Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(2 korsinik/a gleda/ju temu) damir1, (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?

30.06.2019 | 15:32
Skinuo i instalirao Revolut čim su objavili dostupnost u HR. Koristio ga na satu i telefonu (iPhone 8 plus). Platio i račun preko 100 kuna i nije me tražio pin. Super jednostavno super radi. Došao u dućan bez novčanika i umjesto mlijeka uzeo još dosta stvari. Kako nisam imao dovoljno na revolut računu, dodatno prebacio 180 kuna i par sekundi nakon toga platio. Jednostavno, brzo elegantno.
30.06.2019 | 15:54
tino1 kaže:
Samo jedna naknada! Sve ostale su muhte ili zanemarivo male. Evo sad prebacih 1000,00 Kn na revolut sa mastera i master opterećen sa 1000,00 Kn a Revolut za 1000,00 Kn bogatiji nigdje ništa o nekim naknadama. Tako ću im je..at sve po spisku., moj Smayoo:P

Evo, nije da sad želim zajebavati, ali ne kužim i molim da mi objasniš. Koja naknada? Zar si do sad plaćao npr. Maestro karticom od npr. Erste banke (ili Zagrebačke, ili Privredne, ili whatever) u dućanu, na benzinskoj pumpi, u restoranu, igdje, pa da ti je banka naplatila neku naknadu za to?

Pitam, jer tako mi ispada ovo što pišeš, a ja znam da meni nije. Meni banka naplati mjesečno neku fiksnu naknadu "za vođenje tekućeg računa" (ili tako neki bullshit, mogli su napisati i "harač zato što možemo" što se mene tiče) i ta je naknada ista bez obzira koliko transakcija ja radio preko tog računa. Dakle, tu naknadu platim banci jednako, imao ja samo jednu transakciju (uplata na Revolut) ili ih imao 400 (dućan, pumpa, restoran, ovo, ono...).

POjedinačne naknade meni banka dodatno naplaćuje kad izdam nalog za uplatu na neki IBAN (npr. režijski računi i sl.). Želiš reći da Revolut to ne naplaćuje (npr. da platim račun za struju ili vodu preko njih)? Ako da, kakve to veze ima s Apple Pay i ima li uopće?
30.06.2019 | 18:42
Evo, je baš da želiš zajebavati. Ko tebi đubrad od banaka ne naplaćuje nikakvu naknadu, normalno da te deru pri svakom plaćanju. Ili imaš li ti kreditnu bez članarine? Pa znaš šta nek i košta nešto, ali samo da govna bankarska nemaju nikakve koristi od mene. Otvaranje računa je super jednostavno i radi bez greške. A ti brate ako možeš bez Revoluta, bujrum. Ja sam odlučio moju lovu njima darovati i zato ih hvalim an sav glas. Ako se to, bog da, proširi na druge bankarske radnje oni će biti moj glavni račun. Već provjeravam otvoriti Revolut a firmu.

EDIT: Kad plaćaš nešto u stranoj valuti onda ti tvoja jebena ZaBa obračuna po srednjem tečaju? Ili odere li te ko malog Peru u tečaju "kupovni za devize"- "prodajni za devize". Đubrad čeka do dana obračuna da ti naplati trošak valute, da im ne bi koja kuna promakla. To ti je, moj braco, i do 1% pa ti sviraj tubu.
EDIT 1: meni se desilo da su mi u Italiji cca 900,00€ previše skinuli, to su i priznali, ali skinuli su mi po kupovnom a vratili po prodajnom! Nije bilo šanse da se s njima moglo dogovoriti! Govna i neka propadnu!!!
30.06.2019 | 19:27
tino1 kaže:
Evo, je baš da želiš zajebavati. Ko tebi đubrad od banaka ne naplaćuje nikakvu naknadu, normalno da te deru pri svakom plaćanju. Ili imaš li ti kreditnu bez članarine?

Pa daj pročitaj što sam napisao. Da, naplaćuju mi mjesečnu naknadu ("članarinu", whatever). Isto kao i tebi. Samo što je tebi naplate mjesečno isti iznos za jednu transakciju kao meni za stotinjak koliko ih mjesečno napravim.

Neka, na primjer, ta "članarina" košta 20 kn mjesečno. Ti si, dakle, platio 20 kn naknade za JEDNU transakciju (prebacivanje novca na Revolut), a ja sam platio cca 0,2 Kn naknade po transakciji. OK?

Pa znaš šta nek i košta nešto, ali samo da govna bankarska nemaju nikakve koristi od mene.

Pa kako dfak nemaju koristi kad svejedno moraš imati račun u banci i plaćati za njega mjesečnu članarinu?
Jedino si postigao da za kupovine na POSu ne dobivaju oni proviziju od trgovca, nego Revolut.

A ti brate ako možeš bez Revoluta, bujrum.

Pa mogu, naravno da mogu. Nije u tome stvar. Ja nisam sigurno netko tko se bori rukama i nogama protiv novotarija, ali nisam isto tako niti netko tko će skočiti na prvi glas. Previše sam se govana tako najeo. Bio sam među prvim korisnicima ENC-a u Hrvatskoj, među prvim korisnicima Telebankinga (preko modema, na dial-in server banke), među prvim korisnicima WAP-a (tko se sjeća što je WAP? ), među prvim korisnicima ISDN-a (tko se sjeća što je ISDN? ), među prvim korisnicima Interneta u Hrvatskoj (tko se sjeća Archieja, Gophera, Veronice, Telnet MMORPGova, CARNetovih SLIP modemskih ulaza...? ). I svaki put sam se najeo govana jer sam htio brže bolje probati i koristiti sve te nove tehnologije. Nije li upravo Steve Jobs jednom lakonski izjavio (mislim da je bilo onda kad su izbacili iPhone 3G po bitno nižoj cijeni od prvog iPhonea) kako "early adopters always get screwed"? Nisam siguran je li baš on, ne da mi se sad googlati pa se ispričavam ako sam pogriješio, ali nije ni bitno tko je to rekao, bitno je da je to - tako.

Dakle, koliko pratim, regulativa EU ide u smjeru da legalizira platni promet koji može ići i mimo banaka, a banke se tu tuku rukama i nogama protiv toga (naravno). Onog časa kad ta pravna bitka završi i kad se novi platni sustav ustroji kako treba, onda će itekako imati smisla odabrati posrednika plaćanja koji nudi dobre uvjete i s kojim možeš poslovati i bez banaka. Do tada - meni je to sve samo "nice to have" điđa.

Ja sam odlučio moju lovu njima darovati i zato ih hvalim an sav glas. Ako se to, bog da, proširi na druge bankarske radnje oni će biti moj glavni račun. Već provjeravam otvoriti Revolut a firmu.

I ja ću za tobom. Čim dođe vrijeme da je to provjereno i očišćeno od problema (tehničke naravi prvenstveno, a onda i pravne i administrativne). U međuvremenu, ti ispitaj teren, bujrum.

EDIT: Kad plaćaš nešto u stranoj valuti onda ti tvoja jebena ZaBa obračuna po srednjem tečaju? Ili odere li te ko malog Peru u tečaju "kupovni za devize"- "prodajni za devize".

Obračuna po tečaju ako nemam te valute na računu, naravno. Kad plaćam online, to pokrivam dotičnom valutom (USD, EUR, RMB...) koju imam na svom računu.

Đubrad čeka do dana obračuna da ti naplati trošak valute, da im ne bi koja kuna promakla. To ti je, moj braco, i do 1% pa ti sviraj tubu.

Točno. Nekad u njihovu, nekad u tvoju korist. Ali kakve veze ima ako pokrivaš valutom plaćanja?

EDIT 1: meni se desilo da su mi u Italiji cca 900,00€ previše skinuli, to su i priznali, ali skinuli su mi po kupovnom a vratili po prodajnom! Nije bilo šanse da se s njima moglo dogovoriti! Govna i neka propadnu!!!

Suosjećam s tobom, ali znaš i sam da neće nikad propasti.

Ako su zaista baš oni (banka) skrivili tu pogrešku, trebali su ti, naravno, samo poništiti transakciju. Ali vjerojatnije je pogrešku skrivio trgovac (koji je dvaput proveo istu transakciju), tako da tu banka i nije baš kriva, jbg.
30.06.2019 | 20:08
I dalje nisam našao neki jednostavni vodič koji bi vrlo jasno rekao koja je prednost svega toga?

Što bih s time mogao ili mogao jeftinije, nego li mogu sada?
30.06.2019 | 20:37
@dpasaric

Ovdje imaš njihove pakete, pa možeš usporediti sa svojom bankom:

www.revolut.com/our-pricing-plans

Najveća prednost (osim mogućnosti korištenja ApplePay-a) je to što možeš dizati novce sa bilo kojeg bankomata bez provizije (do iznosa određenog u paketu), slati novce bilo kojemu članu Revolut-a bilo gdje u svijetu bez provizije, zdravstveno osiguranje u inozemstvu i osiguranje zagubljene prtljage, i još par pogodnosti za 'frequent flyer-e'. Uglavnom, onome tko dosta putuje po inozemstvu pruža dosta mogućnosti po relativno niskoj cijeni.
02.07.2019 | 13:37
Jucer sam skinuo revoult aplikaciju i napravio virtualnu mastercard karticu.
Preko visa kartice( pbz) dodao sredstva na račun i dodao karticu u wallet.
Danas sam otisao u konzum kupiti neke stvari i isprobati taj nacin placanja.
Sve je proslo u redu,novac mi je skinut sa revoult mastera ali nakon nekih pola sata dobio sam obavijest ova kartica se ne moze koristiti! Izdavac Revoult je obustavio uporabu ove kartice.
Sto to znaci sada? Kako cu moci potrositi preostali iznos na masteru?
02.07.2019 | 13:52
Probaj ih kontaktirati (najbrže ćeš dobiti odgovor preko Facebook-a)

Nemaš fizičku karticu?
Virtualne kartice su zamišljene kao sredstvo jednokratnog plaćanja, pa može biti da je u tome problem.
Ja ima fizičku karticu i nju koristim u Wallet-u (napravio sam i virtualnu, ali stoji neiskorištena u aplikaciji) i do sada nisam naišao na niti jedan problem.

Ako si otvorio account bez preporuke, morati ćeš platiti dostavu kartice i strpiti se desetak dana za dostavu (mislim da sada više ne možeš iskoristiti nečiju preporuku jer si već registriran).
Također, fizičku karticu moraš barem jedanput iskoristiti na klasični način (plaćanje POS-om preko magnetnog zapisa) da bi je mogao koristiti kao wireless karticu (tek tada omogući izbor bežičnog plaćanja), mada to nije presudno za korištenje iste putem ApplePay-a.
02.07.2019 | 18:39
m@xym kaže:
Probaj ih kontaktirati (najbrže ćeš dobiti odgovor preko Facebook-a)

Nemaš fizičku karticu?
Virtualne kartice su zamišljene kao sredstvo jednokratnog plaćanja, pa može biti da je u tome problem.
Ja ima fizičku karticu i nju koristim u Wallet-u (napravio sam i virtualnu, ali stoji neiskorištena u aplikaciji) i do sada nisam naišao na niti jedan problem.

Ako si otvorio account bez preporuke, morati ćeš platiti dostavu kartice i strpiti se desetak dana za dostavu (mislim da sada više ne možeš iskoristiti nečiju preporuku jer si već registriran).
Također, fizičku karticu moraš barem jedanput iskoristiti na klasični način (plaćanje POS-om preko magnetnog zapisa) da bi je mogao koristiti kao wireless karticu (tek tada omogući izbor bežičnog plaćanja), mada to nije presudno za korištenje iste putem ApplePay-a.

Ne razumijem zašto neće. Ja sam 26.06. također otvorio Revolut, kreirao virtualnu Mastercard i od tada ju koristim bez ograničenja. Danas sam ju dva puta koristio i sve je uredno.
02.07.2019 | 20:41
Nije ni meni jasno što se dogodilo.

Možda se aktivirao neki od sustava zaštite, koliko sam vidio na njihovim facebook stranicama i forumu, neki korisnici su imali problema sa 'lažnim uzbunama'.
U svakom slučaju najbolje je kontaktirati njihovu podršku i riješiti problem.
02.07.2019 | 21:50
Problem je bio u tome sto sam stisnuo zamrzni karticu u postavkama i zato je pisalo da se vise ne moze koristiti :-D
03.07.2019 | 05:49
dpasaric kaže:
I dalje nisam našao neki jednostavni vodič koji bi vrlo jasno rekao koja je prednost svega toga?

Nema prednosti. U stvari ima za malene korisnike, privatne više i male firmice.
Problem je jer mi svi mjerimo poslovanje banaka po osobnom iskustvu.
U razvijenom svijetu poslovne banke su itekako potrebne firmama jer stoje iza njih u financiranju projekata.
Da li će Revolut moći/htjeti stajati iza firmi to je pitanje. Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

S druge strane, kome će se povjeriti vlastiti novac stvar je odabira. Ja sam zadovoljan sa Zagrebačkom bankom. Sve što sam trebao, obavili su korektno. Internet bankarstvo radi uredno (uz sitne mušice), osobna bankarica se javi kad je trebam. Imam onu Lepezu pa mi je za "članarinu" osigurana usluga koju koristim.

Ipak mi nije jasno proljevanje žići uz poslovanje s bankama.
03.07.2019 | 06:27
zabac kaže:

U razvijenom svijetu poslovne banke su itekako potrebne firmama jer stoje iza njih u financiranju projekata.
Da li će Revolut moći/htjeti stajati iza firmi to je pitanje. Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

S druge strane, kome će se povjeriti vlastiti novac stvar je odabira. Ja sam zadovoljan sa Zagrebačkom bankom. Sve što sam trebao, obavili su korektno. Internet bankarstvo radi uredno (uz sitne mušice), osobna bankarica se javi kad je trebam. Imam onu Lepezu pa mi je za "članarinu" osigurana usluga koju koristim.

- u razvijenom svjetu banke ničim ne stoje iza projekata (jedino ako projekti imaju 180% sigurnosti u odnosu na traženu likvidnost)!
- Ljudi (firmice) se sve više okreću systemu crowdfundinga, jer udruženjem snaga i isključivanjem abnormalne težnje za profitom projekti postaju jeftiniji i finaciraju se stvari koje nikad ne bi bile da ih banke finaciraju.
- Vidi se da nisi samostalan, jer da jesi dobro bi razumijo zašto je neko ogorčen na banke.
03.07.2019 | 07:10
tino1 kaže:

- Vidi se da nisi samostalan, jer da jesi dobro bi razumijo zašto je neko ogorčen na banke.

Samo upozorenje ako se upuštaš u Revolut bankarenje, Revolut ne posluje u RH, odnosno nije registriran kao banka u RH, pa samim time ne potpada pod zakone RH što se tiče osiguranja sredstava koja se nalaze na računima njegovih klijenata.

Dakle, za privatne potrebe i pocket money u inozemstvu da si smanjiš provizije u odnosu na matičnu banku, ok... ali da bi baš prebacio poslovanje u Revolut, to će ići malo teže (25 funti mjesečno je najniži fee za poslovni račun, sumnjam da ti se to isplati u odnosu na domaće banke).
03.07.2019 | 07:13
big_mac kaže:
Problem je bio u tome sto sam stisnuo zamrzni karticu u postavkama i zato je pisalo da se vise ne moze koristiti :-D

Tako sam se i ja osramotio pri prvom koristenju, dosao na blagajnu u ducanu sav vazan kako cu platiti apple watchem kad ono odbijeno. Idem pogledati u aplikaciju kad ono iskljuceno bezkontaktno placanje.
03.07.2019 | 08:40
> Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.

Ne znam kak je to normalno, ali očito je da ja za svoje novce na tekućem ili žiru dobijem par lipa kamata a ponekad i ništa, a da odem u minus za jednak iznos onda bi to bilo negdje stotinjak kuna mjesečno. Vrlo dobro smišljeno, ali tko god ponudi alternativu mogao bi preko noći povući većinu klijenata normalnih banaka.
03.07.2019 | 08:55
Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.

Ne drze besplatno tudi novac. I drzanje novca u banci, banka naplacuje kroz raznorazne naknade, kako ih je negdje gore smayoo nazvao "naknada za eto zato sto mogu"
03.07.2019 | 11:09
Ako nekom treba link za besplatnu Revolut karticu.
revolut.com/referral/dinots1s5
03.07.2019 | 12:23
Daddo kaže:
tino1 kaže:

Samo upozorenje ako se upuštaš u Revolut bankarenje, Revolut ne posluje u RH, odnosno nije registriran kao banka u RH, pa samim time ne potpada pod zakone RH što se tiče osiguranja sredstava koja se nalaze na računima njegovih klijenata.

Dakle, za privatne potrebe i pocket money u inozemstvu da si smanjiš provizije u odnosu na matičnu banku, ok... ali da bi baš prebacio poslovanje u Revolut, to će ići malo teže (25 funti mjesečno je najniži fee za poslovni račun, sumnjam da ti se to isplati u odnosu na domaće banke).

Znam to, ali za očekivat je da će se tako nešto i proširiti na poslovni sektor i time biti jeftiniji. Ako ne onda kao i do sad hrvatske banke za sve ostalo a Revolut ondje gdje može. Ali lijepo je znati da i njima ima kraja, ili samo nadu za njihov kraj.
03.07.2019 | 12:31
IgorD kaže:
> Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

Ne znam kak je to normalno, ali očito je da ja za svoje novce na tekućem ili žiru dobijem par lipa kamata a ponekad i ništa, a da odem u minus za jednak iznos onda bi to bilo negdje stotinjak kuna mjesečno. Vrlo dobro smišljeno, ali tko god ponudi alternativu mogao bi preko noći povući većinu klijenata normalnih banaka.

To je bolna točka nepravde. Oni ti za zrak koji udahneš na automatu za broj čekanja naplaćuju naknadu a ti nemaš ništa od njih. Ubačeni su od zakonodavca u lanac i ne možeš ih zaobići.
03.07.2019 | 15:29
Moonlike kaže:

Ne drze besplatno tudi novac. I drzanje novca u banci, banka naplacuje kroz raznorazne naknade, kako ih je negdje gore smayoo nazvao "naknada za eto zato sto mogu"

No da, mislio sam za njih besplatno, tj. ti njima daš novce a oni tebi ne daju nikakvu kamatu apovrh toga naplate i održavanje računa. To bi moglo biti prvo što će se promijeniti sa modernim bankarstvom jer će vjerojatno doći neke (virtualne) banke koje će nuditi bar 1-2% na novac na tekućem. Nije puno ali je bolje od dvije lipe.
03.07.2019 | 16:41
Rekao bih da će biti upravo obratno. Novi financijski operateri će nuditi usluge bez naknada ili uz niske naknade, a banke će morati početi opet nuditi neke veće kamate po viđenju.
Naime, pasivnu kamatu možeš dati ako nekom taj novac možeš posuditi po većoj kamati. A novi financijski operateri nemaju takvu klijentelu, nisu tome usmjereni, a mislim da niti ne smiju.
03.07.2019 | 17:30
tino1 kaže:
zabac kaže:

- u razvijenom svjetu banke ničim ne stoje iza projekata (jedino ako projekti imaju 180% sigurnosti u odnosu na traženu likvidnost)!
- Ljudi (firmice) se sve više okreću systemu crowdfundinga, jer udruženjem snaga i isključivanjem abnormalne težnje za profitom projekti postaju jeftiniji i finaciraju se stvari koje nikad ne bi bile da ih banke finaciraju.

Vidim da opet preskačeš slova.
Banke stoje iza FIRMI (to su gospodarski subjekti) koje imaju projekte. Banke njih financiraju uz kamatu.
I ovo nije točno. Danas je novac jako jeftin, a tvoje loše iskustvo s bankama ne treba generalizirati.

Ovo zadnje nema veze sa samostalnošću već s pohlepom gospodarstvenika koji su srozali cijene do dna. Sami ste si krivi što radite za siću. Sad ste u jednom procjepu jer vam ljudi odlaze jer ih ne možete platiti jer ne možete dićei cijenu rada jer još ima onih koji rone u poslu.
Ipak treba dio privatnih firmi propasti kao bi ostali mogli normalno odrađivati posao za pristojne novce.
Nije u svim branšama tako. Odvjetnici nisu rušili tarife recimo.

Cvile ugostirielji a mala piva 30 kn! Marža x5!
03.07.2019 | 17:52
Imali na revoultu opcija da kada nesto platis, da mozes odabrat kategoriju i kratku biljesku na transakciju, da bude bolja organizacija (i da mogu prilagoditi kategorije sebi, kako ja zelim?) i moze li se exportat u excel ili pdf statement?

To mi je mana kod Monesea, imaju svoje kategorije i ne mogu ih preimenovat ni staviti nikakvu biljesku, a zelim sve organizirati, pa ako ima netko tko koristi revolut ako moze pomoc
03.07.2019 | 18:28
dpasaric kaže:

Davore evo što je meni donio Revolut (prije Apple Pay usluge, Apple Pay je bonus), pa možda bude jasnije koja je prednost odnosno što je jeftinije.

Običan sam i nezahtjevan korisnik usluga banaka u RH. Znači u banci u RH imam:

1. Tekući račun u kunama - 20 kn mjesečne naknade - Maestro kartica
2. Žiro račun u kunama - 5 kn mjesečne naknade - Visa kartica
3. Devizni račun - nemam pojma koja naknada mjesečno, mislim isto 5 kn - Visa kartica

Nemam kreditnih kartica, sve su debitne.

Trebam kupiti nešto na ebayu-aliexpressu-banggoodu-amazonu-gdjegod online van RH.

Nisam blesav direktno prebacivati novac sa deviznog računa jer banka uzima naknadu od minimalno 30 kn po transakciji, a ja kupujem u vrijednosti 130 kn robe, plus nemam zaštitu nikakvu - križaj opciju 3.

Opcija 2 - kunski žiro račun - VISA može na paypal - super, imam zaštitu. Ali jao... tečaj je loš i ubije me i banka sa svojom konverzijom i paypal sa svojom i opet ostavim lovu i jednima i drugima, manje nego kod opcije 3, ali svejedno gubim novac.

Opcija 1 ne igra jer valuta nisu kune.

Otvaram Revolut račun u 5 minuta, besplatno, kroz iOS aplikaciju na mom mobitelu. Mastercard kartica (koja može na Paypal) fizička dolazi na kućnu adresu poštom za par dana, imam pravo na dodatnu virtualnu. Nadoplata računa na isti način kao i bon za mob. Kroz aplikaciju dodam svoju karticu (Visa, Maestro ili Mastercard) sa koje želim poslati novac na Revolut račun i odredim iznos. Minimum je 10 EUR/USD/90 HRK. I toliko mi moja banka prebaci, ako ide konverzija platim konverziju iz valute u kojoj je kartica u valutu koja je na Revolut računu po tečaju banke.

Ali, ako nema konverzije, nema ni naplate banke. Znači ako idem uplatiti kune na kunski revolut (kroz aplikaciju) sa svog tekućeg računa - moja matična banka u RH mi ne naplati ništa, na revolut račun dobijem točno onoliko kuna koliko ih je sa mog tekućeg otišlo.

Naravno, i dalje ono što kupujem ne plaćam u kunama (ne računam Apple pay po domaćim trgovinama) nego onda te kune kod revoluta promijenim u valutu koju trebam po nekom Revolutovom tečaju koji je nerijetko povoljniji od bankovnog. Čak mogu "mešetariti" s valutama i zarađivati na tečaju konverzijom, odredim na kojem tečaju hoću prebaciti iz kuna u eure ili dolare, a kad obrnuto...

Dodatno, Revolut mi omogućava podizanje gotovine na bankomatima u inozemstvu bez uzimanja provizije za uslugu (OK, opet platim konverziju ako imam kune na revolut računu a dižem drugu valutu, no i to je manje nego naknada matične banke), što mi matična banka ne nudi (ok, limitiran mi je iznos na XXX EUR mjesečno, ali opet...).

Naravno da bi to sve mogao izbjeći nekakvom kreditnom karticom u svojoj matičnoj banci za koju plaćam godišnju članarinu, ali i ona je trošak koji je daleko veći od Revoluta.

Naravno da neću na Revolutu držat plaću ili ušteđevinu, ali za ovakve pocket money transakcije i online kupovine, dušu dalo.
03.07.2019 | 18:34
ColdMarin kaže:
Imali na revoultu opcija da kada nesto platis, da mozes odabrat kategoriju i kratku biljesku na transakciju, da bude bolja organizacija (i da mogu prilagoditi kategorije sebi, kako ja zelim?) i moze li se exportat u excel ili pdf statement?

To mi je mana kod Monesea, imaju svoje kategorije i ne mogu ih preimenovat ni staviti nikakvu biljesku, a zelim sve organizirati, pa ako ima netko tko koristi revolut ako moze pomoc

Dodavanje svojih kategorija ne možeš napraviti, no možeš ispraviti ono što su oni odabrali ako je krivo.
Bilješku možeš dodati svakoj transakciji.
Transakciju možeš izvesti u PDF ili poslati mailom.
03.07.2019 | 20:04
smayoo kaže:
Rekao bih da će biti upravo obratno. Novi financijski operateri će nuditi usluge bez naknada ili uz niske naknade, a banke će morati početi opet nuditi neke veće kamate po viđenju.
Naime, pasivnu kamatu možeš dati ako nekom taj novac možeš posuditi po većoj kamati. A novi financijski operateri nemaju takvu klijentelu, nisu tome usmjereni, a mislim da niti ne smiju.

Centralne Banke reguliraju kamatu! Banke mogu samo davati onoliko kamate koliko i oni dobiju za parkiranu lovu u CB. A novi financijski operatori trebaju samo nakupiti dovoljno likvidnosti i već imaju dozvolu za sve bankarske poslove.
04.07.2019 | 18:30
HUB je izbacio neke novosti oko uvođenja PSD2. U prvom stripu se spominje korištenje APaya što bi dalo naslutiti skoru implementaciju istog i među našim bankama.

native.jutarnji.hr/buducnost-placanja/?u...Ti7HLzCxuerSHa5Q-xoA
15.07.2019 | 17:45
Pozdrav svima! Novi sam ovdje, zainteresirala me tema Apple pay pa sam uzročno posljedicno otvorio i Revolut. Danas mi je stigla i fizička kartica i do sada sam jako zadovoljan iako još nisam isprobao dizanje gotovine. Ali s Apple pay funkcijom sam sretan kao dijete pa već razmišljam i o kupnji sata ????

Usput, ukoliko nekom treba besplatna dostava kartice i nagradnoj 40 kn, može koristiti moj link, navodno vrijedi još desetak dana:
https://revolut.com/referral/ante3qi4p!5m
15.07.2019 | 18:00
Link je bio polomljen, popravljeno...
Moderatori: jupi

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 minuta
  • smayoo: @23-D: ovisi o cijeni koju plaćaš i cijeni zamjene baterije. Za ove novije gdje je baterija zalijepljena za kućište - 200-250?
  • cariblanco: pozdrav, da li postoje kakvi ekrani na satovima koji se sami oporavljaju od ogrebotina ?
  • 23-D: Ekipa, koji je prihvatljiv batery cycle count kod kupovine polovnog MBPa?
  • smayoo: Zašto bi to kupovao u RH? Naruči preko interneta.
  • Yonkis: Pozdrav, ima li netko savjet gdje u RH kupiti 3.5mm Audio Charger adapter/splitter? Nešto ovog stila - [link]
  • Tomek: Ima li netko iskustva sa Renewed iphonima sa Amazona? Uzeo bih si jedan SE pa me zanimaju iskustva
  • Soffoklo: Meni slike da pregledati, a ostalo moram downloadati, jbg :-)
  • dpasaric: Evo vam igra za ljeto! :)
  • smayoo: Je. I ništa se ne da pogledati jer je ispucana kvota i pregleda, i downloada... :)
  • Soffoklo: Netko je skupio i stavio na jedno mjesto sav Apple promo od 1970. do danas. :-) [link]
  • zabac: Je, ako ne kalibriraš, onda ti se postotoak bez veze pokazuje.
  • smayoo: Ne radi se o samoj bateriji, nego o algoritmu koji prikazuje koliko je preostalo naboja u bateriji (kalibracija).
  • Yonkis: Žabac, zar nije to dokazano da to ne važi za nove baterije?
  • zabac: @Yonkis, ako se isprazni do 0% i kada se napuni do 100%, tada se posloži % da ispravno prikazuje jer je baterija smanjenog kapaciteta.
  • Daddo: Common misconception? :)
  • Yonkis: [link] Zašto se još uvijek savjetuje zadnji postupak (isprazniti bateriju do 0%)?
  • stefanjos: ja sam koristo prijasnju verziju. ok je slika, ali nije to to
  • mario.zg: Koristi li tko uz OS X monitor Dell U2718Q?
  • Mate22: Pusti to imate film o titi na hrt-u gledajte tog zločinca u ovom izvrsnom dokumentarnom filmiću.
  • drlovric: al nema veze ako krsi pravila, povlacim ponudu....isprike
  • drlovric: covjek ionako dolazi, ne treba meni nista od toga
  • drlovric: kakav crni sverc smayoo.... cinim ljudima uslugu ako neko hoce kupiti mac po US cijenama
  • smayoo: @drlovric, već sam te upozorio više puta da ne koristiš vikalicu za svoje švercerske transakcije
  • VanjusOS: @drlovric - koliko košta
  • drlovric: Jel planirao neko od kolega Jabucara kupovati MBP iz USA? Velike su sanse da mi kolega vojnikza 2 tjedna slijece u ZG, pa mogao bi vam nesto uvezati :)
  • cariblanco: Bitno je da budem sutra u 20.05h, počinje nova serija
  • zabac: cariblanco: je si pred TV-om s HRT1?
  • stefanjos: najlakse i najbezbolnije ti je kupovat itunes gift kartice na ebazu iz drzave koje zelis imati account
  • VanjusOS: napravio sam strani ACC, ali mi traži i stranu bankovnu karticu
  • stefanjos: ja na AUS accountu isto oko 10 godina. doduse imam aus bankovnu karticu, ali sve mi radi.
  • drlovric: Vanja ja sam na US account vise od 10 godina valjda. Gdje si zapeo?
  • VanjusOS: tj. da netko kaže kako je najlakše napraviti strani apple id
  • VanjusOS: htio sam vidjeti vaša iskustva..
  • VanjusOS: da li netko koristi apple tv app na mobu
  • cariblanco: @Daddo, život ima materijalnu i duhovnu stranu....isto kao hardware i software ;)
  • cariblanco: Istina drlovrić,isti klinac kao i Dinamo...ako nema 3-4 Bosanca, oni su za *urac :)
  • Daddo: a od toga što je HR osvojila u nogometu ja imam što? I otkud ti ideja da ja imam išta protiv bosanskih Hrvata? :)
  • drlovric: @Daddo: Sta imas ti protiv bosanskih Hrvata. Da nas nema, nikad nista HR u nogometu osvojila ne bi :D
  • drlovric: Tito pobio 500K Hrvata. Moguce, ne bi znao. Ali znam da ih je vise HDZ raselio u posljednjih 5 godina.
  • cariblanco: evo nove teme pod razno...to je danas i tema u dnevniku
  • cariblanco: Kaj je već gotovo ? Đabe kupio kokice...bude ih dr. Lovrić platio :)
  • Daddo: Žabac ne pretjeruj i nemoj (sve/neke) Bosance brojat ko Hrvate. :D
  • zabac: Napravili bi cestw da Jozef nije pobio preko 500.000 Hrvata.
  • Daddo: Ovako nam komunisti grade mostove a Turci autoceste, za lovu koju ionako nemamo. :)
  • Daddo: Da su nas oslobađali Ameri a ne partizani imali bi AC do Budve u 3 trake a Y bi bio u punom profilu.
  • Daddo: @drlovric, ako čovjeka zanima daj mu moj kontakt, dotični je s mojom prabakom bio bratić. :)
  • Bertone: A kako kad je u petak prvu epizodu o Titu navodno gledalo 800 000, a za slijedeće očekuju i veću gledanost :)
  • drlovric: Ma poslao mi Amer jedan, kaze nisam znao da ste imali takvog bad ass :) Ja ta vremena ne pamtim, ali mi se ovo cini kvaliutetno odradjena biografija.
  • stefanjos: Ajmo probat na godinu dana ne izustit imena totalitarnih rezima i njihovih voda. Koliko bi izdrzali :D
  • Riba: Joj Lovricu...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%