U počast "Malom zelenom"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

U počast "Malom zelenom"


25.11.2020 | 20:06
I taj je dan došao.
Napustio nas je jedan od najvećih nogometaša svih vremena - Diego Armando Maradona.
Prva megazvijezda toga sporta, koji se pokazao ljudskim sa svim svojim nesavršenostima i slabostima.
I baš zato mi je bio drag. Nema savršenog ljudskog bića.
Njemu u čast, ova pjesma:
25.11.2020 | 20:15
Puno prerano, jbg... Šteta.
25.11.2020 | 21:48
On je bil jedan i jedini. Naslov u Mexicu je njegov, on je postal Svjetski prvak, Argentina se samo šlepala. Englezi danas nariču o njegovoj ruci, ali spretno prešućuju gol kad im je predriblal cijelu momčad i zabil....




Kaj se drugog tiče, budući da je bil na bijelom zadnjih 30 godina, dobro je i doživjel... Ali, da, bil je najbolji. Messi mu, samo zbog toga jer nije nikad svoju repku povukel ko Maradona, nije do koljena IMHO
25.11.2020 | 22:56
Messi ima obraza da sastavlja reprezentaciju Argentine, momčad Barcelone - mislim malo se dečko uobrazio. Izvrstan nogometaš, kao čovjek me više puta razočarao.
A SP 1984. u Meksiku treba gledati kroz prizmu rata između Velike Britanije i Argentine oko otočja koje se nalazi u neposrednoj blizini te južnoameričke zemlje čiji ga stanovnici zovu Las Malvinas, dok se Margaret Thatcher drznula to i dalje zvati Britanskim teritorijem pod imenom Falklandsko otočje. Rat je trajao 10 tjedana, digao veliki nacionalni naboj kod Argentinaca, i zato je ta Božja Ruka toliko važna.
Maradona im je dvije godine kasnije pokazao da pod ravnopravnim pravilima, u sportskom natjecanju u kome podjednake šanse imaju 11 britanskih protiv 11 argentinskih sportskih ratnika - Britanci nemaju šanse protiv Argentine.
Plus što je zaista bila ruka, ali ju sudac ili nije vidio ili nije mogao vjerovati da je nizak Maradona uspio skočiti više od visokog engleskog golmana te je svirao gol.
I tako je Božja ruka ušla u legendu nogometne igre, kao nogometna verzija Davida i Golijata.
26.11.2020 | 19:26
Kloba kaže:

A SP 1984. u Meksiku


86. Kloba

.
.
.
66 Engleska - Jel lopta prešla crtu ili nije
70 Mexico - Pele i Brazil Treći naslov
74 Njemačka - Cruyf je igral s dve razlilite kopačke, poveli u finalu protiv Njemačke i na kraju im je zapapril Gerd Muller
78 Argentina - Se sjećaš kad je Rene van der Kerkhov u zadnjoj minuti pogodil stativu, pa im je Mario Kempes dal dva gola u produžetku
82 Španjolska - kad je ono smeće od suca sviral Zajecu penal a faul je bil metar i pol vani. Kak se zval onaj Titov frend, talijanski predsjednik kaj pušil lulu? I naravno Paulo Rossi.
86 MEXICO - Najljepši gol svih svjetskih prvenstava (meni naravno). Još su imali nekaj na krovu pa je sjena padala na centar u obliku zvijezde
90 Italija - Schilaci, ostalo za zaborav
94 - USA Baggio fulal penal
98 - Bio u Bordauxu protiv Argentine. Njih 25.000 nas par tisuća. Kad krenu navijat, za naježit se. Batistuta. Ćiro. Kapica policajca. I veliki žuti na klupi. Još mi se danas omakne da Thuram j...m sve po spisku
02 Japan i Korea- Mirko Jozić vodi naše u Koreu i Japan. Prevara Talijana protiv Koreje. Brazil prvak
06 Njemačka - Materazzi i Zidane
10 Juzna Afrika - Vuvuzele, Nizozemci opet u finalu i opet čorak. Španjolci prvi puta prvaci
14 Brazil - Brazil Njemačka 1:7, BTW di je bio Messi u Finalu. Goetze u produžetku
18 Rusija - Igraj moja Hrvatska
.
.
.
27.11.2020 | 05:38
Fulao godinu za Meksiko, ali nisam napisao da je Messi igrao u finalu SP-a.
Pisao sam da je sastavljao momčad on umjesto izbornika, onog ćelavog živčenjaka koji se nije htio rukovati s Dalićem. I da je isto radio u Barci pa su morali mijenjati trenera i predsjednika da on (zamisli veličine) ostane.
Kako bilo, iako si iznio dosta zanimljivih stvari koje sam ja već i zaboravio, ja sam thread otvorio za ovoga čovjeka. Što ti ne brani pisati o nogometu općenito, naravno - nemoj me shvatiti krivo. Pa to je i njemu i nama ljubav.
Osobno nogomet pratim od Italije '90. Imao sam 10 godina.
I nikada tužnije slike od SAD-a 1994. kada je Maradona izlazio s terena zbog dopinga, s onim sijedim pramenom i kratkom frizurom.
Svi smo znali da je jedna era gotova.
Danas je već pokopan, i iako su dan ranije u prebacivanju lijesa tisuće obožavatelja među kojima je bio gro manijaka koje bi otvarale lijes, slikale se s pokojnikom, ljubili mu leš a kripli ne shvaćaju da time njegovim najvećim ljubavima - ožalošćenoj supruzi i dvije kćeri ne daju mira da provare da im muža i tate više - nema.
Ali, što reći za ovog idiota koji je to učinio u - svojstvu zaposlenika pogrebnog poduzeća?
I što će sa slikom, postat je na Instagram? U šta se ovaj pretvara svijet, užas.
I zato je dobro da je pokopan na privatnij ceremoniji, u pratnji 200 ljudi najbližih obitelji.
27.11.2020 | 15:07
Kako se Napulj oprostio od najboljeg igrača kojeg je Napoli ikada imao.
02.12.2020 | 16:10
Znam da je tema već passe, ali ova stvar me vratila u doba kada sam ju prvi puta čuo.
02.12.2020 | 16:12
Kako ne voljeti čovjeka koji i u profesionalcima nije igrao nogomet, nego se igrao nogometa.
Legendarno zagrijavanje:
02.12.2020 | 16:21
Djuro genijalac kaže:
On je bil jedan i jedini. Naslov u Mexicu je njegov, on je postal Svjetski prvak, Argentina se samo šlepala. Englezi danas nariču o njegovoj ruci, ali spretno prešućuju gol kad im je predriblal cijelu momčad i zabil....

U tom drugom dokumentarcu priča sudac sa te utakmice, već sam zaboravio koje nacionalnosti je čovjek niti je bitno. I s osmjehom se prisjeća da mu je na kraju te tekme prišao Maradona i rekao: "oprostite na prvom, neregularnom golu. Da bih to ispravio, išao sam onako zabiti drugi."
KRALJ
03.12.2020 | 10:51
Sinoć sam opsjednuto gledao valjda sve što sam mogao naći u vezi sa Maradonom.
Ima par zanimljivih detalja koje ja nisam znao, drugi možda jesu.
Ovo zagrijavanje je sa utakmice polufinala Kupa Uefa 1989, Napoli - Bayern Munchen.
Tada je za Bayern igrao Jurgen Klinsmann, koga se svi sjećamo kao strah i trepet njemačkog napada 1996. kada su nas izbacili sa Eura, i 1998. kada smo mi njih izbacili sa SP-a.
Uglavnom, logično - Bayern je tada bio klub Zapadne Njemačke.
I ne znam odakle sam izvukao njegov citat, ali ovako otprilike ide.
"Na stadionu 70 000 ljudi. Mi, onako ozbiljno, njemački - izlazimo van na zagrijavanje kada čujemo pjesmu Live is Life i shvatimo da publika ne gleda samo polovicu gdje se zagrijavaju igrači Napolija, nego samo Diega.
I šta smo mogli, iako smo Njemci, morali smo stati i vidjeti to čudo i mi.
Gary Lineker, engleski reprezentativac iz doba SP-a u Meksiku.
2001., Maradona je na La Bomboneri (stadionu Boca Juniorsa za koje je igrao i navijao svim srcem) imao oprošajnu utakmicu.
Bio je tu i Šuker, zabio je gol za "svijet" za 1:1 protiv Argentine.
Ali nije to bitno:
Lineker se prisjeća zagrijavanja:
"Izlazi Argentina, svi smo opuštetni jer je utakmica i više nego prijateljska, a on je već dobrano izvan forme. Usprkos tomu, počne žonglirati s loptom, pričeka je nakon par udaraca na stopalu i opali iz sve snage direkt u vis. Čeka, čeka. Prođe jedno dvije, tri sekunde - lopta mu se vrati praktički na stopalo. To je ponovio još 12 puta, a svih 13 nije se maknuo 3 metra sa sredine onog kruga na centru terena. Kada smo to vidjeli, išli smo to probati i mi. Nikome nije uspjelo više od tri puta zaredom, a u ta tri puta pretrčao bi 15 metara da uhvati loptu."
Maradona je prvi igrač Barcelone u povijesti koji je dobio ovacije kompletnog Santiago Bernabeua (stadion Real Madrida).
Nakon njega to je uspjelo samo Xaviu i Ronaldihnu.
Njegova reakcija: "prelijepo je kada doibiješ ovacije suparničkih navijača i ja sam imao tu sreću. Ali da sam to zabio za Bocu protiv River Platea, navijači Rivera bi mi .ebali mater sve da sam dao najljepši gol na svijetu ikada. Kao i mi njima. Kakve crne ovacije..."
Maradona je kao izbornik Argentine u Južnoj Africi naučio Messia kako pravilnije pucati slobodne udarce.
Veli da ga je vidio kako šutira slobodnjake, i da je primjetio da nešto ne radi dobro. Pozvao ga je nakon treninga i pokazao mu što i kako.
Iako je Maradona bio hvalisavac, statistika govori da je bio u pravu.
Messi je prije 2010 zabio 3 gola iz slobodnjaka. Nakon 2010. više od 40.
Ovaj detalj znaju svi koji su gledali Maradona by Kustrurica.
U Argentini postoji Crkva Maradone. Ima i 10 Maradoninih zapovijedi.
I stvarno moram dati kredit Djuri Genijalcu, svi se slažu - od nogometaša do novinara koji su pratili to SP 1986. - da nije bilo Maradone Argentina ne bi prošla niti skupinu. Kažu, Pele je izvrstan igrač, ali on je osvojio 1950. SP zajedno sa Garinchom i barem još tri igrača toga kalibra. Maradona je Sp 1986. osvojio sam.
03.12.2020 | 13:38
Kloba kaže:

I stvarno moram dati kredit Djuri Genijalcu, svi se slažu - od nogometaša do novinara koji su pratili to SP 1986. - da nije bilo Maradone Argentina ne bi prošla niti skupinu. Kažu, Pele je izvrstan igrač, ali on je osvojio 1950. SP zajedno sa Garinchom i barem još tri igrača toga kalibra. Maradona je Sp 1986. osvojio sam.

Je, to je istina, ali Pele ih je osvojio 3! (1958, 1962 i 1970) i usput je jedini igrač na svijetu kojemu je to uspjelo.
03.12.2020 | 14:08
Znam to. To mu je uspjelo jer je na svom prvom SP-u imao 17 godina.
Znači, em je bio izvanredan igrač, em je imao izvrsne suigrače u reprezentaciji - pogledamo li imena reprezentacije Brazila 1958, 1962 i 1970 to su sve izvrsni igrači. A on vanserijski. Bez daljnjeg.
Da te pitam, kada smo ga već ubacili u temu - tko je po tebi bolji? Odmah da se ispravim, mislim da su takva pitanja glupa jer svako je igrao u svom vremenu. Znači ono što je Pele nosio kao kopačke, Maradona bi smatrao potkovama - pa stil igre kakav se igrao u vrijeme jednog, ili drugog. Plus sto drugih stvari koje ljudi ne uzimaju u obzir kada nabace to pitanje sugovorniku.
Pa ću se ispraviti i napisati: tko ti je draži?
03.12.2020 | 14:34
Kloba kaže:
Znam to. To mu je uspjelo jer je na svom prvom SP-u imao 17 godina.
Znači, em je bio izvanredan igrač, em je imao izvrsne suigrače u reprezentaciji - pogledamo li imena reprezentacije Brazila 1958, 1962 i 1970 to su sve izvrsni igrači. A on vanserijski. Bez daljnjeg.
Da te pitam, kada smo ga već ubacili u temu - tko je po tebi bolji? Odmah da se ispravim, mislim da su takva pitanja glupa jer svako je igrao u svom vremenu. Znači ono što je Pele nosio kao kopačke, Maradona bi smatrao potkovama - pa stil igre kakav se igrao u vrijeme jednog, ili drugog. Plus sto drugih stvari koje ljudi ne uzimaju u obzir kada nabace to pitanje sugovorniku.
Pa ću se ispraviti i napisati: tko ti je draži?


Ma ne znam, Pelea nisam gledao, kad je Maradona bio na vrhu imao sam 10-ak godina, tako da . To mi je kao pitanje je li bolji M. Jordan ili W. Chamberlain?
A i to ko mi je draži, ne znam reći, da sam ikad Pelea gledao kako igra (cijelu utakmicu, a ne samo isječke golova) možda bi mogao nešto reći.

Šteta da nisu igrali u isto vrijeme, kao danas Messi i C. Ronaldo, pogotovo što su oba imali dobre suirače u reprezentacijama.
03.12.2020 | 14:50
Maradona je tvrdio da ga nisu izbacili sa SP 1994. u SAD-u da bi Argentina bila prvak.
Tada je bio pozitivan na efedrin, koji se vodi kao nedozvoljena supstanca. Jako puno stvari se smatraju nedozvoljenima u profesionalnom sportu. Ventolin, Seretide - koje ja koristim kao čovjek sa kroničnim bronhitisom - u pro sportu spadaju pod doping.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 15:13
dario15 kaže:
To mi je kao pitanje je li bolji M. Jordan ili W. Chamberlain?


Ovo nisam razumio. Tko je bolji od njih dvojce?
03.12.2020 | 15:25
Čovjek hoće reći da ih ne možeš uspoređivati. Kako sam već napisao. Svako je igrao u svoje vrijeme i to tako treba gledati.
Ili možeš uzeti statistiku po kojemu jedan igrač ispada bolji od drugoga. Ali statistika često vara.
Maradona ima jedan naslov SP-a sa Argentinom, dva scudetta i jedan Coppa Italia sa Napolijem, te Kup Uefa s istim klubom.
Dok Pele ima 3 naslova svjetskog prvaka s Brazilom, šest naslova prvaka Brazila sa Santosom, dva Coppa Libertadores i dva Internacionalna kupa. Ali nikada nije igrao u Europi. Cijelu karijeru je proveo u Brazilu, s malim izletom u SAD.
EDIT:
Evo ti ovi linkovi, čisto da grafički vidiš jednog i drugog:
Pele
www.transfermarkt.com/pele/erfolge/spieler/17121
Maradona
www.transfermarkt.com/diego-maradona/erfolge/spieler/8024
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 15:35
Ja sam se osvrnu na usporedbu Jordan vs Chamberlain jer tu nije upitno tko je bolji bez obzira što nisu igrali u isto vrijeme i bez obzira na statistiku (za koju moram napomenuti da u nekim situacijama može biti samo orjentir)
03.12.2020 | 15:43
Pa isto možeš primjeniti i za njih. Jedan je bio zvijezda od 50-ih do 70-ih.
Drugi od 80-ih do početka milenija.
Obojica su bili izvrsni.
EDIT:
Pod ovo "tu nije upitno tko je bolji" predpostavljam da misliš na Jordana?
03.12.2020 | 15:55
Air kaže:
Ja sam se osvrnu na usporedbu Jordan vs Chamberlain jer tu nije upitno tko je bolji bez obzira što nisu igrali u isto vrijeme i bez obzira na statistiku (za koju moram napomenuti da u nekim situacijama može biti samo orjentir)


I? Tko je tu bolji?
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 16:02
dario15 kaže:
I? Tko je tu bolji?


Naravno Jordan.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 16:05
Čovjek je najbolji sportaš svih vremena. Nažalost politika / lobiji su odlučili drugačije. Ali to nije važno, niti utječe u procjeni njegove veličine.
03.12.2020 | 16:16
Air kaže:
Čovjek je najbolji sportaš svih vremena. Nažalost politika / lobiji su odlučili drugačije. Ali to nije važno, niti utječe u procjeni njegove veličine.


U principu se slažem (ali tebe pitati takvo pitanje, s obzirom na nick )

Šta si mislio s ovim politika i lobiji, nije mi jasno?
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 16:39
dario15 kaže:
Šta si mislio s ovim politika i lobiji, nije mi jasno?


Odluka da je najbolji sportaš prošlog stoljeća Muhammad Ali je po mojoj procjeni politčka / lobistička jer pojedinci / promotori okreću ogrooomne novce na boksu te im je interes promovirati boks na sve moguće načine. Shodno tomu su spremni i potplatiti / lobirati (stručni izraz ) tamo gdje treba.

Realno gledano Muhammad Ali je čak diskutablno najbolji boksač prošlog stoljeća, pa time teško može ući u kategoriju najboljeg sportaša.
Moji kriteriji , na kojima temeljim svoje procjena, za najboljeg sportaša jesu: rezultati, odnos prema sportu / radu i sportski duh.

EDIT: u to vrijeme je najveći promotor bio Don King, a njegov stil je mnogima poznat.
03.12.2020 | 18:40
dario15 kaže:
(ali tebe pitati takvo pitanje, s obzirom na nick )

OK. Tu sam ispao tumple. Iako možda čovjek uopće nije mislio na Air Jordan kada si je nadjenuo nick (sada se kao pokušavam izvaditi).
03.12.2020 | 18:42
Air: a po tebi je najbolji sportaš prošlog stoljeća Michael Jordan?
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 18:56
Da
03.12.2020 | 19:03
Čovjek je osvojio šest NBA naslova, jedan od najboljih košarkaša ikada - ali da li je najbolji sportaš prošlog stoljeća - ne znam. Konkurencija je velika. Inače, pričaš o boxu kao izuzetno plaćenom sportu, a mislim da i sam znaš kako u SAD-u po popularnosti redom idu američki nogomet, baseball, košarka, hokej. To su četiri najpopularnija sporta, zar ne?
Boks po TV gledanosti ne spada niti u prvih deset - barem prema ovom linku.
Daleko od toga da osporavam Michaela Jordana. Devedesetih smo svi više pratili košarku nego nogomet (Dražen, OI 1992, Dream Team - sve znaš). Tek nakon Draženove smrti i bronce na svjetskom u nogometu stvar se mijenja kod nas po popularnosti.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
03.12.2020 | 19:09
Kloba kaže:
pričaš o boxu kao izuzetno plaćenom sportu


Rekao sam "promotori okreću ogrooomne novce na boksu". To je njihov interes.
03.12.2020 | 19:16
OK. Krivo sam objasnio. Ne prepirem se. Samo velim da se velika lova okreće i u košarci. Možda i veća. Ne znam.
EDIT:
Samo da dodam: SAD je zemlja interesa. American dream. Više nije white picket fense and pursuit for happiness već money, money, money. Earn me some more money.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 45 minuta
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO