazbom u njenoj sustini nema.

PS. Ovo je samo refleksija a ne komentar na poruku na vrhu.
08.01.2005 | 15:08
prije svega hvala zvonimiru sto se javio (nemogu vjerovati da ovaj forum doista nikog ne zanima, da nema mac usera koji se bave ovim podrucjem)

slican post ovom zvonimirovom mogli bi staviti u bilo koju kategoriju, pa reci: sto nam treba photoshop, pa Van Gogh je radio tako i tako i vidi sto je sve napravio, ili Frank Loyd Wright, pa njemu nije trebao ArchiCad da napravi svoja remek djela itd,itd...
svako vrijeme nosi svoje alatke, one nisu bitne, vec sto i kako se s njima radi...

siguran sam da bi Bach uzivao u mogucnostima koje kompozitoru donosi Max/Msp, Webern bi otkacio na mogucnosti Reaktora ili SuperCollidera, Bethoven bi sigurno iskoristio vizualizacije kojima bi uz pomoc racunala prevazisao svoj hendikep gluhoce, Wagner bi obozavao Finale...

cetrdesetih godina proslog stoljeca Schoenberg je zapoceo, a Cage dovrsio reformu znacenja onog sto nazivamo glazbom, preciznije kompozicijom. ono do cega su dosli Cage je nazvao organizacijom zvuka, pa tako sve sto ima ikakve veze s mogucnoscu organiziranja zvuka nuzno mora imati veze s glazbom, od zvukova okolisa do softwerskog sintetiziranja...

sto se grintanja tice, trebamo grintati, i to sto vise mozemo, ako za to postoji opravdan razlog, a proizvodjaci softwera i hardwera nam stalno daju prilike za opravdane razloge )

jos jednom hvala zvonimiru sto je istresao dusu, te dao priliku da ovaj forum barem malo zazivi, jer od njega bi svi trebali imati koristi....
09.01.2005 | 07:32
Da istresem dusu jos jednom
U biti ovo je poruka u kojoj molim pametne i talentirane i one koje se bave glazbom na racunalu da me upute na pravu stazu.

Jako me zanima glazba na racunalu. Jer sada mi je racunalo nacin na koji radim, i kako razmisljam. Tako da gotovo uopce vise ne razmisljam "analogno".

Sviram klarinet i znam svirat sax, i imam na papiru oko 40 svojih uradaka koji su nastajali u razlicita doba (mladosti). Sad bih volio pretociti neke od njih u orkestralnu glazbu, ali na racunalu dakako. No moj mali hendikep nastaje kad se nadjem okruzen svim tim softwerom i hardwerom, koji nije jednostavan za uporabu kao sto mi je, recimo, sviranje na klarinetu.

Sto mi treba? Klavijatura koju mogu ukopcat na racunalo. Okej. Znam svirat klavijaturu, jer su note napisane a sviranje je poprilicno vizualno. Znam svirat i klavijaturu naopako, u suprotnom smijeru ali postavljam pitanje: koja klavijatura meni treba? Nemam novaca spiskat u nesto skupo, a opet bih volio da mogu je svirati i da je racunalo kuzi, da postoji dvosmjerna komunikacija (sto jednostavnija -- mogu li ikako zaobiti MIDI interfejs i ustekat klavijaturu izravno u USB?) ali i da mogu na njoj u trenucima odmora, bez racunala, sa slushama ili tiho na zvucnike stvarati nesto.

Treba li mi sintisajzer za to? Koji? Polovni Roland, Yamaha, nesto trece? Molim savjete. Prilicno sam zadovoljan zvukovima koji dolaze s Garagebandom, iako mi onaj grand piano zvuci malo suplje. Softwerski saxofon mi isto zvuci plitko. Zelim malo bolje od onog. Ima li boljih softwerskih instrumenata koje mogu uporabiti u Garagebandu? Ili on dolaze samo s skupljim alatima?

Ili njih moram "upeglat" na sintisajzeru? Onda, ako upeglam zvuk na sintisajzeru, moze li se on bez ikakvih vecih problema prebacit na racunalo? Dakako, ovo nekome moze biti smijesno, ali nisam veteran u digitalnoj glazbi.

Jel dovoljan Garageband? Na mom laptopu G4 umori se Garageband vec nakon 8, 9 traka (tracks -- kako to prevesti na gazbeni hrvatski?) koje sviraju istodobno. Je li Logic bolje rjesenje? Je li optimiziraniji? Ili mozda Logic Express je sve sto trebam?

Steta sto nitko u blizini ne organizira nekakav tecaj za digitalnu glazbu, gdje bih pohvatao sve one osnove koje mi trebaju da ukopcam gdje sto ide.

Ako netko ima vremena, neka odgvori na koje pitanje. Saljem mu CD pun vrhunskih Postscript i OpenType pisama.
09.01.2005 | 13:37
Ako sam dobro shvatio, ono sto zapravo zelis je orkestrirati svoje skladbe. Naravno da za vecu kvalitetu treba izdvojiti i vise love, tako da prvo moras vidjeti koliko mozes love izdvojiti za tvoj setup.

Garageband je entry level, i on u spoju s nekom jeftinijom usb klavijaturom (do 1000kn) moze posluziti kao dobro polaziste. Ako nabavis takvu klavijaturu, ona u sebi sadrzi midi interface, pa je jedan usb slot rijesio pitanje midi-a.

Logic express bi bio korak dalje jer je daleko bolje optimiziran (mozes tjerati vise virtualnih instrumenata) a ima i freeze opciju kojom jednostavno mozes osloboditi cpu te dodati jos koji instrument vise. (Logic express cca 2000 i nesto kuna).

Logic pro je zavrsni korak u toj liniji, i on ti nudi i postprodukcijske alatke no zbog cijene (cca 8000kuna) dohvatljiv je ipak onima koji ce njegovim koristenjem ponesto i zaraditi .

I Express i Pro linija imaju integrirane notation editore (ne vrhunske, ali upotrebljive).

Ovo nije jedina linija koja se nudi, ali mi sluzi kao primjer kako bi trebao razmisljati: odabrati proizvod koji sukladno rastom tvojih potreba mozes upgrade-irati. Npr. GarageBand instrumenti i uradci se mogu koristiti i otvarati u Express i Pro verziji.

No, to je nazalost tek pocetak

Za koliko toliko upotrebljive zvukove orkestra, trebas i neki paket koji sadrzi kvalitetno samplirane zvukove. Zasad je najprihvatljiviji (po cijeni) Garritan personal orchestra www.garritan.com/ (cca. 1800kuna),no iako dovoljno kvalitetan i on ima svojih nedostataka. Profesionalni paketi zvukova dodju i po 40.000 kuna. Potreba svih kvalitetnijih paketa je puno rama, pa ispod 1gb rama ne treba niti razmisljati.

Tu je naravno i pitanje boljeg sound convertera (u slucaju da zelis sam usnimavati klarinet i sax). Tu tek vlada pravo sarenilo; od Digidesignova Mbox-a, 2kanalnog usb audio interface (cca 5000 kuna, uz njega ide i softverski paket pro tools le), pa do fantasticnih firewire Metric Halo interfacea (2kanalnih ili 8kanalnih cca 10.000 kuna). Mnogo ljudi koristi i Edirol i M-Audio, koji jesu jeftiniji (cca 5000 kuna) visekanalni firewire interface-i, ali osobno nisam previse zadovoljan kvalitetom tih convertera. Ima jos gomila opcija, no ukoliko nemas potrebu za usnimavanjem zvuka u racunalo mozes taj moment ostaviti za kraj svojeg setup-iranja i koristiti Macov CoreAudio.

Postoji i drugo rjesenje, koje koristi moj frend koji se bavi orkestracijom (iako na PCu, ali setup funkcionira i na Macu). On koristi Finale( www.finalemusic.com), music notation editor (oni isto imaju entry, mid i pro verzije, pro verzija je cca 4000 kuna) u kombinaciji s gore spomenutim Garritanom, i dobiva zaista impresivne rezultate.

Nadam se da sam barem malo pomogao

Sretno!
11.01.2005 | 23:01
Shlomo,molim te daj mi mail adresu ili se javi Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
zemmo
13.01.2005 | 23:23
Dali mozda Logic 7 funkcionira na mini macu???????????
14.01.2005 | 01:37
Zasto nebi, ako ide giga rama....
07.03.2005 | 22:11
Zvonimir, bojim se da neću reći baš nešto utješno, no treba ti jaki stroj G5 od 2giga na gore, s 1giga rama minimum, i neki midi master keyboard. Može biti i "mali-dječji", ali nikako ga ne preporučam za djecu, jer su obično ti keyboardi s užim tipkama, pa nije baš da se djeca krivo nauče osjećati tipke, isto je tako s lošijim synthesizerima. Ako ti samo priručno sviraš, da bi "ukucao" note u digitalni svijet, onda nije važno kakvu klavijaturu imaš. Zvukove koristiš iz plug-inova, koji se zovu VST instrumens ili slično, što znaš iz Garage Banda, no čini se da ako hoćeš malo više ili bolje rečeno zahtjevnije editirati ipak moraš uzeti neki profi software tipa Logic ili Cubase, koji ja osobno preporučam, ali s obzirom da ti još nisi "navikao" ni na jedan, uz Apple kompjuter je bolje "zakvačiti" se na Logic, jer vjerojatno je "optimiziraniji".
Moja iskustva s G5 2GB i Nuendom (Cubase dođe kao malo jednostavnija Surround verzija i s malo manje video kompatibilnosti, no za tvoje potrebe je puno pristupačniji i zadovoljava - garantiram) su dobra, iako je adekvatni pc (Pentium 2.7Giga) "optimiziraniji", pa kad kupiš lap top možeš i s njim probati.
No ono što ti pc ne nudi, a Mac da to je dobra zvučna kartica, ja koristim PCI dodatnu, ali da ne trebam više ulaza i izlaza, bila bi mi dobra i sama Macova.
Dakle GarageBand je dobar za skice, on će napredovati u svakom upgradeu, no ako želiš odmah biti brži i bolji, odaberi Logic (o njemu ne znam da bih ti nešto mogao tvrditi, osim da neki moji friendovi rade na njemu i zadovoljni su (čak i na pc-u!!!), no uvijek me iznenadi, da me uvjeravaju da su superiorni u odnosu na Cubase, a kao primjer mi meću mogućnosti Cubasea od prije 3godine, pa ih baš i ne mogu sasvim s povjerenjem slušati. To ti dodje kod nas hrvata, svatko svog konja hvali, a ni jedan nema zube

Ne vjerujem da ćeš fulati ni s Logicom ni s Cubaseom, jer to su firme koje dugo rade s Midi-jem, a sad i s Audio mogućnostima, pa ti je to i moj savjet.

Pitaj, jer teško mi je govoriti i govoriti.... o bezgraničnoj temi!!! Rado ću komunicirati!
Nadam se da ovo sve nije bilo prekonfuzno, ali takva je to materija!
17.03.2005 | 15:44
Malo sam zaboravil jednu stvar, a to je Mac OS 9, ako ti je stroj bootable u OS9 onda imaš sreće, jer stari Cubase, prije SX-a, je dobro radil na tom sistemu, pa bi mogao iskoristiti tu pogodnost! Ako je tako, javi se, pa ću ti dati konkretne savjete. puno je efikasnije u smislu broja kanala, koje možeš odjedamput tjerati, OSX je dosta tu opteretil strojeve, naravno uz druge stvari koje su paralelno prestale s optimizacijom (kod Steinberga).
  • EuCryL
  • Posjetitelj
30.05.2006 | 23:04
a sad malo kršenja pravila foruma.. isprika unaprije, slobodno me i zbrisete, ALI..

Malo sam prckao po Logic Expressu i jako mi se svidja.. naravno, to je bila torrent verzija i nije nis posebno unutra imala..

Nego (sad ide krsenje pravila) jel netko voljan napravit kakvu razmjenu stvari - ja bi Logic na DVDu) a nudim dost tog.. pa pm il mail.. a?
31.05.2006 | 01:43
ako cemo se svi ukljuciti... logic xpress sam i ja probao.dobro i polovicno.paralela sa cubase sl neusporedivo losije.a za pro 7 verziju sam i ja zainteresiran.imam sve dvdove i installe,ali shlomo,znas ti mozda nesto sta ja neznam za pokrenut pro7?ako netko zna nek se javi.a do onda ostajem na cubase sl.kada probam,dam misljenje.nevolim srati o necemu sta nisam probao.
31.05.2006 | 07:28
znam ja kako pokrenut logic
31.05.2006 | 19:01
reci i nama,budi drug
  • User
  • Posjetitelj
31.05.2006 | 19:28
Jel ima ovdje korisnika Reasona i jel mi moze neko rec kakvo je stanje sa njim od prelaska na Intel, odnosno jel ima Universal Binary i jel to neko isprobao? I koja je minimalna PowerPC konfa za normalan rad u Reasonu?

Nisam ga jos probao na Macu ali to je softver koji me na njemu najvise interesira...
31.05.2006 | 22:06
coste je napisao:
znam ja kako pokrenut logic


uz xskey...

No, kad ste već otvorili ovu temu samo bih komentirao politiku Apple-a glede Logica.
Dajte ljudima 30 dnevni trial!
Pa nek voze malo i steknu sliku a onda nek se odluče.

Alternativa?
U bijelom svijetu odeš u Apple store pa kao črčkaš po LP-u...
Ko bi normalan na osnovu par klikova ili nedajbožeprezentacijskihinformacija donio poslovnu (napominjem POSLOVNU) odluku o kupnji LP-a??
U Hrvata čak ni toga,bar pošteno i dosljedno do kraja.

A trial od Expressa si mogu staviti negdje, jer je to preokrnjeno za profića kojem opcija nikad dovoljno.

Ja sam svoj nabavio još od Emagica (krasni ljudi i fina podrška), pa Apple update, pa update, pa Universal Blahtruch pa tko zna još što?

Preporuka: Logic Pro za komponiranje, za postprodukciju bilošto drugo...(j... audio softver u kojem fadeove nemreš grafički editirati!)

Što se Reasona tiče, taj pleše i na ibooku G3 ko Njizinski pa nema brige...

Just mine two lipas...
31.05.2006 | 22:59
a jebes to.imam i ja cubase kupljen i sve 5.ali mislio sam onako-za raju da malo poprckam logic,mozda ima tamo nesto za mene.svi ti sitni detalji...plus/minus...sve je to tu negdje i cubase i logic.nisam mislio kupit i izgleda skupo.iskustvo za sada cubase 2 i 3 svakako preporucam,i nije puno...oko 2000kn.ali logic covjece po cijeni kao da je 7 puta bolji.serem ja na to.nego,ne bjezim od alternativnog i neisprobanog.vec ce netko bacit [k]key,mozda coste?jer onaj k od 3.7mb ne radi
  • EuCryL
  • Posjetitelj
01.06.2006 | 18:57
Postoji neki [K], ali ti on nažalost po svim mojim saznanjima na kraju krajeva Pro ukenja u Express..

Jel se netko poigrao možda sa Traktion 2 mackie.com/products/tracktion2/

ja sam buljio u njega 4 minute i odustao jer jednostavno nemam vremena.. Al mi se čini ful zanimljiv..
01.06.2006 | 21:19
Ja ne znam zasto se ljudi gnjave s logicom i cubaseom.
Osobno imam LIVE 5.2+REASON 3.0.5 kombinaciju na intel iMacu.
Savrsen par,super zadovoljan!
Pozdrav iz Washingtona.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 18 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (575)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO