Poludila baterija na iphone 6
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Poludila baterija na iphone 6


27.08.2016 | 19:48
Normalno je da baterija pada cijelo vrijeme. Nije normalno da pada toliko brzo ako ga ne koristiš. Kad ja imam dan na terenu, ako ne spajam mobitel na punjač svaki put kad sjednem u auto, baterija je potpuno prazna unutar najviše 10h. Mreža nije uvijek dobra, često prebacuje 2G/3G, radi povećanom snagom radi čega troši više baterije, dobivam i šaljem dosta mailova, fotkam dosta, koristim diktafon i još par aplikacija.
27.08.2016 | 22:17
smayoo kaže:
Mreža nije uvijek dobra, često prebacuje 2G/3G, radi povećanom snagom radi čega troši više baterije.
Po kakvim ti to pripizdinama hodaš da ti se spaja na 2G. Ne znam kad sam zadnji puta vidio to na mobu
28.08.2016 | 00:34
Suzdržavam se reakcije kakvu bi najradije htio iskazati u ovom času...

Ja sam svjestan (koliko god volio, zaista iskreno volio Zagreb) da mnogi Zagrepčani njeguju stav da Hrvatska izvan granica Zagrebačke županije nije bitna i uvijek im se podrazumijeva da se sve dešava jedino i isključivo uvijek u Zagrebu. Ali baš da tako mrtav hladan sve to skupa proglasiš pripizdinom jer se tvoj radijus kretanja svodi isključivo na gusto naseljena područja i (možda) glavne autoceste... Čuj...

Evo, ovako po sjećanju, unatrag zadnjih pola godine-godinu, tih pripizdina:
Sisak
okolica Bjelovara
Rijeka (rubni dijelovi, sjever i zapad pretežno)
Viškovo (to je prava pripizdina, jelda, nisi nikad ni čuo za Viškovo... mora biti da je onda pripizdina)
vanjska (nova) obilaznica Pule
Pag (solana)
Dugi otok (cca po sredini, a s vanjske strane otoka te kompletno prebaci na talijansku mrežu)
Slavonski brod, mjestimično

Ukratko, sve se te pripizdine zajednički nazivaju - Hrvatska.
28.08.2016 | 05:55
energyman kaže:
smayoo kaže:
Mreža nije uvijek dobra, često prebacuje 2G/3G, radi povećanom snagom radi čega troši više baterije.
Po kakvim ti to pripizdinama hodaš da ti se spaja na 2G. Ne znam kad sam zadnji puta vidio to na mobu



Problem je jer operateri pokrivaju samo urbane dijelove sa 4G signalom. Ako se makneš u ruralni dio, otoke, tada nema niti 3G signala već je 2G ili EDGE (pojavi se E na telefonu) ili čak (ali ovo je rijetko) prebacimi se na GPRS (pojavi se kružić na telefonu).
E sad, komkretno otok Mljet i Korčula, plaže pretežno s vanjske strane (koje gledaju na Italiu) su s ikakvim ili nikakvim signalom. 3G je pod normalno, a i 4G se dade uhvatit, mada mi se na Mlljetu desilo kako uopće nema signala (ne možeš telefonirati).
28.08.2016 | 12:51
Naravno ja nisam iz zg, vec iz bj .. Ali doma sam na wifi ju stalno a na poslu mi je lte 2-3 tockice. Probala sam ja i na 2g stavit i nije nista bolje stanje pa vjerojatno nije to u pitanju.
Evo proradio prikaz baterije, sad mi je usage 1,15 min a standby 5 h- baterija na 35 posto.
28.08.2016 | 15:27
Da li Se telefon grije?
28.08.2016 | 16:44
Ne , ne grije se.
28.08.2016 | 17:24
lunahor kaže:
Evo proradio prikaz baterije, sad mi je usage 1,15 min a standby 5 h- baterija na 35 posto.


OK, i što ti onda piše ispod - koje su aplikacije najveći potrošači baterije?
28.08.2016 | 19:35
One koje i koristim najvise u tih sat vremena, mijwenja se , nije uvijek ista, danas safari recimo, telefon , i ostalo sica po 1 -3 posto. Uglavnom slaze se minutaza sa usagom .. Nista se ne istice . Danas je safari sutra ak puno tipkam viber npr.
A sta mislite jel bi to bilo od rezervnih punjaca da se nije nesto ostetilo? S ebaya sam koristila punjace, zice, i onaj punjac prijenosni koji ide ko case na telefon ? I obicni prijenosni punjac kupljen u hrvatskoj.
28.08.2016 | 19:48
Ako telefon puno koristiš, onda je normalno da se baterija brzo troši. Ne znam što te zapravo muči?
Napisala si gore da je usage 1,15 min, a standby 5h, a sad pišeš kako su na prvom mjestu aplikacije koje najviše koristiš. Kako je to moguće? Ako imaš samo jednu minutu korištenja na 5h standby rada, onda ti na prvom mjestu mora biti lock screen, ili neka aplikacija koja u pozadini ždere bateriju jer stalno nešto radi.
Ako to nije 1,15 min, nego 1h i 15 min korištenja na 5h standby (dakle ukupno 6h i 15 min od zadnjeg kompletnog punjenja), onda ti je potrošnja baterije, rekao bih, u okvirima očekivanja.
Nije sasvim nemoguće da neispravan punjač ošteti mob, ali taj se kvar onda sigurno ne manifestira ubrzanim trošenjem baterije.
28.08.2016 | 19:54
Da to je 1 sat i 15 minuta usage. Pa meni se to cini lose. Ko da curi baterija, tim vise kaj bi se ispraznio za 8 sati da ga ni ne taknem , tj da je u airplaneu? Mislis da je to ok?
28.08.2016 | 20:15
Gledaj, saberi se i napravi kontrolirano testiranje. Po ovom što kažeš ti telefon troši 10% baterije za sat korištenja, a 12,5% baterije za sat standby-a. To je *NEMOGUĆE* (čak i ako je nešto neispravno) jer za vrijeme korištenja sve što koristi bateriju u standby-u, koristi je i tada. Znači, potrošnja za vrijeme korištenja mora biti veća, i to osjetno veća.

Osim toga, sad po ovom zadnjem imaš potrošeno 65% baterije u 6h i 15 min, a trebalo je biti 80% (ako u 8h isprazni bateriju skroz).

Ako ti telefon u 8 sati nekorištenja isprazni bateriju to se MORA vidjeti u popisu top liste trošitelja baterije.

Dakle, odvoji 8h period u kojem nećeš telefon koristiti UOPĆE i onda pogledaj taj popis. I to ne onaj u zadnjih sat vremena, nego onaj u zadnjih 24h. Pa ćeš onda znati što troši bateriju u standby.
28.08.2016 | 20:36
Ne mora se nužno vidjeti, jet se recimo spotlight uopće ne vidi a radi u pozadini. Očito neki servis radi i/ili je zapeo pa guta bateriju. Ovo nije normalno ponašanje.
Inaće, za 1-2 sata može se baterija potrošiti s recimo Angry Bird 2 ili recimo navigacijom ili takvi nećim, ali se telefon zna ugrijati i to dosta.
Kad bi bio neki hardware-ski problem, mislim da bi baterija kod ugašenog telefona curila.
Mislim da je riješenje u restore i set as new, ponavljati dok se ne poprav.
E da, probaj SIM karticu izvaditi i onda pusti telefon pa vidi kako se ponaša.

Sad sam iPhone 5 dignuo s iOS 6 na iOSX 9 i prošlo je za sada sve u redu, moram vidjeti kako se bude ponašao.
28.08.2016 | 20:59
Probat cu sve navedeno pa se javim ..
29.08.2016 | 11:37
Ne mogu da vjerujem 3 stranice natezanja oko baterije,odnesi telefon na servis(ako je pod garancijom odlicno) ako nije pod garancijom daj par eura da ljudi testiraju.Ako baterija nije dobra zamjeni je i gotovo,imas pravo na to.Ovako se samo vrtis u krug,moze biti do ovoga a mozda i nije.Ima vise klasa Baterija,neke su ok a neke ne.Svakako svaki ozbiljniji servis daje neku garanciju.
29.08.2016 | 12:00
Promaklo ti je vjerojatno - bateriju je zamijenila i ova nova se ponaša u redu, kao ispravna baterija. Ali i dalje se brzo troši. Zar ti se dogodilo nekad da nova baterija bude ispravna, ali bitno (recimo: upola) manjeg kapaciteta od tvornički ugrađene?
29.08.2016 | 16:07
Tvoj telefon ima problem sa U2 Chip-om, siguran sam 99%, Ne vrijedi ti da mjenjas batt. samo servis. Pozdrav!
29.08.2016 | 18:01
Ne slažem se uopće. Problem s U2 čipom se manifestira tako da se baterija više ne puni, a ne da se brzo prazni.
29.08.2016 | 21:13
Gledao u vise slucajeva, cak i imao jedan 5s. Bateriju normalno puni, ali isprazni vrlo brzo, kao sto je ovde navedeno, a krivac je bio U2 chip. Pozzz
30.08.2016 | 16:55
smayoo kaže:
Promaklo ti je vjerojatno - bateriju je zamijenila i ova nova se ponaša u redu, kao ispravna baterija. Ali i dalje se brzo troši. Zar ti se dogodilo nekad da nova baterija bude ispravna, ali bitno (recimo: upola) manjeg kapaciteta od tvornički ugrađene?


Nije mi promaklo,desilo mi se par puta kada musterija hoce da prodje jeftinije i uzme nizu klasu zamjenske baterije.Razlog sto sam rekao da ode u servis i da par eura za dijagnostiku je iz licnog iskustva.Milion puta mi se desilo da mi neko dodje sa pokvarenim uredjajem i nekom njegovom dijagnostikom ''Nije ok baterija,home dugme treba zamjeniti,konektor punjenja je prljav,wifi chip je izgorio.....'' ja uredno zamjenim ono sto su trazili od mene ali problem i dalje postoji.Pa onda idu pitanja kako ne radi,zar nije to bilo u pitanju,procitao sam na forumu da je to problem,gledao na ifixit.....a sve to da se ustedi cijena dijagnostike.Na kraju dodje (sto bi se u Bosni reklo) skuplja pita od tepsije.Fino se ode u ovlasteni servis ili neki na dobrom glasu,ostavi telefon par dana ljudi testiraju i tacno kazu u cemu je problem.To je svakako moj savjet
30.08.2016 | 16:56
MiroW5 kaže:
Gledao u vise slucajeva, cak i imao jedan 5s. Bateriju normalno puni, ali isprazni vrlo brzo, kao sto je ovde navedeno, a krivac je bio U2 chip. Pozzz


Moze biti ali ne 100%,zna se desiti i da se tako manifestuje ako je bilo vece pregrijavanje
30.08.2016 | 18:13
U servisu nisu htjeli napravit dijagnostiku , kao ne treba jer su sto posto sigurni da je baterija. Imam 6 mj garanciju na bateriju pa cu vidit ak se ne popravi stanje s nicim gore navedenim pa cu ici nazad u servis

Nisam sama mijenjala bateriju vec u ovlastenom servisu. Nit sam im rekla da je baterija u pitanju, dapace trazila sam dijagnostiku ali su rekli da nema potrebe jer je sigurno baterija u pitanju.
30.08.2016 | 18:18
MiroW5 kaže:
Gledao u vise slucajeva, cak i imao jedan 5s. Bateriju normalno puni, ali isprazni vrlo brzo, kao sto je ovde navedeno, a krivac je bio U2 chip. Pozzz

Osim brzog praznjenja baterije jel ocekivano neko pogorsanje u ponasanju telefona ako je to u pitanju ? Koliko moze kostat takav popravak?
30.08.2016 | 21:11
Moze se samo grijati pretjerano, popravak moze kostati oko 500-600kn, samo da nadjeta dobar i pouzdan servis. Pozzz
30.08.2016 | 21:55
MiroW5, zamolio sam te preko privatne poruke, ali očito pristupaš forumu samo preko Tapatalka pa privatne poruke ni ne vidiš.
Molim te da isključiš taj Tapatalkov "potpis" jer jako zagađuje tekst i povećava nečitkost. Hvala.
30.08.2016 | 23:11
Navika mi tapatalk, potpis je iskljucen Pozdrav
31.08.2016 | 12:17
Hvala!
31.08.2016 | 12:23
Lijep pozdrav svima. Danas sam se pridružio zajednici iako vas pratim povremeno već nekoliko godina.

Želio sam se samo nadovezati na prethodne komentare vezane uz konkretan problem.

Rapidno pražnjenje baterije ili battery drain, problem koji trenutno ti imaš na svom uređaju, pripada skupini hardverskih problema vezanih uz samo napajanje uređaja, odnosno sklopovlja koje ga regulira. To je jedan od naučestalijih problema koji se manifestira na nekoliko različitih načina:

- battery drain
- fake charging (prikazuje se simbol punjenja iako se postotak ne povećava nego pada)
- sporo punjenje
- pogreške prilikom restore-a
- računalo ne prepoznaje uređaj, odnosno iTunes ne prepoznaje uređaj
- iPhone se ne pali, zaglavi na Apple logo
- "this accessory may not be supported" poruka iako koristiš MFI punjač

Sve navedene nepravilnosti dolaze kao posljedica potpuno ili parcijalno neispravnih komponenti u tom dijelu strujnog kruga. Prvi i osnovni razlog svemu tome, a opet ono što je poprilično jasno demantirano u prethodnim postovima, je upravo korištenje nekvalitetnih i MFI necertificiranih punjača kupljenih na ebayu ili lokalnim trgovinama. Sama komponenta koja je u 90% slučajeva krivac je popularni U2 Tristar (iako se na iPhone 6 navodi kao U1700). Sama dijagnostika je gotovo nemoguća zbog sklonosti kontrolera da odumre parcijalno (kao u tvom slučaju), a popravak se obavlja najčešće na temelju iskustva.

Sam tvoj pristup u pokušaju otkrivanja uzroka problema uz pomoć kolega na forum je korektan. Napravila si sve što jedan krajnji korisnik koji nije tehničar može napraviti - potpuni restore operacijskog sustava (ponavljan više puta nego je trebalo) koji nije riješio problem, te sam odlazak serviseru koji isto nije riješio problem. Jedina opcija ti je pronaći dobrog servisera koji je upoznat s navedenim problemom i tko zna što radi. Daljnje pogršanje u radu je moguće, potpuno odumiranje kontrolera dovodi do nemogućnosti uređaja da se upali, odnosno da zaglavi na Apple logo.
31.08.2016 | 16:57
Hvala
31.08.2016 | 18:51
To sve, naravno, ako si sigurna da ti mobitel i dalje za 8h potpunog nekorištenja potroši bateriju. Jer i dalje je moguće da ti neki softver troši bateriju, samo što ti ideš gledati što ti troši bateriju u zadnjih sat vremena u vrijeme kad mobitel aktivno koristiš.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO