Prijedlozi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prijedlozi


  • User
  • Posjetitelj
23.10.2011 | 00:20
S obzirom da nisam uspio naći sličan topic, mislio sam da bi bilo zgodno da postoji neki gdje korisnici eventualno mogu dati savjet za poboljšanje Jabučnjaka. Ne mislim da je sad loš, ali kad nekome padne napamet neka sitnica koju nije teško implementirat - zašto ne predložit pa nek vodstvo odluči prihvaća li ili ne

Evo moja dva:
1. na topice u forumu koji su riješeni nek se stavi oznaka [RIJEŠENO] ili nešto slično na početak naslova threada (nešto tipa [SOLVED] na stranim forumima).
2. je li moguće ujedinit search na stranici sa searchom na forumu? Nekako mi se čini da bi to moglo zbunjivat dosta korisnika, a i mene je zbunjivalo neko vrijeme...
23.10.2011 | 01:06
Samo napred, tome i služi forum "Jabučnjak".

1. Moguće je ali za sada samo ručno. Idealno bi autor teme trebao imati tu mogućnost, ali meni nije problem to ni ručno napraviti jer i tako čitam sve (osim iPhone foruma doduše)
2. Ovo je već objedinjeno pred neko vrijeme: www.jabucnjak.hr/forum/jabucnjak/58424-p...azivanje-foruma.html
Ne radi kako treba?
  • User
  • Posjetitelj
23.10.2011 | 01:33
Riba kaže:
1. Moguće je ali za sada samo ručno. Idealno bi autor teme trebao imati tu mogućnost, ali meni nije problem to ni ručno napraviti jer i tako čitam sve (osim iPhone foruma doduše)


Pa mislio sam i da bude nekakvo pravilo da korisnici to sami dodaju, pa eventualno ako ne dodaju da netko od nadležnih intervenira... Ili da se stavi neki button koji će korisniku olakšat tu radnju

Riba kaže:
2. Ovo je već objedinjeno pred neko vrijeme: www.jabucnjak.hr/forum/jabucnjak/58424-p...azivanje-foruma.html
Ne radi kako treba?


Radi, oprosti. Učinilo mi se prije još da nisam nikako mogao nać neki topic na forumu preko searcha i onda sam skužio da forum ima odvojeni search, pa sam pomislio da je ovaj gornji samo za novosti/članke i sl. Sve 5
17.12.2011 | 00:25
Imam i ja jedan prijedlog

Što mislite o tome da se napravi iOS podforum.
Neke teme se ticu opcenito iOS-a, bilo da se radi o problemima, JB, aplikacijama, igrama, nadogradnjama i kojecem drugom.
Pošto takve ne spadaju samo u npr.iPhone ili iPad ili iPod podforum, vec u sve, nebi li bilo logicnije da postoji kategorija i iOS, baš kao što postoji i ona za Mac OS X?

Mislim to je cisto moje mišljenje, ali cini mi se da bi se time dodatno unaprijedila sama funkcionalnost foruma i snalaženje na njemu.

Pozzz!
18.12.2011 | 12:06
U tijeku je rasprava o tome, uskoro će vjerojatno biti nekih izmjena u tom smjeru.
20.12.2011 | 22:18
Riba, možeš li staviti na dno stranica topica onaj link "nazad na vrh" ili kako ga se već imenuje, koji bi odmah vratio na početak topica?
dugo sam se dvoumio da li da to spomenem jer mi se činilo kao razmaženo izvoljevanje, ali mislim da bi zbilja dobro došlo...
21.12.2011 | 02:01
Fziciki da te vrati na vrh strane, ili da te vrati na pocetak topica? Je li broj poruka po stranici prevelik, da ga smanjim?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
21.12.2011 | 04:10
Povratak na vrh strane bio bi poželjan, a broj poruka po stranici mi se ne čini preveliki.

No, primjetio sam da još uvijek ima problema sa marginama poruka, tj. još se uvijek događa da zbog nekog razloga desni dio poruka bude odrezan, a opcije i karma nevidljivi.

Eto, konretno mi se to događa sad na ovom PCju na poslu sa Explorerom 8 u temi "MacOSX na PC-u (Leopard 10.5.8)" gdje mi je onemogućeno napisati post jer se opcije ne vide, a ima takvih još nekoliko primjera samo su malo manje odrezani. Vidi sliku:

CutOffRight.jpg
22.12.2011 | 17:03
da, mislio sam na povratak na vrh stranice. krivo sam se bio izrazio.

također mogu reći da se i meni zna dešavati ovo rezanje desnog dijela, što Sank spominje. meni se to događa na Macu u Safariju.
22.12.2011 | 23:56
@ Riba - drago mi je da se vec uocilo to i da se radi na tome. Mislim da ce to dodatno unaprijediti forum i postanje na pravom mjestu

@ Sank - i mene muci taj problem s "rezanjem". Cak su mi i clanci ponekad srezani na iPhoneu
23.12.2011 | 17:21
Rezanje se događa svugdje u slučaju da u poruci postoji element koji je širi od 500njak pixela a prozor browsera je uži od određene vrijednosti. Većinu njih sam riješio ali očigledno ih je još ostalo. Riješit ću ih s vremenom sve.
24.12.2011 | 04:41
Pozdrav,

Evo, ima i moja malenkost jedan prijedlog. Kad nam je Apple već dao Safari, bilo bi lijepo kad bi se u traci za upis web adrese mogao implementirati tzv; Reader.
Neznam možete li to, no bilo bi poželjno. Ja osobno kad sam na jabučnjaku, tu se zadržim poprilično vrijeme čitajući. Obzirom da pojedini članci i teme znaju biti poprilično dugi, Reader bi bio poželjan.

Ispravite mo molim Vas ako griješim.

Hvala lijepa . E.
24.12.2011 | 12:35
Što je Reader?
24.12.2011 | 13:05
emilcosic kaže:
Ispravite mo molim Vas ako griješim.


grijesis na pola!
sad sam isao pogledati i recimo na clanku "iParty 2011, izvjesce" reader radi, a na clanku "htio je svijet uciniti boljim..." ne radi!

ocito se ne radi o ficru kojeg posebno implementiras vec dostupnost readera ovisi o formatiranju teksta... mozda me umetanje umetanje videa smeta? sa time bi se web devovi trebali pozabaviti!

@smayoo, nisi bas neki iphone lover koliko vidim?
reader ugrabi tekst sa neke stranice i postavi ga na bijelu pozadinu kako bi bio citljiviji na iphoneu recimo! stvar nije losa, pogotovo jer ako si na sajtu u kojem je clanak podijeljen na 2 ili vise stranica, reader sve spoji u jednu cijelinu!



*da se ispravim... safari reader a ne reader!
24.12.2011 | 13:10
Evo jos jedan primjer readera...
Screen_Shot_2011_12_24_at_12.png
24.12.2011 | 13:43
kinsif kaže:
emilcosic kaže:
Ispravite mo molim Vas ako griješim.


grijesis na pola!
sad sam isao pogledati i recimo na clanku "iParty 2011, izvjesce" reader radi, a na clanku "htio je svijet uciniti boljim..." ne radi!

ocito se ne radi o ficru kojeg posebno implementiras vec dostupnost readera ovisi o formatiranju teksta... mozda me umetanje umetanje videa smeta? sa time bi se web devovi trebali pozabaviti!

@smayoo, nisi bas neki iphone lover koliko vidim?
reader ugrabi tekst sa neke stranice i postavi ga na bijelu pozadinu kako bi bio citljiviji na iphoneu recimo! stvar nije losa, pogotovo jer ako si na sajtu u kojem je clanak podijeljen na 2 ili vise stranica, reader sve spoji u jednu cijelinu!



*da se ispravim... safari reader a ne reader!


potpisujem, to bi bilo super
24.12.2011 | 14:41
Pogledat ću što je potrebno da to radi svugdje i uvijek.
24.12.2011 | 17:15
Ovo sa readerom izgleda nije baš izvedivo sve dok nema jasnih informacija kako on i zašto radi, a čini se da trenutno i nije baš stabilan. Meni npr. nije radio ni na iParty izvješću, moguće zbog novopristiglih komentara.
S druge strane ne vidim neku korist od readera na Jabučnjaku - i bez njega smo koncentrirani na koristan sadržaj, bez reklama i sa minimum distrakcija.
25.12.2011 | 22:01
da, mogli su dati web devovima na uvid kako to uopce radi...

ma nije to nista bitno, da se i ovako lijepo citati. ok, na iphoneu je malo lakse mora se priznati, ali i onako je iphone presitan za duze citanje.
noviji sam clan, i malo je glupo da dajem prijedloge, ali kad se vec pise, evo i mojih 5 lipa!

broj postova po stranici mi se cini prevelik! to bi bila jedina moja zamjerka.
25.12.2011 | 22:20
Kad se čita s mobitela, i meni je malo prevelik, ali na desktop/laptop varijanti je optimalan, po mom mišljenju.

Jesi li znao da si možeš namjestiti da ti se prikazuju najnoviji postovi na vrhu, a najstariji na dnu? To ti smanjuje skrolanje.
25.12.2011 | 23:32
nisam znao, thx!
ma bit ce i da sam navikao na nekih 20 postova po stranici jer su takvi forumi na kojima sam aktivan, pa je samo stvar prilagodbe! ugl, nista strasno!
26.12.2011 | 01:23
Možda bih ga mogao smanjiti, to sam puknuo na suludu vrijednost u doba dok nije bilo predugačkih threadova.
23.01.2012 | 21:15
Riba, hvala na ovoj maloj ikoni na dnu stranice.
23.01.2012 | 21:39
Da li je moguce napraviti Subscribe na neki topic bez da se to uradi prilikom odgovora odabirom opcije za Subscribe. Znaci Subscribe baz inicijalnog ucestvovanja u raspravi?
24.01.2012 | 01:50
Nije, ali je u planu.
24.01.2012 | 02:30
Riba kaže:
Nije, ali je u planu.


Samo polako i bez panike

Osim ovoga kao novajlija primjetih jos nesto, naime pri dnu nekog topica ili umutar njega gdje se treba stisnuti na slijedecu ili predhodnu stranicu, enam nekih gumbica tipa "slijedeca", "prethodna" i sl. Dosta je tesko nabosti na vecim rezolucijama ili ma iOS-u neku od brojki, pa se lakse izgubi volja za detaljnijim citanjem topica.
24.01.2012 | 10:38
Te stranice i mene već neko vrijeme muče, napravit ću ove dane nešto u vezi njih, tj. da budu uočljivije i lakšeklikne.
24.01.2012 | 13:51
tapatalk! tapatalk! tapatalk!
pliiiiiiiiz
24.01.2012 | 14:46
Ajoj. Idem vidjeti o čemu se radi.
Evo pogledao sam, doima se izvedivo. Javim se iskoro sa novostima.
24.01.2012 | 17:43
Tapatalk bi bilo super imati. Podrzavam Kinsifa.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO