Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


26.03.2020 | 11:08
To je točno. Ali da bi nas taj imunitet krda spasio, većina stanovništva se mora zaraziti (da bi stekla imunitet, tako to ide s virusnim oboljenjima). A ove trenutne mjere samo služe da se taj proces ne dogodi prenaglo, zar ne?

Mislim ima, ali onda diskriminiraš i u konačnici ćeš za "one u kontaktu" i "one rizične skupine" složit sličnu stvar ko Hitler za Židove svojedobno ili Amerikanci za Japance nakon Pearl Harboura, čak i ako to bude na puno manjoj razini, brojčano govoreći.


Tako je. Nisam ja tu ništa posebno fašistički smislio. To se tako radi. Pa evo, pogledaj što su napravili na Murteru. Prepoznali su jako lokalno žarište i izolirali ga. Pa - tko preživi - pričat će. I poslije angažirati odvjetnike i dizati ustavne tužbe.

Zar misliš da će, u uvjetima kad brzina širenja bolesti padne ispod prihvatljive granice i dalje držati opće ograničenje kretanja samo zato da ne bi ispalo da narušavaju ustavna prava specifičnih (malobrojnih) skupina? Pa i sad je rješenje o samoizolaciji - u smislu kako ti to prikazuješ - diskriminacija i povrda ustavnih prava. S obzirom na razloge i okolnosti, siguran sam da nitko to tako ne doživljava, čak ni oni kojima je samoizolacija određena (bez obzira što se neki šetaju okolo).
26.03.2020 | 11:13
Zar nije GB htjela ovome pristupiti imunitetom krda, pa sada rade isto što i ostatak EU? Zatvaraju škole, mole ljude da ostanu doma i slično...
Ma, više nisam pametan.
Sada nam stvarno vrijedi ona"tko preživi, pričat će".
EDIT:
Johnson je prvo sve imao otvoreno s namjerom da se što prije što veći broj ljudi zarazi. Tko bi umro, umro bi i onako - a generalna većina bi postala imuna prije nego ovako, kada je svaka obitelj zatvorena u svoja četiri zida. Ima logike, ali zašto je onda promijenjena taktika na Otoku?
26.03.2020 | 11:22
Sada sam slušao Trumpa (jbg. kada si doma slušaš svakoga samo da ti prođe vrijeme) - koji kaže da oni imaju dva izbora: ili da puste da im određeni broj ljudi umre ali da nastave sa gospodarstvom što prije, ili da se zatvore ali odmah pozdrave s činjenicom da je Amerika gospodarska sila jer više to neće biti kada se cijela priča završi...
EDIT:
Šveđani isto predviđaju pad BDP-a i do osam posto.
novac.jutarnji.hr/aktualno/jednu-od-najb...-povijesti/10133923/
  • Daddo
  • Posjetitelj
26.03.2020 | 11:51
@smayoo: "imunitet krda" koji ja koristim kao termin (namjerno) ne odnosi se na borbu s virusom kao s onim gripe ili SARS-a. Jer ovo nije virus koji možemo izolirati, proizvesti cjepivo sad ili za mjesec, dva, tri, pet, sedam... jer je prebrz i ima preblage simptome u startu da bi uopće znao da netko je kandidat za uzorak iz kojeg ćeš proizvoditi cjepivo. A onda isto još trebaš testirati na učinkovitost.

Murter nije izoliran zato da bi se nekom kršilo ova ili ona prava niti ja tvrdim da je to dogodilo se (ili nije). Izolacija je (meni) logična mjera da se ne preoptereti respiratorni centar u Splitu kamo Murter pripada, odnosno da se kupi vrijeme da se broj pacijenata kojima su respiratori potrebni rasporedi na vrijeme u kojem je istima moguće pomoći.

Respiratora je 800, iskorišteno ih je 10 zasad. Brojka zaraženih unutar 24 sata je još uvijek ispod 100, s trenutno aktivnim mjerama. Ako ostanemo na toj brojci, i recimo da svaki treći ili četvrti dan imamo dva oboljela koji trebaju mehaničku ventilaciju, izdržati možemo koliko?

A sve to uz uvjet da se isti ne kvare, da imamo dovoljne količine materijala potrošnog za iste i ljudi koji ih mogu opsluživati. U situaciji u kojoj su svi oko nas i u cijelom svijetu u jednakom dreku.

Hipotetski, brojka naraste 1,4 puta kad olabave mjere.

Fun fact - ne znam točan broj Ininih pumpi u RH... ali evo veli google da imaju 396 prodajnih mjesta u RH... nek svako ima još samo 2 konkurenta, imamo ih 1200. Da na svaku osmu dođe netko zaražen pišat... di smo onda?
26.03.2020 | 12:08
Kloba,

Da, Britanci su u početku računali na "imunitet krda", ali su odustali kad su shvatili da im je zdrastveni sustav počeo pucati po šavovima i da se bolest prebrzo širi.

Nisam stručnjak, ali po svemu što sam znam, imunitet krda funkcionira samo u državama u kojima ima dovoljan broj imunih ili cijepljenih osoba, a toga niti jedna država nema kada se radi o novom virusu.

Očito je da kombinacija velikog broja stanovnika, koncentriranih na relativno malom prostoru, i izuzetno dobro transportno i komunikacijski povezanih pogoduje eksplozivnom širenju bolesti, koje posljedično, dovodi do velikog broja ljudi sa ozbiljnijim simptomima, i nezanemariv broj onih koji zbog tih simptoma umiru.

Zbog svega toga, najefikasniji način za usporenje širenja zaraze, je suzdržavanje od velikog broja bliskih socijalnih kontakata, a to je najlakše napraviti izolacijom, karantenom i sl.

Što se tiče Amerike, oni su u pravu, imaju ta dva izbora, pitanje je samo koji izbor je bolji. Ako se zatvore, gospodarstvo pati, ako se ne zatvore, umrijet će im puno više ljudi nego da su se odlučili za prvi izbor, ostaje samo pitanje cijene, tj. da li će izgubiti previše ljudi, ili će previše gospodarski pasti.
26.03.2020 | 12:11
Čini mi se da je jedna stvar sigurna.
Više ništa neće biti isto. Kako je planeta izgledala prije ovoga, izgledala je.
Nakon ovoga?
Kao da slijedi i promjena geopolitičkog poretka,i promjena strukture i broja stanovništva po regijama svijeta, tko zna šta sve ne....
EDIT:
Rudana je uvijek dobro pročitati:
www.vecernji.hr/vijesti/zasto-direktor-s...ti-testirati-1388992
EDIT 1:
Poslovni aspekt:
novac.jutarnji.hr/aktualno/uvede-li-vlad...i-oporavak/10136308/
26.03.2020 | 13:12
Nisam ti baš siguran u to Kloba.

Jednom kad ovo prestane, ako ne bude trajalo predugo (recimo do lipnja) svijet će se vratiti u normalu, i sve će se nastaviti po starome.

Sa ekonomske strane, najranjivije su manje firme koje nemaju dovoljno (ili nikako) akumuliranih sredstava da bi mogle npr. isplatiti plaću, a prometa tj. novčanog priljeva jednostavno nema, ili su oni minimalni.

Bez poslovanja nema plaće, bez plaća nema osnovnih sredstava za život, niti poreza koji bi ubrao državni aparat, i sve se spiralno urušava. Mjere države koje se odnose na 'opraštanje' ili prolongiranja plaćanja poreza i prireza su razumne i dobre, ali ne dovoljne da od propasti spase one subjekte koji jednostavno nemaju na računu novce da isplate niti minimalnu plaću. A državni proračun nam ni do sada nije bio poznat po tome da je bilo novaca za dijeljenje, što nam, de facto, sada treba da bismo održali gospodarske subjekte na životu, za vrijeme dok gospodarstvo ne može normalno funkcionirati.

Ako sve skupa potraje malo duže (pola godine ili duže), ne želim ni razmišljati kakve će sve posljedice biti.
26.03.2020 | 13:21
Pa ja sam u tom, crnijem scenariu i napisao ono gore. Ma nemamo šta nego istrpiti ovo... daleko od toga.
26.03.2020 | 14:01
A čuj, kako je jednom rekao J.M. Keynes; Na dugi rok smo i tako svi mrtvi.
26.03.2020 | 14:49
Vidim da je tema otišla u predviđanja i razne informacije, pa kad je bal

1. ako se mjere karantene ne provedu najvjerojatnije dolazi do urušavanja zdravstvenog sustava, nebitno o kojoj državi je riječ (Švedska za sad jedina odolijeva klasičnoj karanteni, oni imaju obrnut sistem. Karantena za ugrožene skupine, a ostali rade, obavljaju poslove, idu u školu, osim najmlađi).

2. ekonomija će patiti u to nema sumnje, već je i prije ovog virusa u mnogim državama bila u stagnaciji ili problemima, a sad će se ubrzati proces njenog urušavanja. Neki će se iz toga izvuči brže, a neki neće godinama. Definitivno mnoge stvari na koje smo gospodarsko-ekonomski navikli više neće biti iste.

3. ono što me jedino zabrinjava kao posljedica svega ovoga je privatnost i manipulacija ljudima. Ne mislim na privremene mjere praćenja lokacije pomoću tele operatera, nego slični nadzori koji se provode u Kini i još nekim državama. Gdje će se moći pratiti što trenutno netko radi, gdje je i kako se osjeća, kakva mu je reakcija na određene podražaje (govor predsjednika na TV-u), a sve uz izgovor brige za zdravlje. To će dovesti do mogućnosti upravljanja masama i do potpunog urušavanja slobodnih država i svijeta kakav poznajemo.
Dobar tekst/prijevod na tu temu imate ovdje (tekst poznatog povjesničara Yuvala Noaha Hararija, objavljenog prošlog tjedna u Financial Timesu): SVIJET NAKON KORONAVIRUSA: Ova oluja će proći, ali ćemo živjeti u drugačijem svijetu
26.03.2020 | 15:00
Čitam sada da u Zagrebu Bandić i dalje naplaćuje parkiranje(!!!), čak da su neki statičari dobili kaznu! I da je dao svom pajdašu 170.000 kn da postavi velikog zeca za Uskrs na trgu?!?!

Ne bih se iznenadio da ga neki PTSP-ovac koke ovih dana.
26.03.2020 | 15:04
Pa nemoj tako Davore.
Ne znaš ti. To je sve medijska kampanja!
Raste cveće u naše preduzeće.
EDIT:
Sada ozbiljno, ako to stvarno stoji onda zaista nemam komentara...
26.03.2020 | 18:29
dpasaric kaže:
Čitam sada da u Zagrebu Bandić i dalje naplaćuje parkiranje(!!!), čak da su neki statičari dobili kaznu! I da je dao svom pajdašu 170.000 kn da postavi velikog zeca za Uskrs na trgu?!?!


Na žalost, sve je istina. Potpisan je ugovor o ukrašavanju grada s bratom Prgometa, predsjednika gradske skupštine
26.03.2020 | 18:33
A, je li to onaj Prgomet koji se kleo na hrvatsku zastavu da bi dao sve za Hrvatsku, a Hrvatsku ni za što?
26.03.2020 | 18:34
smayoo kaže:
A, je li to onaj Prgomet koji se kleo na hrvatsku zastavu da bi dao sve za Hrvatsku, a Hrvatsku ni za što?


Da, jasno da je.

www.telegram.hr/politika-kriminal/uoci-z...atu-drage-prgometa/#
26.03.2020 | 18:40
Trebalo bi već sad razmišljati o exit strategiji, koji parametri bi trebali biti kakvi da se sve ove mjere postepeno povuku ili potpuno ukinu. Jer ovo radimo da ne opteretimo sustave 100%. Sigurno ne dok ne dobijemo cjepivo ili uništimo virus.
26.03.2020 | 19:26
Nešto sam slušao Beroša, da bi bilo izvrsno kada bi uzlazne brojke novozaraženih iduća dva dana bile kakve su danas (cca).
www.koronavirus.hr
26.03.2020 | 22:05
Ovo su najnovije upute za izlaske:

Corona.jpeg
27.03.2020 | 08:12
U Americi buknulo samo tako!
27.03.2020 | 09:37
tino1 kaže:
U Americi buknulo samo tako!


Da, jer su se više fokusirali na spas gospodarstva nego na suzbijanje virusa. Sad, kad je uhvatilo zamaha, sad polako shvaćaju da to ne ide baš tako.

Upravo šaltam po USA kanalima (Fox, CNBC, CNN i drugi), a zanimljivo je da neki glorificiraju Trumpove poteze (ono upumpavanje novca), dok drugi, rekao bih racionalniji konstantno istiću kako javno zdravstvo jednostavno ne može podnijeti "eksploziju" broja zaraženih...

Neki potezi uistinu jesu ok, kao npr. 250 milijardi usd za one koji su ostali bez posla, itd..., ali jednostavno premalo ide za javno zdravstvo, koje im već sada u nekim državama puca po šavovima, i ovise skoro pa o donacijama dobrih ljudi.
Čini mi se da sad dolazi na naplatu otkazivanje Obaminog pokušaja da ojača javni zdravstveni sustav. Iako shvaćam ovog kapitalista Trumpa jer je sve karte za nove izbore bacio na ekonomiju, a ako sad popusti, ode mu strategija kvragu.
Na žalost, puno ljudi će umrijeti radi tog njegovog egoizma...

EDIT;
Na žalost, i dalje slušam od odgovornih (kao i samog Trumpa), kako govore i savjetuju da mlađi, koji nemaju simptome, slobodno idu na posao. c c c...
27.03.2020 | 09:42
Ne mogu vjerovati koji je to mazlum. Koliko mu treba vremena da shvati da se novac ne može jesti.
27.03.2020 | 10:09
SAD zapravo ni nemaju javno zdravstvo u smislu kako ono postoji i kako funkcionira u Europi (Kubu da i ne spominjemo). To što će biti puno mrtvih - njih i ne brine previše, dokle god su to pretežno siromasi, ilegalni useljenici (dakle opet - siromasi) i beskućnici (to jest, jel... siromasi ).
Vladajuće tamo jedino zabrinjava ako umre previše onih koji su si plaćali zdravstveno i životno osiguranje, jer će te odštete trebati isplatiti.
27.03.2020 | 10:26
Očito je virus dobro projektiran da odreže one "manje korisne" skupine, a ostavi radno sposobne i djecu.
27.03.2020 | 11:18
smayoo kaže:
SAD zapravo ni nemaju javno zdravstvo u smislu kako ono postoji i kako funkcionira u Europi (Kubu da i ne spominjemo). To što će biti puno mrtvih - njih i ne brine previše, dokle god su to pretežno siromasi, ilegalni useljenici (dakle opet - siromasi) i beskućnici (to jest, jel... siromasi ).
Vladajuće tamo jedino zabrinjava ako umre previše onih koji su si plaćali zdravstveno i životno osiguranje, jer će te odštete trebati isplatiti.

I upravo zato što nemaju sustav javnog zdravstva - jer je prosječnom Amerkancu socijalizam = komunizam = NOOOOO!!!!, kako su vladajuće stranke (demokrati i republikanci) uspjeli uvjeriti ljude - oni će najebati samo tako.
Oprostite na izrazu.
Mislim da će nakon ovoga morati izvući pouku što znači imati zdravstveno osiguranje za sve.
Ne znam baš hoće li 40 milijuna ljudi koji nemaju osiguranje nakon ovoga i dalje dizati parole "NO to ObamaCare" itd...
27.03.2020 | 12:15
jura22 kaže:
Očito je virus dobro projektiran da odreže one "manje korisne" skupine, a ostavi radno sposobne i djecu.


Pa tako smo i projektirali virus, zar ne Vidjeli smo kako se priroda rješava tih neproduktivnih stvari, pa što ne bi smo i mi ? Samo me muči jedna stvar, a to je da su to osmislili ljudi koji su u prosjeku 70+ godina, a nadaju se da će to njih zaobići
27.03.2020 | 12:46
Kloba kaže:
Ovo su najnovije upute za izlaske:

Corona.jpeg


otkud tebi ovo?
27.03.2020 | 13:45
Kupus, dobio si odgovor od poštovanog gospodina jzelka. Ništa specijalno, malo čitaš lokalne siteove i nađeš.
EDIT:
Bio jutros u Kauflandu na Zagrebačkoj cesti 169 u gradu gdje živim, Zagrebu. Inače sam kupovao u Superkonzumu na Črnomercu, ali kako je tamo i banka, reko sebi "ovdje će biti manje gužve". Uputim se tamo, stavim onu (inače jednokratnu ali nemam nego jednu pa je čuvam ko suho zlato ) kiruršku masku još u autu, sparkiram, uzmem kolica i stanem u red ispred dućana. Zaštitar pušta po sedmero, osmero kupaca - pa kad izađe njih par onda sljedeću turu i tako. Ovo je bila prosječna tjedna (može se razvući na desetak dana) kupovina za dvoje ljudi. Ima svega, ali nema - kvasca. Ljudi pokupovali da peku doma kruh.
A sa razglasa se non stop upozorava da "molimo kupce da se drže razmaka od dva metra zbog novodonešenih mjera zaštite", pa sljedeća poruka "molimo vas da požurite sa kupovinom kako se ne bi stvarale prevelike gužve".
U ljudima već vidiš laganu nervozu.
U BiH su se dvoje potukli radi brašna. Tip je počeo mlatiti curu, koliko sam shvatio Mjesto radnje Zenica.
Uvijek inovativni Riječani dospjeli su u srpske medije. Mladić koji saksofonom uveseljava susjedstvo svima je izvrsna vijest.
srpskainfo.com/ne-prestaje-da-zabavlja-k...ra-na-balkonu-video/
27.03.2020 | 14:07
Kupus, ako misliš da to nisu relevantni podaci nego se infografika nekih novina malo odlučila poigrati sa ljudima - vjeruj mi na riječ - nije takav slučaj.
To što ti to ne možeš naći na stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo govori o njima koliko su ažurni sa updateanjem svojih stranica.
Informacije su relevantne, i ljudi i tvrtke koje rade (trgovine prehrambenim proizvodima) ih se strogo pridržavaju - iz prve ruke ti kažem.
Nema osobe koja nema masku. Istina, onu pravu sa troslojnim filterom ima svaki dvadeseti čovjek, dok većina ima ove kirurške.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 10 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

m@xym, Maxxy, Riba, slamd64, tino1, zoranowsky, Anonimci (701)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO