Molim pomoć - iMac 2011 ili 2013?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Molim pomoć - iMac 2011 ili 2013?

29.12.2020 | 21:00
Ispravak netočnog navoda

Instalirao sam sad zadnje verzije direktno s App Store-a i radi i Messenger i Whatsapp.
Doduše davno sam isprobavao prije kad nije radilo, ali sad je izgleda ok.

Thnx smayoo
29.12.2020 | 21:26
01.01.2021 | 13:39
Finn kaže:
marioart kaže:
ja mislim da je bolje uzeti najnoviji M1 macmini(cca 1000€) ... ili trazi i7 varijantu 2012/2014 .. imam i ja taj i5 iz 2012... bas se vidi da mu je vrijeme za mirovinu... ili oglasnik

Šta je tolika razlika između i5 i i7 procesora?

yes ... 2012 su stavili 4core i7 i taj je gazda medju svim minijima zakljucno sa generacijom 2014... zato i drzi cijenu jos...

ali ako si ikako mozes priustiti, bolje idi na minije od 2018 ili najbolje na ovaj novi...

jabucnjak

geekbench
01.01.2021 | 14:38
hi

ovdje mozes pogledat kako se vrte cijene za "tehniku"
u DE.

www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfPro...i-2020-m1-apple.html
01.01.2021 | 20:50
marioart kaže:
yes ... 2012 su stavili 4core i7 i taj je gazda medju svim minijima zakljucno sa generacijom 2014... zato i drzi cijenu jos...

Ah... već sam dogovorio od kolege s Jabučnjaka. Bit će još prilike...
01.01.2021 | 21:41
marioart kaže:
Finn kaže:
marioart kaže:
ja mislim da je bolje uzeti najnoviji M1 macmini(cca 1000€) ... ili trazi i7 varijantu 2012/2014 .. imam i ja taj i5 iz 2012... bas se vidi da mu je vrijeme za mirovinu... ili oglasnik

ali ako si ikako mozes priustiti, bolje idi na minije od 2018 ili najbolje na ovaj novi...

jabucnjak

geekbench

Ponosan vlasnik najjačeg Minija iz 2012.
02.01.2021 | 00:31
john_st kaže:
marioart kaže:
Finn kaže:
marioart kaže:

jabucnjak

geekbench

Ponosan vlasnik najjačeg Minija iz 2012.

To je onaj sa i7 i sa grafikom HD4000? Interesuje me kako to radi, bojim se da je mozda grafika usko grlo i kriticna stavka.
Pitam jer imam ponudu od drugara da uzmem takav.
Namena - kucna upotreba nista posebno heavy.
02.01.2021 | 09:29
Usko grlo je za igre, za sve drugo radi najnormalnije.
04.01.2021 | 14:39
Riba kaže:
Usko grlo je za igre, za sve drugo radi najnormalnije.

What he said
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 53 minuta
  • gladhr2: [link] :)
  • Dijete: doduse, radio sam neke racunice, i makar smo "drugi red do mora" nadmorska visina je tolika da bi vjerojatno bili ok cak i da dodje sa nase strane... al postoji rizik od vulkana posto Auckland lezina na preko 50 vulkana, tako da..... svakom dojde smrtna vura tak da ne mislim o tome..
  • Dijete: mi ok, hvala... bio sam budan kad je prvi kod Gisbornea okinuo i osjetili smo ga laganini... ovaj sad nismo osjetili, ali vidim da je krenula evakuacija za tsunami... sinoc su isto ljudi za svaki slucaj u 2:30 krenuli hodat na brda... istrenirana masa :D .... al mi smo na drugoj strani, da je bio tsunami, bili bi ok....
  • zoranowsky: @Dijete, ste ok? Vidim da vas gadno drma :(
  • iLeo: Dali netko ima staklo za iMac 27"?
  • Air: :D
  • Air: ha, ha, ha... Jupi! Tnx!
  • Air: :D
  • Riba: Dvotocka i veliko D!
  • Air: ipak nisam odustao :)
  • Air: [link]
  • Air: odustajem :)
  • Air: evo prvi sam pejstao a drugi napisao, oba su smola
  • Air: :laugh:
  • Air: :laugh:
  • Riba: Paste radi normalno, mozda je bio neki ekstra karakter u clipboardu?
  • Riba: :)
  • Air: ovaj emotikon sam napisao, a one prethodne sam pejstao
  • Air: vidim ja da netko zna. Al problem što ja ne znam :(
  • Riba: :D
  • Riba: :)
  • Riba: Smiley bez nosa bi trebao raditi
  • Air: kako treba ispravno staviti emotiken na vikalicu? Nešto me neće...
  • Air: :laugh: :laugh:
  • Dijete: Mogli bi “U spomen....” stranice puknut i crno... pa da se pripremimo za novu iMac liniju, omogucit randomizaciju boje foruma.... sanjao sam sinoc onaj divni Rozi jabucnjalk - otud ova glupa ideja...
  • john_st: Ovo ko onaj vic kad Mujo zatekne Fatu u seksu s crncem i zaviče: "Šta radi ovaj crnac u mom krevetu s tobom Fato?" a Fata odvrati "Čuda Mujo, čuda!" :D
  • Riba: Djuro, 6.1 je kanta, ali i dalje stoji sto si rekao. :)
  • Djuro genijalac: Sve! Mali ga koristi za faks kao mac , apreko bootcampa vrti gore solidworks i catiu bez po' beda! Čudo od stroja!
  • drlovric: Sta radite na tim starim Mac Pro? VIdeo editing?
  • smayoo: pogledaj u oglasniku
  • invictus: Ovi na Njuškalu i drugim HR-oglasnicima traže cijenu kao da su suho zlato.. :D
  • invictus: Večer svima, da li netko od vas prodaje Mac Pro 6,1 (Late 2013)? Ili možda ima netko savjet gdje ga uzeti po nekoj normalnoj cijeni?
  • smayoo: RIP :(
  • JOHN: RIP Saračević.:-(
  • drlovric: ihorvat: Kupi americki i uzivaj u zivotu. Neko ti samo posalje kod, i sve radi i kod nas.
  • smayoo: [link]
  • Air: Eto otišao i Đorđe Balašević. Počivao u miru :(
  • ihorvat: ekipa kakva je situacija s apple careom u hr, kako ga nabaviti?
  • JOHN: Ja takve poruke momentalno brišem
  • FiFi: Hahahaha
  • VooDoocarp: @FiFi ..nego jel imaš ti neki kontakt od te klijentice što šalje po 2t eura da je se oženi.. pitam za frenda :D :D :D
  • big_mac: Ma to je bilo gotovo nakon par poruka,nikakvo znacajno vrijeme nisam izgubio na tom prevarantu.
  • smayoo: Kako ti se uopće da gubiti vrijeme na takvo dopisivanje?
  • big_mac: Kako ti meni nepoznatom covjeku mozes vjeroavat i spreman si mi uplatiti novac unaprijed? Kako znas da cu ti ja nakon toga poslati ajfon? On odgovara neke sulude stvari tipa da je on bio posten cijeli zivot i da ocekuje isto od druge strane i da nikada nikoga nije zaje... :-D
  • big_mac: Jasno, sve su to prevare jer prvo i osnovno se postavlja ono sto sam ja njega pitao a to je sljedece
  • drlovric: Znam jednog koji je dva puta poslao kapare preko WU za neke SUV debelo ispod cijene. Prvi put su ga prevarili, a drugi put je kao "bio pametniji" pa je opet popusio foru :D
  • jzelko: Kruta stvarnost !
  • Riba: Strasno.
  • FiFi: Neki ljudi nisu pametni dok su drugi toliko nesretni i očajni da ne vide (ne žele vidjeti) stvarnost
  • FiFi: A s druge strane kolegice u firmi nisu mogle klijenticu odgovoriti da Western Unionom već treći put pošalje 2000EUR "jadnom disidentu" iz Kolumbije kojem prethodne uplate nisu došle, a njemu novci trebaju da dođe do nje i oženi juč.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%