U počast "Malom zelenom"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

U počast "Malom zelenom"


  • Air
  • Korisnik
  • 64
03.12.2020 | 20:53
Da, NBA je money, money. Kao i mnogi takvi sportovi.
Kad smo kod NBA, oni su kada je prvi puta otišao (u bejzbol) digli ugovore igračima kako bi pojedince prikazali zvjezdama, kako bi kod ljudi ublažili dojam da je otišla super zvijezda.
Kad je Jordan konačno otišao promijenili su pravila kako bi isplivala nova zvjezda. Promjena je bila u tome da se igrača gotovo ne smije dotaknuti kad šuta. Za razliku, u Jordanovo doba, njega su tukli / lomili nemilice i on je pored tih opterećenja imao najveći prosjek.
Stručnjaci iz košarke procjenjuju da bi Jordan uz današnja pravila imao prosijek oko 60-80 koševa.
03.12.2020 | 21:19
Da, košarka kakva se igrala krajem 80-tih i početkom 90-ih, što se tiče fizičkog kontakta je neusporediva sa današnjom. Detroit Pistonsi, Nicksi, Utah Jazz... da danas tako neko igra dobio bi doživotnu suspenziju sa terena
03.12.2020 | 22:53
Air kaže:

Stručnjaci iz košarke procjenjuju da bi Jordan uz današnja pravila imao prosijek oko 60-80 koševa.


A Dražen bi bio na prosjeku iz Cibone, debelo preko 30, bliže 40 u svakoj tekmi...
03.12.2020 | 23:18
Kako volim gledati kako ga Dražen ne šljivi ni pola posto u onom duelu kada igraju Netsi protiv Bullsa. Dribla desnom rukom, a lijevom ga zove tipa "dođi, uzmi mi loptu ako možeš". Nije se bojao nikoga.
Na ovom videu, koji vrijedi pogledati cijeli, ta scena je poslije 8:20.
03.12.2020 | 23:35
dario15 kaže:
Da, košarka kakva se igrala krajem 80-tih i početkom 90-ih, što se tiče fizičkog kontakta je neusporediva sa današnjom. Detroit Pistonsi, Nicksi, Utah Jazz... da danas tako neko igra dobio bi doživotnu suspenziju sa terena

Kako su Pistonsi tukli. Ima u Posljednjem plesu ona scena kako Jordan i dalje ne oprašta Isiahu Tomasu jer je nagovorio suigrače da ne čestitaju Bullsima na pobjedi.

Što se toga tiče, ako ćemo realno, ni mi se nismo trebali pobrati sa postolja nakon dodjele brončane medalje kada je tadašnja Jugoslavija osvojila zlato na Eurobasketu 1995. To je bila naredba direkt od Tuđmana navodno.
I kao neka karma, nakon Draženove smrti i toga, hrvatska košarka je u totalnoj banani.
Srbi nam to ne opraštaju ni dan danas. Nesportski potez ovo ono. Hoćeš nećeš - u pravu su po tom pitanju.
03.12.2020 | 23:44
Nego, da se vratimo u nogometne "vode".
Kako mi je ovaj stadion lijep, to je nevjerojatno šta su Makedonci napravili.
A mi, finalisti SP-a, da nemamo stadion u Zagrebu kakav spada, da Poljud ispada najnoviji a i to se zdanje ruši već, jedino Rijeka nešto pokušava, ali njima fali love za ovako nešto.
Iz zraka:
Makedonijastadion1.jpg

Unutrašnjost:
MakedonijaStadion.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
04.12.2020 | 09:35
Kloba kaže:
Kako volim gledati kako ga Dražen ne šljivi ni pola posto u onom duelu kada igraju Netsi protiv Bullsa.


Da. Dražen je mislim bio jedini u NBA koji se nije boja Jordana na način da mu zadrhti ruka dok igra protiv njega ili u bilo kojem drugom važnom trenutku.

Dražen, Janica i Jordan su meni posebni po tom sportskom, pozitvnom drskom duhu, koji se nikad ne predaje, niti boji, niti kalkulira.
04.12.2020 | 09:54
Da. Baš si ih dobro najbrojao, sportska drskoća. A valjda moraš to imati da postigneš takve rezultate.
Uzmimo tenis na primjer. Federer, Nadal, Đoković - sve redom izvrsni tenisači - ali kada ti Englezi sami priznaju da im na Wimbledonu fali neki "luđak" (u pozitivnom smislu) tipa Gorana Ivaniševića, osobenjak koji popizdi pa prvi u povijesti toga sporta mora predati meč jer je razbio sva tri ili četiri reketa, ne sjećam se ni sam - onda znaš da je sport stvarno postao nekako "sterilan".
Nema više onih naboja tipa Šimac/Mihajlović na utakmici za posljednji Kup SFRJ Crvena Zvezda - Hajduk, koju su bili dobili iako je Zvezda već postala prvak Europe, ne znam da li i svijeta - ili su to kasnije igrali.
Uglavnom, tada su bili u svom najjačem sastavu, a Hajduk im usred Beogarada uzme Kup.
Ovi danas, ne samo u tenisu, i u nogometu, pa čak i u košarci, su sudački puno zaštićeniji od sportaša koji su igrali 90-ih i ranije (tipa John McEnroe).
EDIT:
Da ne velim kako je tek blesavo gledati utakmicu bez publike. Da se razumijemo, kada smo imali ona sranja sa navijačima, ja sam prvi mislio "pa treba maknuti publiku". Ali kada to gledaš danas, na malo duže staze, pa vidiš one kartone umjesto ljudi na TV-u, puštaju ti one umjetne hukove navijača, nisam pratio NBA no čuo sam da su dodali slike ovih bogataša koji imaju godišnje karte za prvi red tima za koji navijaju, tipa Jack Nicholson za Lakerse.
Koliko publika znači čovječe...
05.12.2020 | 17:36
Kloba kaže:
Nego, da se vratimo u nogometne "vode".
Kako mi je ovaj stadion lijep, to je nevjerojatno šta su Makedonci napravili.
A mi, finalisti SP-a, da nemamo stadion u Zagrebu kakav spada, da Poljud ispada najnoviji a i to se zdanje ruši već, jedino Rijeka nešto pokušava, ali njima fali love za ovako nešto.


zasto ti je nevjerojatno da je negdje sagradjen lijep stadion? kakve veze jesu li to makedonci, albanci ili tadzikistanci?

ja bih radije javne novce ulozio u vrtice, skole, bolnice, infrastrukturu, a stadion nek gradi netko tko misli da mu se to isplati i nadje racunicu...


a ova rasprava tko je bolji je kao i uvijek bespredmentna... meni su i messi i ronaldo bolji i od pelea i pogotovo od maradone.... uvijek su ti izbori subjektivni... nogomet iz peleovog doba je neusporediv sa nogometom 80-ih, a kamoli danasnjim....


ali kako je ova tema o maradoni jedna moja za kraj... steta sto se toliki talent nasao u tijelu jedne osobe koja to nije mogla podnijeti.... mogli su i mesi i ronaldo smrkat kokain, pa eto nisu... igraju decki na top nivou 15g... maradona nije ni blizu tome...
05.12.2020 | 18:49
Krivo si shvatio sve.
Makedonija mi je draga zemlja, pa ako su si oni mogli sagraditi ovakvu ljepoticu, nevjerojatno je da mi, u dvije decenije treći i drugi na SP-u, nismo.
Što se protraćenog talenta tiče, zaboravljaš da se u vrijeme Pelea, pa i Maradone - nogometaši nisu čuvali kao danas. Pola hrvatske reprezentacije 1998 je pušilo u Francuskoj. Plus Ćiro na klupi, što je danas nezamislivo.
Ako tako gledaš, bilo bi mi zanimljivo vidjeti Maradonu u današnjim uvijetima, bez potpisivanja za Napoli koji je financirala Camorra (nikada prije niti kasnije niti jedan klub južnije od Rima nije osvojio scudetto), i čiji su ga likovi i navukli na to smeće. Zanimljivo kako se sve objelodanilo tek kada je postao persona non grata u Napulju, jer Talijani nisu gledali tko bi se s kim mogao križati do finala na SP-u Italia '90. pa je polufinalna utakmica Italija - Argentina odigrana na stadionu Napolija.
Maradonin penal je presudio, mafija je odlučila da ga treba raščerečiti i tu počinje njegov pad jer sve dostavljaju javnosti.
Što se današnjih megazvijezda nogometa tiče, oni su isto toliko dobri koliko je dobar i marketing koji zarađuje na njima. I koji im ne dozvoljava zajebanciju. Nego im osigurava (ako oni to mogu psihički izdržati, što ne mogu svi - to je apsolutno) maksimalno produljenje karijere.
Ronaldo ima privatnog kuhara, nutricionistu, bazen za plivanje i bazen sa biciklom montiranim na dnu za oporavljanje od ozlijede. Messi isto.
U vrijeme 70-ih i 80-ih godina ako si si slomio nogu bio si gotov.
Vjerojatno ne znaš da je Nenad Gračan slomio nogu, vratio se u igru nakon pauze da zaliječi nogu - i opet slomio istu - izvodeći korner.
Danas postoji laserska kirurgija.
Što se ozlijeda tiče, Maradona je na SP-u 1986 bio i taj rekord drži do danas - najfauliraniji igrač. Na njemu, 1,69m visokom igraču napravljeno je ukupno 53 faula.
Misliš li da bi se to danas moglo desiti Messiju ili Ronaldu?
Uspoređuješ neusporedivo, a meni govoriš da ja to radim.
Inače, ni Ronaldo ni Messi nemaju naslov svjetskog prvaka.
A tema o vrtićima i školama se vrti uvijek, pogotovo kada se grade fontane, žičare, skijališta, bazeni, ili se počne rekonstruirati neki trg.
Taj argument mi je već malo i izlizan ako ćemo iskreno.
Grade se i vrtići, možda ne brzinom kojom bi trebali - ali ne rađaju se niti djeca brzinom kojom bi trebala da mi iz godine u godinu ne postanemo sve starija nacija.
Ono što se ne gradi, a u sklopu je velikog potrošača unutar budžeta - su bolnice i Domovi zdravlja.
No resorno ministarstvo ne može zaraditi ništa već ovisi o drugim stavkama iz proračuna.
A sada punchline - što je bitnije - zgrada za novu školu ili reforma školskog sustava?
Što bi od toga prije napravio?
Tako da, što bi ti radio da si na vlasti - iskreno, mislim da nemaš pojma - jer nisi na vlasti. Kao niti ja. Jer ne znam i nisam na vlasti.
Možda bi se povampirio i počeo krasti. I ti i ja.
Te fore "ja bi" mi ulaze u onu da je moja baka bila muško, zvao bih se... Mirjana.
Kao Bandić i ova žičara. Košta kao dvije u Sarajevu, plus još dvije koje planiraju izgraditi. Mislim ukupne trase oko 30 km. Da ne govorimo kako je izgled donje stanice pokraden sa zgrade Deloittea u Norveškoj.
Makedonci i Bošnjaci su sagradili super žičare i stadion za točno onoliko novaca koliko treba.
Zagreb još uvijek sve plaća tri puta skuplje.
EDIT:
Ja sam bio u Makedoniji dva puta i vidio tu ljepotu. A ti?
Mislim, kada me praktički optužuješ da gledam na tu zemlju svisoka.
A sada da je tebi postavim jedno pitanje: kada vidiš katedralu u Barceloni, ili neku prelijepu građevinu pa bio to i nogometni stadion - što ti kažeš sebi?
Ja si kažem, čovječe kako je dobro, nevjerojatno je.
Kako si ti iz toga uspio izvući da se sprdam sa Makedonijom, to samo ti znaš.
05.12.2020 | 20:55
Ma Kloba ne optužuje te da gledaš s visoka nego ti hoće reći da nije bitno tko je izgradio stadion. Normalno da smo i mi mogli napraviti nogometni stadion, ali bila bi ista stvar kao sa rukometnim arenama, tj. platili bi 300 nešto što košta 100. Misliš da su u Makedoniji i Bosni platili točno koliko je trebalo, da nisu ništa mrknuli
Nije Maradonin pad počeo zato što je mafija rekla da je na bijelom, niti su ga oni navukli na to, jednostavno imao je već 30 god. i nije više mogao tulumariti i igrati na nivou. Pa i Bernd Schuster je rekao kad je bio cimer sa Maradonom u Barci da ga nije puno viđao, jer je ovaj bio njemački sportaš, tj. lijegao i ustajao rano, a Maradona-nije
I btw. donja stanica žičare nije ukraden dizajn sa Deloiteve zgrade u Oslu, to su samo sad moderni ti razlomljeni oblici na fasadama zgrada (poslušaj emisiju na yammatu o žičari-bila je ovaj tjedan).
05.12.2020 | 23:24
Upravo kao kaze dario, ne optuzujem te, nego si ti to tako napisao... isprike ako sam te uvrijedio...svatko moze izgraditi stadion, ali je pitanje da li ima potrebe za tim...
druzim se cesto sa makedoncima, ali ne u njihovoj drzavi koju oni napustaju vecom brzinom nego hrvati lijepu nasu ... tako da ponesto znam o makedoniji i situaciji tamo iz prve ruke... .. nitko nije rekao "dvoumio sam se da ostanem tamo jer imamo lijepi stadion"...

sto se izlizane fore sa vrticima tice, da izlizana je jer se svi samo pozivaju na to, a nitko bas ne radi puno... ne mora se nuzno graditi, oze se i obnavljati i odrzavati postojece, moze se smanjiti cijena, povecati kvaliteta... djec idu u 150 smjena jer nema dovoljno skola... a kako sam trenutno u vrankvurtu vidim da to njemci lako rjesavaju kontejnerima... sloze skolu nabrzinu ili dodaju ekstra ucionice postojecim zgradama .. ako im jednom vise ne bude tu trebalo, rastavit ce i odnijeti dalje...

sto se te crkve u barceloni tice, vidio sam ju, ali imam averziju prema sakralnim objektima pa me ne odusevljavaju i ne zadrzavam se dugo oko njih, ali da .. izgleda grandiozno... po meni waste of time, space and money , ali nije mi palo napamet da se upitam zasto mi nemamo tako nesto iako smo visoko katolicka zemlja.. nadam se da ni necemo, osim ako vatikan ne otvori kesu... a da sam ja na vlasti, izbili bi vrlo brzo neredi jer bih vladao strogo i apsolutisticki... ne bi se ljudima to svidjelo, jos su duboko socijalisticki orijentirani

neusporedjujem ja nista u mom odgovoru, samo subjektivno kazem da vise cjenim uspjehe mesija i ronalda koji su u kudikamo vecoj i zahtjevnijoj konkurenciji uspjeli biti na vrhu 15g i nisu se odali porocima (ili ih bar ne sputavaju da daju maksimum).. svjetsko prventsvo ja , opet subjektivno, smatram manje zahtjevnim natjecanjem nego sto je trenutni oblik Lige prvaka, tako da im ja to ne uzimam za zlo nego im dajem ekstra bodove za te uspjehe ... uostalom nije ni Jordan bio nikad svjetski prvak...

i da se opet referiram na darija, nitko nije "unistio" maradonu osim njega samog...
veliki talent, vjerojatno najbolji igrac 80-ih .. bilo bi jako zanimljivo vidjeti ga u ovom dansnjem nogometu, vjerojatno bi bio kao messi ... ili kao mbape ... mislim da ce on stici pelea po broju svj prvenstava ... francuzi trenutno djeluju nezaustavljivo...


nemoj da se ljutis, samo malo debatiram... volim i ja diega ... al nije bas "best ever" .. nitko nije, niti ce biti...


jedan off topic... ako nisi pogledao film "7 i po" , pogledaj prvu pricu.
06.12.2020 | 01:04
Kloba, u zadnje vrijeme si ful nervozan i sve komentare shvatiš kao napad na sebe. Nisu, sve je ok, pričamo....
06.12.2020 | 11:59
Nisam na ovo uopće bio nervozan.
Da u zadnje vrijeme jesam, jesam i objasnio sam razloge iza toga.
A na postove prije zadnjega nisam htio odgovarati.
Ali sada se izgleda, moram opravdati - pa ću to napraviti.
Kada na najnormalnije divljenje jednoj Makedoniji, koja je po svim parametrima država manje napredna od nas - iako prelijepa i predraga - i koja se tek ove godine uspjela PRVI PUTA kvalificirati na završnicu nekog velikog nogometnog natjecanja - sagradila ovaj stadion koji me podsjetio na to kako bi mogao izgledati Poljud danas - jer otrpilike su istoga izgleda - dobiješ ovaj odgovor:
zasto ti je nevjerojatno da je negdje sagradjen lijep stadion? kakve veze jesu li to makedonci, albanci ili tadzikistanci?
Onda se zapitaš jesi li lud ti, on, ovaj svijet ili koji Bog?
A kako je čovjek naveo sve neke, kolokvijalno govoreći, lijeve države - pomislio sam da drži da gledam Makedoniju svisoka - jer drugoga razloga za ovako postavljeno pitanje ja nisam vidio.
Usput rečeno, postali smo previše politički korektni, previše umiljati, previše se mora paziti da se ne povrijedi osjećaje onoga drugoga jer nedaj Bog da to učiniš, to je svetogrđe!
Kaj te doma nisu naučili debatirati?
Nisu. Nisam bio član debatnog kluba, oprostite na tome.
Ipak, imam svoj način za dokazati svoje mišljenje.
Mogu ga zeru smanjiti, pa se nadati da se to neće doživjeti kao živčanoća, već kao čuđenje na argumente druge strane.
A mogli bi malo pogledati te argumente, onako - otvorena uma.
Stoga, krenimo:
To što druga strana prva u toj atmosferi ugodnog časkanja postavi rečenicu tako da kada ju čitaš i upućena je tebi zvuči kao da je graknuo na tebe, to nitko ne zamjećuje, zamjećuju samo odgovor. Zašto? Jer sam ja živčenjak. Pa je sigurno druga strana automatski u pravu.
Toliko o predrasudama.
Drugi argument, da je nogometno SP isto kao i košarkaško SP, jer Michael Jordan nikada nije osvojio jedno.
WHAT?!?
Onda se zapitaš, da li on zaista zna o čemu priča, ili više prati košarku od nogometa, jer da zna o čemu priča znao bi da je nogometno SP najgledanija sportska priredba na svijetu, da mu košarkaško SP nije ni do koljena, nego su prve sljedeće OI i da je nogometna smotra najboljih najveća besplatna reklama koju jedna država može dobiti.
Jer niti OI ne mogu prouzročiti takve emocije koje uzrokuje nogomet.
Jel je taj čovjek svjestan da su dvije države zaratile zbog - nogometa?
Da smo mi ušli u euforiju ne jednom, nego dva puta - zbog trećeg i drugog mjesta - u nogometu?
I da nema te Janice, toga Gorana, tih OI srebrnih košarkaša, tih zlatnih rukometaša iz Atlante, Atene, ovog ili onog SP-a, vaterpolista, veslača, streljaštva, plivača, stolnotenisača - čije je odličje zlatnog sjaja dočekano u ovoj zemlji s većim i jačim oduševljenjem od nogometaša sa broncom i ovih sa srebrom.
Patimo li mi od kolektivne amnezije?
Jesmo li zaboravili izjave suznog Lovrena kako mu se na putu do Trga bana Jelačića učinilo da vidi prazna invalidska kolica, da bi sekundu kasnije vidio branitelja bez nogu kako kleči na batrljcima na hrvatskoj zastavi - vidi Lovrena i zadere mu se u suzama - sada znam za što sam se borio!
Možda druga strana nije vidjela tu dokumentarnu seriju (Junaci našeg doba).
Ali, maknimo i to na stranu. Počneš se pitati da li je druga strana svjesna da nam sve države bivše SFRJ zavide na uspjehu da ne možete povjerovati - pa da ta zavist ide i do hladne Švedske čiji nam je izbornik, valjda da bi nas ponizio barem u nečemu - kada su došli na utakmicu Lige Nacija jednom rečenicom podsjetio na ružnu istinu (Vanjuška bi rekao vjerojatno svadljiviji je čovjek):
- Maksimirski stadion je jedno ružno socijalističko zdanje koje ne pripada u moderni nogomet.
BUM. U GLAVU.
Ali kada drugim riječima to pokušaš objasniti drugoj strani civilizirane debate, pa mu se moraš opravdavati zašto si napisao tu rečenicu, jer ti si tako prokleto živčani tip i nisi koretan - pokušaš mu to dočarati sa ljepotom arhitekture i Sagradom Familiom.
Na to pak dobiješ odgovor da ta strana mrzi sakralne objekte (Halo? Pa pričamo o arhitekturi?!) i da se nada da nikada išta slično neće zaživjeti ovdje (na to nisam niti ciljao, ali naravno da nisam shvaćen - niti se isti treba bojati da će išta slično ikada biti sagrađeno u HR) i da je po njemu ista gubitak novaca, vremena i prostora.
E tu već razmišljaš - s kim se ja to dopisujem. Pokušava li me on isprovocirati, ili je prosto nezainteresiran za takve stvari, ali opet ako živi u "vrankvurtu" valjda ima proširene vidike. No zašutiš, jer vidiš, bolje mi je ne "debatirati" s njim - još ću ja ispati manijak.
I usprkos tomu što odgovorio nisam - to se desi.
Pa sada mala školica:
Sagrada Familia je obilježje Barcelone poznato u cijelome svijetu, ostavština Gaudia - zbog kojega su taxiji u Barceloni obojani umjesto u tom gradu općepoznatim plavo-crvenim, u crno-žutim bojama.
Zašto?
Zato što je Gaudi bio pomalo osobenjak, i iako veliki arhitekt, nije mario za izgled i odjeću pa se prosječnom prolazniku činio odrpancem. I tako je došao jedan dan kada ga je strefio tramvaj. On je preživio udarac jer tada tramvaji nisu vozili brzinama kao danas, ostao pri svijesti ali se nije mogao dići jer je imao slomljenu nogu (zdjelicu, nešto) i čovjek je očajnički molio sve taksiste koji su prošli tuda da ga odvedu u bolnicu.
Jedan po jedan stali bi, odmjerili bi ga od glave do pete, i projurili dalje držeći da taj nema love da plati vožnju. Dvojici je čak i pokazao novac, no ti su valjda mislili da će im usmrditi taxi.
E vidiš, dragi sugovorniče - tri dana kasnije njegovi su prijatelji uspjeli pronaći Gaudija u bolnici za sirotinju, kamo su ga odveli sugrađani jer je bila najbliža.
Ali nije bila najopremljenija! Bila je za građane drugoga reda. E tako je Gaudi - zbog pretpostavki drugih - umro.
Kada je za sve ovo čuo gradonačelnik Barcelone, gospodin čije ime sam zaboravio - toliko se razljutio da je javno prozvao sve taksiste Barcelone i rekao im "od danas boju mijenjate crnom, jer želim da se trajno sjećate na sram koji vas može biti i štetu koju ste učinili ovome gradu lišivši nas ovoga čovjeka!"
Ali, Sagrada Familia - je waste of money, time and space...
I ti - Vanjuška - očekuješ da ja nastavim normalnu debatu sa čovjekom koji jednu moju rečenicu okarakterizira kao ruganje, jer tako je napisana. Da nije - glasila bi - pa lijepih stadiona ima svugdje. On je baš naveo države koje je mislio da ću smatrati lošijima od naših jer po nekim parametrima jesu.
I zato nemojmo se praviti ludi i pričati nije govno, nego se pas posro.
Isto je kako god okreneš.
I dođosmo do zadnje njegove, da je Maradona najbolji nogometaš 80-ih godina.
E tu već ne znaš jel pričaš s osobom koja prati sport uopće?
Maradona je među dvojicom najboljih nogometaša ikada, shvati to dragi sugovorniče.
I da, njegovo drogiranje jest uzrokovala Camorra, ali očigledno ni ti ni tvoj branitelj nemate dovoljno znanja da znate to.
Predsjednik Napolija je to priznao, a postoje slike Maradone sa capo do tutti cappom tamošnje i ondašnje Camorre.
Što se tiče besanih noći u Barceloni. On se nije samo drogirao, on je i pio i kurvao se.
Posljednje dvoje je radio u Barci, treće je počeo u Napoliju.
Mislim, treba li ovdje ikome objašnjavati koje je čudo bilo kada je Maradona potpisao za Napoli?
To je kao da Ronaldo potpiše za Dinamo.
Eto, otprilike tu negdje.
A one minijature protiv Engleske na Azcteca stadionu napravljene su na travnjaku na kojemu su svi ostali padali ili se sklizali jer teren se doslovno sastojao od blata s otočičima trave između blata. (Opis Garya Linekera).
I kako bi netko kopačkom zagazio u čuperak trave, tako bi mu noga otišla lijevo ili desno - ovisno koja je i je li težište igrača bilo na njoj ili nije.
E na tom stadionu Maradona je napravio što je napravio.
I, sedmi puta na ovome threadu - to je prvenstvo osvojio sam.
Zaključno - bio je rock n' roll zvijezda nogometa, koji nije otvorio, nego je razvalio vrata za sve buduće Cantone, Batistute, Ronalde, Beckhame, Messie i Mbapee poslije njega.
Svima im je olakšao posao svojim nogometom, svojim porocima, svojim bićem.
Tek poslije njega menadžeri psi se udaljavaju od kvalitetnih nogometaša, i počne se gledati na njihovo dobro.
A u Argentini (cijeloj latinoj Americi) ima status Che Guevare.
Za tog čovjeka reći da je najbolji nogometaš 80-ih godina je - uvreda zdravome razumu.
Eto, toliko.
marioart: ako nakon drugog i trećeg mjesta na SP-u, i ako smo nastupali u devet od deset završnica EP-a i SP-a u nogometu od kada postojimo kao država nisu dovoljan argument za novi stadion, što jest?
Nemoj odgovarati, pitanje je retoričko.
Ovo je napisano u najnormalnijem tonu. Nisam živčan niti najmanje. Da jesam - pročitali bi to.
A sada zaista, ne želim više sudjelovati u raspravi.
Pišite što hoćete, demantirajte me u čemu god držite da griješim.
Ja sam svoje mišljenje napisao.
06.12.2020 | 13:10
a sto ga ti znas udaviti...

s obzirom da ne zelis nastaviti raspravu necu se pretjerano detaljno osvrnuti na ovu litaniju.. mada sam nasao u njoj nekoliko netocnih navoda

tek odlaskom iz hrvatske sam shvatio koliko smo beznacajna i nepoznata zemlja u svijetu, unatoc tim svim uspjesima nasih sportasa... i sve te fore kao da su oni nasi ambasadori su potpuni bullshit da ih se financira drzavnim novcem...

i da... unatoc tome sto ne placam vise porez u rh, NE ZELIM da se trosi na gluposti poput stadiona, dvorana ili crkava ... dinamo ima sasvim dovoljne prihode i moze si priustiti neki stadioncic..ako nema, moze naci investitore koji ce uloziti ako imaju neke racunice....npr. stadion NK Osijeka koji se upravo gradi kostat ce oko 50M eura i bit ce kompletno nerentabilan, ali nasao se srecom netko tko ne mari za povrat investicije nego mu je drago pomoci madjarskoj manjini u dijaspori

i shvacamo...volis maradonu i on ti najbolji... nekome drugome kao npr. meni nije...

pusa...
06.12.2020 | 13:40
Našao si nekoliko netočnih navoda?
I šta bi ja sada trebao, razgovarati preciznošću odvjetnika koji te brani u slučaju ubojstva za koje si kriv, ali ti si slobodan baljezgati šta ti padne na pamet?
Nije mi Maradona najbolji nogometaš svih vremena. Ni sam ne znam tko mi jest. Samo mu dajem zasluženo mjeto u nogometnoj povijesti.
Jer držim da znam malo više o tome sportu od tebe.
Ako misliš da znaš, odgovori na jedno - nogometnim zaljubljenicima koji prate nogomet prije Ronalda i Messija, sasvim jednostavno pitanje.
Kada se prvi puta neka vrsta tehnološke pomoći desila na nekome SP-u?
EDIT:
Da pojasnim, jer ti moram pojašnjavati sve inače krivo shvatiš - kada su neki reprezentativci uveli nešto što bi im pomoglo dobiti utakmicu, prije nikada korišteno?
06.12.2020 | 13:51
Odgovor: kada su slabiji Njemci pobjedili mađarsku Laku konjicu i Ferenca Puskasa, također fenomenalnog nogometaša, koji je sa dosta svojih sunarodnjaka igrao - u Real Madridu.
Dogodilo se to 1954., na petom SP-u u povijesti.
Mađari su smatrani daleko boljom reprezentacijom od Njemaca, i očekivano je da će pojesti Švabe za doručak u finalu.
A onda se desilo čudo i Adi Dassler.
Čudo je bilo to da se Njemcima ostvario san i da je počela padati kiša. A kako su na klupi imali tvorca buduće druge kompanije po vrijednosti na svijetu u proizvodnji sportske obuće i odjeće - Adolf (koje mu je bilo pravo ime) je svojim sunarodnjacima pripremio kopačke za takvo vrijeme.
Sa duplo dužim čepovima - za kišu.
I to se bilo dovoljno.
Mađari su se klizali ko blesavi, pa usprkos tome zabili dva gola - ali Njemci su bili bolje obuveni i uspjeli su zabiti - tri gola.
Izvor?
Božo Sušec.
EDIT:
A sada ću te prestati daviti.
A pusu ću sačuvati za nekoga koga osobno znam.
06.12.2020 | 14:17
A sada zaista zadnja, offtopic totalni - no da se dotaknemo moga "svađalačkog tona".
Ja sam ja. Svatko od vas je drugačiji.
Kakav životni stil imate, nikada vam nisam niti bih se usudio suditi.
Što se moga načina komunikacije tiče, u ovo doba političke korektnosti nabrijane na 120 % mogu samo citirati Davea Chapella: "ja ne živim politički korektnim stilom, živim prosječno prostački.
Ako mi je kuća puna žohara, neću reći da imam navalu insekata - već ću opsovati da imam jebene žohare!"
06.12.2020 | 15:46
eto na kraju smo se slozili da je jedan od najboljih svih vremena ...ne slazemo se samo oko broja clanova tog drustva...


a sto se tice politicke (ne)korektnosti, ne trebaju ju mjesati sa pristojnoscu i nepristojnoscu.. meni njemci kazu da sam izrazito politicki nekorektan.. tako da to, kao i sve drugo, ovisi o tocki promatranja....

kad mi ne das pusu, saljem ja tebi jos jednu..
06.12.2020 | 16:01
Mislim da se slažemo i oko toga.
Samo ih nismo spomenuli.
Cantona, Garrincha, Ronaldinho, Buffon, Eusebio, Platini, Xavi, Paolo Maldini, Ferenc Puskas, Ronaldo Nazario, Zinedine Zidane, Alfredo Di Stefano, Gerd Muller, Cristiano Ronaldo - i po meni prvih pet: Franz Beckenbauer, Diego Maradona, Johan Cruyff, Pele, Messi.
Samo tko je od prvih pet peti a tko prvi, jako teško za reći.
Kvragu, teško je ne staviti Zidanea među njih, a ne mogu svi i moraš obuhvatiti nekako i nogometaše koje nisi gledao svojim očima.
A koliko ih nisam spomenuo a zaslužili su?
Bitno je da si me konačno shvatio.
Evo ti dvije puse!

EDIT:
Vjerujem da znaš da Messi treba zabiti još samo tri gola za Barcelonu da izbije na prvo mjesto nogometaša koji su zabili najviše golova za svoj klub u povijesti? Pele je trenutno prvi sa 640 (tako nešto) za Santos, Messi je trenutno na dva manje, ako da ta tri skinuo je Pelea.
Ili da je C. Ronaldo jedini nogometaš u povijesti koji je zabio gol u svakoj minuti utakmice?
Tako da vidim i razumijem tvoje divljenje toj dvojici, nemoj misliti da ne razumijem.
06.12.2020 | 16:43
ne divim se ja njima, nego samo smatram da je u danasnjem nogometu puno teze postici neki zapazeniji rezultat jer je vise kvlitetnih igraca i trenera nego prije, te se puno vise brine i pazi na sve... i naravno, ja sam tim Messi . .. zabit ce on to i jos nadodati.. za cristiana nisam znao, zanimljiv podatak...

zato i ne volim te usporedbe.. jednostavno nije posteno nekog ko je igrao u zlatno doba catenaccia usporedjivati sa nekim ko je igrao 50/60 kad je sustav bio 2-4-4 . .. ili ovo za golove... rijetko koji igrac odigra dovoljan broj utakmica za jedan klub...

cak bi se slozio i sa tobom za top5 plus zidane, mozda cak i nativni ronaldo koji je ajme batina i posljedicno ozlijeda pretrpio ... ma ne.. premalo je 5 .. .

sad kad sam dobio puse mogu na miru pojesti kolac, popiti kavu i ici gledati hajduka i rijeku...
07.12.2020 | 20:29
Marioart, moram se ispraviti - nije Ronaldo jedini koji je zabio u svim minutama.
Ima ih.
Ni manje ni više nego - četiri sa dvojicom kojima fali jedna ili dvije minute.
Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović, Gerd Müller, Alessandro Del Piero.
Wayne Rooney nije zabio u 14oj, a Lionel Messi u prvoj i drugoj minuti tekme.
A Pele je u 496 nastupa za Santos zabio 504 gola.
Messi je onda na 502.
Ali vidi ovu usporedbu njih dvojice (Ronaldo je jedini igrač koji je zabio golove u tri finala Lige prvaka) i još sto čuda...
www.uefa.com/uefachampionsleague/news/02...naldo-goal-for-goal/
EDIT:
Skupina za SP u Kataru mi je super.
10.12.2020 | 08:15
Eto jbg, i Paolo Rossi nam ode... fakat je neka turbo usrana godina...

www.lastampa.it/sport/calcio/2020/12/10/...a-64-anni-1.39641975
10.12.2020 | 08:50
Da, on je srušil Brazil 1982. u Španjolskoj na svjeckom... Tipična Italija, provlače se, prolaze na gol razliku sa svim neodlučenim tekmama, i onda ovaj poludi, a u finalu Brazil ima rupu od golmana, ko i obično, i taj prima više golova, nego Zico, Socrates i ekipa stigne uvaliti talijanskom lokotu.... Prije toga je slično napravil Njemačkoj u polufinalu, ako se dobro sjećam.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 17 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO