Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


27.12.2023 | 12:21
@smayoo,

Znači, ipak nisu upoznat sa nekom drugačijom definicijom pandemije od one koju je tamo neki neuki činovnik napisao na Wikipediji?

A, što se tiče "etiketiranje", ovo je moj izvorni odogovr:

Mene iskreno čudi da je čovjek kalibra Radmana, a on, što god tko o njemu mislio, nije bilo tko, nego znanstvenik cijenjen u međunarodnim okvirima, "ispalio" ovakvu glupost.

Naime, nikad nisam čuo da se pandemija definira brojem umrlih, nego brojem zaraženih, područjem koje epidemija zahvaća i brzinom širenja bolesti.

Link: www.merriam-webster.com/dictionary/pandemic

Nigdje se ne spominje broj umrlih.

Inače, ovo inzistiranje na relativnom malom broju umrlih (relativno malom s obzirom na ukupan broj zaraženih) kao dokazu da se ne radi o tako ozbiljnoj bolesti, zbog koje nije trebalo napraviti lock-down kompletnih država, mi isto tako, "ne drži vodu", jer broj umrlih nikad i nije bio problem (osim naravno obiteljima tih ljudi koji su umrli).

Osnovni problem je u tome što se broj zaraženih, a posljedično i broj bolesnika kojima treba medicinska njega, u slučaju da pustimo pandemiju da se širi bez kontrole, povećava tolikom brzinom da bi u relativno kratkom vremenu došlo do zagušenja bolničkih kapaciteta. A, u takvim uvjetima, teško da bi i postotak smrtnosti ostao isti.


, gdje je sasvim jasno da ja gospodina Radman nisam niti etiketirao niti mi je to bila namjera, niti sam na bilo koji način posumnjao u njegovu stručnost, nego sam samo zaključio da je izvalio glupost, jer je diskvalificirao koronu kao pandemiju, temeljem nečega što uopće ne definira pandemiju, barem ne po onome što znamo mi obični smrtnici.

Inače, koliko vidim, čitava medicinska zajednica, ili barem onaj dio koji ne objavljuju video uratke na Rumble-u, koronu naziva pandemijom, iz čega možemo zaključiti da korona jest pandemija, i da je gospodin Radman bio u krivu kad je tvrdio suprotno, ili možda i za ovakvu tvrdnju prvo moram završiti neki stupanj medicinskog fakulteta da bih to mogao ustvrditi?!
  • Air
  • Korisnik
  • 68
27.12.2023 | 12:57
m@xym kaže:
@Air

Zašto bih ja trebao objašnjavati nelogičnosti između tvoga viđenja i stvarnih događaja?!
Pogotovo u svjetlu činjenice da se "tvoje viđenje" i stvarnost, bitno razlikuju.


Nije u pitanju moje viđenje nego evidentirane činjenice od Prvog do Četvrtog.

Prvo, govorimo o Pfizeru jer većina izvora kod nas, koji promoviraju "alternativnu stvarnost" dolazi iz Američkih izvora, a Pfizer je Američka firma. Isto tako, ti "alternativni izvori"


Kakvi god izvori bili Pfizer izvješća su zaoknski priznata kao originali. To što ti nisi sjedio u sudnici kada su objavljeni nije argument da nisu vjerodostojni nego samo tvoje izvrdavanje jer ne idu u prilog tvom stavu.

žele nam prodati priču da se nekakva "Big Pharma" urotila protiv svih nas, izmislila nepostojeću pandemiju, možebitno sama pustila virus iz laboratorije, a sve to da bi nas za veliku lovu uvalila cjepivo koje nije cjepivo.
A, kako se u cijelu tu priču uklapa činjenica da su osim Amerike i sve ostale velike države svijeta (Rusija, Kina, Indija...) napravile istu stvar (uvele mjere za usporenje širenja epidemije, proizvele svoje cjepivo i cijepile veliki broj ljudi, isto kao i Amerika)? Jeli to "Big Pharma" ima podružnice u svim zemljama svijeta, i drži u svojim rukama sve vlade svih država?!


Ja nisam nigdje u zadnjem tekstu spominjao nikakve urote pa ne znam zašto ih ti uvodiš u priču, osim da možda odvučeš pažnju od elementarnih dokazanih činjenica koje ti ne odgovaraju.

Drugo, niti jedno istraživanje nije dokazalo da je Pfizerovo (niti bilo koje drugo) cjepivo, 100% učinkovito, tako da je to samo tvoje viđenje i ništa drugo.


Točno. A zašto su mediji i službena medicina promovirali cjepiva kao 100 posto sigurna i učinkovita?

Treće, ako je sudski postupak tek započeo onda ne možemo govoriti o tome da je nešto dokazano, barem ne pravno.


Na početku sam rekao: to što sudski postupak još traje ne umanjuje po bilo kojoj osnovi dokaze - Pfizerove izvorne pogubne rezultate istraživanja o sigurnsti i učinkovitosti cjepiva. Također niti umanjuje činjenicu da su podvalili lažna istraživanja na osnovu kojih je službena medicina prihvatila njihovo cjepivo kao sigurno za upotrebu. To je samo tvoj pokušaj izvrdavanja.

Četvrto, tvoje viđenje službene medicine nema nikakve veze sa stvarnošću.


Nije u pitanju moje viđenje nego dokazane činjenice i problemi koji proizlaze iz tih činjenica koji traže odgovore.

Peto, i najvažnije, ja još uvijek čekam taj veliki postotak nuspojava i smrti, a u svjetlu činjenice da je, barem ovaj napredniji dio civilizacije, cjepio veliku većinu svojih stanovnika, to je nešto što nije baš tako trivijalno za sakriti, čak i moćnoj "Big Pharm-i".


Iako su iznesene sve činjenice o katastrofalnom odnosu prema bilježenju nuspojava od lijekova i cijepljenja (koji traje već sigurno zadnjih 40ak godina) ti ćeš sa svojim stavom čekati do svoje smrti jer ne možeš ili ne želiš vidjeti istinu.
27.12.2023 | 14:33
@dpasaric

Naravno da se slažemo da je briga o zdravlju osobna stvar svakog pojedinca, ali samo do one mjere u kojoj odluke (iii navike) pojedinca ne utječu na zdravlje ostalih pojedinaca u društvu.

Možemo se složiti i oko toga da je u korona-pandemiji društvo, i ovo naše lokalno, kao i ono globalno, ponekad djelovalo pretjeranim mjerama, ali ne zbog neke prikrivene zle namjere, nego u strahu od nepoznatog.

Što se tvog memea tiče, koliko ja znam:

- Elvis nije živ
- ne znamo tko je naredio ubojstvo JFK-a
- ljudi su sletjeli na Mjesec
- Zemlja nije okrugla ploča

, tako da to o prijatelju koji je u pravu, a vjeruje u razne zavjere, jednostavno ne stoji, jer niti jedna teorija zavjere još uvijek nije dokazana, ni faktično ni praktično.
27.12.2023 | 14:44
@Air,

Nije mi poznat niti jedan službeni medij koji je tvrdio da su cjepiva "100% učinkovita", štoviše, jasno su objavljeni podaci koji su govorili u učinkovitosti svih dostupnih cjepiva, u postotcima, i za sve važnije sojeve virusa koji su bili u cirkulaciji.
Jedini koji su spominjali "100% učinkovitost cjepiva" su izvor koji promoviraju alternativnu istinu i alternativne stručnjake.

To što je netko priložio neki dokument kao dokaz, ne znači i da je time nešto dokazao, niti pravno niti faktički.

ti ćeš sa svojim stavom čekati do svoje smrti jer ne možeš ili ne želiš vidjeti istinu.


Ja sam po tim "dokazima" već odavno ili mrtav čovjek ili imam neku tešku nuspojavu, jer sam jedan od cca 50% stanovnika RH koji se cijepio, ali, usprkos tome, još uvijek sam živ, i (relativno) zdrav.
27.12.2023 | 18:35
m@xym kaže:
gdje je sasvim jasno da ja gospodina Radman nisam niti etiketirao niti mi je to bila namjera,


Nego si iz pozicije nekog tko ni na koji način nije njemu ravnopravan sugovornik (niti po struci, niti po akademskom statusu) mrtav-hladan izjavio kako je čovjek "ispalio glupost". Što je to, nego etiketiranje? I to tako deplasirano, da boli mozak. Bilo bi etiketiranje i posve neprimjerena izjava čak i da mu jesi ravnopravan sugovornik.

Inače, koliko vidim, čitava medicinska zajednica, ili barem onaj dio koji ne objavljuju video uratke na Rumble-u, koronu naziva pandemijom, iz čega možemo zaključiti da korona jest pandemija, i da je gospodin Radman bio u krivu kad je tvrdio suprotno, ili možda i za ovakvu tvrdnju prvo moram završiti neki stupanj medicinskog fakulteta da bih to mogao ustvrditi?!


Zapravo da, da imaš štogod medicinskog znanja, bilo bi ti neugodno tek tako paušalno diskvalificirati značajan dio znanstvene zajednice na temelju toga što odbijaju nametnute teze i imaju hrabrosti reći "car je gol". Ali, Dunning-Krugerov efekt, i tako...
27.12.2023 | 21:14
Forreste!

Kad je netko retardiran, onda mu nema spasa.
vijesti.hrt.hr/hrvatska/bubas-cjepiva-pr...otiv-umiranja-528221

HRT ako nije sluzbeno onda ne znam sto je.

Pomoćnica ravnatelja HZJZ-a prim. dr. Marija Bubaš nije bilo tko.
27.12.2023 | 22:19
@smayoo

Ja diskvalificiram “značajni” dio medicinske znanost?!

Opet si se malo zajebunio… nisam ja taj koji ih diskvalificira, nego ljudi koji o medicini znaju više i od mene i od tebe.

Nisam ja donio odluku da se ova pandemija nazove pandemijom.

Niti sam ja izmislio da činovnici smišljaju definicije pojmova u rječnicima, nego si ti taj koji je to izmislio.

Ti kad vidiš da je matematičar napisao da je 2+3=4 ne pokušavaš ispraviti pogrešku ili barem ukazati na nju, nego prihvaćaš to kao neko novo znanje, ili pretpostaviš da zapravo 2+3 nikad i nije bilo 5, nego je to zapravo krivo napisao neki činovnik u tiskari koje je uređivao udžbenike….
27.12.2023 | 22:51
Koji je to matematičar napisao da je 2+3=4?
28.12.2023 | 12:27
Nije niti jedan, to je bila hipotetska situacija.

Situacija u kojoj je ugledni biolog izjavio: "Ako je smrtnost 5 na 10.000, a to je 0,05 posto, onda ovo nije ni trebalo zvati pandemija." iako se riječ "smrtnost" ili "broj mrtvih" u definiciji pandemije ne spominje, nije hipotetska.
28.12.2023 | 15:06
I to je tebi usporedivo s 2+3=4?
28.12.2023 | 22:48
Pazi ti perfidnog ludila i koju lovu su upucali da ljudima isperu mozak:

29.12.2023 | 23:50
2+3=4 je bio samo primjer izjave koja je u suprotnosti sa opće poznatim tvrdnjama neke struke.

Da li je uvaženi biolog izjavio da se korona ne bi trebala smatrati pandemijom jer je mali postotak smrtnosti od korone?
Jest.

Da li je korona ipak proglašena epidemijom od strane medicinske struke (između ostalog i zato što visoka, ili bilo kakva smrtnost, nije uvjet za ili protiv proglašenja neke bolesti pandemijom)?
Jest.

Da li to znači da je Radman nesposoban ili nestručan?
Ne znači.

Da li je Radman izjavio nešto što, ako nije glupost, je, u najmanju ruku, nelogično.
Jest.

Trebamo li biti medicinski stručnjaci da shvatimo jasno napisano definiciju pandemije i uočimo gore spomenutu nelogičnost.
Ja mislim da ne trebamo, a ti se očito ne slažeš.
30.12.2023 | 00:16
Ne treba zaboraviti ni da je Prof.dr.sc. Alemka Markotić (stručno i službeno "glasilo" u RH za vrijeme plandemije), ravnateljica Klinike za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, izvalila (nemam bolju riječ) kako nam pred zimu dolazi i gripa i kako ćemo se suočiti s dva smrtonosna virusa. Da bi mjesec i pol dana nakon toga (nakon što je gripom bilo zaraženo ravno 0 ljudi) hladno rekla da je normalno da u takvim situacijama jedan virus prevlada.
Mislim, jel virusi znaju da je to normalno?
Jel korona potamanila sve viruse gripe, pa prevladala?
Kad smo uopće imali približno sličnu situaciju da se za takvu pojavu može reći da je normalna?

To je, eto, bilo i službeno i od struke. Meni to nimalo nije zvučalo normalno.
30.12.2023 | 19:54
Ili je jednostavno virus korone = virus gripe.
31.12.2023 | 10:28
m@xym kaže:
2+3=4 je bio samo primjer izjave koja je u suprotnosti sa opće poznatim tvrdnjama neke struke.


Matematika je egzaktna znanost, a jednostavna jednakost koju si dao kao primjer proizlazi iz najtemeljnijeg od svih, Peanovih aksioma. 0<1. Itd. Brojanje na prste. To se uči u prvom osnovne i, osim ljudi s najekstremnijim oblicima mentalne retardacije, svi to znaju.

Medicina nije egzaktna znanost. Dipl.oec. (čak i onaj koji zna koristiti internetske pretraživače i rječnik engleskog jezika), isto kao ni dipl.ing.el. nije kompetentan za donositi sud o tome što je "opće poznata tvrdnja" u medicini.

Da li je uvaženi biolog izjavio da se korona ne bi trebala smatrati pandemijom jer je mali postotak smrtnosti od korone?
Jest.

Da li je korona ipak proglašena epidemijom od strane medicinske struke (između ostalog i zato što visoka, ili bilo kakva smrtnost, nije uvjet za ili protiv proglašenja neke bolesti pandemijom)?
Jest.

Da li to znači da je Radman nesposoban ili nestručan?
Ne znači.

Da li je Radman izjavio nešto što, ako nije glupost, je, u najmanju ruku, nelogično.
Jest.


Nije. Nego je izrazio drugačiji stručni i znanstveni stav od onog kojeg ima većina. A *TI* sigurno nisi taj koji je kompetentan prosuditi tko je tu u pravu, a tko je "izvalio glupost".

Trebamo li biti medicinski stručnjaci da shvatimo jasno napisano definiciju pandemije i uočimo gore spomenutu nelogičnost.
Ja mislim da ne trebamo, a ti se očito ne slažeš.


Tako je. Ja smatram da si pravi primjer Dunning-Krugerovog efekta, kad si dozvoljavaš da donosiš takve prosudbe o temema koje su izvan tvog polja stručnosti, a na temelju jedne (od desetaka mogućih) na brzinu izguglane definicije koja odgovara tvom narativu.
02.01.2024 | 00:03
Premije zdravstvenog osiguranja u Americi rapidno rastu jer su osiguravajuće kuće shvatile da je broj ljudi pogođenih srčanim tegobama u velikom porastu.

Istovoremeno isti oni korporativni mediji koji su prodavali propagandu o mRNA cijepljenju, sada od ovog vrlo očiglednog problema okreću glavu...

03.01.2024 | 10:35
@smayoo

Slažem se da je taj primjer nespretno odabran.
A, jedina kompetentnost za prosuđivanje da li je nešto opće poznato u nekoj djelatnosti, ili ne, svako ne ovisi u stručnosti u toj djelatnosti.

Niti jedna definicija pandemije koju sam pronašao na netu (u raznim izvorima, od rječnika do medicinskih ustanova) ne spominje smrtnost u definiciji. Da li si ti pronašao neku definiciju koja spominje smrtnost?

Logika ne bi trebala biti izvan ničijeg polja stručnosti.
08.01.2024 | 00:17
Pfizer completes $43 Billion acquisition of Seagen on Dec.14, 2023 - becomes largest oncology company to treat most TURBO CANCERS caused by mRNA Vaccines - deep dive into the sinister aspects of this very bizarre deal.

Pfizer OVERPAYS $43 billion on small Cancer Drug Company that barely makes $2 billion a year.

Pfizer doesn't need the cash. It will also issue $31 billion in debt to purchase it.

Everyone is taking this at face value. But something very sinister lurks in the details of this deal.

Pfizer (and Moderna) COVID-19 mRNA Vaccines cause Turbo Cancers. Based on my published description of 100s of Turbo Cancer cases in over 30 articles:

Here are the Top 5 Turbo Cancers we will see by numbers in mRNA Vaccinated people:

Lymphoma (various types)
Brain Cancers (mostly glioblastoma)
Breast Cancer (mostly triple negative, Stage 3/4)
Colon Cancer (Stage 4)
Lung Cancer (Stage 4)

Rounding out the Top 10 Turbo Cancers by # of people affected (no particular order):

leukemias (worst prognosis)
melanomas (Stage 4)
sarcomas (Stage 3,4)
testicular/ovarian (rapid progression, Stage 1-4)
kidney (RCC Stage 4)

Pfizer's new acquisition takes them from being able to treat 2 of these Turbo Cancers, to being able to treat 7 out of 10. Not bad.

But there's more.

Pfizer CEO Albert Bourla did a media interview tour about the $43 Billion Cancer drug deal and this is what he has to say:

- 33% of people WILL get cancer (he's certain)
- entire families WILL be affected (he's certain)
- The new cancer treatments are like "missiles" that will target "most" cancers
- he will produce them AT A SCALE THAT HAS NOT BEEN SEEN BEFORE.
- 2025
- "We have a Global Network"
- " we have very quick way of completing clinical trials"
- will be produced "AT SCALE", "just like mRNA"

Think about what he is telegraphing. Read the above again.

Why would any company need to produce cancer treatments "AT SCALE"?

Seeking Alpha analysis theorizes it would take Pfizer at least a decade just to break even from this deal.

Financially, this $43 billion Acquisition makes NO SENSE for Pfizer.

Unless something else happens...

08.01.2024 | 00:53
Davore, dobiti ces odgovor od Forrest Gumpa koji s IQ75 niti na moze shvatiti post.
08.01.2024 | 03:47
jura22 kaže:
Davore, dobiti ces odgovor od Forrest Gumpa koji s IQ75 niti na moze shvatiti post.


Možda ne treba uzeti ovaj komentar "zdravo za gotovo" u smislu da su svi ti "turbo karcinomi" zaista posljedica mRNA kemije, moguće da jesu, ali moguće i da su nešto drugo, za to je isto potrebno istraživanje...

ALI ono što ne traži nikakvo istraživanje jest to da kada dokazano kriminalni Pfizer kupi kompaniju vrijednu 2 milijarde $ za suludi iznos od 43 milijarde $, to može samo značiti opet neki podli plan, prevaru i sasvim sigurno ne čista posla, a znamo da će to biti na štetu građana koje očigledno žele uvaliti u perpetualni lanac bolesti od rođenja do smrti.

I sve to uz njih kao ekskluzivne snake-oil trgovce koji prvo truju, pa onda kao liječe... kakav biznis!
08.01.2024 | 15:11
dpasaric kaže:
ALI ono što ne traži nikakvo istraživanje jest to da kada dokazano kriminalni Pfizer kupi kompaniju vrijednu 2 milijarde $ za suludi iznos od 43 milijarde $


Suludo je pomisliti da iznos godišnjeg prihoda određuje tržišnu vrijednost firme, ali kad si siguran da je tvoj izvor informacija točan, onda stvarno nema potrebe za provjerom...
08.01.2024 | 17:07
Koliko firmi na svijetu ima koje bi netko platio više od 20 (DVADESET) puta više od njenog godišnjeg prihoda?
08.01.2024 | 17:48
Pitanje je nepotrebno, jer sama informacija potvrđuje da očito postoji barem jedna takva firma.

Inače, kada se ista vijest pročita iz izvora koji nisu alternativni, dođemo do informacije da je iznos ove transakcije svega 30% veći od tržišne vrijednosti Seagen-a, što znači da nema govora o nekakvom višestrukom preplaćivanju.
09.01.2024 | 00:20
I sve o čemu smo ovdje pisali prije preko godinu dana, a neki su i to proglasili "još jednom teorijom zavjere", sada se nažalost ostvaruje: cijela ona priča s WHO koji je postao paratijelo big-pharme i koji želi preuzeti kontrolu nad javnozdravstvenim sustavom što većeg broja država...

Time države zapravo predaju svoj suverenitet korporativnoj eliti koja korupcijom osigurava da im to prođe i da nam mogu raditi što požele...



09.01.2024 | 16:28
Na zalost Davore, neki ni do danas nisu progledali.
14.01.2024 | 01:03
Zlikovci su započeli okupljanje u Davosu pod motom "Rebuilding trust", što znači da je i njima jasno da su ga izgubili.



WEF već predano radi na novoj pandemiji, za sada je zovu bolest X, ali "sigurni su da dolazi i da je 20 puta opasnija od covida"...



Davos na zlom glasu...

17.01.2024 | 10:33
Samo treba slijediti novac...



I financijska izvješća, tijek novca nije moguće sakriti:

www.documentcloud.org/documents/23787007-pfizer-2021-report
17.01.2024 | 13:12
Ima ih koji imaju muda :epoha.com.hr/2024/01/17/iranski-satirica...vi-svjetski-poredak/
18.01.2024 | 17:56
jzelko kaže:


Fake! Prokontali su već. Jebi ga.
19.01.2024 | 12:58
Ma ne znam je li "fake", nije to baš tip šale koju bi itko napravio "za foru" na svoj račun. Mislim da samo rade "damage control" i da sada pričaju da je to kao bilo dogovoreno...

Nego ta banda tamo nam priprema iduću pandemiju i bolest "X"...

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 sati, 41 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, jura22, m@xym, marink, Maxxy, Riba, tino1, Tito, Anonimci (372)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO