Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


01.02.2021 | 21:16
Taj manjak logike i nedosljednost mjera vjerojatno najviše bole. Plus "ako je za naše pajde" onda može sve, onda nikakve mjere nisu bitne.

Sreo sam danas Mrleta na Korzu, pa ga pitam kako je... "Lud sam više od ovoga, imamo pad posla od valjda 98%, ubija me što ne mogu raditi, nemaju nikavu nadoknadu za nas, a zabranili su nam rad."
02.02.2021 | 14:28
smayoo kaže:
Na sva takva pitanja odgovor su odavno dali Roberto Raviola i Luciano Secchi...


af.jpg


Dok sam bio klinac, doživljavao sam to sve tek kao dobru zeku. Što sam stariji... sve mi je nekako gorči taj njihov humor...
A ove konkretne sličice se, evo već skoro godinu dana sjetim svaki dan.


Možda ih je strip inspirirao?
02.02.2021 | 16:43
Sumnjam da je to ekipa koja je ikad čitala Alana Forda.
02.02.2021 | 16:48
Svugdje je isto, a mozda cak i gore. Jasno mi je da su nasi pokleknuli, ali velike i bogate drzave se ponasaju jos stroze. Jedan od zakljucaka je da ih netko dosta jako drzi za jaja i moraju raditi kako im se kaze.
02.02.2021 | 17:20
Ljudi gusteri!

Jedino dobro je sto nema vise toliko chemtrailsa, bas se nekako poklopilo sa padom avionskog prometa.
02.02.2021 | 19:11
Možda su već obavili kaj su htjeli !
02.02.2021 | 20:10
Ako su htjeli da manje trunem u uredu a vise vremena provodim sa obitelji, uspjeli su!
02.02.2021 | 23:02
jura22 kaže:
ali velike i bogate drzave se ponasaju jos stroze.


Meni je to skroz OK ako ljudima plate fer naknadu za to što su im zabranili rad.
03.02.2021 | 00:03
Nije to cilj. Odredjena bransa ne radi. Ovo mi vuce na komunizam. Oni koji rade dobro (i smiju raditi) moraju zaraditi za one koji ne rade jer ne smiju.

S ovime sam mislio kako su i bogati pokleknuli sto bi znacilo da nisu neovisni, a demokracija je utopija, ljusdka prava i slobode je jedna velika floskula.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
03.02.2021 | 01:10
@jura22,

ideologija je prestala davno postojati. To je samo floskula. A to znači: nema više komunizma niti kapitalizma. Postoje samo pojedinačni interesi. A riječi komunizami kapitalizam su samo mamci za raju u igri moći. Nadam se ne prepoznaješ u toj raji.
03.02.2021 | 06:57
Kako se zovu sistemi gdje su ogranicena ljudska prava?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
03.02.2021 | 08:01
Ssitemi ograničenih ljudskih prava?
03.02.2021 | 16:53
Ogranicenje kretanja, rada, policijski sat. To nije demokracija.
03.02.2021 | 17:31
A demokracija bi bila kad bi se u lokalnim birtijama ekipa mogla zapiti do 22 ili 23 sata nakon čega još sat dva bauljaju po gradu dok ne dođu doma (i pri tome se naravno svi pridržavaju minimalnih epidemioloških mjera)?

Nije problem u radu birtija nego je problem što se u njima ne mogu provoditi mjere, ne kažem da vlasnici to ne bi željeli nego što se gosti toga neće držati.
03.02.2021 | 17:38
A zašto se ne može provoditi epidemiološke mjere u gostioni za marende koja je i inače radila svaki dan od 10 do 16h, gdje ljudi dođu, pojedu tanjur maneštre, popiju gemišt ili kolu i vrate se na posao ili odu doma?

Svašta se nešto pametnije moglo smisliti. Moglo se ograničiti radno vrijeme da bude od 7 do 17h. Moglo se ograničiti točenje alkohola (ili potpuno zabraniti). Zašto se trebalo zabraniti rad nekom tko ionako ne radi na večer i gdje se nikad ne okuplja ekipa na terevenku?
03.02.2021 | 17:53
Odgovor na prvi dio posta je da su sve strpali u isti koš i da je to pogrešno, no da su krenuli razvrstavati ugostiteljske objekte po kategorijama, otvorili bi put našoj urođenoj snalažljivosti.

Sa drugim djelom se u potpunosti slažem (slažem se i sa prvim djelom jer je pitanje na mjestu), najbezbolnije bi bilo da se radno vrijeme ograniči na do 17 ili 18 sati i da svi rade.
03.02.2021 | 18:01
I tako to uvijek ispočetka. Radi onih koji se "snalaze", najebu svi oni koji bi radili pošteno. Jebo logiku...
A oni koji se "snalaze", i dalje se "snalaze"...
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.02.2021 | 18:58
@smayoo: jel ti to otpočetka tako zato jer si “nesnalažljiv”? Ili eto da se nešto priča?

Bilo koja mjera koja se provodi mora se i nadzirati. Nadzor provođenja mjera zaštite od COV-19 je u nadležnosti lokalnih zavoda za javno zdravstvo, odnosno “sanitarnih” inspektora. Što misliš koliko ljudi treba za provođenje nadzora na području recimo Opatije, da sad baš te ne pitam za Rijeku ili Zagreb? I koliko ti ljudi koštaju? I odakle bi ih i tko trebao platiti? A nije baš da su u svim branšama ista pravila ni rizici jednaki pa da su svi inspektori isti?

Može se, naravno. Ali to košta i vremena i novaca i znanja. Nije baš da generalno imamo u izobilju ijedne od 3 navedene komponente.
04.02.2021 | 12:47
Pa, koliko vidimo na primjeru one teretane od neki dan, sustav kontrole i represije je superefikasan.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.02.2021 | 14:32
Jedina šteta je što tima i takvima trajno ne zabrane rad kad već izađu na intervenciju. Na isti način kao što postoji trajno oduzimanje vozačke dozvole, trajno oduzimanje poslovne sposobnosti. Ono ko izvanredni tehnički pregled vozila. Uzet poslovnu sposobnost i dodijelit zakonskog skrbnika, nekog iz CZSS. Usput i asistenta osobnog. Plaća ga se naravno retroaktivno iz onih poreznih davanja koje je vlasnik poslovnog subjekta izdvojio za vrijeme poslovanja. Pa kad nestane love, sorry but jbg - eutanazija.
04.02.2021 | 15:24
Vidim da su Hitler i Staljin za neke bebe ili diletanti. Orwel nije ni za kikiriki !
04.02.2021 | 17:56
@Daddo, ok, super ti je odgovor, ali promašio si smisao u potpunosti. Policija se tamo nacrtala promptno jer je netko - što? - prijavio. Po dobroj staroj Berijinoj - da bi nadzirali sve građane Sovjetskog saveza, moramo za informatora regrutirati svakog građana Sovjetskog saveza.

Elem, kako su prijavili njega, tako prijavljuju i birtije koje rade ilegalno, i tako bi isto prijavljivali i birtije koje rade poslije zadanog vremena, da se netko u CZ kojim slučajem sjetio donijeti takvo pametnije pravilo. Ali, eto, nije. Ljudima je zabranjen rad, obeštećeni nisu, pojeo vuk magare...
04.02.2021 | 21:05
Pa nije ga nitko cinkao, javno je sam na sva zvona trubio da će ON otvoriti i kad su svi drugi već odustali.
04.02.2021 | 21:51
Prespavao je tamo. Murja je bila ranije prije otvaranja ispred, tako da se nezna , bi li ga pustili otvoriti ili bi čekali da otvori. A održao je riječ.
05.02.2021 | 11:50
Bertone kaže:
Pa nije ga nitko cinkao, javno je sam na sva zvona trubio da će ON otvoriti i kad su svi drugi već odustali.


Pa i sva druga ekipa, s birtijama/klubovima itd. gdje je policija napravila raciju, isto se nekako doznalo, a nisu se oglašavali na fb i štojaznam gdje...
05.02.2021 | 12:50
Kako se ne bi saznalo, pa ja sam prek FB saznao da će se u iduću subotu rušiti dimnjaci na ciglani. FB zna sve
05.02.2021 | 14:20
Ne kužim kaj ste napali čovjeka! najavil je i otvoril a ostali su otišli u mišju rupu.
05.02.2021 | 21:17
U vezi teme, našao izjavu Milojka Pantića, sportskog komentatora iz Srbije, upoznao ga 80ih. Nikad nije bio nacionalistički exponiran, vrlo korektan i pošten. Njegovo viđenje današnje situacije.
06.02.2021 | 20:06
jzelko kaže:
U vezi teme, našao izjavu Milojka Pantića, sportskog komentatora iz Srbije, upoznao ga 80ih. Nikad nije bio nacionalistički exponiran, vrlo korektan i pošten. Njegovo viđenje današnje situacije.


Zašto je bitno šta sportski komentator misli o medicini? Evo i ja imam neko mišljenje i ne vidim razloga da je mišljenje nekog lika koji je prenosio dupli pas Darka Pančeva i aperkat Mate Parlova bitnije od mojega?

Lik je izlapeo i sere kvake...
07.02.2021 | 12:51
Zašto je loše ako netko ima svoje mišljenje bilo o medicini, građevini, informatici, znanosti, religiji itd., pa ga na koncu i podjeli s javnosti? Ja sam uvijek za to da se čuje što više mišljenja, a onda se na koncu donosi odluka.
Problem može biti samo ako se izvršne odluke donose na temelju ishitrenih mišljenja(reakcija).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 46 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO