Prijedlozi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prijedlozi


13.08.2012 | 15:36
Nije prijedlog već zapažanje.
Ste primijetili da se mogu preslagivati prozori sa desne strane (vikalica, anketa....) kako želite, ne znam da li je to nešto novo ali je baš cool.
13.08.2012 | 15:57
Pa i nije baš tako novo.
14.08.2012 | 01:48
Riba kaže:

Novi Jabučnjak podržavati će Tapatalk, tako da je to u stvari već riješeno.


Ja se samo nadam da će ovo biti opcija.

Masu stranica kad detektira iPad na drugoj strani, nasilno prebaci na mobile način stranice, tako da više nema zumiranja texta ili slika. Meni je to najvažnija prednost iPad surafanja u odnosu na normalne desktop browsere, a još nisam vidio mobile verziju stranica koja podržava zoomiranje. Bez toga mi se i ne da visiti na stranici, pogotovo ak je text jako sitan. Bilo bi super da onaj tko ugrađuje taj Taptalk omogući opciju da jednom kliknem nešto, da se ta postavka spremi u cookie i da više nikad ne moram o tome vodit brigu.

Igor

PS, ako ikad budem radio jailbreak, to će biti samo da mogu promijeniti UserAgent browsera.

PS2, kad sam kod toga, sjetio sam se da mi je zadnji update Safarija za Lion zeznuo Yahoo Mail, i to slanje attachmenta. Koristim onaj Legacy UI pošto mi se ovaj novi nikako ne sviđa, sve je beskrajno sitno i teško za pogoditi s mišem. Uglavnom, zadnji Safari uvijek javi grešku kad se želi dodijeliti attachment.

Nakon promjene UserAgenta u bilo što drugo, recimo Operu, sve radi po starom.
14.08.2012 | 10:43
IgorD, nisam stručnjak ali Tapatalk je zasebna aplikacija i koliko sam skužio možeš koristiti nju ili ne moraš.
14.08.2012 | 15:43
Tapatalk je zasebna aplikacija koja nema veze sa prikazom stranice u nekom iOS brosweru. Eventualno ces vidjeti pop up prozor da informacijom sa forum podrzava tapatalk.
14.08.2012 | 16:00
Super!

Kliknuo sam na link, ali nisam sto posto bio siguran o čemu se radi. U zadnje vrijeme iskrsava sve više stranica koje misle da tzv mobile verzija predstavlja neki napredak kad je u pitanju survanje na tabletima. Kad su pitanju telefoni, ajde još, ali na tabletu zbilja nema nikakvog smisla imati posebno sučelje.
14.08.2012 | 16:14
Osim ako standardno sučelje nije napravljeno u Flashu, ili Silverlightu, ili nečem sličnom, zar ne?
14.08.2012 | 18:43
Dobro, to se podrazumljeva... Možda je cijela stvar osveta - imali ste svoj web bez flash reklama i gluposti, but now it's all over!
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
17.11.2012 | 19:25
Imam jedan,tj. 2 prijedloga :
- dodati gumb arhiviraj post,sačuvaj ili tako nešto (kada naletimo na neku korisnu informaciju ili neku koja će nam trebati u budućnosti da je sačuvamo u svoj profil)
- dodati i na vrh teme brojeve stranica 1,2,3 a ne samo na dno


Hvala:laugh:
18.11.2012 | 23:18
Bit će uskoro dosta izmjena.
16.12.2012 | 22:36
Pozdrav ekipa,
Jedno pitanje. Da li vam je font na Jabučnjak malo presitan? (na forumu i u komentarima ispod članaka)

Meni je nekako s vremenom postao presitan. (ok nosim naočale pa je možda do mene)
Naučen sam na max readability (ajmo to tako nazvati) na sajtovima za dizajnere itd, a tamo se dosta vodi računa o tipografiji. (font, veličine, razmaci bla bla)

Opet, nije neki veliki issue, u svakom browseru se font lako poveća.
16.12.2012 | 23:15
Je, i meni nekad bude presitan, kad sam umoran. Ne bi škodilo da je malo krupniji.
16.12.2012 | 23:25
Slazem se
17.12.2012 | 12:18
Predlažem da se napravi jedno mijesto na kojem bi skupljali sve Tutorial-e, možda kao pod-tema. Jer do sad smo već hrpu vrijednih Tutotial-a skupili raštrkanih svuda po forumu.
17.12.2012 | 15:23
Nagrizle vam godine oči, ha? Evo, povećan font za točku. Svakih 5 godine dodavat ćemo po jednu. Ne zaboravite obrisati browser cache da vidite promjenu!

Tino, ja se potpuno slažem s tobom, ali problem je što u rečenicama gdje se nešto predlaže uvijek nedostaje konkretan subjekt. Recimo, tko će točno sakupljati i pisati tutoriale? Predloženo mjesto naime postoji (iFAQ i često postavljana pitanja u forumu), međutim kako splasne polet tako zamre i ideja. Ako se netko želi toga primiti, sva vrata su mu otvorena!
17.12.2012 | 15:36
Riba kaže:
Nagrizle vam godine oči, ha? Evo, povećan font za točku. Svakih 5 godine dodavat ćemo po jednu.



17.12.2012 | 16:43
Riba kaže:
Nagrizle vam godine oči, ha? Evo, povećan font za točku. Svakih 5 godine dodavat ćemo po jednu.


Da, da, bojim se da si u pravu. Upravo sam se narucio za kontrolu vida nakon cca 25g. buljenja u monitore.
17.12.2012 | 22:13
Starkelje! LOL
Zato je iPad dusu dao. Zoom-in, zoom-out s dva prsta i to je to. Šic naočale. 8-)
17.12.2012 | 23:31
ja već godinama u Safariju imam uključenu opciju da minimalni font bude 12. sve ispod toga mi je besmisleno. šta će mi neki tekst fontom 10? koja korist od njega?
17.12.2012 | 23:35
Sada mali fontovi jecaju pod tušem....
17.12.2012 | 23:46
Nisam znao da se fontovi tuširaju...


Uvijek su mi djelovali kao da su više ekipa za zajednički jaccuzzi.
17.12.2012 | 23:54
zabac kaže:
Starkelje! LOL
Zato je iPad dusu dao. Zoom-in, zoom-out s dva prsta i to je to. Šic naočale. 8-)


Dok ne naletiš na stranice "specijalno napravljene za iPad" na kojima zoom ne radi.
16.02.2013 | 14:38
Oče li taj maleni gumbić za ići na kraj posta? Za ići na početak ima tu desno dolje gumbić s trokutom prema gore.
Hvala
14.03.2013 | 16:35
IgorD kaže:
Dok ne naletiš na stranice "specijalno napravljene za iPad" na kojima zoom ne radi.


E, to. Pa koliko moraš biti moron od programera da ti to padne na pamet? Barem da stave vidjliv link na desktop verziju stranice, ali ne, neki ga uopće ne stave nigdje...
14.03.2013 | 18:31
Sve polako postaje parodija.

Sad se ne mogu sjetiti točno što, ali Windows Media Player je imao jednu glupost za koju sam mislio da samo poremećena osoba može tako nešto staviti, a evo zadnja verzija iTunesa sad ima nešto slično.

A tek fora sa potvrdama svega i svačega na Windowsima. Pazi ovo što sam slikao neki dan.
Prilozi:
14.03.2013 | 18:33
Vrag od Osmice!

photo-b62deb508af0d26e0b8010bee435eda1.JPG


Ne mogu direktno nešto povući prek mreže u Program Files. Tjera me da to prvo bacim na desktop pa kad je gotovo, onda to mogu odvući u Program Files, naravno onda će me opet tražiti da kažem kako sam zista siguran da to želim - ona famozna autorizacija na novijim Windowsima koja uopće ne zahtijeva upis lozinke nego samo jedan pritisak na enter.

Ljudi koji su opasni za kompom ionako stišću enter na bilo koje pitanje tak da je i to priča za sebe, ali eto. Nešto što je nekad bilo drag & drop, sad je cijela jedna procedura. Ako pri svemu još i pričaš s nekim, lako je moguće pogriješiti i zbilja nešto zeznuti.
09.04.2014 | 21:17
zabac kaže:
Kad će gumb s kojm se s početka ide na kraj? Onaj na dnu postoji (da je malo veći bilo bi bolje). Fala.

PS. Kad smo već kod želja.

Očito je zabac odustao pa ću ja, ima li šanse za ovo na novom Jabučnjaku?
10.04.2014 | 06:58
Renzo kaže:
zabac kaže:
Kad će gumb s kojm se s početka ide na kraj? Onaj na dnu postoji (da je malo veći bilo bi bolje). Fala.

PS. Kad smo već kod želja.

Očito je zabac odustao pa ću ja, ima li šanse za ovo na novom Jabučnjaku?


Daj mi reci u kojem ti tocno scenariju ovo nedostaje, mozda propustas neku od opcija koja se moze koristiti kao zamjena. A moguce je i da ja nesto propustam.
U rijetkim situacijama kada mi ovo treba i ne postoji izravan link na najnoviji sadrzaj ili koristim brzi swipe ili tipku End.
10.04.2014 | 07:05
Može li da na Postu gore piše naslov teme u kojoj pišem.
10.04.2014 | 08:45
Pise na vrhu, naslov vise nije moguce mijenjati za svaki pojednicani post kao prije.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (499)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO