Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?


30.06.2019 | 22:37
@dpasaric

Ovdje imaš njihove pakete, pa možeš usporediti sa svojom bankom:

www.revolut.com/our-pricing-plans

Najveća prednost (osim mogućnosti korištenja ApplePay-a) je to što možeš dizati novce sa bilo kojeg bankomata bez provizije (do iznosa određenog u paketu), slati novce bilo kojemu članu Revolut-a bilo gdje u svijetu bez provizije, zdravstveno osiguranje u inozemstvu i osiguranje zagubljene prtljage, i još par pogodnosti za 'frequent flyer-e'. Uglavnom, onome tko dosta putuje po inozemstvu pruža dosta mogućnosti po relativno niskoj cijeni.
02.07.2019 | 15:37
Jucer sam skinuo revoult aplikaciju i napravio virtualnu mastercard karticu.
Preko visa kartice( pbz) dodao sredstva na račun i dodao karticu u wallet.
Danas sam otisao u konzum kupiti neke stvari i isprobati taj nacin placanja.
Sve je proslo u redu,novac mi je skinut sa revoult mastera ali nakon nekih pola sata dobio sam obavijest ova kartica se ne moze koristiti! Izdavac Revoult je obustavio uporabu ove kartice.
Sto to znaci sada? Kako cu moci potrositi preostali iznos na masteru?
02.07.2019 | 15:52
Probaj ih kontaktirati (najbrže ćeš dobiti odgovor preko Facebook-a)

Nemaš fizičku karticu?
Virtualne kartice su zamišljene kao sredstvo jednokratnog plaćanja, pa može biti da je u tome problem.
Ja ima fizičku karticu i nju koristim u Wallet-u (napravio sam i virtualnu, ali stoji neiskorištena u aplikaciji) i do sada nisam naišao na niti jedan problem.

Ako si otvorio account bez preporuke, morati ćeš platiti dostavu kartice i strpiti se desetak dana za dostavu (mislim da sada više ne možeš iskoristiti nečiju preporuku jer si već registriran).
Također, fizičku karticu moraš barem jedanput iskoristiti na klasični način (plaćanje POS-om preko magnetnog zapisa) da bi je mogao koristiti kao wireless karticu (tek tada omogući izbor bežičnog plaćanja), mada to nije presudno za korištenje iste putem ApplePay-a.
02.07.2019 | 20:39
m@xym kaže:
Probaj ih kontaktirati (najbrže ćeš dobiti odgovor preko Facebook-a)

Nemaš fizičku karticu?
Virtualne kartice su zamišljene kao sredstvo jednokratnog plaćanja, pa može biti da je u tome problem.
Ja ima fizičku karticu i nju koristim u Wallet-u (napravio sam i virtualnu, ali stoji neiskorištena u aplikaciji) i do sada nisam naišao na niti jedan problem.

Ako si otvorio account bez preporuke, morati ćeš platiti dostavu kartice i strpiti se desetak dana za dostavu (mislim da sada više ne možeš iskoristiti nečiju preporuku jer si već registriran).
Također, fizičku karticu moraš barem jedanput iskoristiti na klasični način (plaćanje POS-om preko magnetnog zapisa) da bi je mogao koristiti kao wireless karticu (tek tada omogući izbor bežičnog plaćanja), mada to nije presudno za korištenje iste putem ApplePay-a.


Ne razumijem zašto neće. Ja sam 26.06. također otvorio Revolut, kreirao virtualnu Mastercard i od tada ju koristim bez ograničenja. Danas sam ju dva puta koristio i sve je uredno.
02.07.2019 | 22:41
Nije ni meni jasno što se dogodilo.

Možda se aktivirao neki od sustava zaštite, koliko sam vidio na njihovim facebook stranicama i forumu, neki korisnici su imali problema sa 'lažnim uzbunama'.
U svakom slučaju najbolje je kontaktirati njihovu podršku i riješiti problem.
02.07.2019 | 23:50
Problem je bio u tome sto sam stisnuo zamrzni karticu u postavkama i zato je pisalo da se vise ne moze koristiti :-D
03.07.2019 | 08:27
zabac kaže:


Nema prednosti. U stvari ima za malene korisnike, privatne više i male firmice.
Problem je jer mi svi mjerimo poslovanje banaka po osobnom iskustvu.
U razvijenom svijetu poslovne banke su itekako potrebne firmama jer stoje iza njih u financiranju projekata.
Da li će Revolut moći/htjeti stajati iza firmi to je pitanje. Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

S druge strane, kome će se povjeriti vlastiti novac stvar je odabira. Ja sam zadovoljan sa Zagrebačkom bankom. Sve što sam trebao, obavili su korektno. Internet bankarstvo radi uredno (uz sitne mušice), osobna bankarica se javi kad je trebam. Imam onu Lepezu pa mi je za "članarinu" osigurana usluga koju koristim.

Ipak mi nije jasno proljevanje žići uz poslovanje s bankama.


- u razvijenom svjetu banke ničim ne stoje iza projekata (jedino ako projekti imaju 180% sigurnosti u odnosu na traženu likvidnost)!
- Ljudi (firmice) se sve više okreću systemu crowdfundinga, jer udruženjem snaga i isključivanjem abnormalne težnje za profitom projekti postaju jeftiniji i finaciraju se stvari koje nikad ne bi bile da ih banke finaciraju.
- Vidi se da nisi samostalan, jer da jesi dobro bi razumijo zašto je neko ogorčen na banke.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.07.2019 | 09:10
tino1 kaže:

- Vidi se da nisi samostalan, jer da jesi dobro bi razumijo zašto je neko ogorčen na banke.


Samo upozorenje ako se upuštaš u Revolut bankarenje, Revolut ne posluje u RH, odnosno nije registriran kao banka u RH, pa samim time ne potpada pod zakone RH što se tiče osiguranja sredstava koja se nalaze na računima njegovih klijenata.

Dakle, za privatne potrebe i pocket money u inozemstvu da si smanjiš provizije u odnosu na matičnu banku, ok... ali da bi baš prebacio poslovanje u Revolut, to će ići malo teže (25 funti mjesečno je najniži fee za poslovni račun, sumnjam da ti se to isplati u odnosu na domaće banke).
03.07.2019 | 09:13
big_mac kaže:
Problem je bio u tome sto sam stisnuo zamrzni karticu u postavkama i zato je pisalo da se vise ne moze koristiti :-D


Tako sam se i ja osramotio pri prvom koristenju, dosao na blagajnu u ducanu sav vazan kako cu platiti apple watchem kad ono odbijeno. Idem pogledati u aplikaciju kad ono iskljuceno bezkontaktno placanje.
03.07.2019 | 10:40
> Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.

Ne znam kak je to normalno, ali očito je da ja za svoje novce na tekućem ili žiru dobijem par lipa kamata a ponekad i ništa, a da odem u minus za jednak iznos onda bi to bilo negdje stotinjak kuna mjesečno. Vrlo dobro smišljeno, ali tko god ponudi alternativu mogao bi preko noći povući većinu klijenata normalnih banaka.
03.07.2019 | 10:55
Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.


Ne drze besplatno tudi novac. I drzanje novca u banci, banka naplacuje kroz raznorazne naknade, kako ih je negdje gore smayoo nazvao "naknada za eto zato sto mogu"
03.07.2019 | 13:09
Ako nekom treba link za besplatnu Revolut karticu.
revolut.com/referral/dinots1s5
03.07.2019 | 14:23
Daddo kaže:
tino1 kaže:

- Vidi se da nisi samostalan, jer da jesi dobro bi razumijo zašto je neko ogorčen na banke.


Samo upozorenje ako se upuštaš u Revolut bankarenje, Revolut ne posluje u RH, odnosno nije registriran kao banka u RH, pa samim time ne potpada pod zakone RH što se tiče osiguranja sredstava koja se nalaze na računima njegovih klijenata.

Dakle, za privatne potrebe i pocket money u inozemstvu da si smanjiš provizije u odnosu na matičnu banku, ok... ali da bi baš prebacio poslovanje u Revolut, to će ići malo teže (25 funti mjesečno je najniži fee za poslovni račun, sumnjam da ti se to isplati u odnosu na domaće banke).

Znam to, ali za očekivat je da će se tako nešto i proširiti na poslovni sektor i time biti jeftiniji. Ako ne onda kao i do sad hrvatske banke za sve ostalo a Revolut ondje gdje može. Ali lijepo je znati da i njima ima kraja, ili samo nadu za njihov kraj.
03.07.2019 | 14:31
IgorD kaže:
> Teško da će banke samo kreditirati, a "Revolut" će ubirati novac od transakcija.

Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.

Ne znam kak je to normalno, ali očito je da ja za svoje novce na tekućem ili žiru dobijem par lipa kamata a ponekad i ništa, a da odem u minus za jednak iznos onda bi to bilo negdje stotinjak kuna mjesečno. Vrlo dobro smišljeno, ali tko god ponudi alternativu mogao bi preko noći povući većinu klijenata normalnih banaka.


To je bolna točka nepravde. Oni ti za zrak koji udahneš na automatu za broj čekanja naplaćuju naknadu a ti nemaš ništa od njih. Ubačeni su od zakonodavca u lanac i ne možeš ih zaobići.
03.07.2019 | 17:29
Moonlike kaže:
Banke danas drže besplatno tuđi novac na svojim računima i taj isti novac daju drugima uz visoke kamate.


Ne drze besplatno tudi novac. I drzanje novca u banci, banka naplacuje kroz raznorazne naknade, kako ih je negdje gore smayoo nazvao "naknada za eto zato sto mogu"


No da, mislio sam za njih besplatno, tj. ti njima daš novce a oni tebi ne daju nikakvu kamatu apovrh toga naplate i održavanje računa. To bi moglo biti prvo što će se promijeniti sa modernim bankarstvom jer će vjerojatno doći neke (virtualne) banke koje će nuditi bar 1-2% na novac na tekućem. Nije puno ali je bolje od dvije lipe.
03.07.2019 | 18:41
Rekao bih da će biti upravo obratno. Novi financijski operateri će nuditi usluge bez naknada ili uz niske naknade, a banke će morati početi opet nuditi neke veće kamate po viđenju.
Naime, pasivnu kamatu možeš dati ako nekom taj novac možeš posuditi po većoj kamati. A novi financijski operateri nemaju takvu klijentelu, nisu tome usmjereni, a mislim da niti ne smiju.
03.07.2019 | 19:52
Imali na revoultu opcija da kada nesto platis, da mozes odabrat kategoriju i kratku biljesku na transakciju, da bude bolja organizacija (i da mogu prilagoditi kategorije sebi, kako ja zelim?) i moze li se exportat u excel ili pdf statement?

To mi je mana kod Monesea, imaju svoje kategorije i ne mogu ih preimenovat ni staviti nikakvu biljesku, a zelim sve organizirati, pa ako ima netko tko koristi revolut ako moze pomoc
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.07.2019 | 20:28
dpasaric kaže:
I dalje nisam našao neki jednostavni vodič koji bi vrlo jasno rekao koja je prednost svega toga?

Što bih s time mogao ili mogao jeftinije, nego li mogu sada?


Davore evo što je meni donio Revolut (prije Apple Pay usluge, Apple Pay je bonus), pa možda bude jasnije koja je prednost odnosno što je jeftinije.

Običan sam i nezahtjevan korisnik usluga banaka u RH. Znači u banci u RH imam:

1. Tekući račun u kunama - 20 kn mjesečne naknade - Maestro kartica
2. Žiro račun u kunama - 5 kn mjesečne naknade - Visa kartica
3. Devizni račun - nemam pojma koja naknada mjesečno, mislim isto 5 kn - Visa kartica

Nemam kreditnih kartica, sve su debitne.

Trebam kupiti nešto na ebayu-aliexpressu-banggoodu-amazonu-gdjegod online van RH.

Nisam blesav direktno prebacivati novac sa deviznog računa jer banka uzima naknadu od minimalno 30 kn po transakciji, a ja kupujem u vrijednosti 130 kn robe, plus nemam zaštitu nikakvu - križaj opciju 3.

Opcija 2 - kunski žiro račun - VISA može na paypal - super, imam zaštitu. Ali jao... tečaj je loš i ubije me i banka sa svojom konverzijom i paypal sa svojom i opet ostavim lovu i jednima i drugima, manje nego kod opcije 3, ali svejedno gubim novac.

Opcija 1 ne igra jer valuta nisu kune.

Otvaram Revolut račun u 5 minuta, besplatno, kroz iOS aplikaciju na mom mobitelu. Mastercard kartica (koja može na Paypal) fizička dolazi na kućnu adresu poštom za par dana, imam pravo na dodatnu virtualnu. Nadoplata računa na isti način kao i bon za mob. Kroz aplikaciju dodam svoju karticu (Visa, Maestro ili Mastercard) sa koje želim poslati novac na Revolut račun i odredim iznos. Minimum je 10 EUR/USD/90 HRK. I toliko mi moja banka prebaci, ako ide konverzija platim konverziju iz valute u kojoj je kartica u valutu koja je na Revolut računu po tečaju banke.

Ali, ako nema konverzije, nema ni naplate banke. Znači ako idem uplatiti kune na kunski revolut (kroz aplikaciju) sa svog tekućeg računa - moja matična banka u RH mi ne naplati ništa, na revolut račun dobijem točno onoliko kuna koliko ih je sa mog tekućeg otišlo.

Naravno, i dalje ono što kupujem ne plaćam u kunama (ne računam Apple pay po domaćim trgovinama) nego onda te kune kod revoluta promijenim u valutu koju trebam po nekom Revolutovom tečaju koji je nerijetko povoljniji od bankovnog. Čak mogu "mešetariti" s valutama i zarađivati na tečaju konverzijom, odredim na kojem tečaju hoću prebaciti iz kuna u eure ili dolare, a kad obrnuto...

Dodatno, Revolut mi omogućava podizanje gotovine na bankomatima u inozemstvu bez uzimanja provizije za uslugu (OK, opet platim konverziju ako imam kune na revolut računu a dižem drugu valutu, no i to je manje nego naknada matične banke), što mi matična banka ne nudi (ok, limitiran mi je iznos na XXX EUR mjesečno, ali opet...).

Naravno da bi to sve mogao izbjeći nekakvom kreditnom karticom u svojoj matičnoj banci za koju plaćam godišnju članarinu, ali i ona je trošak koji je daleko veći od Revoluta.

Naravno da neću na Revolutu držat plaću ili ušteđevinu, ali za ovakve pocket money transakcije i online kupovine, dušu dalo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.07.2019 | 20:34
ColdMarin kaže:
Imali na revoultu opcija da kada nesto platis, da mozes odabrat kategoriju i kratku biljesku na transakciju, da bude bolja organizacija (i da mogu prilagoditi kategorije sebi, kako ja zelim?) i moze li se exportat u excel ili pdf statement?

To mi je mana kod Monesea, imaju svoje kategorije i ne mogu ih preimenovat ni staviti nikakvu biljesku, a zelim sve organizirati, pa ako ima netko tko koristi revolut ako moze pomoc


Dodavanje svojih kategorija ne možeš napraviti, no možeš ispraviti ono što su oni odabrali ako je krivo.
Bilješku možeš dodati svakoj transakciji.
Transakciju možeš izvesti u PDF ili poslati mailom.
03.07.2019 | 22:04
smayoo kaže:
Rekao bih da će biti upravo obratno. Novi financijski operateri će nuditi usluge bez naknada ili uz niske naknade, a banke će morati početi opet nuditi neke veće kamate po viđenju.
Naime, pasivnu kamatu možeš dati ako nekom taj novac možeš posuditi po većoj kamati. A novi financijski operateri nemaju takvu klijentelu, nisu tome usmjereni, a mislim da niti ne smiju.

Centralne Banke reguliraju kamatu! Banke mogu samo davati onoliko kamate koliko i oni dobiju za parkiranu lovu u CB. A novi financijski operatori trebaju samo nakupiti dovoljno likvidnosti i već imaju dozvolu za sve bankarske poslove.
04.07.2019 | 20:30
HUB je izbacio neke novosti oko uvođenja PSD2. U prvom stripu se spominje korištenje APaya što bi dalo naslutiti skoru implementaciju istog i među našim bankama.

native.jutarnji.hr/buducnost-placanja/?u...Ti7HLzCxuerSHa5Q-xoA
15.07.2019 | 19:45
Pozdrav svima! Novi sam ovdje, zainteresirala me tema Apple pay pa sam uzročno posljedicno otvorio i Revolut. Danas mi je stigla i fizička kartica i do sada sam jako zadovoljan iako još nisam isprobao dizanje gotovine. Ali s Apple pay funkcijom sam sretan kao dijete pa već razmišljam i o kupnji sata ????

Usput, ukoliko nekom treba besplatna dostava kartice i nagradnoj 40 kn, može koristiti moj link, navodno vrijedi još desetak dana:
https://revolut.com/referral/ante3qi4p!5m
15.07.2019 | 20:00
Link je bio polomljen, popravljeno...
26.07.2019 | 12:28
Apple Pay dolazi u PBZ

29.07.2019 | 23:41
Zab sam javiti prosli tjedan ovu informaciju, uglavnom receno mi je prosli tjedan da iduci najavljuju PBZ apple pay, nakon njega je Erste, a Zaba tek nakon nakon. Takodjer Zaba i Tmobile imaju neku zajednicku aplikaciju u igri. To ce ubrzo!
06.08.2019 | 14:14
Stigao Apple Pay i u PBZ, kartica uspjesno dodana
06.08.2019 | 14:36
Pošto su redizajnirali stranicu ne mogu naći pakete koje imaju. Koliko košta tekući račun sa m i e bankingom + neka kreditna kartica (charge)?
11.11.2019 | 10:44
Iako nije direktno povezano sa Apple Pazom, čini mi se kao idealna tema.

Radim istraživanje vezano za digitalno bankarstvo i trendove korištenja FinTech usluga pa mi se ovaj pdf čini kao idealan kandidat za testiranje
Sam upitnik je vrlo kratak, pitanja su jednostavna a svi odgovori potpuno anonimni.

Zahvaljujem svima koji odgovore ili barem probaju odgovoriti

forms.gle/gjU3rSfCADRZJSX8A
23.01.2020 | 19:06
Od danas je i Curve dostupan na Apple Pay-u iako nije eksplicitno izlistan. Regija HR.
Konačno više nema šaltanaj po Walletu
Idalje čekamo naše banke.

IMG_3683.PNG
11.02.2020 | 16:23
Pozdrav ekipa. Jel vama ide od privredne banke ova nova visa gold premium u wallet. Ili mozda treba otic u banku napravit kakav zahtjev
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 21 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, Gen, JKnoxville, MacSlavko, Riba, Anonimci (386)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO