NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


06.04.2019 | 11:56
Evo malo da osvježimo temu.

Pošto je Syno odlučio prije pola godine napraviti glupost i otvoriti novi Community site na nekoj blesavoj platformi koja ne sliči na ništa, a kamoli da funkcionira kao community/discussion board, slovenski kolega wwwampy je odlučio napraviti i hostati pravi syno forum.

Možete ga posjetit i registrirati se na - www.synoforum.com

Svi su naravno dobrodošli!
06.04.2019 | 12:22
To je tip piz... koji se prije ili kasnije dogodi svim tech firmama, jer imaju korisnike koji su prenapredni i preskupi da ikog od njih ta firma zaposli kao managere. Onda oni zapošljavaju neke nesretnike koji su oduvijek željeli biti frizeri ili učitelji baleta, ali nisu bili u tome dovoljno dobri pa su postali manageri. I bili su dovoljno jeftini da ih zaposle...
07.04.2019 | 09:43
Ma bezveze su to napravili. Trebali su samo koristit drugu platfomu jer prijašnji phpBB je bio super. Ok nije imao nek ultra moderne forum alate, ali jebemu mater... No u svakom slučaju vidi se da za sada niti rade na njemu niti misle popraviti/promijeniti situaciju, pa dok čekamo, neka se ljudi barem koriste kvalitetnom formom rada na jednom forumu.
07.04.2019 | 09:44
A u malo sretnijem tonu... moja kolekcija je prešla 5 komada sa ovim malim Bugatijem .

ds718plus.JPG
07.04.2019 | 13:00
kolekcija...
07.04.2019 | 17:56
Ne poznajem nikoga sa kolekcijom NAS uredjaja. A svakakvih cudaka znam ????????????

Najjaci si Rusty ????
07.04.2019 | 18:33
Imao sam ja kolegu u bivšoj firmi. Znao nam je usisat sav bandwidth dok mu nije sistemaš počeo throttlat njegovu MAC adresu. Kad bi ga pitali što to toliko downloada, on bi rekao: "Internet!" Imao je oko 40 kg (!!) hard diskova u ormaru. Za njega je Rusty tek početnik.
07.04.2019 | 18:47
To nije za potrebe backupa interneta, ali imam ja više od 40Kg, samo pogledaj stranicu prije .
08.04.2019 | 21:07
30.06.2019 | 22:18
Da osvjezim ponovo temu. Ovih dana sam investirao u NAS DS218 sa dva diska WD Red 4TB, pa evo imam i nekoliko pitanja.

1. Stream videa na smart tv, format .mp4 mi tv ne prepoznaje .mkv da. ( na Usb sticku radi bez problema), takodjer titlove ne mogu vise vidjeti.

2. Kako spojiti Google Photos ( dva racuna) da sve zajadno pohranjuje na NAS?

Hvala unaprijed
30.06.2019 | 22:25
Kako točno stremaš? Aplikacija?

Google photos na nas - www.synology.com/en-global/knowledgebase.../CloudSync/cloudsync
30.06.2019 | 22:36
Media server koji dodje uz NAS, na tv Media Browseru mi se pojave prazne mape od .mp4.
30.06.2019 | 22:51
Aha dakle DLNA je u pitanju. U kojim mapama ti je sadržaj? Da li je mkv i mp4 content u istim root foldeima? Za početka bi predložio da se ovo testira na nekom drugom klijentu osim TVa prije nego ideš kopat po NASu. Probaj na računalu preko neke druge aplikacije čisto za test.
30.06.2019 | 23:01
rusty kaže:
Aha dakle DLNA je u pitanju. U kojim mapama ti je sadržaj? Da li je mkv i mp4 content u istim root foldeima? Za početka bi predložio da se ovo testira na nekom drugom klijentu osim TVa prije nego ideš kopat po NASu. Probaj na računalu preko neke druge aplikacije čisto za test.


Radi sve uredno preko laptopa, VLC Player vidi uredno sve i .mp4 i srt datoteke.
30.06.2019 | 23:02
Sir Oliver kaže:
rusty kaže:
Aha dakle DLNA je u pitanju. U kojim mapama ti je sadržaj?


Da li je mkv i mp4 content u istim root foldeima? Za početka bi predložio da se ovo testira na nekom drugom klijentu osim TVa prije nego ideš kopat po NASu. Probaj na računalu preko neke druge aplikacije čisto za test.


Radi sve uredno preko laptopa, VLC Player vidi uredno sve i .mp4 i srt datoteke.


Sadrzaj je u mapi video koja je kreirana automatski od Media servera.
30.06.2019 | 23:07
Sir Oliver kaže:
rusty kaže:
Aha dakle DLNA je u pitanju. U kojim mapama ti je sadržaj? Da li je mkv i mp4 content u istim root foldeima? Za početka bi predložio da se ovo testira na nekom drugom klijentu osim TVa prije nego ideš kopat po NASu. Probaj na računalu preko neke druge aplikacije čisto za test.


Radi sve uredno preko laptopa, VLC Player vidi uredno sve i .mp4 i srt datoteke.


A to testiraš preko kojeg protocola? Jer očito onda nije permission problem. Rekao bi da TV onda malo sere. Jer stream preko DLNa i preko USBa nije isto... Si siguran da mp4 preko dlna radi inače na toj televiziji? Hoću reći sumnjam da je NAS problem.

Ovo možeš testirati na način da složiš recimo na brzinu plex server ili video station na NAS, napravi library i u njega stavi jedna mp4 file. Ako ti TV podražava Plex ili Video Station (DSVideo) klijenta, probaj na taj način. Ako radi, onda je DLNA implementacija na TVu malo off na neki način.

Koji je TV?
30.06.2019 | 23:11
rusty kaže:
Sir Oliver kaže:
rusty kaže:
Aha dakle DLNA je u pitanju. U kojim mapama ti je sadržaj? Da li je mkv i mp4 content u istim root foldeima? Za početka bi predložio da se ovo testira na nekom drugom klijentu osim TVa prije nego ideš kopat po NASu. Probaj na računalu preko neke druge aplikacije čisto za test.


Radi sve uredno preko laptopa, VLC Player vidi uredno sve i .mp4 i srt datoteke.


A to testiraš preko kojeg protocola? Jer očito onda nije permission problem. Rekao bi da TV onda malo sere. Jer stream preko DLNa i preko USBa nije isto... Si siguran da mp4 preko dlna radi inače na toj televiziji? Hoću reći sumnjam da je NAS problem.

Ovo možeš testirati na način da složiš recimo na brzinu plex server ili video station na NAS, napravi library i u njega stavi jedna mp4 file. Ako ti TV podražava Plex ili Video Station (DSVideo) klijenta, probaj na taj način. Ako radi, onda je DLNA implementacija na TVu malo off na neki način.

Koji je TV?


Tv mi prepoznaje druge video formate, inace je u pitanju Telefunken, preko DSVideo Station mi takodjer radi i cita .mp4 ali ne mogu nikako podesti titlove.
30.06.2019 | 23:16
Dakle tu je vjerojatno problem dlna na tvu i mp4. E sada što točno to je pitanje. Ovo nećeš sigurno riješiti na strani NASa, jer njegova implementacija media servera je upravo samo to, dlna broadcast.

Što se titlova tiče na VSu tu ti ne mogu pomoći previše jer ne koristim taj rip off, ali kada već spominjemo to, kakve točno probleme imaš sa titlovima na VSu? Se to za bilo koji content javlja? Da li dolazi u obzir to probati preko Plexa? Čisto da vidiš da li je problem platforme (što me ne bi čudilo).
30.06.2019 | 23:23
rusty kaže:
Dakle tu je vjerojatno problem dlna na tvu i mp4. E sada što točno to je pitanje. Ovo nećeš sigurno riješiti na strani NASa, jer njegova implementacija media servera je upravo samo to, dlna broadcast.

Što se titlova tiče na VSu tu ti ne mogu pomoći previše jer ne koristim taj rip off, ali kada već spominjemo to, kakve točno probleme imaš sa titlovima na VSu? Se to za bilo koji content javlja? Da li dolazi u obzir to probati preko Plexa? Čisto da vidiš da li je problem platforme (što me ne bi čudilo).


pa nema ih...tj VStation ih ne vidi, sto se tice Plex-a nemam nekog iskustva sa njim. tj. nisam ga probao, pokusacu pa javim. Hvala u svakom slucaju.
30.06.2019 | 23:27
Ako ih ne vidi onda bi mogao biti problem prava na NAS strani. Pogotovo ako su to externi SRT. Provjeri preko File Stationa, kakva su prava na konkretnom SRT-u kojeg znaš da postoji, a VS ne vidi. Moguće da se prava ne propagiraju kako spada pa ih nije uspio crawlati i time prikazati na izbor.
01.07.2019 | 08:20
rusty kaže:
Ako ih ne vidi onda bi mogao biti problem prava na NAS strani. Pogotovo ako su to externi SRT. Provjeri preko File Stationa, kakva su prava na konkretnom SRT-u kojeg znaš da postoji, a VS ne vidi. Moguće da se prava ne propagiraju kako spada pa ih nije uspio crawlati i time prikazati na izbor.


To bih mogao provjeriti preko FIle Station? Sta treba konkretno da stoji zakaceno? Samo administrator ili?
01.07.2019 | 18:27
Ovisi koji account koristi servis. Kako prava izgledaju na datotekama koje se vide tako moraju biti i na srt datotekama koje se ne vide.
24.07.2019 | 20:58
Da prekjučer je prijavljeno sa nekoliko proizvođača ista stvar. Ovo je izgleda ciljani napad no u svakom slučaju ako nisi otvoren prema netu nema razloga za brigu.

Naime ovo je remote brute force napad koji pogađa login podatke i ako uđe onda radi sto treba. Dakle ovo nije exploit nekog sistemskog propusta.

No sve u svemu ipak nije loše poduzeti neke korake koji bi mogli pomoći osigurati pristup NASu i podacima na njemu, ali opet, ako nisi na netu vjerojatnost značajno opada.

Potrebno je znati da ti ransomware moze ugroziti podatke i preko sharea koji ti je mountan na desktop OS ako je riječ i nekom ugroženom računalu.
08.08.2019 | 16:15
energyman kaže:
Jeli itko imao iskustva sa "hackintosh" verzijom synologija. Pošto mi trenutni hrdver nekada podbacuje, mislio sam možda probati nešto ovako: xpenology.org/


Prije mjesec i pol sam vidio ovaj tvoj post nakon kojeg sam posjetio spomenutu stranicu. Od tada vrtim jedan XPE, a danas sam upogonio, drugi i treći (posao mi je takav da imam brdo hardwarea koji mogu kombinirati kako mi padne na pamet).
Prvi radi besprijekorno, a najveće pitanje mi je bilo što ako rikne neka od komponenti. Odgovor je - ništa strašno. Složiš novu konfiguraciju, a jedino je važno da imaš barem jedan ispravan disk s podacima iz starog (pod uvjetom da zadovoljava redundanciju i parity), koji ćeš priključiti na nju. Startaš komp i kao da se ništa nije dogodilo. XPE ti se prijavi na istu IP adresu i nastavlja raditi s istim postavkama budući da se DSM nalazi na svakom disku koji je priključen i aktiviran. Isprobao sam na dvije različite konfiguracije.

Mene su mogućnosti i stabilnost oduševile pa sam ga počeo koristiti punim potencijalom.

Na poslu imamo DS918+ koji je lani nabavljen na moju inicijativu i koji sada radi Backup svih uredskih računala te služi kao međuspremnik na koji poslovnice šalju dnevne izvještaje na obradu. Također testno, koristimo i Chat aplikaciju koja je ipak malo presirova za obične korisnike. Jedan DS218+ sam stavio u ured koji imamo u Srbiji (puno manji ured), ali mislim da će ga i oni ubrzo prerasti.

Sve u svemu, od scrapanih dijelova kojih imam u firmi na bacanje, složio sam jedan testni XPE za ured, jedan za kolegu i jedan za sebe. Oduševljenje ne jenjava već mjesec i pol
08.08.2019 | 16:54
DSM FTW!
27.09.2019 | 12:13
Pitanje za znalce...
Imam DS415+ u kojem su mi dva diska 40efrx za zamjenu, ostali su novi. Nakon što sam izvadio prvi i zamjenio ga novim, na drugom disku su u procesu rebuildanja polja pronađeni bad sektori i javio mi je I/O error. Ne brinem se oko diska jer ću ga ionako zamijeniti čim se završi redoviti backup, ono što me buni je da mi u notifikacijama stoje upozorenja za bad sektore i I/O error, a u storage manageru ne javlja nikakve bad sektore.
ScreenShot2019-09-27at10.59.43.png
27.09.2019 | 12:25
SMART statusi javljaju probelm, ali generalno još nije toliki problem da je overall status diska "van normale". Zato ti je još sve "green" U svakom slučaju, mijenjaj ga ASAP
27.09.2019 | 14:17
Hvala, ide van čim se završi backup, novi disk već čeka. Ovaj ide pod nogu od stola
Mada, 30000 sati rada je ok, disk je u upotrebi od 2013. Super je tajming ispao, baš sam kupio nove diskove da zamjenim ova dva stara..
27.09.2019 | 14:40
To je to... dobar posao.
25.05.2020 | 08:42
Pozdrav,

Evo i kod mene je dosao NAS na red... dakle, kupio sam Synology DS 218+

Isti dolazi s 2 GB RAM DDR3L, sto je vjerojatno OK za mene, posto ga mislim koristiti kao "spremiste" za fotografije. No, sogor je izletio sa nekakvim keksom koji mu bespotrebno sjedi doma, HyperX Impact 8GB DDR3L na 1866 MHz. Pa pitanje, da li je to kompatibilno sa DS 218+?

Ako je, eto meni 8GB RAM-a...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 40 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, temeljnik, ZeljkoB, Anonimci (719)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO