spajanje gitare ma imac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

spajanje gitare ma imac


22.04.2009 | 20:25
ukratko sto mi sve treba da cijela stvar proradi?

imam akusticnu gitaru...kada spojim kabel u line in i u garagebandu otvorim new track, i odaberem real instument nista se ne mijenja tj. necuje se nista

gledao sam po netu da mi treba usb audio interface, pa ako je u tome stvar jel zna netko gdje da ga kupim?

hvala
22.04.2009 | 21:38
Ovisi za što trebash, nikakav line in isti rezultat cesh dobiti sa njegovim internim mic-om, malo bolje ako imash stavi kondenzatorskog neuman-a, pa će to već i zvučati donekle!
Sam znash kolko para tolko muzike!
23.04.2009 | 10:47
www.tascam.com/products/us-122l;9,15,69,16.html

koliko sam gledao nije preskupo a radi.
23.04.2009 | 15:06
Bok!
Mislim da ne trebaš USB audio interface.. Ja spajam ovationa na iMac-a i sve radi super. Provjeri da li ti je ispravna baterija na gitari, da li je kabel u redu.. U garage bandu odaberi real instrument track, pukni neki efekt, pogledaj da ti je input source stereo ili mono (meni lovi mono 1 (built-in-input)). Monitor ti obavezno mora biti na "on". Recording level digni po želji, na gitari pojačaj vol... i udri

Eh, umalo zaboravih... U prefsima provjeri pod audio/midi da li ti je audio input: built-in input, je se može desiti da je stavljen da lovi preko ugrađenog mikrofona, također odaberi opciju optimize for: min. delay..

Nadam se da sam pomogao...
14.01.2010 | 19:35
povremeno radim u logicu pa neznam pomažem li uopće ali evo..prvi put kad sam priključio gitaru..ništa dok nisam pritisnuo R dakle pripremu za snimanje. tek onda sam dobio signal..nije baš moje područje pa sorry ako lupetam
15.01.2010 | 08:58
akusticna ili elektricna gitara?
ako snimas akusticnom nekako bi vise smisla imalo usmjereni mic na gitaru,a sto se tice elektricne gitare vecina kartica barem malo naprednijih za home studio ima Hi-Z inpute tako da ces to tako rjesavati
ne znam koliko ozbiljno i bitno ti je da to zvuci ok i kvalitetno, no bez vanjskog usb-/firewire interface-a nemoj ni pomisljati raditi
www.homerecordingconnection.com/news.php...iew_story&id=140
link pa da te malo usmjeri u kojem pravcu ici i na sto obratiti pozornost
sto se tice samih interface-a audiopro-croatia.com i imas ogroman izbor i strucne ljude,tako da samo je na tebi koliko izdvojiti
u nekakvom nizem srednjem rangu bih ti preporucio mozda zbog kompaktnosti i kvalitetnih mac driver-a TC konnekt 6

a sto se tice softvera bilo koji malo bolji daw, bilo ableton, logic, ili u tvom slucaju garage band cak i softver tipa amadeus pro ili sound studio bi ti mogli biti dovoljni sto se tice samog snimanja
za aranziranje predlazem ove gore navedene (ableton,logic)
hope it helps
15.01.2010 | 10:32
Možda može pomoći kakvo predpojačalo koje će signal malo podići, tako da se sve spoji na line-in, a ne na mic-in?
15.01.2010 | 11:27
hm,svakako da bilo kakvo direktno spajanje u line-in bilo kojeg racunala koje ima ikakav interni audio interface nije preporucljivo cak ni u najobicnijem amaterskom pristupu
kao prvo zbog nekvalitete konektora, samih ulaza koji nisu za to predodredjeni itd.
koliko vidim tezis ka nekakvom budget rijesenju,ne necemu pretjerano skupom i profesionalnom pa pokusaj mozda o ovako necemu razmisliti,softversko i hardversko rijesenje,i uz garage band kao sekvencer najbolje rijesenje

www.native-instruments.com/#/en/products...r/guitar-rig-mobile/

link za kupiti : bit.ly/8CbbBQ (eBay)

ili

www.thomann.de/gb/native_instruments_guitar_rig_mobile.htm

iskreno mislim da ne trebas traziti dalje od toga,softversko i hardversko rijesenje, no brainer setup, input i output, mac/pc softver i cijena je stvarno super prihvatljiva
usput mali tip ako naidjes na ovaj problem ,tu je i rijesenje

forum.cakewalk.com/tm.aspx?high=&m=1...&mpage=1#1913854



a ako zelis i mikrofonom snimati npr vokal ili cak mozda i instrument svakako razmisli o ovom usb mikrofonu

eu.audio-technica.com/en/products/produc...ID=15&prodID=650

link za kupiti : www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=6585

sretno
15.01.2010 | 22:13
Bluzer: ovo mi se čini zanimljivo;
www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php...kat=151&art=4947
15.01.2010 | 23:15
Mislim da je Bluzer otišao još prije 9 mjeseci !
16.01.2010 | 20:47
sjetio sam se upravo jos jednog boljeg rijesenja,novi Apogee One, usb interface koji je ujedno i mikrofon,
svakako preporucam, apogee je sestrinska tvrtka Apple-u tako da sto se tice drivera i supporta ne mozes bolje
tako da svakako probaj
19.02.2010 | 15:21
Jel se može na macbook(october 2009) spojit gitara preko audio in/out?
20.02.2010 | 00:24
ako si ukljucio gitaru na line in na komp ako je akustara radit ce ti u garage bandu ali je fora da kad stavis new track i izaberes real instrument..nakon sto ti kreira track imas u desnoj koloni jedan mali box koji kaze "monitor" e sad po difoltu ti je na off...moras mu sa dropdowna rec on...cut ce se...ali ako budes htio ikakav efekt na to stavit nece ic jer ce te latencija bit prevelika

imas vec kroz kojih 500 kn uzet neku vanjsku audio karticu koja ce trrpit sve kaj ce ti trebat,...

recimo m audio fast track,...nije super kvaliteta...ali radi ko beba....
20.02.2010 | 00:28
jos da citam kad je bio originalan post bilo bi jos bolje.....=)))
  • LStands4Love
  • Posjetitelj
24.06.2010 | 21:38
htjela bih napraviti amatersku demo sninmku garaznog benda. s obzirom na ime programa i bez ikakvih drugih pomagala, je li to moguce ili samo sluzi za pjevanje i skladanje pjesmi?
22.03.2011 | 22:36
pa ljudi snimaju kompletne albume u Garage Bandu. "bez ikakvih drugih pomagala" zvuči mali čudno, dobro ne možeš snimiti vokal bez mikrofona koji je za te namjene, gitaru ne možeš spojiti bez kabela jel' tako... GarageBand nije namjenjen skladanju već prvenstveno tome o čemu ti pričaš, za "po doma", znači sve što ti treba je tu, vještim korištenjem se i kod "slabijih" aplikacija daju dobiti izvanredni rezultati.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 15 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, Maxxy, Riba, Anonimci (534)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO