Apple povlači MacPro iz zemalja EU i kandidata?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple povlači MacPro iz zemalja EU i kandidata?


01.02.2013 | 12:19
Ekipa, nije šala - evo link:

www.macrumors.com/2013/01/31/apple-to-ha...latory-requirements/
01.02.2013 | 12:31
Pa najavili su novi u 2013. Pretpostavljam da im se ne isplati radit redizajn ovoga ako će novi doći u toku ove godine.
01.02.2013 | 13:02
Ovaj stari nije u skladu s nekakvim EU normama, a novi će valjda biti.
01.02.2013 | 13:40
Sparkle kaže:
Ovaj stari nije u skladu s nekakvim EU normama, a novi će valjda biti.


Točnije - ventilatori koji su u kućištu nemaju neku zaštitu od slučajnog diranja rukom, dok rade????? WTF, zar smo kao društvo toliko oglupavili da se moramo zamarati takvim pizdarijama? Stroj u velikom i teškom kućištu, koje nema smisla otvarati dok radi, al eto, zbog par bezveznjaka koji su gurali ruke u neko jeftino PC smeće dok je radilo i ozlijedili se, sad svi moraju komplicirati

Apple je očito procijenio da im se ne isplati to rješavati kad ide redizajn u prvoj polovici. S obzirom da će stroj prestati isporučivati, ali će biti u prodaji dok bude zaliha i poslije 1.3. vjerojatno će redizajn oko WWDCa ili prije uz malo sreće.
01.02.2013 | 13:52
U pitanju su "veliki ventilatori unutar Maca Pro. Kako su nezaštićeni, moguće je dotaknuti oštrice ventilatora."
- Nove EU regulative zahtjevaju zaštitu oko ventilatora, te nekakvu povećanu zaštitu portova električnog sistema - objašnjavaju iz Applea, te dodaju da će nastaviti podršku postojećih Mac Pro uređaja u zemljama EU i nakon 1. ožujka 2013, uključujući i narudžbe zamjenskih djelova.

Eto, regulacijom IEC 60950-1 shebali nas ventilatori... Ne bi da u Europi prosječni korisnik Mac Pro-a ima 6 godina i obožava gurati prstiće u ventilatore...
01.02.2013 | 13:53
Sorry Vanjuška, preduhitrio si me...
01.02.2013 | 14:05
Kloba kaže:
Sorry Vanjuška, preduhitrio si me...


Samo za par minuta Ti si bio mnogo detaljniji i ljepše to iznio. Evo ti karma up za trud
01.02.2013 | 14:18
Zahvaljuem, zahvaljujem...
Al kad smo već kod toga, jel itko zna u kojem bi djelu godine taj Mac Pro mogao biti predstavljen?
I jedno totalno nevezano pitanje:
Sjećate li se keynotea predstavljanja iPada 3?
I ekipe iz Chair Entertainmenta koja je najavila treći dio Infinity Blade franšize?
Pa već dolazi petica, a od ovih ništa... Zna li itko nešto o tome?
01.02.2013 | 14:29
Vas dvojica, da vas pitam... imate vi djecu? Malu. Ono... 2-3 godine. Kreće se samostalno, puno je energije, stalno nešto istražuje, znatiželjno i nezaustavljivo? Ako nemate, vaši su mi komentari sasvim jasni...
01.02.2013 | 14:48
Wooow. Big thing

Jako tesko ce nas pogoditi nestasica vec zastarjelih Mac Pro strojeva, kojih u HR ima toliko prodanih, da je moguce da se svi vlasnici poznaju osobno
01.02.2013 | 14:50
Evo ga, kritičar nad kritičarima, jedan i jedini - Smayoo!!!
(Tribine urlaju HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, SMAYOOOOOO - JAAAAVI SEEE!)
Khm, šalu nastranu jelte, samo sam te čeko
Nemam djecu al imam jednogodišnje nećake, blizance.
I jako dobro znam kakav im je opus kretanja i kako sestra živi u jednosobnom stanu.
I oni su kompjutor, da o metodama zaštite od kutova i ostalog ne pišem jer to nije tema, kućište kompjutera zaštitili tako da su obljepili selotejpom DVD drive i ON/OFF tipku - jerbo klinci užovaju dirat sve živo.
Koliko su opčarani tipkovnicom, šogor im je tražio igračku tipkovnicu, al kako je nije našao tako je puko, staroj odrezao kabel, i dao im da se igraju a sebi kupio novu.
Tako da imam nekog pojma šta su mali ljudi i koje su im znatiželje.
Ako ti misliš da će regulativa EU smanjiti broj nesreća, to je tvoje pravo.
Ja mislim da nikakva regulativa ne može smanjiti ljudsku glupost.
Ili umišljenost, kad smo kod toga...
01.02.2013 | 16:08
vazno je da ste vi napisali da je neko gurao prste u PC smece. ja vas stvarno ne kontam. da sam ja neko , zabranio bih im prodaju i telefona, samo zato sto svi imaju micro usb a apple nema . Apple je svemocan. nek su im zabranili. ja kojih slucajeva ima ovdje.Koristite apple strojeve pa mislite da se b.... za muda uhvatili. Po mom iskustvu sa imacovima, a sad sa zadnjom generacijom iphonea, mogu reci da je apple poceo da pravi smece.

uhhhhh
01.02.2013 | 16:17
Ej, Pacino - a tko je spomenuo PC?
Ili smeće, kad smo kod toga?!?
Krivo zaključuješ, pa ovo pišem sa smeća (PC smeća - da preciziram), kako ti to kažeš.
Poanta teksta je bila blesava regulativa, a ne Mac, PC...
01.02.2013 | 16:25
Kloba vanjuska je napisao da je sve to zbog pc smeca. A regulativa je regulativa. Ja jos cekam samo iphone da zabrane zbog micro usb-a. A regulativa je donesena zbog neceg, i ako pc smece moze da stavi zastitu, moze i apple.
01.02.2013 | 16:56
smayoo kaže:
Vas dvojica, da vas pitam... imate vi djecu? Malu. Ono... 2-3 godine. Kreće se samostalno, puno je energije, stalno nešto istražuje, znatiželjno i nezaustavljivo? Ako nemate, vaši su mi komentari sasvim jasni...


Jedan od rijetkih slučajeva gdje bi se složio s tobom.
Ti prstići stvarno znaju svukuda doći i to več iz faze puzanja, znači starosti 7-8 mjeseci .

Starija kćer kad je bila mala i druga kćer koja sada ima skoro godinu dana, obožavaju se petljat oko kučišta PC smeća kako kaže Vanjuška. Ima on super fora ventilator koji se okreće a između njega i prstića su super male rupice u koju nemre prst tako lako ili gotovo nikako, ali svaki put se naježim od straha kad vidim da guraju prste oko struje i sl. stvari.

Nemreš ti to dokazat ni riječima, ni prijetnjom, a niti po turu. Riješenje je preventiva ili češ vječno glumit policajca i babarogu do momenta kad dijete počinje donekle shvačat kako neke radnje mogu izazvat strašne posljedice.
Kad dijete naumi nema tu oču-neču pa taman po cijeni da dobije po guzici. Djeca neznaju, zato ih treba zaštititi.

Šta se mene tiče samo neka povlače. Postoje standardi kojih se treba pridržavat.....nekima su bezveze, a nekima nisu.
01.02.2013 | 16:57
scarface32 kaže:
vazno je da ste vi napisali da je neko gurao prste u PC smece. ja vas stvarno ne kontam. da sam ja neko , zabranio bih im prodaju i telefona, samo zato sto svi imaju micro usb a apple nema . Apple je svemocan. nek su im zabranili. ja kojih slucajeva ima ovdje.Koristite apple strojeve pa mislite da se b.... za muda uhvatili. Po mom iskustvu sa imacovima, a sad sa zadnjom generacijom iphonea, mogu reci da je apple poceo da pravi smece.

uhhhhh


+1

Ne kuzim uopce potrebu pljuvacine po bilo cemu.

Zbog ovakvih su sva ta ogranicenja ->
01.02.2013 | 17:12
dobar. a i dobra joj fotelja.
01.02.2013 | 17:21
Sorry Scarface, to nisam niti primjetio.
Naime, bila bi je namjera samo prenjeti vijest i to je to.
Nisam očekivao kritike za to. Nešto tipa don't shoot the messenger.
Pogodili me rafali, prvo smayoo, pa ti.
Jbg, brzo planem, al brzo i ohladim.
Što se gospođice s Civicarevog posta tiče, ako to nije gluma, onda nije smiješno, već žalosno.
01.02.2013 | 17:26
scarface32 kaže:
dobar. a i dobra joj fotelja.


Fotelja je odlican detalj.


@Kloba - navodno nije fejk, a ako nije, svakako zalosno - slazem se.
01.02.2013 | 17:37
@Civicar: shvatio sam to i sam kad sam otišao na YouTube po navodima ispod posta, i taj Sam mi je ispao totalno zanimljiv. Otišao sam mu na sve postove pa ću malo proroštat po tim video clipovima da vidim ima li još štogod ovakvih proporcija
01.02.2013 | 17:49
Kloba kaže:
Ja mislim da nikakva regulativa ne može smanjiti ljudsku glupost.


Ovakav stav je razlog što sam reagirao na tvoj i Vanjuškin post. Jer je iz njega jasno kako podrazumijevaš da propis (u ovom slučaju: ovaj radi kojeg povlače MAc Pro) služi tome da zaštiti zdrave odrasle osobe pri zdravoj pameti (koliko god je imali ili nemali).

Godinama sam radio posao koji se tiče sigurnosti, a i dalje radim posao projektiranja i vrlo često je to podložno raznim propisima koji određuju uvjete sigurnosti koji su nepromišljenom laiku - naizgled smiješni, pretjerani i nepotrebni. A zapravo je upravo suprotno.

U stvari sam navlas iste diskusije (osim što su me još puno gore vrijeđali i derali se na mene) u pravilu vodio oko jedne sasvim druge stvari - sigurnosne fotoćelije pod kolnom rampom (npr. na ulazu/izlazu iz javne garaže ili s parkinga).

Ljudi sa stavom poput tvojeg kažu "ta fotoćelija je nepotrebna, jer ako se auto nađe pod rampom, zaustavit će ga induktivna petlja, a za pješake je dovoljno staviti znak da je zabranjeno prolaziti pa, ako je netko glup, neka i strada. Ako stavimo fotoćeliju, onda će netko zalijepiti žvakaću na oko pa će rampa ostati dignuta, pa će nam auti bježati bez plaćanja parkinga. I zato je nećemo staviti.".

Onda ja obično pitam "A što ako pješak koji naiđe pod rampu bude slijep? Što ako bude nepismen? Što ako bude mentalno retardiran? A što ako se bude radilo o petogodišnjem djetetu koje potrči za balonom kojeg mu je odnio vjetar?"

I nakon toga počnu srat i pljuvat po meni, ali odgovor nemaju. Baš kao ni ti sada.

Tjedan-dva prije Božića sam čitao vjesticu o tome kako je tako jedno djetešce potrčalo za novom loptom, mama ga nije uspjela zaustaviti, rampa ga je pukla po tjemenu i završilo je na intenzivnoj, s frakturom lubanje i trajnim oštećenjem mozga. Zato da ne bi netko pobjegao ne plativši parking.

U ovom slučaju, srećom, ne bi se radilo o tako teškoj ozljedi, ali sasvim je zamislivo kako dijete od 2 godine ostaje bez 2-3 prsta na deksternoj ruci. Zato što je netko smatrao da to nije bitno, jer tko mu je kriv što je glupo pa ne zna da se tamo prste ne smije turati.
01.02.2013 | 18:04
Kloba kaže:
@Civicar: shvatio sam to i sam kad sam otišao na YouTube po navodima ispod posta, i taj Sam mi je ispao totalno zanimljiv. Otišao sam mu na sve postove pa ću malo proroštat po tim video clipovima da vidim ima li još štogod ovakvih proporcija


Je, je, lik je dobar. Preporucam svakako i ostale uratke.
01.02.2013 | 18:38
Ja mislim da je bolje da se Apple natjera da stavi tu mrežicu nego da ijedno dijete izgubi ijedan prst.

Za nas odrasle, zrele i (usudim se reći) inteligentne, EU direktiva je nepotrebna jer sigurno nećemo dirati taj ventilator dok stroj radi, al nismo svi takvi i to je po meni ok.
01.02.2013 | 18:59
Koliko sam shvatio, nije problem kad je računalo zatvoreno, već kad se bok otvori. Baš mi i nije jasna ta regulativa.
Ima onda tisuće slučajeva u kojima prsti mogu otići. Recimo, otvaranje haube auta u radu!
Pitanje je zašto bi netko otvorio stranicu kompa i gurao prste u ventilator koji se okreče? Tu se ne može reći kako roditelj može otvoriti komp koji radi i otići na WC, a djete može gurnuti prste u njih (tu je roditelj kriv, a ne proizvođač). Mislim kako sam čitao u dosta uputstava da ako se elektični uređaj otvara, da treba izključiti struju.
02.02.2013 | 04:36
Pretpostavka je majka svih zajeba, i zasto se kockati s tim?

Ako jedna jedina ozljeda moze potencijano biti izbjegnuta, neka stave tu zastitu.

Shvatam da ce to utjecati na poslovanje, jer nemaju ni par tisuca dolara marze po prodanom PRO stroju
02.02.2013 | 07:59
Sve mi je to jasno, ali da samo tako ukinu liniju za pola milijarde ljudi - to mi ne ide u glavu.
Jedino ako je nova Pro linija doslovno iza kuta, a koliko vidim po trač stranicama - opet se sve baca na iPad, iPad mini, iPhone 6, i navodni iPhone za ljude tanjeg džepa...
02.02.2013 | 08:42
Zavrsit ce Mac Pro kao i X Serve. Stvarno steta za perjanicu ponude.

Ja nisam kandidat za PRO, niti bi ga kupio jer mi ne treba tolika snaga, ali svejedno respektiram stroj i drago mi je sto postoji.

Kao kad bi se Mercedes odrekao S klase, samo zato sto se eto ne prodaju u planiranom broju primjeraka. Takve stvari se jednostavno ne rade. Zato prodas dovoljno A i C klasa, da mozes ostati prisutan i u Premium segmentu :/

Ali sa druge strane, sta ce ti Mac Pro za Facebook i Tweeter, a to je ocigledno Apple ciljana publika

iDzidze, iPade i iPhone ce izdavati dva puta godisnje kako je krenulo...

Jedini razlog zasto do sada nisu izdali Apple TV (ne box, nego pravi TV uredjaj), je sto jos nisu nasli nacin da ti svake godine prodaju novi TV

Njima taj ciklus da svake 2-3 godine kupis novu seriju jednostavno ne pase. A Mac PRO ce tu biti kolateralna steta te politike...
02.02.2013 | 09:06
Al to će im se obiti o glavu.
Mislim da se polako počinje osjećati Jobsovo odsustvo. Tim Cook je organizator, ali ne i vizionar kakav je ovaj bio. Dosadašnji proizvodi su slagani još za Jobsova života, možda i novi Mac Pro, ali poslije ove godine vidjet će se pravi Apple after Jobs.
I tu počinje početak kraja dominacije.
Pogledajmo novi Blackberry, ni Android, ni Windows, već vlastiti OS i dobar dizajn. Jony Ive je izvanredan dizajner, ali čovjek je radio u Appleu od 1992, a tek vraćanjem Jobsa zasjao punim sjajem.
Mislim da će i njega polako ugušiti, i ne bi se čudio i njegovom odlasku kroz par godina...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
02.02.2013 | 10:00
Ja radim u kompaniji gdje je sigurnost stavljena na prvo mjesto. Pravilnici i regulativa se stalno razvija i dopunjava, a pokušavaju se pokriti svi mogući scenariji pa se ponekad neka čine čak i smiješnima. No, kad netko nastrada ili čak izgubi život onda se više nitko ne smije.

Cilj je dakle da se regulativom spasi svaki život, pa i svaki prst. Ako se Mac Pro može otvoriti dok radi ili startati dok je otvoren, onda postoji i mogućnost da netko ostane bez prsta, dakle, da bi se spriječila nezgoda, ventilatori moraju biti tako zaštićeni da ne mogu nanijeti ozlijede i točka!

Ljudi počnu stradavati onog momenta kad im se određena pravila počnu činiti smiješnima ili suvišnima pa ih počnu zaobilaziti.

Na žalost u nekim kompanijama i to većeg kalibra, sigurnosna pravila se zaobilaze zbog toga jer se ponekad kose sa krajnjim rokovima tj. profitom.
02.02.2013 | 10:01
zabac kaže:
Ima onda tisuće slučajeva u kojima prsti mogu otići. Recimo, otvaranje haube auta u radu!

Baš je taj primjer i meni pao napamet. A što je s PC ventilatorima? Imam u jednom PC-u Scythe vent koji ti može ruku otkinut i samljet, a ne vidim da se EU uzje*ao oko toga.

Imam dvoje djece i znam što su sve u stanju napravit. Zato sam u razumnoj mjeri baby-proofao stan. Ali ako idemo čitav svijet učinit 100% sigurnim, onda će sve prestat funkcionirat. To je smiješno. Politika.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 23 minuta
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Ender, Krehacro, m@xym, MoschuS, Anonimci (331)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO