Botabilni usb stick na osx
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Botabilni usb stick na osx


05.11.2016 | 09:03
Kako da napravim botabilni usb na osx. Imam na stick_u windowse i nije ih problem zapržiti, bilo iz terminala, bilo s nekim programom...već sam ih 3-4 isprobao. Svaki taj .iso uredno zaprži, ali mi usb stick nije botabilan. Evo slika gdje sve piše.







05.11.2016 | 12:26
Pravo pitanje nije - kako to napraviti, nego zašto, zaboga, ZAŠTO???!!! to napraviti???
05.11.2016 | 13:03
god bless PXE
05.11.2016 | 15:34
Ma vi ste svi razmažena deriščad. Dao bi ja vama da svaki dan bootate CP/M sa 5,25" flopice...
05.11.2016 | 15:51
smayoo kaže:
Pravo pitanje nije - kako to napraviti, nego zašto, zaboga, ZAŠTO???!!! to napraviti???


Lol smayoo, pa neću gaziti s njima osx. Imam jedan drugi komp gdje mi trebaju windowsi i to je to. Samo bi trebao već imati windowse, pa s njima napraviti botabilni stick, jel se ovak možeš ebati s boot camp, terminalom i dr. programima što zaprže to na stick. Nešto zaebava, a što neznam. To je isto kao kad tražiš krediti u banci. Ti prvo banci moraš dokazati da imaš love i da ti kredit nije potreban, pa ga tek onda dobiješ. Tako vjerovatno i stick od mene traži neki dokaz da sam ga napravio na windowsima, pa me ne pušta u boot

Nemojte mi nuditi neka druga rješenja, dual-boot s osx i sl. Hoću baš same windowse na tom drugom kompu, ako ništa drugo napravit ću kod nekoga tko ima windowse taj ebeni botabilni stick.

p.s. sramota za osx da nemože napraviti botabilni stick
05.11.2016 | 17:04
Evo ga opet - kao da na windowsima mozes napraviti osx bootabilni stick? Koja je tek to sramota...
05.11.2016 | 17:13
Bajdvej, koliko sam popratio, sad čak više plastiše nisu ni standardizirani. Treba ti jedna vrsta bootabilnog medija za BIOS plastiše, a druga vrsta za EFI plastiše. Ma, nabijem ih...
Cariblanco, imao sam sličan problem nedavno jer sam pokušavao napraviti bootabilni stick za Ubuntu iz ISO imagea kojeg sam skinuo s neta. To što je Mac napravio (korištenjem dd komande iz terminala, dakle jednostavnim kopiranjem sadržaja) nije funkcioniralo - stick nije bootao ni na Macu, ni na tom laptopu. Poslije je ispalo da je to bilo zato što je stick prvo u Disk Utilityju trebalo ručno particionirati na GUID i pripremiti particiju na koju se radio dd.
Ne znam da li je u tvom slučaju isti problem, ali predlažem ti da skineš Ubuntu 16 i bootaš ga kroz VirtualBox (bez instalacije - "I want to test Ubuntu") pa onda iz njega napravi bootabilni stick od Windows 10 ISO. Glupo, ali ispadne jednostavnije.
BTW, ni ja se ne slažem da je to "sramota" za OS X. Odnosno, ako jest sramota, nije ništa manja sramota što Win 10 ne može napraviti bootabilni stick za Mac.
05.11.2016 | 17:24
Moze ali svakako treba alat
05.11.2016 | 17:46
GUID mogu napraviti samo kad je particija za osx. Sad sam je napravio i na stiku imam dvije particije za osx i ex-fat. Ponovo pržim iz terminala i stavio sam komandu iza .iso of=/dev/disk1. Sad hoće li on to zapržiti na ex-fat ili onu drugu, bumo vidili

  • Daddo
  • Posjetitelj
05.11.2016 | 17:56
Ja upravo iz Sierre pokušavam korištenjem Boot Camp Assistanta napravit bootabilni Win 10 stick... javim rezultat. (Ne da se isključit DL drivera za Mac, pa čekam da to skine)
05.11.2016 | 18:06
Meni je Boot Camp napisao da je sve ok, ali se usb neće botati.

  • Daddo
  • Posjetitelj
05.11.2016 | 19:22
Boot Camp Assistant je uredno napravio bootabilni stick...

Da li taj stroj na koji želiš instalirati Win ima UEFI podršku?
05.11.2016 | 19:31
Pa valjda ima, ploča je asrock z170 extreme 6
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.11.2016 | 19:36
Onda definitivno ima. Vidi u BIOS-u (F2 za ulaz) što kaže Secure Boot (da li je na enabled).

Isto tako prilikom paljenja F11 će ti pokazat boot menu pa možeš vidjet da li ti nudi UEFI: USB xxxxx
05.11.2016 | 20:17
Nudi mi uefi usb, ali niš od toga. Najbolje je da zamaram ljude....budem u pon uzeo od kolege botabilni usb s win
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.11.2016 | 20:22
A ok.

Ako ništa, eto bar sam ja vidio da na Sierri mogu bootcamp assistantom napravit bootabilni USB sa Win.

Slobodno sad ukrademo topic pa ćemo pitat Rustyja da nas poduči kako on to PXE-om instalira Win 10 na mašine...
05.11.2016 | 20:41
Imam na ploči i taj boot preko mreže. Kad sam ga uključio pojavio se taj PXE, izgleda prozor kao u dosu, nešto je napisao i mislim da je tražio adresu dhcp clienta.
06.11.2016 | 08:51
Na kraju sam ipak uspio i to preko Boot Camp. Trebao sam samo u biosu uključiti nešto za uefi. Povlačim ono da je sramota da osx nemože napraviti botabilni usb za windowse...sad je sramota samo na njihovoj strani da oni nemogu za osx
Mislim da sam zapržio iso bar jedno desetak puta, što s raznim programima, što preko terminala, što na cijeli usb, što na pojedine particije od usb. Mislio sam da je @rusty zadnja linija obrane i već sam počeo proučavati postavke PXE na Synology i onda sav vidio post od @Daddo i one stvari za uefi i još jedamput na Boot Camp i radi
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.11.2016 | 09:20
PXE je super stvar. Ali u tvom slučaju je više posla nego koristi. Ono što si vidio kao "dos prozor" je poruka tvog PC-ja da čeka instrukcije od DHCP servera, odnosno PXE servera o tome gdje se nalazi image koji treba učitati. PXE je klijent-server rješenje za instalaciju/podizanje OS-a preko mreže. Ideja je da server klijentu kaže gdje se nalazi slika sustava koji treba učitati te onda ovaj to učita u svoju radnu memoriju. Na tom principu rade "thin klijenti".

Zašto sam se nadao da će rusty podijeliti svoje PXE rješenje instaliranja win? Pogledaj koliki je image njihov. Zamisli koliko traje učitavanje njihovo preko mreže. Nije ni brzo ni elegantno. Zato MS ima nešto što se zove WinPE (Windows Preinstallation Environment). Zamisli live "distribuciju" Linuxa ili recovery Mac OS-a. E, to je ovo. Možeš prirediti računalo za instalaciju, čak dodati answer file da automatiziraš cijelu stvar.

Nije baš jednostavno i zahtijeva koješta. Zato me i zanimalo kako je to rusty riješio.

Meni kad treba PXE server ubacim microSD karticu u rpi2.
06.11.2016 | 11:26
Zašto bi trajalo dugo učitavanje preko mreže? Imam gigabitni switch i npr. 5 gb prebacim na NAS za cca minutu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.11.2016 | 11:35
Probaj pa vidi zašto traje dugo... (hint, TFTP)
06.11.2016 | 12:05
@cariblanco - imaš pxe topic na forumu pa malo pročitaj ako te interesira (www.jabucnjak.hr/forum/softver/127252-sy...4458-up1.html#127252). U međuvremenu sam složio i malo proširio PXE potrebe i za bootanje Acronis aplikacija, ali uglavnom se sve svodi na isto.

Nije teško za složiti sve skupa i dođe jako korisno. Jednom kada napraviš okolinu koja ti treba, podizanje OSa se samo svodi na rotaciju imagea kojeg želiš loadati.

Što se pak brzine tiče, ne brini radi to ko metak u LANu
06.11.2016 | 20:23
Imao sam slican problem (pogledaj par tema ispod). Uglavnom; bootabilni usb se moze napraviti preko bootcampa samo za zadnju verziju windowsa (win10) i vro vjerovatno ce raditi samo na Macu.

Sad sam skinuo windows xp (jer je najmanji) i preko virtualke cu ga pokretati za stvari koje ne mogu obaviti na MACosu..

Za bootabilne stikove preporucujem rufus, cuda izvodi
06.11.2016 | 21:13
rak21 kaže:
Imao sam slican problem (pogledaj par tema ispod). Uglavnom; bootabilni usb se moze napraviti preko bootcampa samo za zadnju verziju windowsa (win10) i vro vjerovatno ce raditi samo na Macu.

Sad sam skinuo windows xp (jer je najmanji) i preko virtualke cu ga pokretati za stvari koje ne mogu obaviti na MACosu..

Za bootabilne stikove preporucujem rufus, cuda izvodi


Zadnja verzija winsa mi je i trebala. Šta ti znači ovo da će vjerojatno samo raditi na meku? Ja sam taj stik utaknuo u jedno drugo računalo i instalirao. Tako da na tom kompu imam samo windowse, probao sam i s rufus, pa mi nije prošlo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.11.2016 | 22:21
Radit će i očito ti radi i na drugim računalima taj USB. To što si ga napravio bootcamp assistant alatom samo znači da ti je integrirao i win drivere za Mac specifičan hardware. Ništa specijalno ni strašno.

Ako imaš Synology, upogoni ga kao PXE server i digni na njega winPE. Nakon toga više nećeš morati brinuti o tome da li ti je ili ne stick bootabilan. Podesiš stroj na koji želiš instalirati win da se boota s mreže, podigneš winPE i onda ubodeš stick i pokreneš setup s njega.

Ili, još "bolja" stvar. Kad na ovom stroju poinstaliraš sve što ti treba od aplikacija i složiš ga da je spreman za rad, napraviš sysprep. Nakon toga bootaš winPE, imagex alatom "skupiš" taj stroj u "jedan file" i pospremiš nekamo (na vanjski HDD ili neki share na Synologyju).

U slučaju havarije, samo bootaš taj PC s mreže, digneš winPE i opet imagex-om deployaš gotov stroj.

Ako kreneš u to, trebat ćeš winPE. A i ova uputa bi ti mogla koristiti.
06.11.2016 | 23:04
Aj, dosta više tih kinky tema! Kakvi windowsi? U ovoj kući se ne psuje!
07.11.2016 | 07:02
A bogme ni bogohuli.
07.11.2016 | 09:07
smayoo kaže:
Aj, dosta više tih kinky tema! Kakvi windowsi? U ovoj kući se ne psuje!


Istina. Ovi neki wannabe se dokazuju malo, pa neka im bude . Svi su danas doktori.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 9 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO