LG ili Samsung?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LG ili Samsung?


12.06.2021 | 20:05
Nisam ni znao da IKEA ima takve stvari u ponudi.
Tipa LEGO namještaj po vlastitom ukusu.
Hvala, pogledat ću baš.
12.06.2021 | 20:44
Izgleda da je reanimacija ipak uspjela. Aj hvala Bogu.
Slika nakon reanimacije, hitni transport Erikssena s nogometnog terena u bolnicu.
Erikssen.jpeg

Bilo je svakakvih trilera na nogometnim utakmicama, ali ovaj uzima prvo mjesto...
12.06.2021 | 22:12
Kloba kaže:

Stari zidovi. Ako ne pogodim ciglu, sranje...


Pa zato sam ti i napisao da staviš osam šarafa, a ne ona četiri kaj dobiješ uz nosač,... i to kupiš osam poštenih tipli i šarafe od 15-18 cm i miran si.

Kloba kaže:

Osim toga, treba mi se rotirati ekran jer malo ga gledam iz fotelje, malo iz kreveta...

...Pričamo o sobi 4x4 m, tu negdje.


Oprosti,... ali u sobi dimenzije 4x4 metra TV od 55" vidiš jednako iz svake pozicije s koje ga gledaš (imam 55" Philipsa u sobi koja je 4,5 x 6 metara, prišarafljen je za zid i vjeruj mi da ga vidim jednako sa bilo koje pozicije u sobi).

Kloba kaže:

6062CBC8-FDC5-458B-9207-66928EDE4267_1_105_c.jpeg


Pokušao sam očistiti prostor od stvari i u glavi smjestiti na taj zid TV i osim ovoga što ti je predložio Djuro genijalac, možeš se poigrati i bojama, sad hoće li biti bolja kombinacija donje polovice (do kosine) u neku recimo tamno sivu, a ostatak u bijelo (ako će kosina ostati bijela) ili ćeš kosinu na zidu pratiti kosim bojanjem zida bijelo-tamno sivom ili nekom drugom bojom treba jednostavno isprobati u nekom programu kako bi to izgledalo (ja bi osobno bolje to isprobao rukom na papiru, ali ako nisi za crtanje neki program te namjene ti može pomoći).

drlovric kaže:
Edifier R1280DB

Jel ovo cijena za komad ili par? Glup sam

I prodaju li ih u Hrvatskoj?


Par naravno ,... vidim da ti je kloba već dao i link sa cijenom, prošle godine su bili na akciji ispod 1k kn.

Kloba kaže:
Čim je u dolarima, nije ni iz Unije. Vjerojatno USA.
Cijena je za par.
Ima ih u Hrvatskoj za 1100 kuna.
Evo link.
EDIT:
Ali stvarno - dobru TV upariti s time - UFFF...


Vidim da si našao dućan, odnosno dao si link na zvučnike. Ne znam kako je sada, ali prije su imali fizičku poslovnicu na Strossmayerovom trgu 5 no čuo sam da im je zgrada u kojoj su bili dobila po piksi u ZG potresu.

No da se vratim na Edifier R1280DB, po mom skromnom mišljenju teško da se za te novce kod nas može ubosti nešto bolje,... iako ni oni Geniusi nisu loši, a koštaju skoro duplo manje, znam da na spomen imena Genius nikome neće zatitrati u želucu, ali imao sam ih par godina spojene na PC (i nešto malo na TV) i za 500-ak kn koliko sam ih tada platio davali su sasvim pristojan zvuk.

EDIT:
Evo za usporedbu:

Genius SP-HF 1800A vs Edifier R1280T


Edifier R1280DB vs Edifier R1280T
12.06.2021 | 22:21
@Bertone - isprika, zanemario sam veličinu TV-a kada sam razmišljao o kotačima.
Sada sam i ja napaljen na ove zvučnike.
EDIT:
Ionako sobu moram prefarbati, odlučiti koji TV i kada uzeti (što neće biti tako skoro), prije toga dovršiti uvođenje optičkog kabela s vanjskog zida kuće do sobe da se ne ništa ne buši kasnije. I naravno, spomenute telke trebaju se spustiti na moj cjenovni razred, što je jedno godinu dvije udaljeno od sada kada se sve uračuna.
Tako da će biti cajta za detaljne rasprave.
12.06.2021 | 22:29
Editirao sam prethodni post da možeš osjetiti razliku u zvuku u odnosu na uložene kune pa poslušaj

EDIT:
Uglavnom, ako imaš 1100 kn, ubodi te Edifiere R1280DB i nadživjeti će tri TV-a, a po meni su bolja opcija od sundbara i sličnih trendovskih stvarčica
12.06.2021 | 23:40
Past će ti kada odlučim koju ću TV.
Sviđaju mi se više od ovih drugih i izgledom, a kada vidim kako i ti i @drlovric pišete o njima, znam da će i meni ziher biti i više nego dobri.
Hvala ti još jednom!
13.06.2021 | 21:38
Znam da se BT zvucnici prodaju na komad uglavnom.

Ali ovom setu je BT samo jedan od nacina spajanja. Zato sam to provjeravao

Uglavnom, kupicu ih kad budem isao na ljetovanje. Ima u Splitu negdje 100%.
14.06.2021 | 17:55
dpasaric kaže:

Ma kakav OLED, kakav NanoCell, .....
.....
I najjeftiniji Samsung ili LG imaju dovoljno kvalitetne ekrane za 95% sadržaja koji ćeš na njima gledati. I onda jedini kriterij koji ostaje je veličina ekrana. Ne bih niti gledao nešto ispod 75" ako ide na zid. A to možeš dobiti već za 6700 kn koliko vidim. Gdje ćeš jeftinije?


Pa ... ako u crnoj sceni TV osvjetljava sobu, ne bi se baš složio da je tehnologija nebitna .... slažem se da je nebitno u većini sadržaja ... uzeo bi ja što veći, ... ali eto, ja sam "razmažen" pa zato imam neke prohtjeve...

Inače TV je sobu 4.5x5.5 m .... i naravno gleda se na većoj dužini sa cca 5m .... sada imam 32" koji mi je postao mali .... jbg. kratkovidan i više ne vidim čitati titl bez naočala .... pa eto, ..... zato dvoumljenje između tehnologije ili veličine .... a budžet je cca 8000-9000 .... i znam da neću Samsunga (loša iskustva sa brandom općenito, .... uglavnom, problemi koji su se pojavili odmah nakon isteka garancije ....)
14.06.2021 | 22:27
Piko kaže:
Pa ... ako u crnoj sceni TV osvjetljava sobu, ne bi se baš složio da je tehnologija nebitna .... slažem se da je nebitno u većini sadržaja ... uzeo bi ja što veći, ... ali eto, ja sam "razmažen" pa zato imam neke prohtjeve...

Inače TV je sobu 4.5x5.5 m .... i naravno gleda se na većoj dužini sa cca 5m .... sada imam 32" koji mi je postao mali .... jbg. kratkovidan i više ne vidim čitati titl bez naočala .... pa eto, ..... zato dvoumljenje između tehnologije ili veličine .... a budžet je cca 8000-9000 .... i znam da neću Samsunga (loša iskustva sa brandom općenito, .... uglavnom, problemi koji su se pojavili odmah nakon isteka garancije ....)


Veliki TV-i i koji nemaju pojedinačno osvjetljenje piksela imaju osvjetljenje po zonama, za razliku od manjih (obično do 55"), koji imaju jednu zonu ciao, tako da ta fora sa scenom u mraku u kojoj svjetli samo svijeća u jednom kutu ne drži vodu, a i da drži vodu, koga briga za par takvih kadrova u nekom demou. Prije kupovine odradio sam višemjesečno istraživanje na svim razinama, imam skinuto skoro 50 GB demoa i znam što pričam, a i izmjenjao sam se dosta TV-a zadnjih godina... uglavnom za tu veličinu sobe uzmi najveće što možeš, ako ti je limit oko 9.000 kn, onda SAMSUNG UE75AU8072UXXH + u Ronisu dobiješ poklon soundbar HW-A450. Imaš i slabiji model za 8.371 kn + soundbar. Oba su 75", pa je to taman pristojno za veliku sobu.

Ako ti se zamjerio Samsung (meni su tri komada bila dobra, a sada sam na LG-iju), onda za sličnu lovu imaš LG UHD TV 75UP78003LB ili LG UHD TV 75UP80003LA, samo bez soundbara. Uglavnom, nemoj ispod 75", baš nema smisla 2021. godine.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
15.06.2021 | 13:15
Mene zanima ako ko ima iskustva s XBOX Series S, u zivotu nisan posjedova XBOX i bukvalno neman blage veze o ičem, znaci to je samo digitalno izdanje jer ne isplati mi se kupovat seriju X prvenstveno jer je ni nema, dok ove ima na sve strane i to tipa za 2100 kn iz njemačke sa shippingom (neda mi se isprsit za seriju x jer mi bukvalno treba samo za jednu igricu). Ugl piše u jednom dućanu Upozorenje: Ne postoji službena Xbox podrška za Hrvatsku! kraj navedene konzole, pa mene interesira da mi neko objasni to jer neman pojma. Šta to znaci da nemaju Hrvatski store? Da moran napravit account ali da je tipa USA ili neka druga članica EU koja podrzava?
15.06.2021 | 19:38
Ajmo se vratiti na temu TV-a, konzole imamo u susjednom threadu.
Baš gledam utakmicu Mađarska -Portugal i ovu reklamu sa strane terena "Hisense ULED".
Koliko mi je poznato; Hisense je popularna marka u SAD-u, dok u Europi tek treba ući u mainstream.
ULED je vjerojatno njihova verzija QLED-a - pojma nemam.
Zna li itko valja ti ta marka išta, što se televizora tiče?
18.10.2023 | 20:58
Meni nijedan ne bi bio zanimljiv.
18.10.2023 | 21:01
Meni su zbog cijene i velicine zanimljivi. Bitno je da radi ok. Netrebaju mi neki dodaci. E sad znam da bi bilo bolje uzet neki puuno skuplji ali nejde. Sad imam neki blaupunkt star 10 g. radi ali nema nista cak ni dvbtc tak da bi uzo nesta a da nije preskupo.
18.10.2023 | 21:44
Uzmi onaj sa najduzom garancijom.
18.10.2023 | 22:01
I o tome sam razmisljao. Kakav je android na tv ili tizen na samsungu?
19.10.2023 | 07:19
Nemam iskustvo iz prve ruke, ja sam na LG/WebOSu.
19.10.2023 | 07:33
webOS ftw. Tizen je pušiona. Google (Android) u moju dnevnu sobu neće ući nikad, a možda ni onda.
19.10.2023 | 08:05
Uh bas ste me utjesili. Sad sam u nedoumici da ostavim ovaj stari pa dok ide ide
19.10.2023 | 08:08
pevex.hr/led-tv-lg-55ur81003lj-aeu
A ovaj nesto je manji ali je u cjenovnom rangu
19.10.2023 | 08:27
A gle... OS ti je bitan samo ako želiš TV spojiti na BRZU I STABILNU internetsku vezu pa da na njemu imaš youtube, spotify, HRTi aplikaciju, razne paytv servise (Netflix, Disney, itd.) i tome slično. Ako samo gledaš obični terestrički TV, Samsung ti je vjerojatno OK izbor.
19.10.2023 | 08:35
Od toga svega sta si nabrojio jedino mozda youtube bi bio zanimljiv ostalo ne koristim
19.10.2023 | 09:29
Youtube jednako loše radi na bilo čemu (tizenu, webosu, androidu) ako ga ne plaćaš. Dakle, onaj obični. Youtube Premium, Youtube Music i to što se plaća, radi dobro opet na bilo čemu, samo je bitno da ti TV nije preslabog procesora. Ali to ti modeli koje ti gledaš svi - jesu, tako da ti je opet svejedno.
19.10.2023 | 13:04
Ak ti je plafon cca 600€, možda ovaj Philips pevex.hr/led-tv-philips-55pus8118-12-uhd-dvb-t2-s2-smart ... je 55" a ne 65", ali će ti zato kutija lakše stati u auto kad ga budeš vozio doma
19.10.2023 | 14:13
Moj glas isto ide za Philips. LED rasvjeta je brutalan feature koji drugi brendovi nemaju. Ja sam pojacao na MAX, doslovce mi osvjetljava cijeli dnevni boravak iako imam HUE rasvjetu u toj prostoriji.

Android TV na njima radi odlicno. Ko to ne voli uvijek ima opciju da usteka Apple TV.
19.10.2023 | 14:27
Moj savjet ti je da uzmeš onaj sa većom dijagonalom, i dužom garancijom (veća dijagonala odlučuje).
Znam da nije popularno da kod uzimanja novih televizora savjetujem Amazon Fire stick, ali jaako je jeftin i radi bolje od bilo kojeg ovog OS-a samog televizora..

Dakle, veća dijagonala, dulja garancija + Fire TV stick.

Da govorimo o 2.000€ i više, fokus bi bio kvaliteta slike i opet Apple TV a ne sam OS od tv-a.
19.10.2023 | 14:44
Ma meni je najbitnije da to ljepo radi da se programi mjenjaju brzo i da ne steka previse e sad sve vise od toga je dobro doslo. Ipak meni osobno tve sluzi za gledanje kojekakvih programa. Ne igram i slicne stvari
19.10.2023 | 15:41
Bertone kaže:
Ak ti je plafon cca 600€, možda ovaj Philips pevex.hr/led-tv-philips-55pus8118-12-uhd-dvb-t2-s2-smart ... je 55" a ne 65", ali će ti zato kutija lakše stati u auto kad ga budeš vozio doma


Hjoj nemoj samo ovaj. Nije android, već neki njihov os sa doslovno desetak aplikacija.

Tizen je super, imaš sve moguće aplikacije, uključujući i hrti.
19.10.2023 | 15:45
Jel ko transportiro u autu ovaj od 65” jel stane. Ako ga kupim a nestane u auto onda sam u banani. Ono tipa golf klase.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 47 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (498)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO