Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


14.10.2021 | 16:11
[quote="Daddo" post=196898]Daddo kaže:
Ok, da li ovo:

smayoo kaže:
Ne, pa on svaku riječ tumači onako kako on želi. A tko se s njim ne slaže, taj je kreten. Kužiš?


piše Smayoo kao moderator ili Smayoo kao forumaš?

Čisto da znam s koje pozicije dolazi taj stav i prilagodim ponašanje u temi i sudjelovanje sukladno tome.

Ono je tu više zato da vidim mogu li koristiti iste argumente i primjere kao i oni iz suprotnog tabora i njihove citate u raspravi kad iznosim vlastito mišljenje kao forumaš (jednako bez sankcija kao i druga strana).

Kad budeš gazda u svojoj kući, onda buš si mogao dati oduška.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 16:11
Zakon o zaštiti na radu poslodavca obvezuje da poduzme sve potrebne radnje da radniku osigura rad na siguran način. Poslodavac neće nikome zabraniti rad temeljem kriterija cijepljenja ali će od onih koji nisu cijepljeni tražiti da se testiraju. Odbiju li testiranje neće na posao. Ista stvar ko i s odbijanjem alkotesta. Nije sposoban za siguran rad niti je siguran za okolinu.

Realno, HR poslodavce nije briga za zaštitu radnika, ali bi itekako mogli dobit novčanu kaznu.
14.10.2021 | 16:15
Daddo kaže:
Zakon o zaštiti na radu poslodavca obvezuje da poduzme sve potrebne radnje da radniku osigura rad na siguran način. Poslodavac neće nikome zabraniti rad temeljem kriterija cijepljenja ali će od onih koji nisu cijepljeni tražiti da se testiraju. Odbiju li testiranje neće na posao. Ista stvar ko i s odbijanjem alkotesta. Nije sposoban za siguran rad niti je siguran za okolinu.

Realno, HR poslodavce nije briga za zaštitu radnika, ali bi itekako mogli dobit novčanu kaznu.


Je, primijetio sam da kod nas u firmi na ulazu stoji Dräger 6820 i svako jutro pušemo u njega da se vidi tko je pijan.
14.10.2021 | 16:36
Daddo kaže:
Daddo kaže:
Ok, da li ovo:

smayoo kaže:
Ne, pa on svaku riječ tumači onako kako on želi. A tko se s njim ne slaže, taj je kreten. Kužiš?


piše Smayoo kao moderator ili Smayoo kao forumaš?

Čisto da znam s koje pozicije dolazi taj stav i prilagodim ponašanje u temi i sudjelovanje sukladno tome.

Jer, tema kako je labavo moderirana, gdje s jedne strane šibom utjerujemo zdravi zen, a cijepljenjem vraćamo fašizam će nakraju dovesti do toga da pojedini oponenti pojačaju ad hominem u "argumentaciji".


Ovo podebljano je bilo pitanje koje je ostalo bez odgovora (i prvi put, i nakon što sam naveo to što je tebi bilo "to").

Da se razumijemo, ne očekujem odgovor na to pitanje niti ga smatram važnim za raspravu. Ono je tu više zato da vidim mogu li koristiti iste argumente i primjere kao i oni iz suprotnog tabora i njihove citate u raspravi kad iznosim vlastito mišljenje kao forumaš (jednako bez sankcija kao i druga strana).


Smatraš da sam time što pišem krenuo na m@xyma ad hominem? Jesam li sad dobro shvatio?

Ako je to - to, pa da, slobodno argumentiraj na isti način. Pa on to radi već godinu dana.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 16:45
JOHN kaže:

Kad budeš gazda u svojoj kući, onda buš si mogao dati oduška.


Smayoo je u svom upisu sve one koji se s m@xymom ne slažu nazvao kretenima. Obzirom da mu ispod tog “smayoo” piše moderator, moje pitanje je da li je ta izjava službeni stav moderature foruma, odnosno da li je to napisao kao moderator ili kao korisnik.

Nemam problem s tim u svakom slučaju jer ne bi bilo prvi put da me netko naziva kretenom, tek me zanima ako se odlučim za daljnju argumentiranu raspravu i preporuke, da li će važiti jednaka pravila u temi?
14.10.2021 | 16:58
To što te zanima je vrlo jednostavno. Smayoo trenutno u ovoj temi piše kao korisnik, a moderatorske obaveze je morao preuzeti neki drugi mod ili admin koji ne sudjeluje u raspravi, barem su takva pravila na na dva foruma na kojima sam admin pa pretpostavljam da je tako svudgje.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 17:17
@Bertone: Pretpostavljam i ja da je cjepivo sigurno... zato i jesam dobio (zasad) 2 doze... to što je za mene sigurno ne znači da tebe neće usmrtit ili pretvorit u biljku.
14.10.2021 | 17:19
smayoo kaže:

Smatraš da sam time što pišem krenuo na m@xyma ad hominem? Jesam li sad dobro shvatio?

Ako je to - to, pa da, slobodno argumentiraj na isti način. Pa on to radi već godinu dana.


Jesi li ti siguran da ti je jasno značenje izraza "ad hominem"?!
14.10.2021 | 19:51
Ne. Nemam pojma. Objasni mi, molim te.
14.10.2021 | 19:55
Bertone kaže:
To što te zanima je vrlo jednostavno. Smayoo trenutno u ovoj temi piše kao korisnik, a moderatorske obaveze je morao preuzeti neki drugi mod ili admin koji ne sudjeluje u raspravi, barem su takva pravila na na dva foruma na kojima sam admin pa pretpostavljam da je tako svudgje.


Je. Primjetio si, naravno, da se uvijek uključi netko od preostalih 15 moderatora.
14.10.2021 | 20:01
Daddo kaže:
JOHN kaže:

Kad budeš gazda u svojoj kući, onda buš si mogao dati oduška.


Smayoo je u svom upisu sve one koji se s m@xymom ne slažu nazvao kretenima. Obzirom da mu ispod tog “smayoo” piše moderator, moje pitanje je da li je ta izjava službeni stav moderature foruma, odnosno da li je to napisao kao moderator ili kao korisnik.


Aaaa! Aha, sad shvaćam! Sorry. Da, u pravu si! Zaista, jesam, nazvao sam kretenima sve koji se ne slažu s m@xymom. To je službeni stav moderatora. M@xym je vrhunski znanstveni autoritet, on je doktor medicine, farmacije, prehrambene biotehnologije, francuske književnosti i lingvistike, i svatko tko se drzne misliti drugačije od njega je kreten. I ja. Kao korisnik. Dakle, ja, kao moderator, službeno izražavam stav da sam ja, kao korisnik, isto kreten.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 20:06
smayoo kaže:

Smatraš da sam time što pišem krenuo na m@xyma ad hominem? Jesam li sad dobro shvatio?

Ako je to - to, pa da, slobodno argumentiraj na isti način. Pa on to radi već godinu dana.


Moguće je da se nismo razumjeli pa sam ja iz tvog upisa nešto krivo shvatio - (ja isti tumačim na način da si ti sve one koji misle suprotno od m@xyma nazvao kretenima, pa me zanima da li si to rekao ti kao korisnik ili ti kao moderator i ako je to "nekažnjivo" da li ja mogu reći to isto za sve one koji o COV-19 misle drugačije od mene bez ikakvih posljedica, ili smijem to reći samo za m@xyma kad mislim drugačije od njega?).

Ad hominem je (navodno?) ono kad se bavimo onim tko je rekao nešto, a ne onim što je rečeno.

Da je tema labavo moderirana i neozbiljna vidi se iz načina komunikacije. Ipak, mislim da nikom od nas koji tu sudjelujemo COV-19 nije zafrkancija i da nam je svima promijenio živote. Ljudi koji umiru su - stvarni. Posljedice koje ostaju - su stvarne.

U tom smislu skroz je neumjesno koristiti ad hominem, no ako je isti dopušten i ako je alternativa u temi dopuštena kao aksiom, može li i "druga strana" na temelju tih aksioma izvoditi zaključke koji će u konačnici završiti kao neprimjereni i sankcionirani?
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 20:08
smayoo kaže:
Daddo kaže:
JOHN kaže:

Kad budeš gazda u svojoj kući, onda buš si mogao dati oduška.


Smayoo je u svom upisu sve one koji se s m@xymom ne slažu nazvao kretenima. Obzirom da mu ispod tog “smayoo” piše moderator, moje pitanje je da li je ta izjava službeni stav moderature foruma, odnosno da li je to napisao kao moderator ili kao korisnik.


Aaaa! Aha, sad shvaćam! Sorry. Da, u pravu si! Zaista, jesam, nazvao sam kretenima sve koji se ne slažu s m@xymom. To je službeni stav moderatora. M@xym je vrhunski znanstveni autoritet, on je doktor medicine, farmacije, prehrambene biotehnologije, francuske književnosti i lingvistike, i svatko tko se drzne misliti drugačije od njega je kreten. I ja. Kao korisnik. Dakle, ja, kao moderator, službeno izražavam stav da sam ja, kao korisnik, isto kreten.


Ti si meni super. Evo ti plusić. <3

EDIT: Ti kao moderator. Kao korisnik si ipak manje kreten no sam mislio da bi mogao/odlučio bit. :*
14.10.2021 | 20:43
Daddo kaže:
Ipak, mislim da nikom od nas koji tu sudjelujemo COV-19 nije zafrkancija i da nam je svima promijenio živote. Ljudi koji umiru su - stvarni. Posljedice koje ostaju - su stvarne.


Nesumnjivo jesu. Da ne bi itko pomislio da ih ja ne doživljavam samo zato što okrećem na lakrdiju, u svoju obranu mogu jedino reći da sam iz generacije koja je prošla i puno gore i teže stvari kroz humor i za*ebanciju.

U kontekstu cijele ove rasprave ovdje, koja je, za razliku od drugih koje sam imao prilike čuti i vidjeti u javnom i "privatnom" prostoru, ipak daleko više u okvirima civilizirane komunikacije, ali svejedno uobičajeno polarizirana, nema puno nade da će jedni druge razumjeti jer - nema za to volje. Svatko je sa svoje strane unaprijed odabrao kome želi vjerovati, i zauzima stav "tko nije s nama, taj je protiv nas". I, kad je tako, onda neka "ozbiljnost" ili "neozbiljnost" nema nikakvo značenje jer ni do kakvog konstruktivnog zaključka neće nikad doći.
14.10.2021 | 21:26
smayoo kaže:
Ne. Nemam pojma. Objasni mi, molim te.


Nema smisla da ti objašnjavam.
Što god ti odgovorim, ili napišem, a ne odgovara tvojoj predodžbi (čitaj: iskrivljivanju) onoga što sam napisao, ti uredno "ne vidiš" i nastavljaš dalje po svome.

Pa eto, izvoli sam izmisliti definiciju "ad hominem" argumentacije koja ti odgovara, jer, čak i ako ti citiram znanstveno prihvaćenu definiciju, zanemariti ćeš je (kao što si napravio tamo negdje u početku teme, sa definicijom pandemije) i proglasiti me takozvanim stručnjakom neke znanstvene discipline ili tome slično.
14.10.2021 | 21:47
Ne "takozvanim" stručnjakom. Ti si pravi stručnjak. Svega. Ti si prosvjetiteljsko svjetlo znanja, naš lučonoša. Ti svojim svevidećim okom nepogrešivo prosuđuješ koji je znanstvenik - pravi znanstvenik, a koji je - kreten. Nama ne preostaje drugo, nego da se pokorimo tvome beskonačnom znanju.

EDIT:

I ovo je službeni stav moderatora. Tko se drzne protusloviti našem m@axymu maximusu, bit će najstrože kažnjen.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 21:56
Oće l' bit šibanja protuslovitelja javno dok ne dostignu zen?

Mislim, ovih cijepljenih. Necijepljeni su očito još ko klinci fasovali degeneka (tajno)... sad imaju nuspojave plus su kompromitirani.
14.10.2021 | 22:01
Jašta. I to bambusovim štapom, ko u Singapuru.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 22:26
Nu linka:

www.channelnewsasia.com/singapore/caning...al-parameters-624241

Meredu i dječica fasovat u svrhu jačanja imuniteta obzirom da se njih ne cijepi.

Da ne idemo previše u off i da se ipak vratimo na koronu… u Singapuru dosad imaju samo 192 umrla na 5.6 milijuna stanovnika. Očito je batina iz raja izašla. Valjda su batinama postigli procijepljenost od preko 80%?
14.10.2021 | 22:27
Daddo kaže:
Oće l' bit šibanja protuslovitelja javno dok ne dostignu zen?

Ako se već pokušava biti smiješan na određenu foru (koja uopće nije fora ali to ćemo staviti na stranu) onda bi se trebalo shvatiti da kao prvo nitko nikoga u Shaolin hramovima po Japanu ne "šiba" dok meditira, već te sa malim štapom lupi po glavi, ramenu kada primjeti da razmišljaš.
Kako rekoh - tvoj učitelj te uči da postigneš zen, odnosno da ne razmišljaš.
No, zato bi trebalo pogledati par filmova i pročitati par knjiga...
Tek tada bi se shvatilo što je zapravo zen, zen budizam i učenje istog.
Ali nema veze, ovako smo si super smiješni iako ispadamo totalne neznalice.
Tipično.
Kako mi je fentimentastično kada netko tko ne može zaroniti četiri metra na dah ide pričati - o zenu.
14.10.2021 | 22:32
Bertone kaže:
To što te zanima je vrlo jednostavno. Smayoo trenutno u ovoj temi piše kao korisnik, a moderatorske obaveze je morao preuzeti neki drugi mod ili admin koji ne sudjeluje u raspravi, barem su takva pravila na na dva foruma na kojima sam admin pa pretpostavljam da je tako svudgje.

Ovdje nije tako.
Smayoo je sam to napisao ranije.
On je ovdje i moderator i korisnik u jednom.
Igračka i čokolada.
Da nije, onda ne bi napisao ovo stranicu prije:
smayoo kaže:
Da sam u ovoj temi mjerio kao drugdje, odavno bi bila desetkovana i zaključana.

Tako da ima različitih pravila i različitih moderatora, i to je jednostavno - tako.
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.10.2021 | 00:54
Daddo kaže:




Da ne idemo previše u off i da se ipak vratimo na koronu… u Singapuru dosad imaju samo 192 umrla na 5.6 milijuna stanovnika. Očito je batina iz raja izašla. Valjda su batinama postigli procijepljenost od preko 80%?


NZ ima 29 umrlih na 5.1 milijun stanovnika pa je po tome konoplja bolja od bambusa...

šala, šala... nema logike jer a) Singapur ima oko 370 puta manju povrsinu, b) konoplja ipak jos uvijek nije legalna na papiru....
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.10.2021 | 05:00
@Dijete: NZ ima koliko odobrenih cjepiva i koji postotak cijepljenih? U Singapuru su 4 odobrena i postotak cijepljenih (jednom dozom) je 80+ posto. Isti postotak je i cijepljenih sa 2 doze.

No klince ne cijepe nigdje u svijetu (u dobi ovog s linka koji pokazuje da ih tuku). Tukli su ih i ranije što ih očito nije dovelo u zen niti podiglo prirodni imunitet, pa su cijepljeni u ogromnom postotku.

Nepažljivi pratioc sranja mogao bi zaključiti jednu od dvije stvari:

1. Ako hoćeš visoku procijepljenost stanovništva - mlati ih.
2. Ako hoćeš osobne slobode - nemoj mlatit.

Kako u kontekstu tih izbora protumačiti onu staru narodnu: “Sve je dobro dok ne tuku.”
15.10.2021 | 05:54
Sve je točno, ali ti ako nešto "ne možeš" to ne može biti gaženje temeljnih ljudskih prava, ne može biti ni kršenje zakona.
Zašto je to kršenje ljudskih prava? Poslodavac kao jedan od uvjeta za popunjavanje radnog mijesta traži nekoga ko ima preduvjet "cijepljen", isto kao što neće zaposliti nekoga bez vozačke (ako je ona preduvjet) tako neće ni necjeljene. Cjepivo je svuda dostupno, i jako je lako cijepiti se i ispuniti taj preduvjet.
Poslodavac ti ne smije dati otkaz jer si recimo ćelav ili imaš ravne tabane.
Takav je zakon i to ne smije, jedino ako te to spriječava u ispunjavanju tvoje zadaće.

Ako u RH dozvole poslodavcima da daju otkaze na temelju necijepljenja, što ih onda sprečava da daju otkaz trudnicama ili srčanim bolesnicima?


Cjepiti se može svako lako i brzo! Dok srčani bolesnik i trudnica nisu birali svoje stanje a i nemogu ga promjeniti. Ali ako je posao u nekom specifičnim uvjetima, kao npr. jaki magneti ili radioaktivnost onda poslodavac može i srčanom bolesniku a i trudnici zabraniti pristup tom radnom mjestu. Koje ustavno pravo u hrvatskoj u kojoj ni prava ni pravosuđa. Ustavno pravo Roma je da budu ravnopravni u društvu i jesu li? Ustavno pravo izbjeglica je da ih se ne pendreka i pendreka li ih se? Daj prestanite srati o ustavu u državi u kojoj je pravda jako upitna. Zato ne serite o ustavu nego cjepite se, mazlumi!
15.10.2021 | 07:02
Necijepljenjem ne ugrožavaš osobu do sebe. Možeš, po nekim tvrdnjama, samo sebe ugroziti na način da oboliš sa težim simptomima. Kada cijepljenje postane obavezno onda se može pričati o ugrožavanju drugih ili samog sebe, a na koncu i zabrani pristupa radnom mjestu. Za sada je PREPORUKA, osim za zdrastveni sektor!
Nisi nikada čuo iskustva da se kod nekih poslodavaca očekuje da žene ne ostaju u drugom stanju?! Moja supruga je bila, u nekom razdoblju, s time suočena, tako da.......Drugo stanje se itekako može birati, kao i kardiovaskularne bolesti(osim urođenih mana) kojima je uzrok loša prehrana, alkohol i cigarete.
Potvrda o neobveznom cijepljenju je diskriminacija, baš kao i ovo gore između redaka. Nigdje ne piše, ali čitaj između redaka. Ovakva mulava promišljanja daju dodatni vjetar u leđa upitnim poslodavcima za dodatnim povredama radnih prava
15.10.2021 | 07:48
Olja Bečković je jedna od stvarno jako dobrih novinara u susjednoj Srbiji.
Njena emisija Utisak nedelje zna biti ili dobra, ili izvrsna.
Ovdje je tema COVID-19; osobe koje su prihvatile ova cjepiva vs. osobe koje nazivamo "antivakserima", kao i država te u konačnici i struka u cijeloj ovoj priči.
Zapravo, ovaj thread u malo manje od dva sata.
Topla preporuka svima koje zanima ova tema, potpuno nebitno na kojoj se strani spektra cijepljenje, necijepljenje/ljudske slobode, osobna odgovornost prema sebi i drugome nalaze.
Emisija je izvrsna.

Ovo je emitirano prošle nedelje, tako da su svi podaci up-to-date, čisto da se zna ako je ikome bitno.
15.10.2021 | 09:25
Ako su pravila takva da svi ne cijepljeni idu normalno na posao onda idu. Ako se pravila promjene onda važi novo stanje. Ako pak bude na volju poslodavca ko smije a ko ne smije raditi kod njkega, onda poslodavac određuje koji preduvjeti trebaju biti da neko radio. Ali kakva ustavna prava! Svako se može odmah cjepiti ili ne, ali mora nositi posljedice svoje odluke.
15.10.2021 | 09:31
JOHN kaže:
Necijepljenjem ne ugrožavaš osobu do sebe. Možeš, po nekim tvrdnjama, samo sebe ugroziti na način da oboliš sa težim simptomima.


Brojevi zaraženih i umrlih u Velikoj Britaniji, baš i ne govore u prilog tvojoj tvrdnji.
15.10.2021 | 10:15
Daj, daj, objasni nam, daj da vidimo što ti vidiš, Učitelju naš!
Jedino što je JOHN mogao napisati jasnije jest da necijepljenjem ne ugrožavaš osobu do sebe NIŠTA VIŠE, nego da si cijepljen. Cijepljena osoba jednako može nekog zaraziti kao i necijepljena, cijepljenje samo popravlja izglede da ne razvije teške simptome (ili nikakve) ona osoba koja se cijepila. To jest - "Misli na druge, cijepi se" - je bullshit laža-i-muljaža slogan za blentavu raju.
15.10.2021 | 11:28
smayoo kaže:
Cijepljena osoba jednako može nekog zaraziti kao i necijepljena


Pogrešno.
Cijepljenja osoba može zaraziti nekoga drugoga.
Necijepljena osoba može zaraziti nekoga drugoga.
I to je jedina sličnost između ta dva slučaja, ali prvi slučaj je znatno manje vjerojatniji od drugoga, i zato oni nisu isti.

To ti je otprilike kao kad bi rekao da osoba koja se vozi sa vezanim pojasom, može poginuti u sudaru isto kao i osoba koja nije zavezana pojasom. Može poginuti, ali ne "isto", jer je broj poginulih koji su bili vezani pojasom, značajno manji od broja poginulih koji nisu koristi pojas.

Usporedi broj zaraženih i broj umrlih u Velikoj Britaniji u prethodnom periodu, i sada nakon što su cijepili preko 80% stanovništva i ukinuli mjere, pa ćeš valjda i sam nešto moći zaključiti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 32 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (430)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO