Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


19.01.2021 | 09:30
Pa dobro, prihvaćam. Ali i dalje ne vidim neke konkretne veze s temom.

poboljšamo ionako loše izgleda da ostane živ? Cijepljenjem? Pa ako pomaže, zašto ne?


Pa kako točno pomažeš nekom svom bližnjem koji je u rizičnoj skupini tako što si se ti - cijepio? Time pomažeš sebi. To što si se cijepio znači da se nećeš razboliti ako dođeš u kontakt s virusom, ali ne znači da nećeš primljeni virus prenijeti nekom drugom. Isto ti je kao i da si asimptomatski slučaj zaraženog. "Asimptomatski" zapravo znači da si primio virus, a nisi se zarazio, zato što je imunitet tvog tijela dovoljno jak da se virus u tvom tijelu nije razvio. Kad se cijepiš, dogodi se isto to. Dakle, cijepljenjem štitiš samo sebe, a nekog u čijoj si blizini, a nije cijepljen, i dalje ćeš moći zaraziti.
19.01.2021 | 14:57
Virusi pa i bakterije se od kad je svijeta, sele s jednog bića na drugo. Nema tog cjepiva koje će ga iskorijeniti. Nismo ni sezonsku gripu satrali, a kamoli ćemo ovo. Uostalom, moramo i na farmaceute misliti!
Često vidim natpise.....spriječit ćemo širenje virusa ako se cijepimo. Wtf.
Cijepili se ili ne, imat će te uvijek kontakt s virusom, sa posljedicama(upala, smetnji, pa i smrti) ili bez njih
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.01.2021 | 15:04
Izgradili kuću s armaturom ili ne, svejedno imate kuću. Ne treba vam je nitko poklonit. A ako vam je pokloni i ona vrijedi više nego ste ju platili, zašto se žalite ako vam je potres sruši? Nije da su potresi ili kuće nova stvar i da potrese možete iskorijeniti. Pa zašto onda svejedno gradite kuće kad ste u slučaju potresa puno sigurniji na otvorenom?
19.01.2021 | 15:21
Izgradiš li kuću bez armature, samo ako govorimo o AB konstrukciji, očekuj da će se srušit i bez potresa. Kuća se može napraviti bez trunke berona i armature i biti će daleko sigurnija od one s gomilom teškog betona i armature
Cjepivo(čelik ili odgovarajući element) jamči sigurnost do određene magnitude, ako ga se konzumira na ispravan način. Kod cjepiva protiv ovog virusa nema jamstva. Projekte konstrukcije preuzimaš s odgovornošću projektanta, a ne s dokumentom gdje se projektant odriče bilo kakve odgovornosti na djelovanje potresa. Dakle, imaš jamstva na projektirani vijek i na magnitudu. Cjepivo ti ne jamči ništa, može te satrat na licu mjesta i nitko neće biti odgovoran za takvo nešto. Kad ti strop padne na glavu, kreće lomača!
Ja želim jamstva!

A kad smo kod cjepiva(beton, čelik, drvo i ostalo), danas svaka šuša misli da sve zna o cjepivima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.01.2021 | 15:35
Kuća (cjepivo) kakva god bila ne sprečava nailazak potresa (virusa) a sigurniji si van kuće (bez cjepiva) i svejedno ljudi većinom žive već hm... tisuću i više godina u nekim građevinama koje zovu domom - kućom (cijepe se). A jamstvo na potres svejedno nemaju, pače navodno su dvorci imali i zmajeve u onim šancima koji su ih čuvali?
19.01.2021 | 15:52
Kuće su sagrađene još prije no što su ljudi razmišljali o potresima. Kuće su radili da se zaklone od kiše, vjetra i hladnoće. Dakle imaš krov od crijepa i jamstvo da kroz njega neće proći kiša. Kod kuće protiv potresa imaš jamstva. Tako piše. I na to se pozivaš. Kod cjepiva za virus nemaš jamstva! Tako kažu.
19.01.2021 | 17:44
Daddo kaže:
Kuća (cjepivo) kakva god bila ne sprečava nailazak potresa (virusa) a sigurniji si van kuće (bez cjepiva) i svejedno ljudi većinom žive već hm... tisuću i više godina u nekim građevinama koje zovu domom - kućom (cijepe se). A jamstvo na potres svejedno nemaju, pače navodno su dvorci imali i zmajeve u onim šancima koji su ih čuvali?


Nisu to bili zmajevi već kokrodili
  • Air
  • Korisnik
  • 64
19.01.2021 | 23:05
JOHN kaže:
Virusi pa i bakterije se od kad je svijeta, sele s jednog bića na drugo. Nema tog cjepiva koje će ga iskorijeniti. Nismo ni sezonsku gripu satrali, a kamoli ćemo ovo. Uostalom, moramo i na farmaceute misliti!
Često vidim natpise.....spriječit ćemo širenje virusa ako se cijepimo. Wtf.
Cijepili se ili ne, imat će te uvijek kontakt s virusom, sa posljedicama(upala, smetnji, pa i smrti) ili bez njih


Tako jednostavno i tako točno.

Palac gore.

Oni koji žele procjepljenost krda neka se izdvoje u krdo i imat će što žele. A druge ljude neka puste gdje oni žele biti.
20.01.2021 | 10:12
Da ne bi bilo zabune, ja nisam protiv cijepljenja. Dapače, onaj kome je potrebna preventivna zaštita, neka se cijepi. Baš kao i za sezonsku gripu. Meni je samo problem ako ću, ja kao osoba koja nije cijepljena, imati ograničena prava.
20.01.2021 | 21:03
O da, realno. Dobro da nema više Đikića u medijima.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.01.2021 | 21:18
Da, konačna smrtnost vjerujem da je tu negdje.

Međutim kod korone imamo društvene grupe koje su podebno pogođene, a to su stariji i oni slabijek imunološkog stanja.

Podatak o njihovoj smrtnosti je nešto što nedostaje.

Prepostavljam da je smrtnost kod njih u prvom krugu bila u nekom većem dvocifrenom rasponu.

Tako da tu postavku Radmana i njemu sličnih za sada više smatram pogrešnom / površnom jer navodi ljude na pogrešne zaključke.
20.01.2021 | 22:06
Nažalost, ljudi od čega god umrli, umru od korone.
Oko mene ima nešto starijih koji su umrli (a bili onkološki i kardiovaskularni bolesnici) i svi su umrli od korone. Onda ide posebni postupak ukopa.
20.01.2021 | 22:16
Ako broj umrlih bude u prosječnim okvirima, ja se ne uznemiravam. Sada me više brine zbrajanje štete i kako se vratiti u normalu.
20.01.2021 | 22:16
Ne slažem se. Čovjek je samo ustvrdio da se to ne može zvati pandemijom ako je sveukupna smrtnost tako malena. Ako bi gledao od čega sve umire veliki broj starih ljudi, onda bi svaka gripa bila - pandemija, a zadnja pandemijska gripa je bila ona španjolska od prije 100+ godina.
20.01.2021 | 23:04
Mene iskreno čudi da je čovjek kalibra Radmana, a on, što god tko o njemu mislio, nije bilo tko, nego znanstvenik cijenjen u međunarodnim okvirima, "ispalio" ovakvu glupost.

Naime, nikad nisam čuo da se pandemija definira brojem umrlih, nego brojem zaraženih, područjem koje epidemija zahvaća i brzinom širenja bolesti.

Link: www.merriam-webster.com/dictionary/pandemic

Nigdje se ne spominje broj umrlih.

Inače, ovo inzistiranje na relativnom malom broju umrlih (relativno malom s obzirom na ukupan broj zaraženih) kao dokazu da se ne radi o tako ozbiljnoj bolesti, zbog koje nije trebalo napraviti lock-down kompletnih država, mi isto tako, "ne drži vodu", jer broj umrlih nikad i nije bio problem (osim naravno obiteljima tih ljudi koji su umrli).

Osnovni problem je u tome što se broj zaraženih, a posljedično i broj bolesnika kojima treba medicinska njega, u slučaju da pustimo pandemiju da se širi bez kontrole, povećava tolikom brzinom da bi u relativno kratkom vremenu došlo do zagušenja bolničkih kapaciteta. A, u takvim uvjetima, teško da bi i postotak smrtnosti ostao isti.
21.01.2021 | 00:23
Onda je glad jedna od najvecih pandemija. Njoj se ne pridaje vaznost jer ne napada razvijene. Lijek je jako jednostavan i lako nabavljiv.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
21.01.2021 | 00:27
m@xym kaže:
Osnovni problem je u tome što se broj zaraženih, a posljedično i broj bolesnika kojima treba medicinska njega, u slučaju da pustimo pandemiju da se širi bez kontrole, povećava tolikom brzinom da bi u relativno kratkom vremenu došlo do zagušenja bolničkih kapaciteta. A, u takvim uvjetima, teško da bi i postotak smrtnosti ostao isti.


To isto sam čuo od jednog zdravstvenog radnika. Vrlo jednostavno i zdravorazumski.
Ako neka bolest u kratkom vremenskom periodu može cijeli zdravstveni sustav onesposobiti, tada je to vrlo ozbiljni problem, bez obzira koliko nam se bolest činila bezazlena.
21.01.2021 | 08:29
Sve je to ok i nitko to ne osporava. Ali to nije pandemija. Čovjek je samo to rekao.

A ovo da je “ispalio glupost” i “ja nikad nisam čuo da se pandemija tako definira” - neću ni komentirati. Što se dogodilo sa “moramo vjerovati znanstvenicima”? A, čekaj, znam! To se odnosi samo na one koji kažu isto što smo i sami odlučili vjerovati!
21.01.2021 | 09:26
Korona paralizira zdravstveni sustav na temelju testova koji su nepouzdani?
Navodno i do 50% (ali ovo bi uzeo s rezervom).
Trpaju se bolnice kako bi se valjda prikazalo dramatično stanje i to je trajalo do pojave cijepiva gdje je od jednom pao broj zaraženih.

Frendicu su htjeli ostaviti u bolnici i ona je odbila i otišla je doma, sada joj je dobro.
Bojala se respiratora jer je to zadnja stanica u životu većine ljudi. Navodno čisti kisik spali pluča.
21.01.2021 | 12:31
@smayoo,

Ako "to" nije pandemija, što onda jest pandemija?!
Imaš li link na neku definiciju pandemije koja istu definira brojm umrlih?

Svoja osobna vjerovanja nisam nigdje spomenuo, a to što je Radman znanstvenik, ne čini ga sveznajućim. Kad te zaboli zub, vjerojatno ne ideš u ortopeda nego u stomatologa, iako su obojica završili medicinski fakultet.

Uostalom, i Dr. Sladoljev je znanstvenik koji je nekada bio na čelu cijenjenog Imunološkog zavoda, pa sada lupeta o Billu Gatesu i 5G čipovima u cjepivu.
21.01.2021 | 14:43
...ideš u ortopeda nego u stomatologa, iako su obojica završili medicinski fakultet


Nisu... jedan je zavrsio medicinski a drugi stomatoloski fakulet
21.01.2021 | 19:33
m@xym kaže:
@smayoo,

Ako "to" nije pandemija, što onda jest pandemija?!


en.wikipedia.org/wiki/Spanish_flu
en.wikipedia.org/wiki/Black_Death

Ali siguran sam da si to znao. Samo postavljaš retorička pitanja radi dramskog efekta, zar ne?

Imaš li link na neku definiciju pandemije koja istu definira brojm umrlih?


Nemam. Imaš li ti neku definiciju koja i prehladu i karijes obuhvaćaju kao pandemije?

Svoja osobna vjerovanja nisam nigdje spomenuo,


Kako nisi? Pa upravo si TI ustvrdio da nekom MORAŠ vjerovati. Aha, čekaj... nisam te onda shvatio... Ti si htio reći da JA (tj. MI) nekom MORAMO vjerovati. A TI - ne moraš?

a to što je Radman znanstvenik, ne čini ga sveznajućim.


U pravu si. Siguran sam da nije sveznajuć. Nego... reci... onaj vjerodostojni znanstvenik u čije se riječi uzdaš (iako se ne možeš sjetiti kako se zove)... je li on(a) sveznajuć(a)?
21.01.2021 | 19:45
Pandemija je zato jer je netko tako rekao.
Dosta nelogicnosti postoji oko cijele price Covid-19.
Ono sto sam pohvatao je:
-dva testa u razmaku od niti 24 sata, jedan pozitivan, drugi negativan
-jedno testiranje i opet dva testa (+ i -)
-ljudi stanu u red i odustanu, doma dolazi rezultat
-nakon cjepljenja ipak se trba ponasati kao da se nije cijepilo
-netko umre, pise se pod koronu
-u obitelji i u vise satnim/dnevnim kontaktima, jedni zarazeni, drugi nisu
-antitjela u osobama koje nikakve simptome nisu imali
Signali da nesto ne valja dolaze skoro iz cijelog svijeta. Ovi nasi bi i mogli muljaviti i obmanjivati.
Zasto rusko cijepivo nije priznato?
Da li cjepivo koje se treba drzati na vrlo niskim temperaturama moze primjenjivati bilo gdje i tko garantiran protokol “od zamrzivaca do igle u ruci”?
Imunolozi tvrde da se cjepivo razvija godinama, a ovo je brzo doslo “na stol”. Kada su imali vremena ispitati popratne pojave? Navodno je testirano na mladjoj populaciji, a cjepe se starci. Zasto je proizvodjac oslobodjen odgovornosti?
Zasto nema podataka o popratnim pojavama ljudi koji su se cijepili?
Od kud su znali kada ce se poceti povecavati broj zarazenih?
Gdje naci statistiku umrlih u RH po uzroku smrti?
Zasto nema analize tko to tocno umire od korone, kakve su bolesti imali i koliko godina su imali?

Podatak da u RH ima podjejdnako oboljelih od korone i od malignih bolesti, gdje ce sigurno 10x vise ljudi umrijeti od raka nego od korone.
Nitko ne govori o bolestima uzrokovanim potresom.
Frendica kaze da je neobicno mnogo ljudi oglusilo nakon 22.3. Vjerujem da imaju i psihijatri sto za reci.

EDIT:
Mali sam proučavao statističke podatke o broju umrlih:
Godina Broj umrlih
2011. 52.044
2012. 53.024
2013. 51.706
2014. 52.427
2015. 55.651
2016. 52.454
2017. 54.261
2018. 52.967
2019. 52.327
2020. 53.691

Umrlih od korone prošle godine je bilo 3.920, gdje su ti umrli u statistici?
Da se zaključiti da samo manj broj ljudi umro od komplikacija korone, a ostali su umrli jer bi i inaće umrli.
Smrtnost uz ove frizirane podatke je oko 2%, a realno je valjda ispod 0,5%.
21.01.2021 | 22:19
@smayoo,

Baš fino da si našao dva primjera pandemije, koje su za posljedicu imale veliki broj umrlh. Sad budi toliko pristojan, pa mi pronađi definiciju pandemije na istim tim stranicama.
A, kada pronađeš tu definiciju, citiraj mi dio u kojem se spominje veliki broj umrlih kao jedna od odrednica pandemije. Možeš ti to...

Imaš ti neki moj citat u kojem ja tvrdim da su prehlada i karijes obuhvaćenim definicijom pandemije?!

Činjenica da je mišljenje stručnjaka nemjerljivo mjerodavnije od mišljenja nekog anonimusa sa interneta, nije stvar (moga) osobnog vjerovanja, nego zdravog razuma. To ti je valjda jasno, ili možda nije?!

Naravno da sam u pravu (da nije svaki znanstvnik, ma kako bio dobar u svom području, mjerodavan za sva područja znanosti), pa veliš, kad to ne možeš pobiti, ideš malo pljuckati. Samo naprijed, dobro ti ide. :o)
  • Air
  • Korisnik
  • 64
21.01.2021 | 23:14
m@xym kaže:
,Činjenica da je mišljenje stručnjaka nemjerljivo mjerodavnije od mišljenja nekog anonimusa sa interneta, nije stvar (moga) osobnog vjerovanja, nego zdravog razuma. To ti je valjda jasno, ili možda nije?!


Teoretski je jasno.

Međutim sve to pada u vodu kada je taj stručnjak ili indoktriniran ili institucionaliziran ili potkupljen (nažalost pokazalo se da mnogi imaju svoju cijenu).
Tu dolazi i ego trip kada pojedni stručnjaci ne žele ni pod koju cijenu priznati da su pogriješili.

Na žalost takvih je prilično....

Pokazalo se kako je znanje o zdravlju iz perspektive klasične medicine iz pojedinih njenih dijelova suprotno od zdravlja. Upsss.... nisam to smio reći sad sam uvrijedio mnoge liječnike. Moja isprika. Ali ne mogu protiv istine.
22.01.2021 | 00:15
Ne samo teoretski nego i praktično.

Kontekst rečenice koju si citirao je sasvim jasan, stručno mišljenje (mišljenje stručnjaka) ima svoju važnost jer dolazi od strane osobe koja posjeduje znanje vezano za određeno područje, anonimusi sa interneta to znanje najčešće namaju.

Ili, da pojednostavim, ako dijete od 4 godine pitaš koliko je 2+2, što god ti ono odgovorilo, neće biti točan odgovor, osim ako, sasvim slučajno, ne pogodi da je to broj 4. Ako isto pitanje postaviš nekom osnovnošlolcu, pod uvjetom da je već učio zbrajanje jednoznamenkastih brojeva, dobiti ćeš točan odgovor, jer ono zna što ga pitaš, i koji je odgovor.

Ovo drugo što si rekao, naravno, stoji, jer ni znanstvenici nisu imuni od raznih ljudskih mana.

Ali opet, koliko god ti stručnjaci bili potkupljivi, indoktrinirani, ili institucionalizirani, činjenica ja ćeš puno veću šansu za izliječenje neke bolesti, ili stanja koje traži medicinski zahvat, imati ako odeš u neku zdrastvenu ustanovu, nego ako pomoć potražiš od neke nestručne osobe.
22.01.2021 | 00:22
Mene trenutno brine gdje su nestali Đikić i Lauc?
22.01.2021 | 00:26
JOHN kaže:
Mene trenutno brine gdje su nestali Đikić i Lauc?


Ne zazivaj đavla. Neka su nestali i nek se ne pojavljuju više.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
22.01.2021 | 01:02
m@xym kaže:
Ali opet, koliko god ti stručnjaci bili potkupljivi, indoktrinirani, ili institucionalizirani, činjenica ja ćeš puno veću šansu za izliječenje neke bolesti, ili stanja koje traži medicinski zahvat, imati ako odeš u neku zdrastvenu ustanovu, nego ako pomoć potražiš od neke nestručne osobe.


Točno je ako ideš pitati malu bebu kako si i napisao.
Točno je i kod mnogih nestručnih ljudi.

Ali je isto tako točno sljedećih nekoliko primjera iz osobnog iskustva:

Pitanje štitnjače.

Ako imaš bilo kakvih problema sa štitnjačom 99% doktora će te odmah uvesti u terapiju hormonima - doživotno. Ostavljam 1 % za postojanje nekog starijeg savjesnog doktora koji će za početak zbog starog iskustva / znanja preporučiti uzimanje lugolove otopine.
Hormonskom terapijom čovjekovo zdravlje je trajno poremećeno.

Zašto lugolova otopina / jod?
Zato što je nedostatak joda u 90 posto slučajeva uzrok poremećaja rada štitnjače.
To je bila uobičajena terapija u klasičnoj medicini u prošlom stoljeću.

Međutim ta terapija ne donosi novce. Čovjek uzme dozu lugolove otopine i problem je riješen. Čovjek je zdrav.

Zato se farmacija dosjetila i izbacila lugolovu otopinu iz klasične medicine.
Nemoj si misliti da su to liječnici učinili svojevoljno.
Iako je ona bila lijek za mnoge bolesti / poremećaje.

Imam par slučajeva gdje su se osobe izliječile jodom, jedna se čak skinula s višegodišnje hormonske terapije.
Kada su nakon izlječenja rekli doktorima što je uzrok izlječenja svi odreda su tvrdili: nemoguće, to je slučajno, morate se čuvati toga, mogli ste nastradati i slične gluposti.

Kako da cijeli taj odjel medicine vezan uz rad štitnjače odbija uzimanje prirodnog lijeka i forsira teške i štetne hormonske terapije.
To nije jedan sluča, čovjek je pogriješio i slično.
To je indoktrinacija u službi trovača - farmacutske industrije. U tom konretnom slučaju je primjer kako od takvih trebaš bježati glavom bez obzira ako želiš biti zdrav.

EDIT: Da liječenje hormonima problema sa štitnjačom je high-tech liječenje. I u nekim teškim slučajevima jedini spas.
Međutim u ostaloj većini slučajeva je čista bezlična prevara i ljigavo, pokvareno iskorištavanje stručnog položaja u odnosu na nezaštičene ljude.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 46 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Ender, Anonimci (931)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 3.71 Seconds

Provided by iJoomla SEO