Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


27.03.2020 | 14:11
Malo listam gore pa opet preletavam postove, pa naletim na termin imunitet krda i odmah mi u glavu uđe ona raščupana glava Borisa Johnsona. Zaražen je virusom. Eto ti imunitet krda...
27.03.2020 | 15:00
Kloba kaže:
Malo listam gore pa opet preletavam postove, pa naletim na termin imunitet krda i odmah mi u glavu uđe ona raščupana glava Borisa Johnsona. Zaražen je virusom. Eto ti imunitet krda...


Kloba, najdobronamjerniji savjet ikad. Nađi neki hobi i opusti se. Ovo će to dotući. Ozbiljno. Gledaj serije, filmove...
Evo, ako si Star Wars fan, Mandalorian ti je fora.
Ako si volio X files -> Project Bluebook
Ako si ljubitelj alternativne povijesti -> For All Mankind (SSSR se prvi spustio na Mjesec)

I tako, ima toga. Ali, opusti se....
27.03.2020 | 15:09
Imaš pravo. Imam hobi... Krećem
27.03.2020 | 15:11
Samo da javim, kolega mi je završio u bolnici. Na kisiku je, on inače sjedi preko puta mene u uredu. Tako da sam ja do 2.04 u samoizolaciji.
27.03.2020 | 15:20
U jbt. A niš, drž se...

I kaj buš sad radil do 02.04.?
27.03.2020 | 15:46
od 17.03 radim od doma, tako da tjeram i dalje. a do tada imamo hrane, nakon toga još malo u kupovinu da uzmemo par stvari, nije još ništa rečeno kad se vraćamo raditi u firmi.
27.03.2020 | 15:52
Ti si mlad, zdrav i jak, odradit ćeš tu koronu ko malo jaču prehladu!
27.03.2020 | 16:34
Ma sve jasno, ne bojim ga se. žao mi je što je imam veću vjerojatnost dobiti COVID, ali što je tu je. Više mi je žao što moram odgađati svadbu.
27.03.2020 | 19:24
stefanjos kaže:
Ma sve jasno, ne bojim ga se. žao mi je što je imam veću vjerojatnost dobiti COVID, ali što je tu je. Više mi je žao što moram odgađati svadbu.


Ništa to Žmigo. Nisi ga sigurno popušio. A to za svadbu- u svakom zlu nešto dobro. Čuvaj se, molim te!
27.03.2020 | 21:02
stefanjos kaže:
Samo da javim, kolega mi je završio u bolnici. Na kisiku je, on inače sjedi preko puta mene u uredu. Tako da sam ja do 2.04 u samoizolaciji.


Šta budeš bio samo tjedan dana u samoizolaciji, to je neka novost ?
Sad sam tek vidio 17.03 datum. Meni je još ostalo 4 ili 5 dana. Drži se
27.03.2020 | 22:05
stefanjos kaže:
Ma sve jasno, ne bojim ga se. žao mi je što je imam veću vjerojatnost dobiti COVID, ali što je tu je. Više mi je žao što moram odgađati svadbu.


A kad si se mislio ženiti? Mislim - ionako je poseban režim u zemlji, kakva bi ti to bila svadba u ovim uvjetima?
27.03.2020 | 22:28
smayoo kaže:
A kad si se mislio ženiti? Mislim - ionako je poseban režim u zemlji, kakva bi ti to bila svadba u ovim uvjetima?


Oćeš da ti ispričam?
28.03.2020 | 00:03
Što? Da se nisi i ti oženio?
28.03.2020 | 02:03
smayoo kaže:
Što? Da se nisi i ti oženio?


Ned'o Bog, samo sam kumovao
28.03.2020 | 15:24
smayoo kaže:
stefanjos kaže:
Ma sve jasno, ne bojim ga se. žao mi je što je imam veću vjerojatnost dobiti COVID, ali što je tu je. Više mi je žao što moram odgađati svadbu.


A kad si se mislio ženiti? Mislim - ionako je poseban režim u zemlji, kakva bi ti to bila svadba u ovim uvjetima?


Pa salu imamo rezervirano više od godinu dana za 22.05.2020. ali to sada sve propada zbog svega ovoga. do pred 4 tjedna nije bilo ovako stanje da razmišljamo o odogodi, sada moramo.
28.03.2020 | 15:34
Odgađaj odmah. Nema šanse da se do tad situacija smiri.

Jer ako budu i ukinute neke mjere nije sigurno da ne bukne opet. Tako da bi se svakako, sve dok ne nađu neko cjepivo ili lijek, mjere trebale ukidati i pokrenuti postepeno po potrebi jačine epidemije.
Jer sve dok se 60 % cijelog stanovništva ne zarazi (ili preboli) ili dok se većina ne cijepi nismo sigurni da se neće opet razbuktati.
28.03.2020 | 15:48
ma. odgođamo, već sam dva puta napisao haha

samo mi je žao.
28.03.2020 | 19:29
Ma nema ti što biti žao. Uvijek se stigneš oženiti i feštu napraviti. U međuvremenu se možeš baviti onim bitnijim dijelom.
28.03.2020 | 20:48
Gjuroo kaže:
smayoo kaže:
Što? Da se nisi i ti oženio?


Ned'o Bog, samo sam kumovao


Aaaaa, onda smo ipak dobro shvatili...
28.03.2020 | 21:23
Imam neugodno otežano disanje i ponekad suhi kašalj. Moram priznat da me do maloprije šorala panika, pa sam se evo tek maloprije smirio. Nadam se da nije COVID-19. Po razgovoru koji sam obavio sa službom(113), za sada nema potrebe da idem na testiranje, osim ako mi se stanje ne pogorša, odnosno ako mi se pojavi temperatura/umor/bolovi u mišićima. Vrlo ugodna osoba sa druge strane mi je dala do znanja da je danas iznimno loša kvaliteta zraka, da inače vlada se zona gripe, a i da se ljudi često uspaniče i na manje povišenu temperaturu, pa me to sve ipak koliko toliko umirilo.
Maksimalno pazim na sebe posljednih 15 dana, koristim često dezinficijens, relacija kretanja mi je stan-posao-stan, žena i djeca su doma. Evo danas sam nakon 10 dana otišao jutros u nabavku noseći masku i dezinficirao sve, od kolica u dućanu do auta. Sad eto na kraju neke tegobe. Nikada nisam bio bolježljiv, ovako otežano disao, imao gripu i sl.
Što drugo savjetovati, nego da to ozbiljno shvatite i da se čuvate.
Ja se nadam da je samo do loše kvalitete zraka.
28.03.2020 | 21:45
Pa jesi li se čuo sa svojim liječnikom?
28.03.2020 | 21:47
Nadamo se svi da je to prolazno Mene je povremeno počela glava zaebavati, nikad nisam imao glavobolje. Možda je zbog toga što sam stalno zatvoren u stanu. Inače sam naučen da dnevno pređem bar 8-10 km, pješke ( zbog visokog tlaka ) a sad. mi je i to uskraćeno, pa vjerujem da je to do toga.

btw. Danas me je zvao netko na mob s nepoznatim ID, a na takve se pozive ne javljam. Kasnije su mi pozvonili policajci u civilu, zbog provjere. Do sad me prije nije nitko kontaktirao a ide 11_ti dan samoizolacije.
28.03.2020 | 21:52
Rekli mi da ga nazovem ako mi se pojavi temperatura i umor. Do danas i nije bio neki ozbiljni problem sa disanjem. Nešto blago sam osjetio jučer navečer.
A u biti neznam jel mi doktor i radi vikendom. Jesu li uvedene neke posebne mjere da radw i vikendom.
Pitao sam ove na 113 kome da se javim ako mi se stanje pogorša, da ne banem negdje gdje nebi smio. Rekli su mi da se javim svom doktoru opće prakse ili da opet njih nazovem za dodatne upute.
Nadam se da mi neće ništa od toga trebati.
Mene svi moji danas špotaju da općenito usporim tempo. Ali ja uopče nema filing da sam baš aktivan, čak mi se čini da od ove silne preventivne izolacije sam stisnut u 4 zida na što nisam naviknut! Možda je ipak samo sve u glavi i ništa drugo
28.03.2020 | 21:54
Vrijeme je za vizionara, za Horror Bishkea!

Znam, netko će reći da uopće nije vrijeme za šale, ali to je ponekad najbolji lijek za psihu u ovim neveselim vremenima.

28.03.2020 | 22:08
dpasaric kaže:
Vrijeme je za vizionara, za Horror Bishkea!

Znam, netko će reći da uopće nije vrijeme za šale, ali to je ponekad najbolji lijek za psihu u ovim neveselim vremenima.


Možda bi prikladnija bila "Horor, strah, užas, kraj"
28.03.2020 | 23:40
JOHN kaže:
Imam neugodno otežano disanje i ponekad suhi kašalj. Moram priznat da me do maloprije šorala panika...


Ja sam u prošlu nedjelju dobio temperaturu. Varirala je između 37.2 i 37.4°C. U ponedjeljak sam uredno nazvao ambulantu da prijavim slučaj i sestra mi je rekla da odmaram i da si uzmem Lupocet ako prijeđe 38°C. Slijedeća tri dana je temperatura tako varirala i u srijedu sam izmjerio 36.7°C. Nakon toga više nisam mjerio da ne pokvarim prosjek Nisam mjerio do danas kad mi je krv odjednom lupila u uši i osjetih se loše. Da još kažem da sam se jučer i danas (do incidenta) osjećao fenomenalno. Onak, baš sam bio sav super.

Dakako, svjestan da smo svi skupa u psihozi, prvo legnem u krevet i pokušam se smiriti. Udahni, izdahni, moli, meditiraj.

Anyway, tijekom umirivanja skužim da mi počinje nedostajati zraka. Nos mi se sasvim osušio. Drama. Mjerim temperaturu... 37°C. Manje od očekivanog, al svejedno ne valja.
Uspijem sve to nekako umiriti. Bit će dobro. Kadli skužim da mi neka budala sjedi na grudima i da apsolutno ne mogu disati kako se spada. Panika! Meditacija više ne prolazi. Izvan sebe sam.

Ehm... Da sad sam sebe izbacim iz ovog dramatičnog opisa... Vidim da sam malo zabrijao

Uglavnom, još sam pola sata hodao po sobi amo-tamo dok nisam došao sebi. Cijelo vrijeme sam pokušavao doći do racija i osloboditi se bilo kakve psihoze i ostalih pizdarija. U glavi sam na papiru zbrajao, oduzimao, dijelio, množio, računao vjerojatnosti i sl. Čista matematika. A nema do matematike

Dakle, JOHN, ne brini. Osim ako imaš razlog za brigu Vjerojatnost da imaš korona virus je prilično mala. Vjerojatnost da imaš psihozu je sad već iznad 100%
Danas i ja imam problema s disanjem i najviše to pripisujem psihozi i česticama s udaljene azijske pustinje nego virusu. No, ovaj dio što pripisujem virusu, gledam kao doprinos imunosti krda. Ak je zbilja virus, onda se dobro držim i ne djeluje kobno po mene. Barem za sad Koliko sam shvatio, vitalan si čovjek i ne brinem da bi i sa covidom-19 imao većih problema.

U zadnjih tjedan dana sam imao sve (blaže) simptome covida-19, a mislim da uopće nemam jebeni covid. Vidi koliko se to na tebe odnosi. Realno, psihoza je veća od stvarne mogućnosti. Ovaj potres nas je sve dodatno uzdrmao. Za sebe znam da sam taj dan puk'o. Slomilo me. Šta god da to značilo
29.03.2020 | 01:35
Hoću reći, sveukupno, stvari nisu toliko loše kako se čine.
29.03.2020 | 04:29
Dečki, što da vam kažem... Samo hrabro i strpljivo. I to će proći.
29.03.2020 | 10:37
Dečki samo smireno i sabrano.
Neka mala temperatura ili neko malo kašljanje još ništa ne znači.
Znam da je neizvjesnost najgore što se mora trpjeti, ali nažalost nema brzih rješenja a ni odgovora.

Na kraju će sve biti dobro, ako još nije dobro onda još nije kraj.
29.03.2020 | 11:10
Dolje pogledajte pod "Hrana"!

Korona propuh u odnosu na glad.

EDIT
Ujutro je bilo oko 11.000 umrlih, sad je 26.000.
Još malo pa će stići ukupan broj umrlih od korone.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 31 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO