Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


09.02.2021 | 13:20
Air
Ako me prisiljavaju da se cijepim (ja ili moje dijete).
Ako tvrde da je znanstveno sigurno.


Ne bih ulazio u velike rasprave, samo ne razumijem, tko to tebe ili bilo koga prisiljava na cijepljenje. Preporuka nije prisila...

Air
Zašto onda oni ne potpišu tu izjavu?
Zašto tjeraju ljude da to potpisuju i skidaju s njih odgovornost?


Takoder... Tko tijera koga da sto potpise???

Cisto da definiramo, pa da znamo ocemu vodimo raspravu, jer nacin na koji si ovo sve napisao ispada vise kao ispad bijesa (nepotreban)
09.02.2021 | 13:48
@Air

A dobro, nemoj baš tako. U cilju ozdravljenja prvo su puštali krv. Nema savršenstva u ničemu, ali bi trebala postojati neka odgovrnost ako se dotiče zdravlja i sigurnosti.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
09.02.2021 | 14:47
Moonlike kaže:
Ne bih ulazio u velike rasprave, samo ne razumijem, tko to tebe ili bilo koga prisiljava na cijepljenje. Preporuka nije prisila...

Takoder... Tko tijera koga da sto potpise???


Za ovo je dobrovoljno a za 30 drugih je prisilno.
Bilo je već priče o tome kako je prisilno pa da se ne ponavljamo. Za one koji ne znaju: propisana je kazna od mislim 2000 kn i diskriminacija kod upisa u vrtić i još ponešta.

Cisto da definiramo, pa da znamo ocemu vodimo raspravu, jer nacin na koji si ovo sve napisao ispada vise kao ispad bijesa (nepotreban)


Moja isprika za navođenje na pogrešan zaključak. NIje ovo bio ispad bijesa. Nema u meni niti ljutnje niti bijesa za takve stvari. Davno sam ja naučio školu: prihvati ono što ne možeš promijeniti a snagu uloži u ono što možeš promijeniti.
Ovo je trebalo biti samo oznaka da taj čin nije eto neka glupost nego ozbiljna stvar - kao kad bojom glasa hoćemo naglasiti ozbiljnost situacije. Nisam prepoznao niti jedan drugi emotikon koji bi to dovoljno dobro ocrtavao.

Nažalost još nisi odgvorio na poantu (a dotako si se svega drugog), koje je objašnjenje:

1. Zašto bi netko drugi potpisivao odgovornost za nešto što nije napravio?
2. Zašto oni ne preuzmu odgovrnost ako tvrde i dokazali su znanstveno (opet ponavljam tu riječ, da malo bode uho) da je cjepivo sigurno?

Ili samo kupuješ vrijeme manje važnim stvarima?

Ja sam odgovrio na sva tvoja pitanja, sad si ti na redu.
09.02.2021 | 16:30
Air
Za ovo je dobrovoljno a za 30 drugih je prisilno.
Bilo je već priče o tome kako je prisilno pa da se ne ponavljamo. Za one koji ne znaju: propisana je kazna od mislim 2000 kn i diskriminacija kod upisa u vrtić i još ponešta.


OK... ja sam se vezao iskljucivo na COVID cijepljenje, ti prosirujes na sva i ona za dijecje bolesti. Pa ta su se cijepiva pokazala ispravnima i bez ikakvih side efekata. U mojoj obitelji to su "ustrcali" svi Oko cijepiva za COVID se raspravljamo eto gotovo jednako kao i mi ovdje (moram priznati, za sada sam u manjini )
Ne bih ulazio u rasprave oko ostalih "30" (nije ih toliko bas ).

Air
1. Zašto bi netko drugi potpisivao odgovornost za nešto što nije napravio?
2. Zašto oni ne preuzmu odgovrnost ako tvrde i dokazali su znanstveno (opet ponavljam tu riječ, da malo bode uho) da je cjepivo sigurno?


Ja jos uvijek ne razumijem (ispricavam se unaprijed) tko su "oni" i koga to "oni" tjeraju da potpise sto?
Sto se lijecnika tice da potpisu odgovornost za uporabu cijepiva, nikada nisu, nikada nece i nema tome potrebe. Zna se tko odobrava lijekove, cijepiva, preparate, a lijecnici ih samo sukladno tome prepisuju sukladno diagnozi.
Odgovornost za cijepivo protiv COVID-a lezi na politici odnosno na onima koji ga odobravaju, te na proizvodacu. Zasto oni ne zele preuzeti odgovornost, ne bih znao i tu se slazemo (aj bar u necemu ). Ali opet ne smatram da je to razlog ne cijepiti se...

Cinjenica je da pandemija vlada, cinjenica je da oduzima veliki broj zivota. Takoder je istina da je smrtnost ispod 2%, sto ne izgleda tako strasno, ali jest strasno u odnosu na broj oboljelih, jer se siri rapidno, jer je nekontrolirana, jer su simptomi kod razlicitih ljudi razliciti, a nekih 15% pa do cak (vidim Island izbacio podatak) 50% oboljelih uopce nema simptome. Ali ti isti su i najveca opasnost. Tako da, eto svijet se bori sa svime time i ponudio je neka cijepiva, sad da li na brzinu sklepana, ili na temelju cinjenice da se COVID virusi u raznim varijantama istrazuju vec 20-ak ili vise godina, ne znam ti reci.

Ali isto vidim da ovdje vecina kriticara ima samo kritike ali ne nudi nikakva druga konstruktivna rijesenja
  • Air
  • Korisnik
  • 64
09.02.2021 | 17:22
Moonlike kaže:
Ne bih ulazio u rasprave oko ostalih "30" (nije ih toliko bas ).


Stavio sam nedavno link od jedne liječnice čije dijete je bilo "žrtva" cijepiva. Liječnica je stručno elaborilala cijepljenje (sve nedostatke i propuste) i to dostavila službenim tijelima koji ništa nisu napravili na to. Ona je navela broj od 30-ak cijepiva. Fora je u tom što se u jednom cjepljenju dobiva koktel od nekoliko cijepiva (u nekom slučaju mislim i 7 komada)

Pa ta su se cijepiva pokazala ispravnima i bez ikakvih side efekata.


Netočno. Oni koji su prošli loše na svojo koži znaju da ima itekakvih "side efekata". Slušaj okolo i otvori oči pa ćeš vidjeti. Ja sam jedan od tih sa lošim iskustvom.

Ja jos uvijek ne razumijem (ispricavam se unaprijed) tko su "oni" i koga to "oni" tjeraju da potpise sto?


Liječnici tjeraju roditelje da cijepe djecu iako neki ne žele. Oni roditelji koji se ne znaju suprostaviti pristaju na tu prisilu.

Sto se lijecnika tice da potpisu odgovornost za uporabu cijepiva, nikada nisu, nikada nece i nema tome potrebe. Zna se tko odobrava lijekove, cijepiva, preparate, a lijecnici ih samo sukladno tome prepisuju sukladno diagnozi.


Točno ako misliš na liječnike u ambulantama . Eto još jedna stavka oko koje se slažemo. Ali liječnici iz vrha upravljačke strukture bi trebali potpisati ako toliko jako vjeruju u sigurnost cijepiva. Ta na njihovu preporuku političari se "odlučuju" za pojedine farmaceutske proizvode. Zar to ne bi bilo logično i pošteno?

Odgovornost za cijepivo protiv COVID-a lezi na politici odnosno na onima koji ga odobravaju, te na proizvodacu. Zasto oni ne zele preuzeti odgovornost, ne bih znao i tu se slazemo (aj bar u necemu ). Ali opet ne smatram da je to razlog ne cijepiti se...


Odgovornost je na liječničkoj struci koja definira struku na razini države.

Posao je posao i prema tom ne bi trebalo biti posla dok nema odgovornosti.

Ali isto vidim da ovdje vecina kriticara ima samo kritike ali ne nudi nikakva druga konstruktivna rijesenja


Struka je ponudila rješenja koja su u skaldu sa dosadašnjom znanstvenom praksom (kinesko cijepivo) ali eto drugi dio struke koji je "vezan" uz svoje "investitore", određene farmaceutske kuće sa političarima su "odlučili" za test čovječanstva sa genetskim inžinjeringom. accom je postavio link na taj filmić. (8. 2. 2020.). Treba zaraditi, briga ih za ljude i moguće žrtve.
09.02.2021 | 18:03
Vrtić nije obavezan.
Ništa lječnici ne tjearju, tjera ih zakon, a ljećnici ga provode. Ako netko ne želi cjepljenje, lječnik im aproceduru koju treba pokrenuti i dalje se netko drugi bakće.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
09.02.2021 | 18:38
jura22 kaže:
Ništa lječnici ne tjearju, tjera ih zakon, a ljećnici ga provode.


Da malo više karikiram:
"NIsam ja krvnik to je samo moj posao. Zakon je rekao tako". Ja sam čist.

A tko je napisao i doneo zakon o zdravstvu? Zidari? Ribari?

Mislim ono, kužiš ne!

Nije šija nego vrat.
09.02.2021 | 18:53
Neke zemlje predlažu "pasoš cijepljenja". To mi liči na prisilu. Na diskriminaciju ne liči, ne go JE diskriminacija. Štos je u tome, da cijepljenje neće ništa riješit. Ovo je slična situacija kao rat protiv terorizma - nevidljivi i neuhvatljivi neprijatelj, koji se stalno mijenja... jednom al-kaida, onda isis, onde... prvo covid-19, onda covid-21, pa engleski, južnoafrički, ...

Šalabajzerstvo oko uvođenja raznih restrikcija za zaustavljanje pandemije, nelogičnosti, razni mafijaški posli u zdravstvu, ušutkavanje svega što nije na zvaničnoj liniji promocije cijepiva, na kraju krajeva i fantastične zarade farmaceutskih giganata - radi svega toga teorije zavjere su dobile krila... i tako je pristup do relevantnih informacija još teži, a racionalno razmišljanje isto tako.

Onako kako stvari trenutno stoje i kako se odvijaju, moja prognoza za blisku budućnost su diskriminacija necijepljenih, lockdown-for-ever (zašto sva visoka politika stalno govori o "new normal") uz neke male kratkotrajne variacije, a na kraju totalno isključenje necijepljenih.

Cijepiva su sigurno bila od ogromne važnosti (i mogla bi još uvijek biti) u prošlosti. Ali! Bila su jednostavna, bez puno dodataka, generalno rečeno - svako cijepivo bilo je za jednu stvar. Danas su daleko kompleksnija - koktejli - i potencialno prouzrokuju više nus-pojava. Problem viševalentnih cijepiva nije toliko u "lijekovima" koliko u konzervansima i ostalim dodacima, koji spriječavaju reakcije u samom cijepivu.

Mene se ne bi nijedan liječnik usudio cijepit radi povijesti mojih reakcija (a 48 mi je godina), moj mali je po programu primio samo prvu dozu, nakon reakcije bio je "oslobodjen" daljnjeg cijepljenja... naknadno je dobio shot protiv tetanusa, bez reakcije (jednovalentno cijepivo).
  • Air
  • Korisnik
  • 64
14.02.2021 | 03:28
Zanimljiv razvoj događaja. Link

Očekivano ili ne?

EDIT: prolazi onako ispord radara, kao i da nije neka vijest. Ili se ne želi davati previše pozornosti?
14.02.2021 | 03:33
To namjerno širenje straha bilo je razvidno svakome tko nije rođeni paničar i prije nego li se saznalo za ove dokumente. Previše toga je bilo nategnutno i pretjerano.
15.02.2021 | 03:05
OK, možda ja krivo iščitavam naputak Stožera za rad teretana, ali kako su to zamislili da "nije moguće koristiti svlačionice"?! Što ćemo s ulice u dvoranu? Jer svlačionica je rizično mjesto temeljem kojeg istraživanja?

I obavezna maska za vrijeme teškog fizičkog napora? Jesu li oni normalni? Zapravo, glupo pitanje...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
15.02.2021 | 10:34
dpasaric kaže:
To namjerno širenje straha bilo je razvidno svakome tko nije rođeni paničar i prije nego li se saznalo za ove dokumente. Previše toga je bilo nategnutno i pretjerano.


I meni je jasno to.

Poanta koja se nameće je da u tom postupku učestvuju simbiozno političari i zdravstveni sustavi (liječnici) većine zemalja.

A mnogi pored toga imaju još povjerenje u političare i zdravstvenu "struku" (oni koji odlučuju i oni koji šutke gledaju što njihve kolege odlučuju).
16.02.2021 | 12:43
Jasno i glasno od meritorne osobe. Mislim da je komentar suvišan !
16.02.2021 | 13:34
E, da... vrlo "meritorna" osoba, koja stalno ponavlja da je covid-19:

"nova zarazna bolest sa visokom smrtnošću" iako svi dostupni podaci i informacije govore u poprlično maloj stopi smrtnosti (preme do sada objavljenim podacima za cijeli svijet: 2.2%).
16.02.2021 | 16:11
I tih 2,2% je upitno jer svi koji su umrli s koronom zbrojeni su.
U RH je 2015. kada je bila veća smrtnost od gripe (i nije bilo zatvaranja ičega) umrlo je 54.205 ljudi, a 2020. ih je umrlo 56.677.
Razlika je 2.472 ili 4,5% više od 2015.
Od korone je do 28.12.2020. umrlo 3.739 stanovnika RH.
Da nije bilo korone, valjda bi ih umrlo za taj broj manje ili 52.938 stanovnika.
Taj broj umrlih je bio 2018. (52.706) i 2017. (53.477).
Mogu se izvući svakakvi zaključci.
16.02.2021 | 21:38
A kako bi ti klasificirao smrt teškog srčanog bolesnika, ili oboljelog od karicnoma, koji umre na respiratoru zbog teške upale pluća?!
Kao srčani udar, i smrt od karcinoma?!

Inače, prema istim statističkim podacima, u 12. mjesecu 2020. je umrlo 7.395 ljudi, što je 2800 umrlih više od prosječnog broja umrlih u 12. mjesecu u zadnjig 10 godina.
Što iz toga možeš zaključiti?

A, kad već "računaš" koliko bi umrlo ljudi da nije bilo korone, vodi računa i o tome da broj umrlih, na godišnjoj razini, u zadnjih deset godina varira i do 3.800 umrlih.

Naravno, za ozbiljniju analizu trebalo bi imati detaljne podatke i strukturu umrlih u zadnjih desetak godina, i znati nešto malo više statistike nego što je to znanje prosječne osobe.
16.02.2021 | 22:08
Vise sam usporedjivao 2015. I 2020. Onda se nije divljalo s mjerama (u stvari ih uopce nije niti bilo), dok ovo danas granici s krsenjem nekih ljdskih prava.
16.02.2021 | 22:19
Ovaj tvoj bolesnik koji si dao primjer umro bi od korone.
4 ljudi znam koji su mrli od teskih bolesti (srce, rak), a pisali su korona gotovo bez mogucnosti obdukcije i trebali su posebne sanduke za sahranu.

Zelim reci da je smrtnost od korone vrlo mala i apsolutno i relativno.
16.02.2021 | 23:24
Ako se značajan broj umrlih od drugih bolest, a ne covida, pripiše covidu, to će opet biti vidljivo kao značajno odstupanje od broja urmlih od tih bolesti u dužem vremenskom periodu, zato sam rekao da je za bilo kakvu analizu potrebno imati detaljne podatke i napraviti statističku analizu.

Broj umrlih je relativno mali, ali ako znamo da je 2% od 4.1 miliona stanovnika hrvatske nekih 80.000, pa ako to i prepolovimo dobijemo 40.000 umrlih, a to je zamalo ukupan broj umrlih (od bilo kojeg uzroka) na godišnjoj razini, što baš i nije tako malo, barem na u apsolutnim brojevima.

S druge strane, bez ikakvih mjera prevencije, postotak umrlih bi vjerojatno bio još veći (zbog liječenja u neadekvatnim uvjetima), a ako bi došlo do raspada bolničkog sustava, tek onda bi bilo "veselo".
16.02.2021 | 23:39
Bolnicki sustav se raspao jer 10x smanjili kapacitete jako bi jedan do dva pacijenta bilo u sobi. Covid je postala krunska bolest kao da ove druge ne pistoje.
Od karcinoma je prosle godine bolovalo slicno ljudi kao i od korone, s 1/2 ce ih umrijeti.
I da, oko 1% populacije umre svake godine a od toga i s napukanim brojkama od korone umrlo je ispod 0,1%.
17.02.2021 | 00:12
Možeš li priložiti neki izvor na kojem baziraš te postotke umrlih od karcinoma?

I, bolnički sustav se nije raspao, jer bolnice još uvijek funkcioniraju, doduše u posebnom režimu.
Raspad bolničkog sutava se događa kada broj pacijenata značajno premaši bolničke kapacitete, a to se, barem kod nas, još nije dogodilo.
17.02.2021 | 09:31
Mislio sam na neki izvor u kojemu je objavljen broj oboljelih i umrlih od karcinoma u 2020-oj godini, na temlju kojeg si zaključio da od karcinoma umire polovica oboljelih godišnje.

Koliko ja vidim iz ovih brojeva na tom linku, broj umrlih od karcinoma je oko 12.000-13.000 godišnje, što iznosi oko 0.3% ukupnog stanovništva godišnje, što je, priznat ćeš, tri puta manje od onoga što si ti rekao (1%).
17.02.2021 | 09:47
O čemu pričaš. Svake godine umre u RH ukupno oko 50.000 stanovnika. to je malo preko 1% (1,25%).
Od tih 1,25% oko 4.000 (0,1% od ukupnog broja stanovnika) je od korone, a oko 12.500 (0,3%) je od karcinoma. Ostali umru od svačega drugoga. S time da je smrt od korone upitan i vjerojatno frizirani podatak.
Što nije jasno?

Ako nije relevantan podatak Hrvatska liga protiv raka, što onda je? Pa valjda znaju bolje o stanju u RH što se raka tiče od nekih novinara koji tendenciozno pišu.

2018. od raka je umrlo 13.809 osoba. www.hzjz.hr/aktualnosti/svjetski-dan-raka-2020/
Koliko to odstupa od prvog podatka koji sam ja dao. Ako ti informacija od HZJZ nije relevantna, ne znam koja je.
17.02.2021 | 11:29
Sorry, krivo sam protumačio onu rečenicu u kojoj si odmah nakon oboljeih od karcinoma, govorio o ukunom broju umrlih.

Koliko je broj umrlih od korone "upitan i vjerojatno frizrani podatak" to ne možeš tvrditi onako, iz glave, bez konkretne analize detaljnijih podataka.

A, i bez detaljne analize možeš vidjeti da je u 12-om mjesecu 2020. umrlo gotovo 7.400 ljudi, dok se desetogodišnji prosjek za isti mjesec kreće između 4.100 do 5.000 umrlih.

Od čega je umrlo ovih 2.800 ljudi?!

Kada bi nam toliko ljudi umiralo na godišnjoj razini, to bio bilo oko 88.000 ljudi ili 70% više od trenutnog desetogodišnjeg prosjeka.
18.02.2021 | 07:38
Ja vjerujem da ima dana kada umre 100 puta vise ljudi nego prosjecno toga dana u zadnjih 100 godina.
Sto su se svi uhvatili 12 mjeseca?
Mozda su te smrti posljedica korona ludila, mozda ljudi nisu isli u bolnice jer se sirio strah, mozda jer su odgodjene sve manje vazne pretrage....
Bez detaljne analize ne mozemo reci zasto je povecan broj umrlih.

Ja i daljie tvrdim da je broj umrlih od korone frizitan.
Od frenda tata, koji je imao karcinom i kojem je zuc usla u mozak (tako je tekao), umroje od korone i naravno, sahtana je bila posemna.

E da, gdje je gripa ove godine?
18.02.2021 | 09:33
Mjesate kruske i jabuke... karcinom nije zarazna bolest i bespredmetno je to dvoje statisticki usporedivati.

E da, gdje je gripa ove godine?


Nije li ti palo na pamet da su ovi svi silni lockdown-ovi, restrikcije, zatvaranja itd. pomogli i u sprijecavanju sirenja gripe???
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.02.2021 | 10:40
jura22 kaže:
Sto su se svi uhvatili 12 mjeseca?
Mozda su te smrti posljedica korona ludila, mozda ljudi nisu isli u bolnice jer se sirio strah, mozda jer su odgodjene sve manje vazne pretrage....
Bez detaljne analize ne mozemo reci zasto je povecan broj umrlih.

Ja i daljie tvrdim da je broj umrlih od korone frizitan.


Nakon dokaza da političari i liječnici i znansrveni radnici smisleno / namjerno šire paniku bezpredmetno je govoriti o bilo kojim brojkama koje dolaze od njih.

To je ona osnova, osnove koju mnogi ne shvaćaju: ako te netko jednom prevario / izigrao u poslovnom svijetu glupo je dalje poslovati s njim misleće da te neće opet prevariti. Ovo se odnosi na zdravstveno - političko ustrojstvo mnogih zemalja.
18.02.2021 | 12:05
Moonlike kaže:
Mjesate kruske i jabuke... karcinom nije zarazna bolest i bespredmetno je to dvoje statisticki usporedivati.

E da, gdje je gripa ove godine?


Nije li ti palo na pamet da su ovi svi silni lockdown-ovi, restrikcije, zatvaranja itd. pomogli i u sprijecavanju sirenja gripe???


Ali ljudi umiru od karcinoma!
Sva pažnja posvećena je koroni i ljudi se manje testiraju i odlaze u bolnice (od straha koji je kroz medije stvoren zbog korona pandemije), a kada shvate da nešto nije u redu i ipak odu, onda je kasno.
Izvjesno je da 50% oboljelih od karcinoma umre, a isto tako se pokazalo kako 2% oboljelih od korone umre (ako su podatci točni i nisu frizirani). I apsolutno je karcinom smrtonosniji od korone.
Bolnice se pretvaraju u kovid bolnice, smanjuju se kapaciteti jer ne možeš natrpali 6-10 pacijenata u sobu, već treba paziti na razmak. Kapaciteti su smanjeni na štetu ostalih bolesnika (što zbog straha, što zbog manjka prostora).
18.02.2021 | 12:56
Moonlike kaže:
Nije li ti palo na pamet da su ovi svi silni lockdown-ovi, restrikcije, zatvaranja itd. pomogli i u sprijecavanju sirenja gripe???


Markotićka je početkom jeseni na sav glas trubila kako se treba cijepiti protiv gripe jer da ne želimo se boriti s dva virusa odjednom.
2-3 mjeseca nakon toga, kad je utvrđen broj od 0 (nula) oboljelih od gripe, 'ladno je izjavila da je to normalan broj i da je normalno da u takvim situacijama jedan virus prevlada.

Dakle, ovo čak nije slučaj da od 100 znanstvenika svaki ima svoje mišljenje i pogled na situaciju već jedna-te-ista SLUŽBENA stučLJakinja daje ovakve izjave.
Pazi, nije izjavila da je to stvar mjera, lockdowna, ili što se dio ljudi ipak cijepio protiv gripe.

Iskreno, čudi me da nisu izvukli nekog pacijenta "koji se zarazio s oba virusa i umirao u teškim mukama" da nas teroriziraji i na taj način.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 27 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, m@xym, marioart, Riba, tino1, VanjusOS, Anonimci (334)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO