NAS vs Time Capsule ??
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS vs Time Capsule ??


10.01.2012 | 09:53
tetanus kaže:
Eto pogledao sam malo i model koji je rusty naveo da ima u firmi mi je zapeo za oko. Sad mene prvenstveno zanima ima li toga u Rvatskoj i koliko to odokativno kosta? Moze se meni svasta svidjat al ako mnogo pjeva nista od toga na moju veliku zalost. Pa hajde ako netko zna nek mi njezno saopci tu informaciju


Evo ti linka za Synology u HR -> www.tecomtrade.hr/index.php?option=com_c...;id=27&Itemid=13 Jedino nisam 100% rade li samo s firmama ili i fizicke osobe dolaze u obzir.

@SuperUnknown - ok, CaviarGreen moze biti koristan, ali ne iz kuta iz kojeg ja gledam. Ako nemoram necu ga sigurno koristiti, a pogotovo ne u NAS konfiguraciji od 2500kn.

A sto se tice filozofije TC je dobar sta ce mi nesto drugo. Nevidim zasto ne kupiti bolji proizvod za isti novac? Sve da mi i netreba uvijek bi kupio nesto bolje/jace za isti novac.
10.01.2012 | 10:42
civicar kaže:
Jedino nisam 100% rade li samo s firmama ili i fizicke osobe dolaze u obzir.


ne rade sa fizičkim osobama ali je moguća kupnja kod njih svjedno, samo što nemaju pogodnosti kupnje na rate, kartice itd. Traže full avans po predračunu. Tako sam ja kupio preko njih i nije bilo nikakvih problema
10.01.2012 | 11:41
civicar kaže:
tetanus kaže:
A sto se tice filozofije TC je dobar sta ce mi nesto drugo. Nevidim zasto ne kupiti bolji proizvod za isti novac? Sve da mi i netreba uvijek bi kupio nesto bolje/jace za isti novac.

Apsolutno Ja npr. nikad ne bih kupio TC jer su previse rikavale i bezobrazno su skupe...

timecapsuledead.org/

Btw, evo jedan D-Link DNS-323 u Oglasniku
17.01.2012 | 10:03
Evo malo update po pitanju Synology NAS rješenja.

Otvorili su mogućnost za testiranje 4.0 verzije njihovog software-a, DSM, feature pogledajte tu Synology DSM 4.0, a demo pogledajte tu

jedna od mogućnosti 8doduše trenutno samo za win okružje) je i implemntacija vlastitog synology cloud sync servisa (aka Dropbox funkcionalnost na njihovo vlastit način).

Ima dosta novina a ono što me raduje je kompletan HTLM5&CSS 3.0 implementacija kao i uvođenje VPN podrške.

nadam se da će beta trajati malo kraće nego inače.
19.01.2012 | 22:47
kinsif kaže:
Realno u kucnoj uporabi za korisnike koji od mreznog diska ocekuju TM backup, iTunes i iPhoto library i nesto "drag&drop" prostora, ne vidim kako se synology moze nametnuti kao nekoliko puta bolji izbor od TC-a! Narocito ako su cijene tu negdje (synology + 2 diska od tere)!
No dobro, ja pricam iz svog iskustva naravno, i moje potrebe su takve da ih TC zadovoljava! Da svaki dan saljem sate nekomprimiranog HD video materijala na disk, razmisljao bi brzini!
Uostalom super dobro kaze, usb 2.0 backup je na terenu i dalje standard, i ne vidim previse suza okolo!


Time Capsule ima jedan mali problemčić, a to je da zbog greške u konstrukciji voli iznadprosječno brzo riknuti napajanje. Kao vlasnik TC-a počeo sam se brinuti kada sam malo prosurfao internet i vidio da čak postoji i web stranica na kojoj korisnici prijavljuju svoje "mrtve" TC-e. Jednostavno, ode napajanje. U kućište je sve zgurano, doduše ima ventilator, ali on ne služi ničemu jer nema kamo odvoditi nagomilanu toplinu. I tako je meni TC riknuo nakon 2 godine i 2 mjeseca korištenja upravo prošli tjedan.
Da, lijepo izgleda i praktičan je kao rješenje s Mac računalima, ali je nepouzdan. Kako radim u firmi s podrškom zasebne informatičke službe, odnio sam im TC da ga oni dalje proslijede u ovlašteni servis. Garancija je naravno odavno istekla. I dečki su to shvatili kao izazov, pa nisu prosljedili u servis nego su sami krenuli popravljati. Vele da su se namučili ko Isus da otvore do čudovište od kutije jer se to radi preko donje gumene plohe koja je naljepljena i tek se onda dolazi do vijaka. U pitanju je bio kondenzator koji su promijenili i sada opet radi. A baš bi me zanimalo koliko bi koštao popravak u ovlaštenom servisu i da li bi mi zaračunali cijenu kondenzatora plus rad ili bi izletjeli s nekom svemirskom cifrom i rekli da se mora mijenjati cijeli neki sklop.
Nisam jedini kome se to dogodilo, a da backup disk rikne za dvije godine zato što je Apple (ne prvi put) dao prednost lijepom kućištu i dizajnu nad osnovnom logikom fizike, to baš ne mogu prihvatiti mirna srca i ne mogu preporučiti TC kao ozbiljno rješenje za backup. U mojem slučaju, kao backup se pokazalo samo računalo a ne TC kojemu je to glavna svrha postojanja.
16.03.2012 | 15:23
06.03.2012 je izašla DSM verzija 4.0 za Synology NAS uređaje. Nisam radio upgrade sve do danas jer sam htio vidjeti dali ima kakvih generalnih problema po pitanju toga.

Moja iskustva update-a sa DSM 3.2 na 4.0 za DS211j model.

Update je ukupno trajao oko 5 minuta, što je uključivalo download updatea, instalciju i reboot.

Dostupan je odmah bio po resetiranju kako lokalno tako i preko DynDNS usluge. Sve postavke i kompletna konfiguracija ostala je netaknuta. Nikakvih gubitaka podataka niti problema sa iSCSI LUNovima.

Novi OS je mrak i radi jako brzo uprkos laganom eye-candyu kojeg su nabacili. Sve je prebačeno u HTML5/CSS3 i radi stvarno super.

Jedna od najvećih dodatnih feature je zasigurno Cloud Station aplikacija/servis. Dugo se tražila integracija Dropbox/SkyDrive ili nekog 3. providera cloud sync servisa, ali su u Synology ipak odlučili napraviti svoj vlastiti Cloud sync sustav.

Trenutno još u beti i sa jednino Windows dostupnim lokalnim klijentom, Cloud Station je prava replika Dropbox servisa. Ima support za verzioniranje i radi jako dobro i brzo. Ograničenje je jedino za 1GB datoteke koje se neće syncati.

Nakon izlaska iz bete usluga bi trebala biti dosupna i za Mac platformu.

Ako je nekome uvijek Dropbox imao ograničenja po veličini kapaciteta, a ne želite plačati mjesečno dodatni storage i pritom posjedujete Synolog NAS rješenje je tu.

Za sada čista 5ica (kao i uvijek)
05.05.2012 | 12:06
imam pitanje u vezi Time Capsule, nadam se da nije previše OT:

može li se TC 2. generacije od 1TB nadograditi s npr. 2TB diskom?
05.05.2012 | 15:47
Finn kaže:
imam pitanje u vezi Time Capsule, nadam se da nije previše OT:

može li se TC 2. generacije od 1TB nadograditi s npr. 2TB diskom?


u modele late 2009 (2nd gen proizvedene iza 30.07.2009) i to s oznakom MB996LL/A je model koji se isporučio sa 2TB diskovima.

u modele early 2009 (2nd gen) s oznakom MB764LL/A je išao 500GB disk, a u modele s oznakom MB765LL/A je išao 1TB disk.

ja znam nekolicinu ljudi koji su stavljali i 1,5TB diskove u 500GB modele. Tako da pretpostavljam da ako općenito 2nd gen modeli imaju 2TB disko kao max onda ne vidim nekog razloga da se isti i ne može ugraditi.

evo primjerice jednog primjera zamjene 500Gb sa 1TBWD Green diskom - LINK
05.05.2012 | 16:25
a gdje mogu provjeriti koji je moj točno model, koja oznaka? softverski ga ne uspijevam pronaći nigdje. jel to negdje na samom uređaju piše?
05.05.2012 | 18:10
Sve ti piše na donjem dijelu uređaja. Trebaš ga okrenuti i pročitati.
05.05.2012 | 20:06
Nedavno sam instalirao NAS od Synologyija i lijepo radi pod Lionom.
18.05.2012 | 10:29
Evo mali update po pitanju Cloud Station usluge.

Od jučer dostupan Mac klijent. Navodno da u kombinaciji sa Dropboxom Finder ima problema sa perfomansama (nisam još probao).

official log link
09.06.2012 | 11:42
nevezano za prethodni post...
trebao bih izbrisati jedan od dva backupa s TM-a pa me zanima kako to (sigurno) učiniti.
dakle, ako su mi dva kompa spojena na isti TM kako točno izbrišem jedan backup, da drugi ostane netaknut?
09.06.2012 | 16:09
Pa svaki mora imati drugi mountpoint (drugi šerani folder) pa otvori taj koji želiš izbrisati i unutra nađeš file koji se zove imekompa.sparsebundle. Njega izbrišeš.
09.06.2012 | 23:04
ok, to sam i pretpostavio, ali sam htio provjeriti. nisam bio siguran je li dovoljno samo izbrisati sparsbundle fajl.
hvala.
01.02.2013 | 20:52
Koliko je bitno da ima 3.0 USB?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, temeljnik, Yonkis, ZeljkoB, Anonimci (541)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO