Switceharska pitanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Switceharska pitanja


25.03.2007 | 21:52
Pozdrav..
Na ovom threradu cu postavljat hrpu pitanja da ne otvaram za svako pitanje novi thread!

Novi sam Macovac...
Prije 2 dana switchao sam na MBP i sve divno krasno...vec sam si instaliro firefox za surfanje....itd itd...i ostavio nekih 5 fileova na desktopu...
sinoc prije spavanja sam iso surfat i sve bilo ok...al danas ujutro sam upalio komp i nestale su sve ikonice s desktopa osim Macintosh HD ikonice i nestala mi iz docka firefox mozilla i thunderbird....takodjer su mi se accounti za mejl izbrisali i sve to...

jedina stvar koje se sjecam da sam jos sinoc napravio je promjenio ime kad stisnem na computer pa ona ikonica kucice...e prije je bilo ime od prijasnjeg vlasnika a ja sam danas promjenio na svoje, ali danas ujutro opet pise njegovo ime...
i svi bluetooth uredjajisu mi nestali iz favorites liste ....
al postavke za wireless je zapamtio!!!
takodjer je zaboravio i sve postavke za trackpad i slicno!?!?
kak da to vratim na staro i kaj sam napravio a ada nisam smio!?
tnx
25.03.2007 | 22:45
Napravi si novi account, od starog vlasnika izbriši. Pripazi samo da prije brisanja napraviš backup podataka. Nadam se da ti je stari vlasnik dao username i password od računala.
25.03.2007 | 22:59
Hvala na odgovoru
al ne kuyim nista sad kak da napravim backup...sigurno ima neki easy way...a pod account perferences pise name Ivan, Short name hrvoje i to ne mogu mijenjat...
password imam...
al neznam kud dalje...

i jel ima nacin posto imam njemacku tipkovnicu da mi bude qwertz a ne qwerty???
hvala na odg...

e da..i jucer prije neg kaj sam napravio to sranje sam imo neke super fotkice u photo boothu koje bi htio...sad ih nema
DI SU???
pliiiiz
25.03.2007 | 23:03
Je malo drasticno,ali ja bi nanovo reinstalira sistem.
25.03.2007 | 23:13
okej...daLJE...kad otvorim na desktopu macintosh hd i odem na users...tamo mi pise je ikonica kucice s imenom starog vlasnika i folder s mojim imenom...u njemu su mi svi stari podaci (dakle oni koje trayim....sve opcije za mejl aCcounte i slicno...) kak da to vratim pod defaultno???
26.03.2007 | 00:47
Moras se logirat pod svojim imenom
26.03.2007 | 01:32
al ni nemam nikg drugog ni za logirat neg sam samo ja
problem je u tome kad ja odem na computer pa klik na tu ikonicu koja ima izgled kucice i stavim renaME, nakon sto resetiram komp mi se ime vrati na ime starog vlasnika a svi moji poodaci odu u machintosh hd / users/ moje ime....
i sve moje opcije koje sam namjestio se resetiraju na defaultne postavke...
nigdje me ni ne pita da se logiram pod svojim imenom....
26.03.2007 | 01:42
Moras ici na System pref/Accounts i tamo si podesit sta zelis.
26.03.2007 | 02:27
da...i to sam skuzio...ali imam ponudjenog samo jednog usera tj mene i ja sam admin...a pod short name mi pise ime starog vlasnika koje nemogu ni editirat...
26.03.2007 | 04:28
Ok...problem solved...
naime sto se desilo...
prilikom jucerasnje egzibicije i promjene imena starog vlasnika u moje ime OSX mi je pod users folderom dodao to novo ime u kojem su sejvane sve informacije vezane uz mene (passwordi, bookmarks, fotke etc...) e, ali je user ostao stari...
sve sto sam trebao napravit je novi user s imenom tog foldera (dakle Ivan) i onda mi OSX automatski sve podatke vuce iz tog foldera (naime prije me pita zelim li ja to...sto je bila moja zelja)



okej...sad sljedece pitanje...
Jel ima nacin da mi tastatura bude qwertz? Mislim vizualno je...njemacka je...ali mi je prilikom tipkanaj qwerty...
hvala!

...poz...zasad
  • User
  • Posjetitelj
26.03.2007 | 04:32
1. Sprzi si na CD/DVD sve sta ti je potrebno
2. Nanovo instaliraj sistem s DVDima od MacBooka (Erase & Install Metoda koja ti formatira disk i obavlja clean install)
3. Podesi ga na svoje ime i podatke i to je to

Ne preporucam da koristis isti OS koji je on koristio...
26.03.2007 | 04:42
to sam i ja napravio, vrati staro ime home foldera (s kucicom i sve, sve sto si naveo ce se vratiti na mjesto; napravi novi akaunt, pa sve iz starog odnesi u novi...

pozdrav!
26.03.2007 | 07:48
Ne preporucam da koristis isti OS koji je on koristio...


moze malo pojasnjejne pliz?
zasto?
26.03.2007 | 09:18
djipster je napisao:
okej...sad sljedece pitanje...
Jel ima nacin da mi tastatura bude qwertz? Mislim vizualno je...njemacka je...ali mi je prilikom tipkanaj qwerty...


Preference s / International / Input Menu.
26.03.2007 | 21:01
Preference s / International / Input Menu.


tu mi je samo odabran Croatian i pored tog pise unicode...i i dalje qwerty
skinuo sam ukelele i slozio sam si keyboard kak ocu i dodAO sam ju keyboard layouts ali svako malo mi se u menu baru vrati na Croatian i i postane qwerty...kako ju namjestit da defaultno u svim aplikacijama bude qwertz tj da je defaultna ova koju sam ja generiro u ukeleleu?
26.03.2007 | 22:10
djipster je napisao:
Ne preporucam da koristis isti OS koji je on koristio...


moze malo pojasnjejne pliz?
zasto?


Zato sta je cista intalacija najednostavniji nacin da podesis comp tocno kako zelis.
Sve gotovo za 60min.
26.03.2007 | 22:47
60 !?!?!?!?!??!
27.03.2007 | 01:34
Breed,jel imas sta za dodat !?!?!?!?!?
27.03.2007 | 04:40
uzzy je napisao:
Breed,jel imas sta za dodat !?!?!?!?!?


Osim nešto gramatike i naših šumnika, dodao bih i činjenicu da se seljenje podataka iz accounta u account najlakše obavlja uključivanjem root-a i logiranjem u istoga.

Ownership datoteka se popravi nekim od freeware programčića.

60 minuta je overkill BTW
27.03.2007 | 07:51
pa kaj niko nezna na koji nacin namjestit qwertz trajno a ne da svaki put kad izadjem iz firefoxa mi se vrati qwerty?
27.03.2007 | 08:17
Ne znam kako ostali, ali ja sam se jednostavno naviknuo na qwerty. Uopće mi ništa ne smeta. U vezi toga, pročitaj si ovaj thread:
www.jabucnjak.hr/component/option,com_jo...72/catid,16/#msg9872
28.03.2007 | 00:58
jesam ali mi ne pomaze...
tesko mi se switchat na qwerty tj to mi ne dolazi u obzir iako znam da je to standard...
ne kuzim zasto mi osx svaki put vraca na stari Croatian input kada mu ja zadam da ima neki koji sam ja sam slozio? Npr...pod tim profilom za keyboard kojeg sam ja slozio (zove se croqwerz) radim i otvorim foirefox...is ve ok...sve radi...al cim izadjem iz firefoxa input se automatski vraca na Croatian u menu baru!!!
28.03.2007 | 18:52
djipster je napisao:
jesam ali mi ne pomaze...
tesko mi se switchat na qwerty tj to mi ne dolazi u obzir iako znam da je to standard...
ne kuzim zasto mi osx svaki put vraca na stari Croatian input kada mu ja zadam da ima neki koji sam ja sam slozio? Npr...pod tim profilom za keyboard kojeg sam ja slozio (zove se croqwerz) radim i otvorim foirefox...is ve ok...sve radi...al cim izadjem iz firefoxa input se automatski vraca na Croatian u menu baru!!!


mozda ti je ukljuceno da svaka aplikacija ima svoj. ja sam to ukljucio i sada gdje god radio ostaje isto. jesi na to mislio?

sto se tice qwerty-a, to sam i ja mislio, ali naviknes se vremenom.. ajd ne svici djipoi
29.03.2007 | 03:40
Ma naravno da sam mislio na to ukljuceno mi je da sve imaju isti input...al vidio sam da jos ljudi ima isti problem i ne mogu ga se rjesit...
nije mi problem prebacit se na qwery al je problem kaj je odma do njega jedan picek koji je qwertz pa se onda problem presaltat na qwert...i onda kad se naviklnem...opet na qwery itd itd u beskonacnost


Jel zna netko gdje ima za kupit zastitna folija za MBP LCD 17\"???
29.03.2007 | 07:11
evo da ne otvaram novi post, palo mi jedna stvar napamet:

je li moguće gledati TV preko MAC-a? tj. je li moguće instalirati TV karticu?
29.03.2007 | 07:13
john_st je napisao:
evo da ne otvaram novi post, palo mi jedna stvar napamet:

je li moguće gledati TV preko MAC-a? tj. je li moguće instalirati TV karticu?


Pogledaj u prikaze hardvera ovdje na Jabucnjaku, tamo imas jedan od mogucih odgovora.
29.03.2007 | 08:53
TV na Mac-u se uglavnom gleda preko Eye TV-a (ima podrsku za brdo kartica).
Tako kvalitetnog TV softa za PC nema.
31.03.2007 | 10:22
DMG??

okej...sad sam malo zbunjen..skinuo sam VLCplayer i ima ekstenziju DMG.kad ju pokrenem on mi mounta vlc kao neku vrst diska...priliom restarta to se odmounta...
na koji nacin takvu aplikaciju trajno instalirat? Pretpostavljam da je nesto toliko banalno da mom PC mopzgu nikad nebi palo na pamet...
sigurno neki drag n drop u neki App folder...
al pustit cu vas i necu pokusavat sam dok mi ne javite...
tnx
31.03.2007 | 16:56
djipster je napisao:
DMG??

okej...sad sam malo zbunjen..skinuo sam VLCplayer i ima ekstenziju DMG.kad ju pokrenem on mi mounta vlc kao neku vrst diska...priliom restarta to se odmounta...
na koji nacin takvu aplikaciju trajno instalirat? Pretpostavljam da je nesto toliko banalno da mom PC mopzgu nikad nebi palo na pamet...
sigurno neki drag n drop u neki App folder...
al pustit cu vas i necu pokusavat sam dok mi ne javite...
tnx


To sto neces pokusavat sam je tako \"Think Different\" da ti ja to ne mogu opisati.

Na dobrom si tragu.

Ali zar je tako tesko upisati u google:

\"how to install a program from dmg file\" i dobiti sijaset *ispravnih* odgovora na svoje pitanje?!

Cak nema niti \"z\" i \"y\", pa ces moci
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.04.2007 | 17:48
hdogan je napisao:

Cak nema niti \"z\" i \"y\", pa ces moci


Opako
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 30 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO