iPhone 2.0?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 2.0?


19.05.2008 | 20:03
Alo, connoseurs, što kažu ćakule - hoće li izaći sad u lipnju iPhone 2.0? Ima li šanse da postane pravi smartphone pri tom?

Zaozbiljno - je li tko probavao kako radi prepoznavanje rukopisa na njemu?

Je li istina da ne dolazi s olovčicom ili da (štoviše) niti nema predviđeno mjesto za zataknuti olovčicu?

Ako je tako - kako onda napisati SMS ili mail dulji od 2-3 riječi na njemu???
19.05.2008 | 20:13
Nema olovcicu. Pa brze ces napisati koristeci on screen keyboard koji je navodno jako dobro izveden.

Ja na Nokiji N800 ne vadim olovcicu van, ali mene je priroda obdarila delikatnim prsticima; ja sam covjek buducnosti.
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.05.2008 | 21:23
Ja imam ogromne palčeve i tipkanje na touchu/iphonu mi ide jako brzo i jako točno..

Ekran niti ne moze raditi sa olovčicom jer radi pomoču eliktriciteta, koliko sam uspio shvatit.. nokti, cackalice, olovcice, nula bodova..
19.05.2008 | 22:59
Jedna stvar je sigurna, interface koji trazi koristenje stylusa je osudjen na propast kod mene a vjerujem i kod ostalih nenormalnih ljudi. Sve mora biti prilagodjeno prstu i to su na iPhoneu dobro napravili.

Inace svi touch screenovi rade na principu elektriciteta...
19.05.2008 | 23:24
Ja bih, štoviše, rekao da sve elektroničke naprave rade na principu elektriciteta.

Nisu baš svi touch screenovi isti. Oni veliki koji se koriste za internet kioske, info pultove i sl. ne rade na kapacitivnu matricu ("na principu elektriciteta" ), nego na mrežu infracrvenih zraka. Ali i ja isto mislim da svi LCDovi za mobitele rade na istom principu.

Međutoa, netko mi ovdje reče (pače, napisa) kako iPhone IMA prepoznavanje rukopisa i kako ga JEST probao-la, ali samo da nema olovčicu. Bijaše li to, dakle, patka ili...?

Ne bih sad ulazio u debatu da li je brže tipkati po touch screenu ili pisati stylusom, kao ni zašto je ovo bolje od onog i obratno.

Nije li i Newton Appleovo čedo?
http://www.wired.com/gadgets/mac/comment...tofmac/2002/08/54580

Dozvolite da ima solidno velik broj ozbiljnih korisnika koji vrlo ozbiljno koriste uređaje s olovčicom, a među njima rastući postotak onih koji koriste prepoznavanje rukopisa (što su bolji algoritmi za HWR, to je veći i broj korisnika).

Kladim se po ćevape da ću bilo koji dani tekst veličine jedne standardne novinarske kartice prije ja stylusom nažvrljati u svoj P990 nego bilo tko bilo kakvim palcem u svoj iPhone. Evo, tko prima okladu?

A da ne govorim o stenografiji. Kad se potrudiš pa HWR software naučiš da prepoznaje tvoje "kuke i kvake" i naučiš ga da ti prepoznaje 100-1000 najčešće pisanih riječi pa više ne pišeš slovo po slovo, nego cijele riječi, kao po papiru. Pa on jednostavno kad nešto ne prepozna ostavi sličicu žvrljotine točno na tom mjestu u tekstu za kasniju reviziju. Ma nema šanse na svijetu da ti je brže napisati mail ili jednostavnije terenske bilješke na bockanje palcima!

EDIT

Aha, sad sam tek na drugo čitanje skužio da se možda ne razumijemo: Slažem se - navigacijski interface treba raditi na prste, apsolutno! To je totalna debilana da za neku jednostavnu operaciju (npr. pogledati pristigli SMS ili nazvati nekog ili sl) treba koristiti obje ruke i olovčicu. Ali za pisanje teksta definitivno olovčica i HWR. I za neke male priručne skice.
  • the_clash
  • Posjetitelj
20.05.2008 | 00:51
nebi se kladio ali ja sam prije imao P990i i sada "imam" iPhone... mislim da se fakat ako si spretan i kada se navikneš da se na iPhonu jednostavno da pisati brzo tekst. ali okladu u cevape prepuštam nekome drugome:D
20.05.2008 | 01:14
Ne znam kako drugi misle, ali meni je tipkanje, na svemu tih dimenzija, najbrže na iPhoneu. Kada je na stolu normalno pišeš s dva prsta. Jedino bih volio da se horizontalni mod može uvijek koristiti, daleko je komotniji. Opet, ja slično kao i Riba, imam dosta delikatne prstiće.
  • the_clash
  • Posjetitelj
20.05.2008 | 01:22
slažem se da je tipkanje na Iphonu lijepo napravljeno i fakat da se da lijepo tipkati! a iPhone još nisam do kraja proucio (jer sam ga prije zdrobio nego sve prokužio na njemu, ali ovaj tijedan bi trebao doci novi) kako se uključi horinzotalni mod?! o tome sam mnogo puta razmišljao ali nikada nisam uspio pronaci...
20.05.2008 | 01:22
Što se tiče legendarnog Newtona - može ga se pogledati u PEEK&POKE-u. Ostao je zapamćen kao uređaj koji ima bolji HWR od većine modernih PDA uređaja. Jednostavno je bio 6-7 godina ispred vremena, to ga je i ubilo. Legendarna je ona o tajnom prekrajanju unutarnjeg džepa sakoa tadašnjeg CEO-a kako bi stao unutra - jer to je bio jedan od uvjeta koji su bili postavljeni pred razvojni tim!

Obavezno pogledati:

  • the_clash
  • Posjetitelj
20.05.2008 | 01:28
a kako ukljucim horinzntalni mod?!
20.05.2008 | 01:49
Pa okreneš ga horizontalno! No, ne radi svuda gdje bih ja to želio.
20.05.2008 | 10:08
Bla bla bla bla

Tko će prihvatiti moju okladu po ćevape?

Ako neće nitko, slikajte se svi s tim pričama, horizontalno i vertikalno.

Slažem se da je tipkanje općenito brže od pisanja rukom, kad se radi o tipkanju s 10 (ili barem 7-8) prstiju naslijepo po full-size QWERTZ tipkovnici. Ali isto tako je brže pisanje olovkom neko pikanje prstićem po mobitelu.

BTW, SMS poruke su originalno ograničene na 160 znakova iako tehnički nije bilo razoga za ovo ograničenje upravo zato što je netko zaključio da dulje od toga palcem po 9 tipaka nitko nije lud pisati.
20.05.2008 | 12:36
smayoo je napisao:

Nisu baš svi touch screenovi isti. Oni veliki koji se koriste za internet kioske, info pultove i sl. ne rade na kapacitivnu matricu ("na principu elektriciteta" ), nego na mrežu infracrvenih zraka. Ali i ja isto mislim da svi LCDovi za mobitele rade na istom principu.

Međutoa, netko mi ovdje reče (pače, napisa) kako iPhone IMA prepoznavanje rukopisa i kako ga JEST probao-la, ali samo da nema olovčicu. Bijaše li to, dakle, patka ili...?

iphone ima prepoznavanje rukopisa ali kao 3rd pty aplikaciju i nije bas bajno, ali mene je zacudilo kako uopce radi jer takvo nesto zahtjeva poprilicno muke oko programiranja i podosta matematike...

nisu svi ekrani na mobitelima isti ni blizu. iphone koristi kapacitivni ekran, zato radi samo na golu kozu, na rukavice nece, na robu nece...
prije njega sam imao cijelu legiju se tuchscreenova koji bi zvali sami iz djepa pa bi mi se ljudi rugali, a ja bi ostajao bez para, sa iphoneom toga nema jer ako ga ne diras iskljucivo kozom ne pali.
Evo malo wikija o touch screenovima pa vidite koliko ima razlicitih vrsta touchscreenova (zasada 10tak)http://en.wikipedia.org/wiki/Touchscreen
20.05.2008 | 12:53
boki je napisao:
smayoo je napisao:
iphone ima prepoznavanje rukopisa ali kao 3rd pty aplikaciju i nije bas bajno, ali mene je zacudilo kako uopce radi jer takvo nesto zahtjeva poprilicno muke oko programiranja i podosta matematike...


Ako su to mogli Newton i Palm sa svojim skromnim procesorima, valjda moze i iPhone
Stovise, OS X na desktopu InkWell tehnologiju za prepoznavanje rukopisa (je li to ikad netko probao?) pa je samo pitanje vremena kada ce se ista aktivirati i na iPhoneu...
20.05.2008 | 13:01
nisan tio rec da je zahtjevno za procesor vec za programera to napisati, ali neko je ocito imao puno vremena... ;-)svaki danasnji proc se moze boriti sa prepoznavanjem rukopisa - mozda ne moga (za moj rukopis bi se quad core mp prikuva ), ali rukopisa vecine prosjecnih ljudi...
20.05.2008 | 18:00
InkWell koji je ugrađen u OS X radi prilično dobro. Mi smo se njime igrali jedno vrijeme u Kreativnom na Intuos grafpedu...
20.05.2008 | 20:02
boki je napisao:
nisan tio rec da je zahtjevno za procesor vec za programera to napisati, ali neko je ocito imao puno vremena...


Que??? Helou? Pa svi su ti algoritmi već napisani. Firma koja je jučer imala HWR za P9xx, Palm, PocketPC ili nešto četvrto ima ga i za iPhone u roku odmah čim dobije razvojnu okolinu.

Ali kako to onda radi na iPhoneu ako ima kapacitivni touch-screen? Dakle ne možeš pisati olovčicom, nego samo prstima, ili...?
21.05.2008 | 21:53
smayoo je napisao:
Bla bla bla bla

Tko će prihvatiti moju okladu po ćevape?

Ako neće nitko, slikajte se svi s tim pričama, horizontalno i vertikalno.

Slažem se da je tipkanje općenito brže od pisanja rukom, kad se radi o tipkanju s 10 (ili barem 7-8) prstiju naslijepo po full-size QWERTZ tipkovnici. Ali isto tako je brže pisanje olovkom neko pikanje prstićem po mobitelu.

BTW, SMS poruke su originalno ograničene na 160 znakova iako tehnički nije bilo razoga za ovo ograničenje upravo zato što je netko zaključio da dulje od toga palcem po 9 tipaka nitko nije lud pisati.


Evo ja ću prihvatiti tvoju okladu al u ćevape od soje ako može, ne jedem meso
  • the_clash
  • Posjetitelj
22.05.2008 | 00:53
meni ne radi nigdije kada okrenem horinzontalno da mogu pisati sms tako...

btw stigao mi je novi:D
22.05.2008 | 01:02
Belerphone je napisao:
Evo ja ću prihvatiti tvoju okladu al u ćevape od soje ako može, ne jedem meso


Može. Može i po pizza vegetariana. Whatever. Kad i gdje ćemo održati dvoboj?
  • the_clash
  • Posjetitelj
22.05.2008 | 01:26
smayo, ne zato jer slijepo volim apple, ali mislim da ces izgubiti! ŽIVO ME ZANIMA...
22.05.2008 | 02:45
smayoo je napisao:
Belerphone je napisao:
Evo ja ću prihvatiti tvoju okladu al u ćevape od soje ako može, ne jedem meso


Može. Može i po pizza vegetariana. Whatever. Kad i gdje ćemo održati dvoboj?



Evo ja se javljam za sudca.
Ja jedem meso.
Ovo mi se cini kao win win situacija... na kraju se jedu cevapi.
22.05.2008 | 10:15
Dapače. Može i pizza s ćevapima.
26.05.2008 | 15:52
smayoo je napisao:
Ali kako to onda radi na iPhoneu ako ima kapacitivni touch-screen? Dakle ne možeš pisati olovčicom, nego samo prstima, ili...? [/quote]

..samo prstima.. sto znaci kad budete papali cuvajte prste...
  • Dijete
  • Posjetitelj
26.05.2008 | 17:54
smazo je napisao:
Dapače. Može i pizza s ćevapima.


Uuuuuu.. ovog ima u Gajnicama..
26.05.2008 | 18:22
boki je napisao:
smayoo je napisao:
Ali kako to onda radi na iPhoneu ako ima kapacitivni touch-screen? Dakle ne možeš pisati olovčicom, nego samo prstima, ili...?


..samo prstima.. sto znaci kad budete papali cuvajte prste...[/quote]

Kakve su to pi...? Pisati prstima (prstom)? To sam zadnji put radio kad smo u 2. osnovne pisali prstom po prljavim autima "operi me".
27.05.2008 | 12:18
smayoo mozes i nosom ili bilo kojim dijelom kože... ja se kad su mi ruke šporke javim tako da oni "slide to answer" povucen priko nosa-i normalno prican... nema stajlusa na iphoneu...
  • the_clash
  • Posjetitelj
28.05.2008 | 00:50
nije me bilo par dana...

Šta je sa okladom... živo me zanima?!
28.05.2008 | 01:24
boki je napisao:
smayoo mozes i nosom ili bilo kojim dijelom kože... ja se kad su mi ruke šporke javim tako da oni "slide to answer" povucen priko nosa-i normalno prican... nema stajlusa na iphoneu...


Pa da, naravno (pljas po čelu), kako se samo nisam toga sam sjetio???! Nosom, naravno...

Samo što to onda nije rukopis, nego nosopis. Pa ti više ne treba HWR nego NWR (Nosewriting recognition).

Tako je. A ako si slučajno prehlađen gadno pa je nos balav, možeš i guzicom, npr. Jel da?

OK, point taken, nema stylus, nema rukopis. Pedala. Hvala na info, anyway.

Idući tjedan naručujem P1.

Clash, ništa od oklade, izgleda. Prave se blesavi.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.05.2008 | 03:28
p1 je super u onome sto nudi..

jedino mu fali na koji nacin nudi to sto nudi.. nije bas prakticno.. moj glas je ipak ajfonu, nekoj sljedecoj reviziji naravno kad mi zatreba sljedeci telefon..
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 17 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO