LCD TV
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LCD TV


08.09.2010 | 11:01
Ne znam, ne mogu, ne zelim, ahh..Ali moram:angry: Doslo doba da se CRT proda, odnosno baci:unsure:
Nakon 15 godina blagostanja Sony vladavine sada polu izgubljeno rujem, kopam, gledam po ducanima...
I na kraju su me teme i rasprave po raznim forumima na koje sam naletio, a i sami prodavaci u ducanima toliko zbunili da ne znam vise zaista sta da mislim.
Reklo bi se narodski: "neko nekog tu hebe!"

Uglavnom, jedni se kunu (zivotom heh...) da 50 ili 100 Hz ne igraju ulogu kod LCD-a, isto tako kazu i za kontrast, mega pixele...a drugi da su to ipak velike razlike.
Ja osobno sto se Hz tice nisam uspio vidjeti razliku gledajuc ih u ducanima, a sto se kontrasta tice jesam. Npr. LCD Sony Bravia 70.000:1 i 140.000:1 je bitna razlika, to sam vidio svojim ocima, i svi koji kazu da nije tako ili ne vide ili lazu. E, sad...Hz kod LCD, zna netko? Drugim rijecima trebao bi dati skoro 2 soma kn vise za tu stavku, odnosno ako zelim 100Hz. Pitanje? Da li to ima ili nema smisla?
Biljezim se sa stovanjem:)
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.09.2010 | 11:23
A nisi gledao 200Hz? Radi se o brzini obrade i osvježavanja slike, pa kažu što je to brže slika je kristalno čista i kod brzih scena. Razliku izmedju 50Hz i 100Hz ili 200Hz možeš vidjeti samo na akcijskim scenama sa brzim promjenama slike. Voliš li akcijske filmove i video spotove svakako više Hz je bolje.
08.09.2010 | 11:28
Ako vec uzimas nesto za duze vrijeme zast neuzmes panasonic plazmu 42" zna bit u metrou za 3500kn plus sve nove seme cak je i 50" bilo jeftino za uzet. Plus imas 5god garancije a ni jedan lcd do 10-15k kn nema tak dobru sliku.. Razlika u potrosnji je zanemariva.. Mislim kad se uzima tv da pogledas sve opcije..
08.09.2010 | 12:05
@Sank
Da, postoji i 200Hz, ali su bitne razlike u cijeni, ja kupujem LCD za nekih 5/6.000kn, velicine 37" ili 40". Akcioni filmovi manje vise, kontam ako kupujes TV da ces gledat sve na njemu, znaci nekada i ninja kornjace koje se brzo krecu, pa ako u 50Hz kornjaca skace, a ja vidim trag tog skoka jos par sekundi to nije dobro, i ako se to placa onda placam vise za tih 100Hz. Cijela poanta i pitanje je koliko se taj tvoj primjer u prakticnom smislu manifestira, koliko je ocit, jedni tvrde da nema razlike, cak da je slika nekako "toplija" u 50Hz, to je ocito stvar ukusa, ili neukusa, zaista ne znam, ali ako je taj primjer koji si dao tako ocit onda nema smisla uzeti 50Hz.

@Lihto
Panasonic Plasma...E, to je sad vec druga tema, LCD vs Plasma, a tu se pola svijeta raspravlja...Razmisljao sam o tome, iscitavao recenzije...cak se i odlucio za Panasonic prije godisnjeg (jel sam znao da cu morat uzimat nesto kad se vratim), ali su me unistili sa argumentima za LCD Jedino mi se i dalje svidja ideja 5god. garancije! A opet slika nije takav bad na LCD-u u odnosu na Plasmu, mogao bi prihvatit taj kompromis. BTW, Koliko znam jos samo Panasonic proizvodi Plasme, i to navodno da su otkupili Pioneer (kuro) tehnologiju, ali ona se opet navodno nalazi samo u ultra skupim modelima.
08.09.2010 | 12:30
Daj mi sam reci koje argumente su dali.. Da se mozda logo tv programa zapece? . Skoci i na hdtelevizija forum, dat ce ti svakako vise infa tamo..
08.09.2010 | 12:40
@diagono: Po meni najbitnija stvar kod TVa je slika. Danasnje plazma imaju daleko bolju sliku od LCDa (in general) i cijena/inchu im je povoljnija. Rijesili su se uglavnom svih svojih mana, osim potrošnje struje (iako je i to dovedeno u ok okvire na novim neo-pdp panelima).
08.09.2010 | 12:46
Uzmi srednju klasu, po mogućnosti nešto što ima Ethernet port, nemoj ići ispod 42" i full-HD rezolucije, ostalo je ionako manje važno.

Mi na poslu imamo Sony Braviu 42", a doma sam uzeo Philipsa 42" i ispalo je da je jeftiniji i bolje slike od Sonyija. Gledao sam to 50/100 ja ne vidim nikakvu razliku, mislim da nije vrijedno doplate.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.09.2010 | 14:02
Mislim da je to s kvalitetom slike čist osobna stvar i najbolje je kupit TV čiju si sliku vidio i svidjela ti se i točka.
08.09.2010 | 15:02
ako telku kupuješ primarno zbog filmova i/ili igranja - uzmi plazmu, po mogućnosti full HD, što veće dijagonale

zaboravi 100, 200 ili 500 hz, bitno je da je telka u mogućnosti prikazati 24 sličice bez interpolacije.
naime, filmovi se za kino snimaju s 24 sličice u sekundi, a tako se i prenose na blu ray (koji je u pravilu izvor HD sadržaja).
ukoliko telka ne može prikazati sliku s frekvom osvježavanja od recimo 96 hz (24 sličice x 4), već te 24 sličice interpolira na 100 hz - dešava se tzv. motion judder. i to je loše. to ne želiš

+ plazme su, pogotovo u srednjem cjenovnom rangu, opsegom boja koje mogu prikazati puno bliže 35 milimetarskom filmu nego LCD-i
+ imaju drastično bolji odziv - što je veliki plus za igranje
+ plazme više ne troše kao prije par godina (dobar dio novih modela više nema ventilatore), a nekoć spominjani problem burn-ina ne postoji godinama...
+ zaboravi hrpetinu dodatnih filtera, dinamičke kontraste i slične pizdarije... to ionako služi da nakon par dana možeš nešto ugasiti u meniju


ako pak telku kupuješ primarno za gledanje televizije, uzmi onu koja ti bolje paše u dnevnu sobu, LCD ili plazmu, ali nemoj ići na full HD. telka u večini slučajeva znači SD sadržaj, a on bolje izgleda rastegnut na manju količinu piksela... dakle - 720p (znan kao i HD ready).


btw, premda je to danas standard, provjeri ima li telka ugrađene dvb-t tuner (za zemaljsku digitalnu tv) i dvb-c tuner (za kablovsku digitalnu tv). zgodna stvar jer eliminiraš jedan set top box...


IMO, ugrađeni media playeri su zgodna igračka, ali spajanjem kompa ili nekog mediaplayera (PS3, xbox, goo.gl/aAhf ) - postaju porpilično nepotrebni. premda zamjetih da je LG za 2011. napravio deal s najboljim media centrom za meka - www.plexapp.com/
08.09.2010 | 15:06
e, i čuvaj se dopadljive slike, pogotovo u dućanu.
najčešće je to rezultat nekog demo moda, koji nabrije kontraste i boje, pa sve skupa funkcionira samo na prodajnom mjestu, sa sadržajem pripremljenim samo za tu svrhu...

+ ako stvarno voliš filmove, i uz to si i picajzla (kao, recimo, ja) - naći ćeš načina da kalibriraš telku
08.09.2010 | 17:12
Hvala na odgovorima !!!
Bit cu malo konkretniji, a i vidim da se wizzy specijalizirao
Evo, ovo su dva modela izmedju kojih se dvoumim:

www.svijet-medija.hr/sony_kdl-37ex500,23309,154.aspx

www.svijet-medija.hr/sony_kdl-37ex401,26200,154.aspx

E, sad...nemoj me pitati zasto ne plasma ili neka druga firma...nekako sam se uspio (jedva) odluciti za Sony i suziti izbor, vjerojatno radi dugogodisnjeg dobrog iskustva sa tom firmom, znam, ne mora to znaciti nista, ali eto...Moguce da pogrijesim, ali riskirat cu! BTW, Ne treba mi tv za igrice i sl. samo gledanje telke i filmova.
Jako me zanima sta mislite, da li se u ovom slucaju isplati dodati kojih soma i pol vise ?!

P.S. Evo jedan frishki primjer od danas iz jednog ducana...Na LCD TV-u od 70.000:1 i 50/60Hz je bila slika sa Blu-Ray, a na drugom od 140.000:1 i 100Hz je bila sa ovog jadnog Hrt signala (koji placamo) i pogodite koji je imao bitno bolju sliku!? Naravno, slabiji model, ogromna razlika, nema "brasna", sve savrseno...
Thanks!!!
08.09.2010 | 17:55
tja, ja baš nemam neka pozitivna iskustva sa sonyjem (barem unazad 10-15 godina... prastari black trinitron još uvijek radi).
no, nekak mi se čini da za tu lovu možeš dobit više telke - naime, 37" je poprilično malo... visina ekrana je cca kao kod 29" 4:3 CRT.

s koje udaljenosti gledaš?
08.09.2010 | 20:19
Soba je 30m2, vise manje kockica, recimo da gledam tv sa nekih 6m...
Ali ja si kontam od ova dva modela i ne mrem se odlucit, a moja telka je rekla by, grrrr...
08.09.2010 | 21:23
Ja uzeo prije 6 mj ovo. www.lg.com/hr/tv-audio-video/televizori/...-lcd-tv-42SL9500.jsp
kostalo u M-Sanu 5300+pdv. Mislim da je ok cijena. Slika odlicna. Duhovi se vide samo na brzim scenama.
Ako te to smeta Panasonic NeoPDP plazma 600Hz, ali nije jeftina. Vidi. Ni sa nekim Samsungo nebus pogrijesil.
Ja sam fantaziral o Hitachiju, Pioneeru, ali kad vidis cijene zlo ti dojde. Ako hoces kino, kupi projektor (i to sam nabavio, e to je slika, 720p doduse, ali 2 metra dijagonala spojeno preko komponentnog kabela).
Inace Sony je odlican, ali 15-20% skuplji od koknkurencije u klasi.
Moja preporuka bila bi Panasonic plazma. Ima ih u Exportdrvu u Ilici u Zagrebu. Oni nutra samo cekaju da malo popricaju s nekim jer bas i nije guzva.
08.09.2010 | 21:54
www.redfox.hr/products.asp?gID=42&pID=505&t=1#spec

jos me budete na plasmu nagovorili, ccc...
najbolje da glasanje napravimo
08.09.2010 | 22:40
Mislim da je Sony debelo precijenjen i da nipošto i ni po čemu nije ništa bolji od Samsunga, LG-a ili Philipsa.
Mi smo prije godinu dana kupili 36" LG s ugrađenim media playerom, MPEG4 1080p (full HD). Gledamo ga s 5-6 metara (28 m2 dnevna soba) i nama je to super. Nismo neki ovisnici o TV, ne gledamo filmove u nekom ekstra posebnom ambijentu, itd. Običan TV program, djeca crtiće, ponekad nešto s prijenosnog harda.

Prije smo imali Sony Trinitron 63 cm dijagonale i ovo nam je točno isti format (ako ne želiš deformiranu sliku, a ja je ne želim) - kad 16:9 ekran dijagonale 36" prikazuje 4:3 TV sliku normalnog TV programa, dijagonala te slike (bez crnog sa strane) je cca 65 cm, što je nama sasvim dovoljno.

Par ljudi nam je tupilo da bi trebali staviti u dnevnu sobu neko čudovište od 50, 60, ne znam koliko incha, koje košta više od mog auta, na što sam se ja samo slatko nasmijao. Poklonike plazme, iskreno, ne razumijem. Meni je slika na plazmi, ako se gleda s udaljenosti manje od desetak metara, ružna i razmrljana. Ali - de gustibus...

Što se 100, 200, 500 i 1.000.000.000 Hz tiče, to je obično marketinško s*anje i svatko tko je to popušio, bacio je novac bez veze. Ljudsko oko ne raspoznaje nikakve promjene brže od 20-21 put u sekundi.

Ono što jest bitno je da je sam display 1080 (ili 720) P (progressive), a ne I (interlaced). Interlaced je nekadašnji način generiranja TV slike iz dvije poluslike, s parnim i neparnim linijama, što uvijek ima efekt zamućenosti pri brzim promjenama u slici. Interlaced se na današnjim jeftinim LCD TV-ima koristi kako bi se jeftinijim MPEG dekoderima odrađivalo posao prijema i prikaza digitalnog signala.

Također je bitna spomenuta sposobnost prikaza u stvarnom broju slika, bez interpolacije (dakle, 24 slike s 48 ili 96 Hz, a ne s 50 ili 100). Za gledanje filmova s BR playera ili ugrađenog media playera, ili... Za gledanje TV programa, ovo je posve nebitno.

Još jedna stvar - netko je napisao da MPEG2 TV signal prikazan na HDTV (1080p) prijemniku izgleda lošije nego na 720p prijemniku. Da ne budem uvredljiv - ovo je posve tehnički neutemeljeno. MPEG2 TV signal ima rezoluciju 720x576 točaka. Da li se to ekstrapolira na 900x720 ili na 1350x1080 posve je nebitno i nemoguće je vidjeti razliku. Naravno, slika tim lošije izgleda što je veći format ekrana na kojem se prikazuje.
09.09.2010 | 03:37
Sad stvarno znam da vise nista ne znam
Samo vidim da su misljenja sasvim podjeljenja...
Isto tako sam vidio na raznim forumima rasprave "na noz" sta je bolje, argumenti za i protiv su letjeli na sve strane dok se nisu isposvadjali svi skupa, ovdje je bar konstruktivno!

Pitao sam cak neke ljude koji su uvijek bili strucni za sve vezano za tv, ali u ovom slucaju i oni "peru ruke", kao sve je to isto i subjektivna stvar...
Zar ne postoji objektivno? Cini mi se da NE - bar kad se o ovoj temi radi...Ova tema je na netu gore prosla od one PC vs Mac. I upravo iz tog razloga sam otvorio temu o LCD TV, a ne LCD vs Plasma.

Mene i dalje zanima koji LCD, odnosno sta je bitno, na sta da obratim paznju kod kupovine!? Po nekim vasim komentarima i sugestijama sve i nista... Jedni kazu nikako Full HD, bolje HD Ready, a drugi kazu iskljucivo Full HD? Znaci ni tu se ne mozemo dogovoriti, Balkane, Balkane... Herzi, Pixeli, HD...koliko je to u prakticnom smislu vazno i oku vidljivo ne znam, kada bi znao ne bi bilo ove teme heh...

@smayoo
Ja vjerujem da su LG, Philips i ine druge firme grunule lovu u razvoj LCD i Plasme jel su upravo tu, u tim novim tehnologijama vidjeli sansu da nadjacaju Sony i Panasonic, pa su moguce i bolji od Sony-a, ali meni vjerojatno iz nekog nostalgicarskog razloga, a i stvarne Sony "vladavine" koja je trajala godinama, i ovdje, i u Americi (gdje sam zivio) i to u vezi mnogo stvari, ne samo tv-a, nego kamera, fotica, nadzornih sustava itd... nesto jednostavno ne da da kupim LG, ili Philips... Meni je u glavi oduvijek Sony i Panasonic, kao primjer i referenca kvalitete, a to je vezano za moje iskustvo sa tim firmama. Isto tako vjerujem da i danas drze odredjenu razinu kvalitete sukladno svojim reputacijama koje su stekli u proslosti. I naravno, dozvoljavam da LG, Philips i ostale firme rade bolje LCD od Sonya, a pouzdanost je cini se kad se radi o LCD-u vise manje ista kod svih spomenutih tvrtki tako da nema potrebe za sirenjem teme na kvarljivost i radne sate...(BTW, navodno da Sony rabi Samsung monitore, ali ipak trpa svoje engine koji su navodno bolji od Samsungovih...)

Jedino su mi dva tv-a momentalno u glavi, a ovaj tjedan MORAM kupiti, to su (i dalje) ova dva :

www.svijet-medija.hr/sony_kdl-37ex500,23309,154.aspx

www.redfox.hr/products.asp?gID=42&pID=505&t=1#spec

P.S. Sta bi ja bez vas
  • campo
  • Posjetitelj
09.09.2010 | 08:45
trenutno najbolji i najkvalitetniji tv je LED samsung što veći to bolji,..ostali mu nisu do koljena
09.09.2010 | 11:15
Sad sam na godisnjem gledao desetak dana u Samsung, nije to lose...LG takodjer nije los, cak je mi je LG nekako meksa, ljepsa slika, Samsung malo tvrdji, ali nije niti jedan brashnast, dobar kontrast oba imaju, ali od svake firme toliko modela da je meni veci problem odlucit se koji model.
09.09.2010 | 12:29
IMO - 37" sa 6 metara je premalo.
otprilike - kao da gledaš film na ipod touchu
09.09.2010 | 12:52
smayoo je napisao:
Par ljudi nam je tupilo da bi trebali staviti u dnevnu sobu neko cudoviste od 50, 60, ne znam koliko incha, koje kosta vise od mog auta, na sto sam se ja samo slatko nasmijao. Poklonike plazme, iskreno, ne razumijem. Meni je slika na plazmi, ako se gleda s udaljenosti manje od desetak metara, ruzna i razmrljana. Ali - de gustibus...

ja gledam 50" full hd plazmu s 4 metra (garant jeftinije od tvog auta, osim ako vozis jugica ), i ovisnik sam o filmovima. obzirom da konzumiras vecinom tv program - nije ni cudo da ne razumijes vlasnike plazmi...
btw, ovo o cemu pricas (zamuljana slika) moze biti samo rezultat SD signala razvaljenog na full HD rezu. 1080p blu ray rip izgleda odlicno i s dva metra... zato bas i napisah da se u slucaju konzumiranja SD signala kupuje telka s manjom rezom.


sto se 100, 200, 500 i 1.000.000.000 Hz tice, to je obicno marketinsko s*anje i svatko tko je to popusio, bacio je novac bez veze. Ljudsko oko ne raspoznaje nikakve promjene brze od 20-21 put u sekundi.

uuuu...
ajde uzmi neki stari crt pa mijenjaj frekvenciju osvjezavanja s 50 na 100 hz, pa mi reci primjetis li razliku...
dok su crti bili popularni odbijao sam raditi s monitorima ispod 100 hz.


Ono sto jest bitno je da je sam display 1080 (ili 720) P (progressive), a ne I (interlaced). Interlaced je nekadasnji nacin generiranja TV slike iz dvije poluslike, s parnim i neparnim linijama, sto uvijek ima efekt zamucenosti pri brzim promjenama u slici. Interlaced se na danasnjim jeftinim LCD TV-ima koristi kako bi se jeftinijim MPEG dekoderima odrađivalo posao prijema i prikaza digitalnog signala.

eh, na 1080i tv nisam naletio nekoliko godina... interlaced display je stvar proslosti.


Jos jedna stvar - netko je napisao da MPEG2 TV signal prikazan na HDTV (1080p) prijemniku izgleda losije nego na 720p prijemniku. Da ne budem uvredljiv - ovo je posve tehnicki neutemeljeno. MPEG2 TV signal ima rezoluciju 720x576 tocaka. Da li se to ekstrapolira na 900x720 ili na 1350x1080 posve je nebitno i nemoguce je vidjeti razliku.

da je ovo istina, meni bi kao profesionalnom dizajneru posao bio puno laksi - jer ne bih mario povecavam li slike prilikom pripreme za tisak 25% ili 45%. no, razlika je ne samo vidljiva, vec zna biti i iritantna. naravno, kvaliteta interpolacije ovisi i o velicini panela na kojem se slika prikazuje, kao i o hardveru koji interpolaciju radi...
09.09.2010 | 14:11
wizzy legendo,djelimo isto mišljenje samo da sam ja odgovarao na smayin post izbio bi flame
Na početku sam rekao diagonu da najbolje ode na hdtelevizija,tamo će naći najbolje informacije ljudi koji se baš bave sa televizijom...
09.09.2010 | 15:42
Lihto je napisao:
wizzy legendo,djelimo isto mišljenje samo da sam ja odgovarao na smayin post izbio bi flame

ma, smayo daje pogled iz kuta povremenog konzumenta tv programa... normalno je da se stavovi razlikuju ako u dnevnoj sobi zelis nesto najblize dozivljaju kina.
stvarno nema potrebe za flejmom.


Na početku sam rekao diagonu da najbolje ode na hdtelevizija,tamo će naći najbolje informacije ljudi koji se baš bave sa televizijom...

jap, momci jako dobri, i poprilicno su daleko dogurali...
a krenuli su kao blijeda kopija www.hdtvtest.co.uk
09.09.2010 | 15:53
ma sve jasno dost ljudi tak traže preporuke za tv i onda netko spomene plazmu,pa slijede komentari ko plazmu treba punit plinom,zapače se slika itd. ma znaš i sam..Osobno imam pv80,42'' u svojoj sobi a starci pv80 37'' u dnevnoj.Mjesečna potrošnja nije uopće velika kad se sve uračuna..I mislim da lcd od isto inča možda troši nešto manje ali ono zanemarivo..Jedino što u zadnje vrijeme LED televizori uzimaju zamaha i moglo bi to bit sasvim solidno,barem dok nedođe OLED i 3D(i to 3D bez naočala) To su sad već teže perverzije
09.09.2010 | 16:06
Da se skrati:
Plazma za TV program, LCD za filmove.
Po meni kod televizora je po vaznosti:
1. kontrast
2. dinamiski raspon
3. prostor boja (color space)
4. rezolucija
5. brzina osvjezavanja
6. brzina matrice
7. da se sve zivo i mrtvo preko menija more podesiti
8. izgled
9. dijagonala
I LCD i plazma imaju svojih prednosti i mana.
09.09.2010 | 17:00
Od ovih 9 tocaka u 8 je plazma u prednosti, a jedna je totalno subjektivna. Unutar istog cjenovnog ranga naravno.
09.09.2010 | 20:25
"Kad se vrati smayoo iz hamine pekare bude chevapa dobro se popije, hajde da se marishemo, charshija at night"

E, vako raja...
Danas sam si dao malo vremena pa sam bio u Samsungu, Panasonicu i ponovno pogledao Sony LCD.
I sve mi je isti k... CRT Mi je bolji od svega. Osim ako se pusti Full HD, to je ludilo, ali to je ludilo i na LCD i na Plasmi, pa i na onim jeftinijim modelima...

Svi LCD mi izgledaju brashnasto, i plasticno, a Plasme kao CRT na kojem gledas neku video kazetu na koju si snimao sto puta, bas nekako blatnjavo, nedefinirano, ali malo prirodnije od LCD-a...Drugim rijecima da mi je netko zamracio sobu i rekao: "ovo je CRT By RIZ", a pustio sliku sa Plasme ja bi rekao: "OK, Vjerujem!!!" Ali ono, neki losh CRT... A kad se pusti signal u Full HD svaki mi je ludilo, i Plasma i LCD. Koliko cu ja, koji gledam sat/dva vremena dnevno National Geographic i film tjedno imati od te Full HD rezolucije je upitno. Uglavnom sve sam shvatio, sta god kupim isti mi je k...Sve skupa mi izgleda kao jedan veliki kompromis - prvo, samo nekoliko satelitskih programa emitira u Full HD, drugo cini mi se da su oba sistema kao takva, i Plasma i LCD fulani projekti, ocekivao sam puno vise. Razmisljajuc na nacin-aha, sad tu gledam na godisnjem Samsung star dve godine, a kad JA kupim sebi neku mrcinu MORA bit bolja slika, ali nije tako...

LCD Je idealan za racunalo, pa tako automatizmom i za igrice (ja se tim ne bavim) A Plasma i sama ta ideja je za mene fulana stvar...
U stvari bracho ostasmo bez dobrog tv-a na trzistu, to ja mislim, sa sad mozete krenut sa pljuvacinama:P
09.09.2010 | 20:57
Ma sve je to OK, ali nađi gdje su ti ČĆŠŽĐ i koristi ih , jer već ti je skrenuta pozornost, ako nisi primjetio. Moram reći da je to ipak iritantno čitati velikoj većini. Nadam se da ćeš shvatiti.
Uz to, i ja se lagano spremam na zamijenu televizora, pa mi je tema dobrodošla. Pozdrav !
09.09.2010 | 22:18
Ako je to uvjet koristenja ovog foruma potrudit cu se, a ako nije onda ipak nastavljam po navici, samo internacionalno, internacionalno Nadam se da ces shvatiti, stvar navike.
BTW, Kad sam stavio slovca o kojima govoris i stisnuo : provjera poruke - ispalo je da ih nema. I naravno ako je to opaska moderatora takodjer cemo ubacit dj, ch, sh...ako treba i glagoljicu heh...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.09.2010 | 22:19
Neću pljuvati to što si napisao diagono jer se još uvijek dobro sjećam mog prelaska sa CRT na LCD. Tada sam još uvijek uglavnom gledao TV program loše izvedene kabelske televizije i snimke sa VHS kazeta. LCD je definitivno imao lošiju sliku od CRT zbog lošeg signala pa je slika izgledala kao da ju gledamo kroz tkaninu (garzu). Tada sam skoro požalio što sam se odlučio za LCD, a još se moglo nabaviti dobrih CRT televizora.

No sve se to promjenilo kada smo sa analogne kabelske prešli na digitalni MaxTV, a sa VHS kazeta na DVD, da BlueRay i ne spominjem.

Naravno da digitalni signal nije bez mana, no to je ono što nam nosi nova tehnologija htjeli mi to ili ne. Artefakti MPEG kompresije gori su od šuma analognog signala, ali sve je to opet stvar navike. Jednog dana jednostavno prestaneš primjećivati i to je to.

Sretna kupovina!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 minuta
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO