Switceharska pitanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Switceharska pitanja


02.04.2007 | 20:57
djipster je napisao:
sigurno neki drag n drop u neki App folder...


Da.
02.04.2007 | 21:34
hdogan hvala na odgovoru...
bas si mi fino odgovorio...


veki iskreno hvala...u medjuvremenu sam probo i skuzio kak funkcionira...dapace full mi se svidja taj princip jednokratne upotrebe nekog softvera ...mountanjem
kul
03.04.2007 | 02:51
dok mi je pregled fileova u folder na list kliknem na recimo prvi file, stisnem shift i kliknem na recimo 10. file on mi selektiora sve ove izmedju....a dok mi je pregled u folderu po ikonicama onda taj feature ne redi nego se ponasa shift kao da sam stisnuo command...
na koji nacin se to radi da selektira i onda sve izmedju fileove?
03.04.2007 | 07:23
Kolko crva na jabuci,a niko ne zna coviku odgovorit.
BTW ja ne kuzim ni pitanje...........
03.04.2007 | 07:25
uzzy je napisao:
Kolko crva na jabuci,a niko ne zna coviku odgovorit.
BTW ja ne kuzim ni pitanje...........



probaj izvest to sto je rekao pa ces skuzit.
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.04.2007 | 07:56
djipster je napisao:
a onda taj feature ne redi nego se ponasa shift kao da sam stisnuo command...
na koji nacin se to radi da selektira i onda sve izmedju fileove?


moj workflow je da prebacim list ili column view pa onda selektiram.. tak sam navikao..
03.04.2007 | 08:35
dadopg je napisao:
uzzy je napisao:
Kolko crva na jabuci,a niko ne zna coviku odgovorit.
BTW ja ne kuzim ni pitanje...........



probaj izvest to sto je rekao pa ces skuzit.



Ma nije bas da me zanima,samo san tija nesto naspisat.
Fasciniraju me ova djipsterova pitanja.
03.04.2007 | 08:57
Fasciniraju me ova djipsterova pitanja.


zasto?
Pa mislim da je ovo pitanje skroz na mjestu...nelogicno mi je da taj feature ne radi pa me zanima jel ima neko ko zna u cem je caka...
Za one koji nisu skuzili pitanje..

otvorite neki folder i u njemu stavite view as icons...
kliknite na 2. ikonu po redu...stisnite na shift i kliknite na zadnju ikonu...za ocekivat je da se selektiraju druga, zadnja i sve ostale izmedju....
ali to se ne desi nego se selektiraju samo druga i zadnja...dakle desi se ono sto bi se trebalo desit sa command naredbom...


e onda prebacite view na list i kliknite na 2. ikonu pa shift i klik na zadnju ikonu i desi se ocekivano...


zasto se ne desi isto i sa view as icons? jel zaboravljam nesto ili je to bug ili je to normalno...mada mi nije bas logicno da je normalno!??!
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.04.2007 | 18:55
djipster je napisao:
zasto se ne desi isto i sa view as icons? jel zaboravljam nesto ili je to bug ili je to normalno...mada mi nije bas logicno da je normalno!??!


meni je baš logično.. i kroz godine korištenja - normalno..

ne vidim razloga da bih išta označavao dok sam u icon viewu ( ako sam uopće u icon viewu.. sad zaključujem da sam u icon vieweu najčešće kad mi se mounta neki image pa se pokaže po svom ukusu sa nekom fensi slikicom ili zgodnim featurom da mi stavi shortcut u koji folder vučem koji file)

U krajnjem slučaju, icon view je zgodniji za drag'n'drop, click'n'drag jer su ikonice veće pa i ćorava kokoš može naći zrno i označit kaj treba..

ili možda ipak ne??

Masu puta (gledam i tuđe workflooooowe) škvadra odvlači iz jednog foldera u drugi, pretače iz šupljeg u prazno, seli fajlove, drega i dropa, mislieći da će sredivši košmar na disku srediti svoj u glavi.. (ok, sad malo seruckam)..

ali point je taj da ti Finder pamti položaj ikona u Icon viewu (ju što volim pisat Cronglishem) i onda označavanje PRVE i ZADNJE datoteke, mape whatever, ne igra ulogu jer nema kriterija po kojem je neki fajl ispred drugog.. kad načešće ispadne ćumez - u icon viewu nema reda dok ne pritisneš arrange, ali jopet je onda lakše stisnut i vuć da označiš grupu fajlova.. a ak ti slučajno uleti neki viška.. AVAJ MAJKO, ŠTO ĆU SAD??, onda ga šiftneš i klikneš ili ga jabukoklikneš i on ode iz hrpe..





Jel imaš doma akvarij?
03.04.2007 | 19:09
Dijete je napisao:
djipster je napisao:
zasto se ne desi isto i sa view as icons? jel zaboravljam nesto ili je to bug ili je to normalno...mada mi nije bas logicno da je normalno!??!


meni je baš logično.. i kroz godine korištenja - normalno..

ne vidim razloga da bih išta označavao dok sam u icon viewu ( ako sam uopće u icon viewu.. sad zaključujem da sam u icon vieweu najčešće kad mi se mounta neki image pa se pokaže po svom ukusu sa nekom fensi slikicom ili zgodnim featurom da mi stavi shortcut u koji folder vučem koji file)

U krajnjem slučaju, icon view je zgodniji za drag'n'drop, click'n'drag jer su ikonice veće pa i ćorava kokoš može naći zrno i označit kaj treba..

ili možda ipak ne??

Masu puta (gledam i tuđe workflooooowe) škvadra odvlači iz jednog foldera u drugi, pretače iz šupljeg u prazno, seli fajlove, drega i dropa, mislieći da će sredivši košmar na disku srediti svoj u glavi.. (ok, sad malo seruckam)..

ali point je taj da ti Finder pamti položaj ikona u Icon viewu (ju što volim pisat Cronglishem) i onda označavanje PRVE i ZADNJE datoteke, mape whatever, ne igra ulogu jer nema kriterija po kojem je neki fajl ispred drugog.. kad načešće ispadne ćumez - u icon viewu nema reda dok ne pritisneš arrange, ali jopet je onda lakše stisnut i vuć da označiš grupu fajlova.. a ak ti slučajno uleti neki viška.. AVAJ MAJKO, ŠTO ĆU SAD??, onda ga šiftneš i klikneš ili ga jabukoklikneš i on ode iz hrpe..





Jel imaš doma akvarij?


dijete, opravdavas nacine kako zaobici to sto je djipster pitao, umjesto da probas odgovoriti na pitanje.
mene isto zanima kako to rijesiti,to sto ja imam svoje nacine selektiranja i snalazenja je druga stvar, i to ne zanima druge. vec odg na pitanje.

ovdje postoje dvije grupe ljudi, oni koji od malena rade sa win nacinom rada i newbie su korisnici jabuke i oni koji su se rodili sa jabukom u ustima i jednostavno nemaju volje odg na pitanja newbiea vec se bahato ponasaju. time ce se dobiti to da nitko vise nista nece pitati.

pozz
03.04.2007 | 19:13
ovdje postoje dvije grupe ljudi, oni koji od malena rade sa win nacinom rada i newbie su korisnici jabuke i oni koji su se rodili sa jabukom u ustima i jednostavno nemaju volje odg na pitanja newbiea vec se bahato ponasaju. time ce se dobiti to da nitko vise nista nece pitati.


Hvala
Uze mi rijec iz usta..


dakle...
u OSXu se to NE MOZE ili nitko od prisutnih to NE ZNA!
Amen...
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.04.2007 | 19:25
meni žao ako sam bio nerazumljiv, tek se probudih..

sad sam ponovo pročitao svoj tekst i shvatio da mi je pobjeglo ... To se NE MOŽE..

i iznio svoje viđenje zašto je to tako..

ponavljam.. po mojim svim samoukim saznanjima, to se NE MOŽE.. i meni je to logično..

po dadopgu, ja sam mješanac njegovih kategorija.. prvi dio života sam win/linux user.. switchao netom nakon 9/11.. puna mi usta jabuka..
03.04.2007 | 19:40
sada si mi dao volju za jabukama
mene je to zivciralo na pocetku, sada imam slicnu metodu koju i ti koristis, ali pokoji put mi dodje da to tako napravim, brzo, i onda mi se tu javlja jedna nepotrebna operacija prebacivanja u list view pa opet klik,, a sam Jobs govori o smanjenom klikanju, a ovo ne ide u plus.

opcija sigurno postoji, neka shema, ako nista drugo, postoji hack da se to rijesi preko terminala ili sto god.. ali neznam kako doci do toga
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.04.2007 | 20:09
moguće da postoji, ali ne vidim logiku zašto.. opet ponavljam, zbog toga što finder u tome slučaju pamti lokaciju fajlova - fizičku lokaciju.. na koji način bi finder mogao znati kad ti šiftklikneš 1. i zadnji file koji su fajlovi \"izmedju njih\"..



Ako ih gleda po datumu kreiranja, ne bi ih po redu selektirao (osim ako prije toga nisi kliknuo arrange by date created).

Ako ih gleda po veličini modifikacije, ne bi ih po redu selektirao(osim ako prije toga nisi kliknuo arrange by size).

itd.

Dodatni problem u selektiranju rangea fajlova u icon viewu donosi i mogućnost da si malo smanjiš prozor pa se fajlovi koje bi ti baš htio selektirati nalaze u prozoru, ali \"van vidnog\" polja, dakle moraš skrolat lijevo-desno, gore-dolje da bi se svi vidjeli..

Dakle, kad je \"smanjen\" prozor, ti klikneš drugi fajl u prvom redu i treći fajl u 7 redu... Desno od ivice prozora se nalazi još najmanje 4 fajla po redu, ali se ne vide - da li da i njih selektira ili ne?
Što ako si ti namjerno tak smanjio prozor da njih izuzmeš od seleketiranja? - ok, njih ne selektira i to zovemo feature..
Što ako si smanjio prozor i on ti nije selektirao fajl koji nisi vidio, a baš ti je taj trebao? - ok, nije ga selektirao i to je zovem bug..



Mislim da je zbog ovoga (a to je mogućnost pogreške) bilo odlučeno da se neće moći selektirati range fajlova u Icon viewu da ne bude konfuzije..
03.04.2007 | 20:55
djipster je napisao:
ovdje postoje dvije grupe ljudi, oni koji od malena rade sa win nacinom rada i newbie su korisnici jabuke i oni koji su se rodili sa jabukom u ustima i jednostavno nemaju volje odg na pitanja newbiea vec se bahato ponasaju. time ce se dobiti to da nitko vise nista nece pitati.


Hvala
Uze mi rijec iz usta..


dakle...
u OSXu se to NE MOZE ili nitko od prisutnih to NE ZNA!
Amen...


U OSX se to moze 100%,samo triba izvadit jabuku iz usta i odgovorit.
Breed bi to moga znat he,he,he.
03.04.2007 | 20:58
lol@uzzy

dijete, to stoji, no sto ako netko donekle drzi do reda, te imam sve poslagao po \"arrange by name\", onda zna da idu po redu, i gdje su.

bumo pricekali breeda
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.04.2007 | 21:17
Hm.. nisam Breeda vidio od kad sam se oslobodio panđi Azerotha.. nije valjda da ću morat ponovo uć unutra i tamo ga pitat..
04.04.2007 | 00:11
Dijete je napisao:
Hm.. nisam Breeda vidio od kad sam se oslobodio panđi Azerotha.. nije valjda da ću morat ponovo uć unutra i tamo ga pitat..


fino za ruku i ...
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.04.2007 | 03:23
dadopg je napisao:

fino za ruku i ...



ajojojojoojoooj.. ne me mamit.. će me žena oklagijom lupat ak se ponovo počnem igrat.. makar, morat ću kad tad.. al ne još..
04.04.2007 | 15:02
Aj' sada nek neko sjedne i koncizno napiše pitanje jer kad se već zove vraga, nek se vragu ne daje izbor oružja


BTW, Dijete, u guildu je pao jedan Nacht der langen Messer pa se sada lakše diše
04.04.2007 | 20:10
Aj' sada nek neko sjedne i koncizno napiše pitanje jer kad se već zove vraga, nek se vragu ne daje izbor oružja


Kaj sam tak nejasan?
04.04.2007 | 20:35
držiš lijevi gumb i selektiraš kaj trebaš.
skroler radi dok držiš lijevi gumb
05.04.2007 | 01:53
al to nije to...jer mogu samo pravokutnike selektirat...a sto ako zelim selektirat iz recimo prvog reda zadnja 3 filea a iz ostalih redova sve osim u zadnjem redu gdje zelim prva 2 filea?
05.04.2007 | 05:06
Izgleda da ces se morat vratit na windowse
05.04.2007 | 05:49
djipster je napisao:
al to nije to...jer mogu samo pravokutnike selektirat...a sto ako zelim selektirat iz recimo prvog reda zadnja 3 filea a iz ostalih redova sve osim u zadnjem redu gdje zelim prva 2 filea?

Ako sam dobro probaj pa kazi da li je to to
Dakle selektiras (lijevi klik+drag) recimo 3 filea/foldera u prvom redu, dignes prst sa lijeve tipke na misu i naravno ostanu selektirani ti fileovi, stisnes Shift i drzis ga i onda opet lijevim klikom selektiras jos fileova drugom redu, pustis lijevi klik (Shift mozes jos drzati) pa onda opet selektiras u trecem redu itd. Jel to hoces?
Isto tako ako recimo imas 20 fileova a zelis selektirati 18 brza metoda bi bila da prvo selektiras sve (ili drag misom ili jabuka+a) i kad su svi selektirani sa Shiftom i dragom oduzimas od selekcije.
05.04.2007 | 08:23
dobro si shvatio...ali to je predugacak put...
ako mogu windowsi ne kuszim zasto ne moze to isto i osx...
mislim nije da je to neka velka stvar za napravit jer u LIST viewu sve radi najnormalnije...
a u iconsima ne radi
05.04.2007 | 18:04
djipster je napisao:
dobro si shvatio...ali to je predugacak put...
ako mogu windowsi ne kuszim zasto ne moze to isto i osx...
mislim nije da je to neka velka stvar za napravit jer u LIST viewu sve radi najnormalnije...
a u iconsima ne radi

Hebiga windowsi i osx su dva razlicita OSa i tako ih treba tretirati, u jednom je nesto lakse a u drugom teze i tome se treba prilagoditi. Imam Maca 2 mjeseca, bio sam 15god na PCu (od windowsa 3.0), imao i razne distribucije Linuxa i svaki od njih ima svojih prednosti i mana. Neke stvari su bolje rijesene u win to priznajem tj. mislim da nas muce stare navike ali po meni OSX ima toliko prednosti da preko par nedostataka prelazim bez problema i do sada nisam ni sekunde zazalio sto sam presao na Maca. Probaj potraziti neki file manager, ja u windowsima nisam nikad sa fileovima radio preko explorera jer mi je to katastrofa i uvijek sam koristio Total Commander na kojeg sam se navukao jos pod DOSom dok je bio Norton Commander i za to sam mislio da ce mi biti prvi problem na MACu ali zacudo nije, Finder i springani folder su odlicna stvar i stvarno nemam problema.
05.04.2007 | 20:38
djipster je napisao:
dok mi je pregled fileova u folder na list kliknem na recimo prvi file, stisnem shift i kliknem na recimo 10. file on mi selektiora sve ove izmedju....a dok mi je pregled u folderu po ikonicama onda taj feature ne redi nego se ponasa shift kao da sam stisnuo command...
na koji nacin se to radi da selektira i onda sve izmedju fileove?


nisam citao sve threeeedove, al ta funcija koju opisujes radi u column view, list view, icon view koristim samo kad trebam preview svih slika u folderu; imas puno kombinacija kako to izvesti, osobno koristim commmand (jabuka) + A za select all pa si oduzmes sto ne trebas.. nakon mjesec dana na osX sjednes li pred win, vidjet ces da je vinouz besmisleno kompliciran

imam prijatelja koji je kupio prvi PC - MB, prije nije posjedovao PC ni MAC; postao je virtuoz u 3 tjedna, naucio je vise shortcutova no ja svihi ovih godina i ne muci ga apsolutno nista.. sto prije zaboravis kompliciranje od microsofta bit ce ti lakse
pozdrav
05.04.2007 | 22:18
ma znam...vifdim ja hrpu prednosti i ne predstavlja mi to neki velki problem...samo mi se bilo malo teze switchat na list view...al nema veze...
poz...

e...jel znate mozda nekog ko ima daljinski za mbp ili imac prodat...hitno mi je!
Poz
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.04.2007 | 22:45
nmrzlja1 je napisao:
[quote

nisam citao sve threeeedove[/quote]

OMG

a ja sam se toliko trudio iznijeti moje mišljenje zašto se to ne može..

mnogo muke nizašto..

a tak mi vrti od ovog threada

ipak su to esencijalna pitanja..


no dobro.. šalu na stranu, oćemo klouzat ovo ili će postati najdulji thread na jabučnjaku.. nije da je baš neki
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 47 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO