Tražim majstore
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tražim majstore


21.05.2014 | 08:20
Dragi jabučari

Evo da se prvo pohvalim da sam kupio stan. Pedeset i sedam kvadrata mog i PBZ-ovog vlasništva.

I sad su mi potrebni majstori za renoviranje, pa vas molim za neku preporuku. U pitanju je Zagreb. Kratko živim tu pa i ne znam dobre majstore.

Zasad mi treba bravar za sanaciju željezne ograde na balkonu.
Ako netko ima informaciju iz prve ruke i može mi nekoga preporučiti, bit ću veoma zahvalan.
21.05.2014 | 08:58
Ivan Galjuf
+385 98 2364 93
  • Air
  • Korisnik
  • 66
21.05.2014 | 09:03
Ako može info (može i privat) je li taj stan PBZ dobio ovrhom? Pitam jer sam čuo da će prodaja takvih stanova (koje su zapljenili ovrhom od dužnika) biti pod povoljnijim uvijetima.
21.05.2014 | 09:05
Hvala zabac, nazvat ću.

@Air nije iz ovrhe, ali znam da se o tim stanovima pričalo. Nisam uspio saznati kad, kako i koje stanove će tako prodavati.
21.05.2014 | 09:25
Prodaju sve banke takve stanove stalno, pod povoljnijim uvjetima, ali ne oglašavaju to (niti neće), da ne uruše cijenu previše. Moraš poznavati nekog iz banke da ti namjesti nešto jer ti ovako, na šalteru, to neće nikad ponuditi.
iAnte, čestitam na kupovini i želim ti sreću i par tona živaca s majstorima. Najviše se čuvaj stolara (jer su oni najnesretnija kombinacija između umjetnika i obrtnika ) i nikad ništa nikom ne plaćaj unaprijed, čak ni materijal, jer oni materijal ionako dobivaju s odgodom plaćanja (ako neki ne može dobiti, onda je taj već toliko u banani da ni ne želiš s njim imati posla). Novac koji im daš unaprijed odmah se potopi za namirivanje starih dugovanja, a da li će ti posao ikad napraviti nakon toga - to ovisi o stvarima izvan tvoje moći.
Bravar mi u Zagrebu nije trebao, ali kad dođeš do električara i pitura, javi.
21.05.2014 | 09:42
Smayoo u pravu si. Stolari su nešto najgore što postoji. Imao sam posla s jednim koji mi je radio kuhinju. Kriminalac na kvadrat.
Odradio je posao, ali jedva. Kvaliteta posla mu je čak OK, ali dogovori o cijeni ne služe ničemu. A o plaćanju unaprijed nema ni govora. To potpisujem 100%.

Jedan veći dio posla mi je obavljen po obiteljskoj liniji pa mi je to uštedilo tonu živaca. Ali isto je svaki kontakt s drugim majstorima za ubit se.

Ali namještaj me dotukao. I ovaj po mjeri i onaj iz Lesnine. E nemojte me vuć za jezik kad je Lesnina u pitanju.
21.05.2014 | 10:37
Znam ja za jednog stolara iz RI ali ti ide okolo i napravi kako treba. ali ovo sto smayoo kaze je ziva istina. Koliko smo problema imali snjim sve zato jer smo unaprijed placali. Inace, covjek je majstor zanata, ali bome i majstor lukavosti. ako zelis, javi u PM ako zelis broj jer posao je kako treba. samo se treba pazit i predstaviti se nekako kao netko koga nece htijet za*ebat.
21.05.2014 | 12:14
Nema toga. Majstor koji je takav da hoće za*ebat, hoće za*ebat svakog. Ako nekog neće za*ebat, neće s njim ni raditi.
21.05.2014 | 12:43
Samo reci kojeg majstora trebas. Oko cjene se sam dogovaras.
E sad, sto se tice stolara, ovisi za sto ti treba? Ako su ormari i kuhinja, imam kednoga (elektricar je ali radi i taj dio). Ako ti treba bas stolar, onaj moj je debelo u penziji i morat ces se snaci.
Ja sam doma sve ormare i kuhinju sam slagao. Ako imas vremena, mozes napeaviti.
Za takve stvari cijena je barem 50% veca od cijene materijala.
21.05.2014 | 12:46
Imam zasad jednog tipa za ormare kojeg su mi preporučili. Čini se OK.
Sad mi je definitivno najpotrebnije riješit ovu ogradu
21.05.2014 | 12:58
znam ja stolara i malera u Zagrebu:
Klančić, stolar: 091 2527 355
Viduka, maler: 098 1700 982
21.05.2014 | 15:39
Ja radim na održavanju škola i vrtića i imam majstora koji mijenjaju osigurač i onih koji nebodere zidaju.
21.05.2014 | 16:30
iAnte, čestitam ti za novi krov nad glavom. Pametno je da si kupio sad a ne poslije 01.01.2015 jer će tada poskupiti stanovi radi PDV a na zemljište barem za nove stanove.
Šta se majstora tiče, sve je manje pravih a sve više fušer koji samo glume. Tu moraš biti oprezan i gledati cijelo vrijeme dok rade. Nema para unaprijed, i što manje prijateljskih odnosa nego samo strogo, i više će te cijenit.
28.05.2014 | 15:30
@zabac imaš kojeg drugog bravara?
02.06.2014 | 12:20
Trebam promijeniti radijatore centralnog grijanja u cijelom stanu. Imate kakvu preporuku?
02.06.2014 | 13:02
Kad se već u to upuštaš, prvo pitanje je - da li želiš zadržati radijatore? Čime se griješ? S toplane? Ili imaš plinski niskotemperaturni bojler? Ili toplinsku pumpu? Ako nisi na toplani (ili nekom sličnom visokotemperaturnom izvoru), radijatori ti nisu najbolji izbor, nego ventilokonvektori.
Ako ne nađeš nikog u Zagrebu, ja ti mogu predložiti neke iz Rijeke koji bi vjerojatno bili od volje doći u Zagreb.
02.06.2014 | 13:30
Toplana. Sveta toplana. Ne znam što misliš kad pitaš želim li ih zadržati.

Zovem ljude i tražim ponude i vrlo često me samo od*ebu. Dogovorim s ljudima da dođu, vide i daju ponudu i samo se više ne jave. Neki mi samo odbiju poziv kad nazovem. A nije da ih zovem i zajebajem.

I kažu mi da je kriza u Hrvatskoj i da ljudi nemaju posla.

A ako ne nađem nikog u ZG ubrzo, morat ću zvat u Rijeku.
02.06.2014 | 13:38
iAnte kaže:
Toplana. Sveta toplana. Ne znam što misliš kad pitaš želim li ih zadržati.


Pa to - ako nisi na toplani, ne isplati se grijati na radijatore. Odnosno, ako si odlučio mijenjati radijatore, više se isplati staviti ventilokonvektore, pod pretpostavkom da imaš niskotemperaturni sustav grijanja.
02.06.2014 | 13:42
Kužim. Nisam shvatio što pitaš.

Toplana mi je bila uvjet pri kupnji stana. Nije idealna, ali nakon 25 godina Dalmatinskog režima grijanja (jedna prostorija u kojoj je temperatura 22°C pet sati dnevno, a u ostalima je 13°C cijeli dan), ja sam se spasio u Zagrebu. Prvi put u životu mi je toplo.
02.06.2014 | 13:53
Što ćeš uskoro osjetiti i na novčaniku.
02.06.2014 | 14:00
smayoo kaže:
Što ćeš uskoro osjetiti i na novčaniku.


Vridno je toga
02.06.2014 | 14:54
Zamišljam te kako sjediš u fotelji, u bermudama i kanotjeri (tzv. "siledžijki" kako je zovu u istočnim krajevima), vani snijeg, -10, a ti se u kući lagano znojiš na cca +35 i mrdaš nožnim prstićima na tabureu dok pijuckaš mojito i gledaš nogomet.
02.06.2014 | 15:37
iAnte kaže:
@zabac imaš kojeg drugog bravara?


Kaj te Galjuf odjebo?
Bas i nemam.
02.06.2014 | 15:40
iAnte kaže:
Trebam promijeniti radijatore centralnog grijanja u cijelom stanu. Imate kakvu preporuku?


IS-Grijanje, gazda Ivan Sitar mob. +385 98 2318 70
On ti moze i s bravarijom pomoci.
02.06.2014 | 19:26
Nije nitko još pitao, ali mogu dati osobnu preporuku za www.intermont.hr ako vam treba izraditi suhi pod sa fermacell ili slicnim granulatom. Dosli su iz samobora u Rijeku tocno u 8 ujutro kako su rekli (sto je vec samo po sebi frapantno), odradili posao brzo i profesionalno. Majstore za to je tesko naci i bili su jeftiniji od lokalnih. Ne znam kakvi su za ostale radove sto se suhe gradnje tice ali sklon sam vjerovati da su jednako dobri.
03.06.2014 | 07:26
zabac kaže:
iAnte kaže:
@zabac imaš kojeg drugog bravara?


Kaj te Galjuf odjebo?
Bas i nemam.


A izgleda da mu nisam zanimljiv
06.06.2014 | 13:33
smayoo kaže:
Zamišljam te kako sjediš u fotelji, u bermudama i kanotjeri (tzv. "siledžijki" kako je zovu u istočnim krajevima), vani snijeg, -10, a ti se u kući lagano znojiš na cca +35 i mrdaš nožnim prstićima na tabureu dok pijuckaš mojito i gledaš nogomet.


Living the dream
06.06.2014 | 14:55
Imate li u zgradi kalorimetre? Ako imate ili će te imati, Smayoo onda nemora značit da će grijanje biti skupo. Za postojeću stambenu zgradu trenutno najbolji moguči izvor grijanja. Inače sam sretnik/nesretnik jer imam grijanje preko toplane, i trenutno smo kao zgrada u fazi da investiramo u ugradnju kalorimetra.
Ako treba neko knaufanje i sl. mogu ti preporučit čovjeka, isto tako i za grijanje, opskrbu vodom i odvodnju.

Pregledaj zidove u kontaktu sa otvorima, gljivice fleke i slično su pokazatelji problema sa toplinskim mostovima, pogotovo na to obrati pozornost ako je stan friško ličen i ako je negdje montirana nova stolarija.
Neke se stvari daju riješiti oko toga, a od sumanutog ličenja nema niti će ikada biti rezultata.

Ako je starija zgrada, obrati pozornost na ventile vode, toplo ti preporučam da ih sve promijeniš bez obzira u kakvom su stanju, nije skupo a možeš i sam to odradit. Ventili se nikada ne otvaraju do kraja, a tu grešku svi rade. Obrati pozornost na ventile radijatora i prigušnice, mijenaj ako je staro u kakvom god dobrom stanju ti se činilo.

Pukotine po zidovima rabiciraj, glet masa neće pomoći odnosno bude do idućeg znatnijeg temperaturnog rada gradiva.

Ako mijenjaš ploćice po zidu ili podu, mijenjaj dovod i odvod. Dovod možeš i sam, odvod prepusti majstoru.
06.06.2014 | 15:25
JOHN kaže:
Imate li u zgradi kalorimetre? Ako imate ili će te imati, Smayoo onda nemora značit da će grijanje biti skupo.


Kakve to veze ima jedno s drugim? Kalorimetri jedino jamče da plaćaš što si *TI* potrošio, a ne netko drugi. Ako netko voli da mu je u stanu toliko toplo da hoda u kratkim rukavima po stanu zimi, to će sigurno i platiti. Štoviše, platit će *VIŠE* ako ima kalorimetar (tj. alokator utroška toplinske energije), nego ako ga nema. Jer ako ga nema, onda se grijanje razrezuje po kvadraturi pa oni koji pregrijavaju stanove uvijek plate manje nego što su potrošili jer dio njihove potrošnje snose oni štedljivi.
06.06.2014 | 16:46
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Imate li u zgradi kalorimetre? Ako imate ili će te imati, Smayoo onda nemora značit da će grijanje biti skupo.


Kakve to veze ima jedno s drugim? Kalorimetri jedino jamče da plaćaš što si *TI* potrošio, a ne netko drugi. Ako netko voli da mu je u stanu toliko toplo da hoda u kratkim rukavima po stanu zimi, to će sigurno i platiti. Štoviše, platit će *VIŠE* ako ima kalorimetar (tj. alokator utroška toplinske energije), nego ako ga nema. Jer ako ga nema, onda se grijanje razrezuje po kvadraturi pa oni koji pregrijavaju stanove uvijek plate manje nego što su potrošili jer dio njihove potrošnje snose oni štedljivi.


Ne razumijem ovo tvoje kakve to veze ima jedno s drugim???? Naravno da ima i to velike veze. Pa nece se ko manijak znojit svaki dan po zimi ili grijat namjestaj dok je na skijanju, putu i sl. Al onaj koji ga nema, znojio se ili ne jednako ce placat grijanje i namjestaja i sebe.

I tko je to stedljiv kad je u pitanju zajednicko grijanje i razrezivanje.
Jesu to oni stanovi gdje cim zavrnes ventil za jedan stupanj, zaustavi se protok u čitavon radijatoru i sl. Smayoo budi realan, radijatori se ne zatvaraju nego se otvaraju prozori, bar u 90% slucaja
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 11 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Anonimci (419)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO