LG ili Samsung?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LG ili Samsung?


  • overtherainbow
  • Posjetitelj
11.06.2021 | 13:14
Sve je to nekako relativno opet taj refresh rate ekrana 120 mhz ima utjecaja jedino taj input tvoj s joysticka kako se interpretira na ekranu odnosno koliko brzo, to je bitno samo u multiplayer igricama, ovi koji igraju solo ne tribaju se nesto zamarat s tim. Tako dok to ude u 'mainstream' moze proć i neko vrime do tad se moze gejmat na necem novijem a da je 4k hdr nije da će ikome oci ispast od toga.

Ista stvar ko i šta ljudi neki već sad imaju 4k hdr 55 a gledaju kupit 8k jer zbog igrica će tribat jednog dana, a to jednog dana moze bit ko zna kad. tek postaje normalno igrat u 4k kamoli 8, isto ko sta nove konzole mogu teoretski vrtit 120fps, a igrice tek sad da prelaze neke s updateovima na 4k 60fps i tih nema puno tribat ce i za to vrimena. mislim da će taj 8k gaming eventualno zazivit prid kraj generacije PS i XBOX-a ali vrime će to pokazat.

sta se tice zvucnika na TV, a to i ne moze bit odlično kad se uzme u obzir veličina, danas se i uz neke TV dobije soundbar, mislim da je to sve li la od tv do tva sta se tice kvalitete zvuka. Gleda se naravno vrsta ekrana da udovoljava tvojim potrebama, svakako bi iša na manju veličinu ali da je to recimo tehnologija koja je meni više ugodnija u tom slučaju oled.
11.06.2021 | 13:29
@overtherainbow - da, apsolutno si u pravu. Trenutno niti nema (ili ima ali malo) igara koje bi pošteno iskoristile takav ekran pošteno. Osobno se veselim ovim naslovima najavljenima za ovu godinu - God of War Ragnarok i Horizon Forbidden West.
I da, taj "pravokutnik" se zove soundbar; nisam se mogao sjetiti riječi da me ubiješ.
11.06.2021 | 13:39
Gotovo niti jedan TV nema dobar zvuk, a kamoli odličan. Razlog tome je smještanje zvučnika iza TV-a u vrlo mali prostor.
Soundbar može pomoći ali nije svemoguć.
Bolje je odvojene zvučnike kupiti (mogu i oni za par tisuća kn + stalci) i neki subwoofer.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
11.06.2021 | 14:03
Kloba kaže:
@overtherainbow - da, apsolutno si u pravu. Trenutno niti nema (ili ima ali malo) igara koje bi pošteno iskoristile takav ekran pošteno. Osobno se veselim ovim naslovima najavljenima za ovu godinu - God of War Ragnarok i Horizon Forbidden West.
I da, taj "pravokutnik" se zove soundbar; nisam se mogao sjetiti riječi da me ubiješ.


God of War odgoden za 2022, Horizon ce pokusat krajem godine, ali je jos uvijek neizvjesno. Jucer su najavili Elden Ring za sijecanj 2022.
11.06.2021 | 14:12
@overtherainbow - nisam ovo znao. Hvala na info!
@jura22 - u pravu si. No po mome mišljenju to je za audiofile. Mislim da skupe telke sa soundbarom imaju sasvim solidan zvuk za average consumera koji ima para.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
11.06.2021 | 14:18
Kloba kaže:
@overtherainbow - nisam ovo znao. Hvala na info!
@jura22 - u pravu si. No po mome mišljenju to je za audiofile. Mislim da skupe telke sa soundbarom imaju sasvim solidan zvuk za average consumera koji ima para.

Moje misljenje je isto soundbar je dovoljan za average usera. Nije svemoguc daleko od toga but it does the job.
11.06.2021 | 16:59
S obzirom da vidim sve više i više mlađe generacije da uopće ne gledaju TV već sve konzumiraju s laptopa i tableta, a često onih jeftilen smeća s plastičnim zvukom, ovo što TV imaju je par kopalja iznad
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
11.06.2021 | 17:07
Kako ne gledaju TV, pa screen mirror-aju s mobitela na TV sav sadrzaj koji treba
11.06.2021 | 19:10
Soundbar je dovoljan???
Pišete o televizoru za konzole od 120Hz osvježavanaja, 4K ili čak 8K, a za zvuk je soundbar dovoljan jer je on eto za "average consumera"!

Ako se smatrate prosječnim korisnikom, onda je i 60Hz dovoljno, i 2K je ok. To je prosječno!
11.06.2021 | 19:18
U vecini slucajeva taj sound bar je obicno govance. U rangu recimo nekih zvucnika za racunalo. Osim ako ga ne platite 1000e.

Nadjite teardown soundbara koji vas zanima pa cete vidjeti kako su masivni ti zvucnici unutra Al eto, lijepo i cisto izgleda u dnevnom boravku i sigurno je upgrade u odnosu na ugradjene TV zvucnike, iako je to jako daleko od kvalitetnog zvuka.

Ja imam Sony GTK-XB60 BT zvucnik. Za vikendicu, pecenje janjeta, pijanke s ekipom i sl.

E taj mi je spojen na TV, ali je mono zvuk. Pa sam narucio jos jedan da ih linkam.

Tako da imam i audio setup doma i za vani kada mi treba jedan zvucnik ili oba.

electronics.sony.com/audio/audio-compone...fi-systems/p/gtkxb60

Ali i to izadje poskupo sad kad racunam :/
11.06.2021 | 19:32
jura22 kaže:
Soundbar je dovoljan???
Pišete o televizoru za konzole od 120Hz osvježavanaja, 4K ili čak 8K, a za zvuk je soundbar dovoljan jer je on eto za "average consumera"!

Ako se smatrate prosječnim korisnikom, onda je i 60Hz dovoljno, i 2K je ok. To je prosječno!

OK. Smiri se. Možda i nije. Nemam iskustva sa soundbarom pa sam pretpostavljao da na ultraskupoj TV dolazi i koliko toliko pošteni zvuk.
11.06.2021 | 19:37
@jura_22 - ukucao sam pitanje na Google "does any soundbar satisfy audiofiles".
Ne znam valjaju li, nisam ukucavao "best soundbar" i slično - nego ima li išta u tom miljeu da zadovolji ljude koji cijene pošteni zvuk.
Prvi link na postavljeno pitanje je dolje:
www.rtings.com/soundbar/reviews/best/by-usage/music
Ti reci ako koji valja, ja ne znam.
Od 101 testiranog, oni su ih podijelili na 5.1 i standalone soundbare.
Od 5.1 najbolji im je Sonos Arc with Sub + One SL zvučnici:
www.rtings.com/soundbar/reviews/best/by-...ecommendation_190260
Među standalone naveću ocjenu daju Bose Soundbar 700
www.rtings.com/soundbar/reviews/best/by-...ecommendation_190262
Ono što hoću reći - nema razloga za nervozu. Ima i tu dobrih stvari, samo kao i sve dobro - koštaju..
A meni osobno to ne treba. Dovoljno mi je mala soba i za TV zvučnike, kamoli za 5.1.
Imao sam to kada su izašla kućna kina. Dao 9000 kuna i od 100 volume sam mogao staviti na 8 ljeti inače bi noću budio susjede.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
11.06.2021 | 20:04
Meni osobno sta se estetike tice soundbar bolje ide nego kucno kino, ali to je sad od osobe do osobe. Filmove i serije konzumiram na slusalicama. Igram na zvucnicima od TV jedino ako je nesto ozbiljnije imam zicne od Razer Kraken i iman in ear od JBL. Jer kad spojim Razer na joystick nisu glasne koliko bi tia da jesu dok JBL jesu jer su in ear, zavisi od dana. Kucno kino iman eno stoji ko drvena marija nije niti ukopcan koliko me nije briga.
11.06.2021 | 20:42
Ja sada tražim stalak za buduću TV dimenzija 55" koji bi trebao imati i policu za PS5 u okomitom položaju, i kotače.
Nešto ovakvo, samo ovom fali polica.
www.smartson.hr/podni-stalak-za-tv-sbox-...-43-65/1539/product/
11.06.2021 | 20:56
Tko hoće dobar zvuk, dosta ima snage s dosta basa, naka pogleda B&W MM-1. Male zvijeri, koje naginju prema audiofiliji. Imaju i zgodan mali daljinski, a cijena im je vjerovatno pala. To je stari model, ja ih imam cca 6-7 godina i ne mjenjam ih dok ne krepaju. Info za cijenu polovnih na linku ispod.
www.ebay.com/itm/284297245678?hash=item4...e:g:DUEAAOSw9j5golip
11.06.2021 | 21:37
Kloba kaže:
Ja sada tražim stalak za buduću TV dimenzija 55" koji bi trebao imati i policu za PS5 u okomitom položaju, i kotače.
Nešto ovakvo, samo ovom fali polica.
www.smartson.hr/podni-stalak-za-tv-sbox-...-43-65/1539/product/

Ti stalci su nekaj najružnije kaj si možeš staviti u sobu ... usput, kad bu slijedeći potres TV je zajedno sa PS5 na podu
Kupi normalni zidni nosač za TV i utiplaj ga sa osam (kažu da je četiri dosta, ali bolje je sa osam ) šarafa u zid i miran si
11.06.2021 | 21:39
Piko kaže:
.
OLED ima 40W 2.2ch, a nano ima 20W 2.0ch ..... nekako više naginjem na oled iako je manji, naime žanr koji volim gledati je SF, Horror .... puno tamnih scena, i gledam TV po noći u mračnoj sobi .... 65" oled mi je malko izvan budžeta ....


Ma kakav OLED, kakav NanoCell, samo uzmi što veći ekran, pogotovo ako ide na zid. Nevjerojatno mi je koliko ljudi nasjeda na te marketinške fore s tehnologijom koju ne možeš iskoristiti niti vidjeti ako ne nabiješ glavu u ekran. Najbolji mi je onaj engleski TV tester koji je sve to isprobavao na stvarnoj publici i nitko nije skužio ikakve razlike, dapače, često bi odabrali "lošiji" TV.

I najjeftiniji Samsung ili LG imaju dovoljno kvalitetne ekrane za 95% sadržaja koji ćeš na njima gledati. I onda jedini kriterij koji ostaje je veličina ekrana. Ne bih niti gledao nešto ispod 75" ako ide na zid. A to možeš dobiti već za 6700 kn koliko vidim. Gdje ćeš jeftinije?
11.06.2021 | 21:42
Bertone kaže:
Kloba kaže:
Ja sada tražim stalak za buduću TV dimenzija 55" koji bi trebao imati i policu za PS5 u okomitom položaju, i kotače.
Nešto ovakvo, samo ovom fali polica.
www.smartson.hr/podni-stalak-za-tv-sbox-...-43-65/1539/product/

Ti stalci su nekaj najružnije kaj si možeš staviti u sobu ... usput, kad bu slijedeći potres TV je zajedno sa PS5 na podu
Kupi normalni zidni nosač za TV i utiplaj ga sa osam (kažu da je četiri dosta, ali bolje je sa osam ) šarafa u zid i miran si


Upravo tako, osim što imaš sigurnost, još si malo udaljiš tv da ti nije preblizu. Dobrih zidnih nosača ima za 200 kn.
11.06.2021 | 22:03
Što se tiče zvuka, za vulgaris gledanje zvučnici od velikih TV-a su prihvatljivi.

Ako želite nešto ekstra, onda su soundbarovi uglavnom bacanje para jer razlika nije velika, a to je i logično jer rijetko kada nešto suvislo može stati u takav profil. Velika membrana nema zamjenu.

Najveću razliku u zvuku napravi solidan sub i prostorni raspored zvučnika, a koliko sam vidio, još uvijek se može kupiti "kućno kino" 5+1 setova i oni su daleko bolji od bilo kojeg soundbara.

A ako želite pravu stvar, onda treba složiti custom setup prema svom guštu i u skladu sa samom prostorijom, znači uzeti zasebno 7.2 pojačalo i onda 9 do 10 zvučnika. Samo to onda obično završi na 5.000 € ako se kupuje sve novo. No, može se naći polovnih čudesa na Njuškalu za sitne pare, tko ima strpljenja može složiti odličan zvuk za malo para.
11.06.2021 | 22:13
Za osnovno poboljšavanje zvuka TV-a je dovoljno ovo ili u malo skupljoj verziji ovo, za sve drugo treba hrpa novaca i znanja.
11.06.2021 | 23:31
Bertone kaže:
Ti stalci su nekaj najružnije kaj si možeš staviti u sobu ... usput, kad bu slijedeći potres TV je zajedno sa PS5 na podu
Kupi normalni zidni nosač za TV i utiplaj ga sa osam (kažu da je četiri dosta, ali bolje je sa osam ) šarafa u zid i miran si

Stari zidovi. Ako ne pogodim ciglu, sranje...
Osim toga, treba mi se rotirati ekran jer malo ga gledam iz fotelje, malo iz kreveta.
Živim tu ekipa, mislite da mi ekran na zidu nije pao na pamet?
No, možda i mogu izvesti to, ali 55" na polovicu zida koju "gađa" kosi strop - izgleda li to lijepo?
Ne. Sve i da napravim to, ogroman pravokutnik kojeg sa gornje desne (ili lijeve, ovisno na koju ga stavim) strane napada kosi strop nije lijep prizor.
Druga dva zida ne dolaze u obzir - jedan je niža strana potkrovlja visine cca jednog metra, druga pregradni zid koji dijeli sobu od ostatka kata s ulaznim vratima na sredini.
Pričamo o sobi 4x4 m, tu negdje.
EDIT:
Postoji jedna verzija ali isto nisam siguran kako bi to izgledao. Stući žbuku na mjestu di bih ga stavio, napraviti novu (trebao bi to napraviti u cijeloj sobi, svjestan sam) i staviti TV na jedan od onih držača pomoću kojih ga možeš okretati lijevo/desno/gore/dolje.
No, sve da to i napravim - opet taj TV "sječe" kosi zid s jedne strane.
Ne mogu nikako da ga...
Morat ću uzeti nešto na što TV može stati. Po mogućnosti s kotačima i policom u koju se može okomito staviti PS5.
Imao sam nešto slično.
Kupio sam to u onom Panasonic & Tehnics dućanu između Frankopanske i Trga bana Jelačića, sa crvenom tendom vani, ako ga se itko sjeća. Ne znam točno godninu, neke rane 2000-e su u pitanju. Vide se i oni 5.1 zvučnici, za koje sam dokupio periskop stalke.
U to doba me Mak još nije dobio na  stranu argumenta.
6062CBC8-FDC5-458B-9207-66928EDE4267_1_105_c.jpeg

Imao je i staklena vrata koja sam maknuo zbog žičanih controllera PS2.
A na njemu Samsung CRT od (ako se dobro sjećam) 24".
12.06.2021 | 01:09
Bertone kaže:
Za osnovno poboljšavanje zvuka TV-a je dovoljno ovo ili u malo skupljoj verziji ovo, za sve drugo treba hrpa novaca i znanja.

Dobro izgleda to. Oba para su lijepa. Hmmm...
12.06.2021 | 12:45
Edifier R1280DB

Jel ovo cijena za komad ili par? Glup sam

I prodaju li ih u Hrvatskoj?
12.06.2021 | 13:55
Čim je u dolarima, nije ni iz Unije. Vjerojatno USA.
Cijena je za par.
Ima ih u Hrvatskoj za 1100 kuna.
Evo link.
EDIT:
Ali stvarno - dobru TV upariti s time - UFFF...
12.06.2021 | 14:19
Ima na Amazonu čuda od stalaka.
Za sada mi je OK ovaj, ali još ću to detaljno pročešljati.
Ovaj je baš lijep, ali kako ga radi britanska tvrtka specijalizirana za izradu namještaja od hrasta nije jeftin:
www.houseofoak.co.uk/lazzaro-tv-cabinet-with-led-lights.html
Košta kao prosječni TV...
12.06.2021 | 18:12
Kloba, na tvoje mjestu bi uglavio telku na zid. Ovu kosinu od krova zamaskirao nekom vitrinom naprevljenom na mjeru koja bude 'progutala' tu kosinu da uz telku imaš neku okomicu. Istu stvar iznad telke, neka polica da to vizaulno 'pokvadrati'. Ili samo policu iznad telke. Na tu policu onda sa svake strane telke objesiš zvučnike, ako je to do toga da dodatno razbiju tu kosinu, a na policu složiš stvari da popune trokut...

Kaj se tiče zida: Ako nikak drugačije, napravil bi podokvir koji bi išao na zid. Ako treba, s krakovima metar i pol na metar i pol. Na toj duljini možeš metnuti 6 šarafa s tiplima sa po 25 cm razmaka. Taman da svi uđu u žbuku (kaj te brine), imaš 36 šarafa koji budu i u žbuki s tiplina držali telku bez problema. Na sredini tog podokvira se napravi prihvat ili izravno za telku, ili za nosač za telku, ako hoćeš da bude malo pomično i da možeš rihtati nagib....

Moje dvije lipe
12.06.2021 | 19:38
@Djuro - hvala na savjetu. Bome, najbolja ideja do sada. Činjenica jest da TV na zidu znatno štedi prostor, samo sam htio pokazati zašto to (u mojoj glavi) nije bila kombinacija. Ali ovo kako opisuješ moglo bi se srediti. Vjerojatno i TV te veličine (planiram uzeti 55"; ne više jer mi ne treba za sobu opisanih dimenzija i oblika) ne bi trebala ići ni na kakav stalak, jer bi je mogao gledati iz dva kuta - s fotelje ili iz kreveta.
Hvala!
+1
PS: Offtopic - da li itko prati ovo EP?
Nikada čudnije nisam gledao. Malo ljudi, amosfera nikakva koliko god se trudili.
No dobro, što je tu je.
Zanima me dokle ćemo doć na ovoj smjeni generacija...
12.06.2021 | 19:52
Ako prođemo skupinu, slavlje. Engleze smo dobili u Rusiji kad je trebalo. Oni su 3 godine uzgajali osvetu i onda ih još Livaković napali izjavom da smo bolji od njih i da idemo po pobjedu na Wembleyu... Bojim se za sutra da bude uništavanje ko recimo kak su Turci zgubili i onda raspad...
12.06.2021 | 19:56
Baš. Ali ovo maločas, dugo su ga oživljavali.
Znam da je mi je stara pokojnoga susjeda dugo oživljavala kada sam bio mali, i da je kasnije rekla da od dugoga oživljavanja najčešće nema ništa...
Tip je umro u kadi kupajući se, a zaključao je kupaonu.
Žena nije znala koga zvati a stara je bila najbilža koja se koliko toliko kužila šta treba raditi.
Drugi susjedi su razvalili vrata, stara se trudila ali ništa.
Nadam se da će ovaj čovjek bolje proći.
12.06.2021 | 20:01
Evo, ovako nekako...

www.ikea.com/addon-app/platsa/latest/#/m2/hr/hr/?

Ili na tom tragu, nacrtaj si zid i onda kombiniraj da ispuniš tu kosinu i ostane ti pravokutna rupa za telku na zidu

www.ikea.com/hr/hr/planners/#647b9c50-8d...e9-9f0a-41bc5fc7bd33
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 15 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Jedro, saint, songoku, Anonimci (489)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO