Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


01.03.2020 | 17:30
Kako što objašnjavamo? Pa piše sve u izvornom (francuskom) tekstu. Jedan operater stanica za brzo punjenje objavio je da zatvara sve svoje stanice koje je isporučio jedan konkretan proizvođač, nakon dva tehnička incidenta koji su se dogodili u kratko vrijeme na tim njihovim brzim punionicama. Tvornički opoziv, reklo bi se. Samo što su (u težnji da budu što jeftiniji, pretpostavljam), očito nešto temeljno usrali pa se ne da raditi preradu na licu mjesta. Nego ih jednostavno moraju počupati i ugraditi neke sasvim druge. A za to moraju pozatvarati stanice jer se očito ne da toliki broj stanica tek tako zamijeniti.
02.03.2020 | 13:43
Poluproizvod?

Kad ste i dalje kod EV, carwow je malo usporedio Tesle. Tesla 3 bi stvarno mogla biti hit, mada u gradu najčešće viđam model X, pa S i mislim da sam u jednom i dva navrata vidio i 3.


Ima jedna zanimljiva situacija na drugoj minuti. Pa jel to moguće danas? Mislim, ja to do sada nisam nikada vidio.
02.03.2020 | 13:51
Vidio u živo nisam jer mi mozak govori da ne vozim po kiši 200+ km/h ... ali nije ništa neobično da brisači ne rade dobro na velikim brzinama (zadnji primjer kojeg se sjećam je video N30 na nekih 210 km/h i brisača koji se jedva uspiju vratiti u početni položaj).

Evo video, otprilike na 3:45, 4:10 i td.

02.03.2020 | 18:04
Ma ok to usporavanje, al ono....da se fakin tako spiga, e to još nisam vidio.
02.03.2020 | 20:28
Pa dobro, ne proizvodi Tesla metlice brisača nego neki kooperant, a greška u materijalu ili proizvodnji se uvijek može dogoditi i kad se tako nešto dogodi (a vidio sam recimo gumice metlice koje su otpadale s nosača) to se zamijeni free ako je auto novi.
03.03.2020 | 00:58
Nije uopće bitno tko proizvodi brisač, nego da se tako nešto našlo u sastavu vozila koje dođe preko 100 000 eura i to baš na nekom testu. Meni je ostavilo dojam kao da metlica nije baš dobro dizajnirana/dimenzionirana. Nije pukla, nego se savila pod uobičajenim opterećenjem i ponovno vratila kad je pao intenzitet opterećenja.
Onak, gore jedino može biti da su se potrgali i odletili u 3pm.
03.03.2020 | 09:17
Događaju se takve stvari i na puno skupljim autima. A siguran sam da korištenje brisača pri 200 km/h nije uobičajeno opterećenje.
03.03.2020 | 10:37
Ja sam poprilično siguran da bi trebalo biti, pogotovo ako je šajba relativno mokra(podmazana). Brzine od oko 200 km/h su realnost kod većine novih vozila od preko 20 000 Eura. Ispravne kočnice, kotači, volan i preglednost u vožnji su osnovna stvar za sigurnu vožnju, tako da se brisač ponekad mora upaliti i na toj brzini bez obzira na sheeting. Neznam zašto bi se oko toga trebalo raspravljati? Zna se mnogima događati da se uspori rad brisača, al da se spiga.....to još stvarno nisam nigdje vidio. Meni je to na razini sklepancije.
Naravno da ima i gomila glupih nedostataka i kod skupljih vozila, al ovo je na razini elementarnih stvari.

Da me se ne bi krivo shvatilo, ne bi se nikako bunio da u garaži parkiram jednu Teslu.
03.03.2020 | 11:03
Nije to uopće tako trivijalan problem. Slažem se da ga trebaju riješiti, ali ne smatram da je to neki šlamperaj.
03.03.2020 | 11:10
Pa kako nije šlamperaj? Daj još jednom pogledaj video!
I onda si na sve to probaj zamisliti da si iskeširao toliku lovu, a brisač se frče po šajbi.

Moguće je čak da je i do problema dizajna šajbe, haube ili općenito strujanja zraka kod prednjeg dijela vozila. Svašta je tu moguće.
03.03.2020 | 11:16
Već smo jednom vodili sličnu diskusiju pa smo završili na tome da si se spustio na ad hominem razinu izravnih uvreda prema meni osobno kad si ostao bez argumenata. Tako da ne bih opet.
03.03.2020 | 11:37
Neznam o čemu pričaš. Za uvredama rijetko posežem, a ako posegnem onda u pravilu vraćam istom mjerom.
03.03.2020 | 21:56
Ajme





slinim, slinim, slinim... i dok čekaš na semaforu možeš češljati alkantaru na instrument tabli
04.03.2020 | 20:07
Čini mi se da ovaj put ne bude problema sa pogledom na b nosač.
Sve u svemu bombica od auta.
04.03.2020 | 20:39
I potrošnja u rangu termoelektrane-toplane kraj Doma sportova, bojim se...
04.03.2020 | 21:58
Zar stvarno misliš da nekog tko će kupiti taj auto uopće zanima - koja je potrošnja?
04.03.2020 | 22:03
Smayoo, dođe trenutak kad to postane bitno, ne zbog novaca, ili ne znam, ekološke osviještenosti nego praktičnosti.

Sjetim se BMW-a M5. Pet litara, V10 motor, 507 KS. Auto troši od 23 do 30 litara. Češće 30. I onda shvatiš da svakih 250 km moraš na pumpu (ili čak i ranije). I onda to jednostavno postane tlaka...
Ideš do Splita? Obavezno tankanje. I koliko god auto juri, netko s nekim dizelom od 180-200 KS je brži od tebe jer on radi 1000 km u komadu bez stajanja. A ti svakih 200-250 km si na pumpi... I onda ti se ljudi počnu smijati. A nitko tko si kupi ovakav auto ne voli da mu se netko smije.....
04.03.2020 | 22:09
Bertone kaže:
Ajme





slinim, slinim, slinim... i dok čekaš na semaforu možeš češljati alkantaru na instrument tabli


Pose_em im se na video i coure sportivo kad me bombardiraju s nekakvom pseudomuzikom, a niti jedne sekunde zvuka motora.
Da ne spominjem neku objavu ovog tipa....

05.03.2020 | 00:29
Drago mi je da je nakon toliko godina Alfa vratila GTA model, zaista je bilo vrijeme, zadnji GTA modeli su bili 147 i 156 GTA, već dosta davno.

No, iako je Giulija QV, a pogotovo GTA ili GTAm, neupitno strašan vozački stroj, nije to moj dream car i već mi lagano ide na živce što Alfa Romeo trenutno u ponudi nema niti jedan coupe. Mislim da je to čak prvi put u povijesti da ne proizvode niti jednu Alfu s dvoja vrata. Opasno im to zamjeram. I ok, nisam ja protiv Alfinih limuzina, ali volim kada su originalne... 75, 155, 164, 166, 156, 159... sve po redu su bile originalne i seksi. U redu, i Giulija je seksi, ali je prva njihova limuzina koja nema originalan dizajn.

To što su GTA modeli koji će se napraviti u samo 500 komada je isto nešto što mi se ne sviđa. Alfa se previše gura u nekakvu Maserati zonu, a zaboravlja svoju bazu ljubitelja koji samo žele normalan, dostupan, sportski auto.

Sve ovo mi je kao onaj period kada Apple nije imao ijedan normalan komp za kupiti: Mac mini zastario, prijenosnici me ne zanimaju, iMac bio zastario, iMac Pro preskup i za vrlo usku publiku, Valjak promašen i prestao se proizvoditi... nisi imao što kupiti! Tako je sada s Alfom!

Nova Giulija u nekom normalom, civilnom, izdanju? Veloce verzija? A ono, ajde, to je sada najmanje zlo, ali nikako im ne mogu oprostiti što s boka izgleda kao BMW. To je baš dno od jedne Alfe koja je izgradila reputaciju na originalnom dizajnu.

Polovna 4C dolazi u obzir, ali problem je što s njom ne možeš niti do Spara, s GTV barem to mogu, što ne stane u bunker, stane na stražnja sjedala, GTV je ipak upotrebljiv auto i van vikend joy-ridea.

Ok, postoji 8C, da, divna je, pravi gran-tourer, ali što kada je najmlađa 10 godina stara, a cijenom spada u egzotike i potpuno je nedostižna uz cijenu koja samo raste. Još je i za održavanje komplicirana. Nije dnevni auto. Alfi treba u ponudi nova Alfa GT 1.9 JTD za proletere koji vole vožnju! Da su pametni bi mogli na bazi dolazećeg Tonale SUV-a napraviti jedan normalan auto za normalne ljude po normalnoj cijeni, nešto u klasi 147/156 i GT-jke. Nabijem ih na pomodne SUV-ove i egzotike paprene cijene u 500 primjeraka.

Na kraju, da i imaš solidnu količnu novca, recimo 60.000 €, nemaš trenutno što za kupiti, niti novo, niti polovno. Da mi netko dođe s tim novcem i kaže da moram kupiti auto, nov ili polovan, ali da ga moram voziti, a ne prodati ili unajmiti, zaista ne znam što bih kupio, a da mi srce bude baš na mjestu. Vjerojatno 4C za 50k € kao auto za vikende i za preostalih 10k € staru Breru za svaki dan. Žalosno.
05.03.2020 | 02:01
Fkt jbt. Tako i moja kćer nema što obući.
05.03.2020 | 02:15
#firstworldproblems

#croatiantragedies

Lažem, sjetio sam se što bih kupio za 60.000 €, mislim da bi se mogla naći malo lošija Integralka! Evo, to bi bilo dosta dobro!
05.03.2020 | 10:05
dpasaric kaže:
#firstworldproblems

#croatiantragedies

Lažem, sjetio sam se što bih kupio za 60.000 €, mislim da bi se mogla naći malo lošija Integralka! Evo, to bi bilo dosta dobro!


Davore, svaka čast svemu, cijenim integralku, ali ona NE VRIJEDI tih novaca. End of story. Sve ima neku svoju konačnu cijenu i vrijednost. Govorimo o autu kojeg na cesti pregazi peugeot 208 GTI...
Ove lošije su trule. Cijene dijelova su ubitačne. Impreza GC8 je nemjerljivo kvalitetniji auto i može se kupiti za 15ak keura. Uložiš u nju još 7-8 i imaš izuzetan auto koji vozi krugove oko integralke i ima karakter u vidu boksera...
05.03.2020 | 11:24
Djuro genijalac kaže:
... Impreza GC8 je nemjerljivo kvalitetniji auto ...


... i mogu se nabaviti modeli kaj su imali zadnji brisač
05.03.2020 | 12:18
Taj je 1 od 100!
07.03.2020 | 18:30
Gumpert Nathalie - sve ok ali fali zadnji brisač
07.03.2020 | 23:25
Ide na metanol. Sad i zagorska noha (direktor) postaje gorivo
07.03.2020 | 23:41
08.03.2020 | 19:18
Kako je Evo prestao sa proizvodnjom WRX STI je def najbolji auto "ovoga" tipa koje se trenutno moze kupiti, samo je dosta skup
08.03.2020 | 19:18
doduse od ove godine je i WRX STI gotov barem ovaj aktualni model
08.03.2020 | 22:00
Ako WRX i ode (iako mislim da neće jer je to sad zasebni brand unutar Subarua) Toyota (nikako ne mogu doći sebi kad moram pisati pozitivno o Toyoti) je krajem prošle godine najavila/predstavila GR Yaris pa opet postoji izbor za one koji znaju, hoće i mogu
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 45 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO