Konacno na Intelu!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Konacno na Intelu!


08.06.2005 | 11:29
Piko je napisao:
Ima samo jedna mala mana u svemu tome....

Prelazak na Intel koliko god omogućavao developerima da lakše portaju ili kreiraju aplikacije za MacOS također omogućava tim istim developerima da odkantaju MacOS u potpunosti jer će se na Mac-Intel računalima moći vrtiti i Windowsi i to native.


Mislim da oni to upravo i zele.
U biti, nitko jos nije otkrio, ali Mac OS X je u biti samo Windows Blinds, skin za Longhorna.Cekaj, to ce nam za godinu dana Jobs otkriti na pozornici. Tako u biti Mac OS X ne odi samo dvostruki zivot na dvije platforme, vec i dvostruki zivot s dva potpuno razlicita indentiteta.
08.06.2005 | 11:32
Prelazak na intel dozivljavam kao dobr potez... Sto kaze jedan mac evangelist... \"Krov na kuci se ne popravlja kada pada kisa... nego dok je lijepo vrijeme\"... appleu je sad ide bolje nego ikad... cak i ako u narednih godinu dana malo padne prodaja... nece biti nista katostrofalano... Profesionalci ce i dalje kupovat duale jer ih trebaju... a oni koji kupuju iMacove i minje ih kupuju glede iPhoto-a, iTunesa, i sl... kao i nedostatka problema sa virusima i sl... i nije ih briga sto je ispod haube...

usporedjujete trenutno stanje perfomansi procesora... a Jobs je vam je lijepo pricao da je sad OK.... al da je u pitanju \"roadmap\" od 2 i vise godina...

ne kuzim od kuda takav fetishizam tj emocionalno vezivanje za stvari... ???

ono... odavno postoje istrazivanja prema kojime se vidi da vozaci mercedesa, BMWa i ostalih skupljih automobila misle da su bolji vozaci od onih koji voze jeftinijie automobile.... sto naravno nema veze sa stvarnoscu

ista prica... najvise vas pogadja kaj vise niste neka \"elita\"... pa, zao mi je sto vam moram reci... niste nikad ni bili... samo ste umisljali i zamisljali da jeste...

i sad umjesto da se veselite kaj ce OS X koji je zbilja OK... biti dostupan vecem broju ljudi i da postoji lijepa prilka za prestanak MS dominacje....
vi tu padate u sokove i bedove.... jer vam je Jobs \"dekretom\" uzeo \"status\"

a ni jedan od vas nije dostojan zavezati cipele najlosijem inzenjeru u Intelu...

osim toga.... hrpa inzenjera iz Motorole koji su radili na PowerPCu... su pred nekoliko godina presli u Intel... kaj mislite da oni nista ne znaju... i da npr bas ti isti inzenjeri nisu stogod komunicirali sa appelom...?

moram reci da su mi vase reakcije i komentari i pokazivaje \"pravog lica\" prilicno zabavili... ono... ko djeca u osnovnoj skoli koja nastoj \"dokazati\" da je 6c bolji od 6a razreda...
08.06.2005 | 11:36
Zvonimir je napisao:
Mislim da oni to upravo i zele.
U biti, nitko jos nije otkrio, ali Mac OS X je u biti samo Windows Blinds, skin za Longhorna.
Cekaj, to ce nam za godinu dana Jobs otkriti na pozornici.


Odlicno!!!
Bas si bijesan, a?
Kako ce se zvati novi OS - Horny Leopard??
08.06.2005 | 12:02
ZlatkoB je napisao:
Prelazak na intel dozivljavam kao dobar potez...

napokon netko razuman...

btw, jesam li ja jedini kojeg sintagma \"mac evangelist\" asocira na jehovine svjedoke?
08.06.2005 | 12:04
softver.... pod OS X-om na intelu...

za pretpostaviti je da ce u pocetku biti sporiji...

razmisljanjee ide ovako... ekipa koji radi XP i stale sw to radi goooodinama.... znaju puno \"caka\" i optimizacija... sto je i za ocekivati i potpuno prirodno... a i ima ih puno vise pa je baza znanja veca...

programeru ili ekipi programera koji ce sad npr. raditi Photoshop za Intel OS X... ce trebati vremena dok \"udju u stos\"...

bi bi bilo razumno za ocekivati... da ce npr apple u svoje intel masine ugraditi cell (koji je navodno 10 X jaci od bilo kojeg sadasnjeg procesora) pa da ce cell preuzeti na sebe dosta toga....

mnogi su ocekivali da ce apple preci na cell... sto ocito nije... al bi bilo prava steta da ga ne \"iskoriste\" usput...
08.06.2005 | 12:13
ZlatkoB je napisao:

usporedjujete trenutno stanje perfomansi procesora... a Jobs je vam je lijepo pricao da je sad OK.... al da je u pitanju \"roadmap\" od 2 i vise godina...


Dakako, ti si ga vidio pa znas u cemu je zapravo rijec.


ne kuzim od kuda takav fetishizam tj emocionalno vezivanje za stvari... ???


Nije fetisizam, vec normana reakcija covjeka koji radi 8 sati dnevno na Mac racunalu i hrani obitelj. Ako ne znam gdje moja firma ide, i gdje ide firma cije proizvode kupujem da bi se radilo, onda kojeg smisla ima sav rad?

U poslu moras planirati, ne zivis kao bezglava muha. No dakako da sad mozemo ici i u filozofske krajnosti, ali to necu. Suzdrzat cu se ovajput.


ista prica... najvise vas pogadja kaj vise niste neka \"elita\"... pa, zao mi je sto vam moram reci... niste nikad ni bili... samo ste umisljali i zamisljali da jeste...


Kakva elita? O cemu pricas? Mi smo samo obicni korisnici koji vecinom zive od Mac platforme. Zar je zabranjeno kritizirati necji potez, nazvati ga nedovoljno pojasnjenim, ishitrenim, maglovitim? U kojem ti svijetu zivis Zlatko? Autokratskom rezimu Franje Tudjmana ili generala Pinocheta?

Ako ni zbog ceg drugog, Jabucnjak,postoji da bi se iznijelo misljenje -- Internet i web nam je to omogucio (a ne ti!) pa korisnici raznih iskustava i profila razgovaraju o cemu zele.

I uglavnom se ovdje ne vrijedjamo, kao sto ti nastojis iz petnih zila.
08.06.2005 | 12:15
marin je napisao:

Odlicno!!!
Bas si bijesan, a?
Kako ce se zvati novi OS - Horny Leopard??


Nisam bijesan nego se zabavljam. A ti Marine mali?
08.06.2005 | 14:46
Teorija najstarije zavjere !

...i reče zmija Evi! Nećete umrijeti već ćete postati kao bog. I kuša Eva jabuku
koju joj zmija dade.... (citat iz prve Mojsijeve, geneza)

Pogledao sam jučer najnoviji jednosatni film i upalo mi je nešto u oči kada je
predstavnik Intela pokazivao slajdove osnivanja Applea (Jobs-Wozniak) i možete i
Vi vidjeti cijenu Apple računala tada (666 Dolara) Pitanje: \"Zašto baš 666?\"

Predstavljanje novih događaja bit će 06.06.2006 godine (06-06-06) ?????????

Sam znak jabuke simbol je smutnje i zavjere (biblijski, a i po nekim enciklopedijama)

Zašto je simbol baš UGRIŽENA jabuka ???

Neke stvari povežite sami! Postajem paranoičan. Ukoliko Apple ovim potezom bude
masovno privlačio nove korisnike kao muhe na ljepak, odlazim se zarediti u najbliži samostan.

Just paranoia!

Još jedan zbunjeni Macoljubac!!!
08.06.2005 | 15:50
Zvonimir je napisao:
Nisam bijesan nego se zabavljam. A ti Marine mali?


Oh, ja isto. Hvala na pitanju.
08.06.2005 | 15:54
Gordan je napisao:
Teorija najstarije zavjere !

...i reče zmija Evi! Nećete umrijeti već ćete postati kao bog. I kuša Eva jabuku
koju joj zmija dade.... (citat iz prve Mojsijeve, geneza)

Pogledao sam jučer najnoviji jednosatni film i upalo mi je nešto u oči kada je
predstavnik Intela pokazivao slajdove osnivanja Applea (Jobs-Wozniak) i možete i
Vi vidjeti cijenu Apple računala tada (666 Dolara) Pitanje: \"Zašto baš 666?\"

Predstavljanje novih događaja bit će 06.06.2006 godine (06-06-06) ?????????

Sam znak jabuke simbol je smutnje i zavjere (biblijski, a i po nekim enciklopedijama)

Zašto je simbol baš UGRIŽENA jabuka ???

Neke stvari povežite sami! Postajem paranoičan. Ukoliko Apple ovim potezom bude
masovno privlačio nove korisnike kao muhe na ljepak, odlazim se zarediti u najbliži samostan.

Just paranoia!

Još jedan zbunjeni Macoljubac!!!
već sam se počeo pitati o čemu ti to

Horny Leopard? Zašto da ne... mislim da Apple nije trebao dići ruke od PPC platforme, ali čitajući informacije danas, djeluje kao jedan od izlazaka na sigurno tlo... šta će biti na kraju ostaje samo da se vidi...
08.06.2005 | 23:02
Prvo sam čuo usputne cinične opaske PC koristnika. Onda sam na Jabučnjaku vidio da se digla velika frka pa sam na kraju i odgledao Jobsov performans i ...

... ništa!

Sumnjam da će budući macovi biti išta slabiji od sadašnjih. Mogućnost da na macu vrtim i Windowse mi se čini praktična (jer iako ih nevolim ponekad mi zatrebaju) a cijene će definitvno pasti.

Šta u svemu tome ima loše.

U biti mi je svjedno koji i kakav je procesor (tj. tko ga je proizveo) u Macu. Ako Apple stoji iza hardwarea i u njega je ugradio svoj software i to dobro radi (i ugodno za razliku od wind.) onda je to ok.

Čini mi se da neki pišu o svemu tome s malo previše žara. Vjerojatno se ne kužim dovoljno u cijelu priču oko arhitekture procesora i njihvih potencijala pa me možda zbog toga ta sva događanja previše ne brinu.

Ne vidim razloga za brigu niti za one koji u poslu toliko planiraju da misle da bi trebali učestvovati u planiranju razvoja Mac platforme zato što na macovima rade svoj svakodnevni posao (i ja ga radim, i doma i na poslu). Ima još puno profesionalaca koji i dalje rade na systemu 9.2 i zarađuju za prehranit familiju makar im aplikacije koje imaju ne rade na OS X (koji ni ne koriste).
Oni kojima se za to ukaže potreba će za dvije godine kupit novog maca a oni koji su relativno nedavno kupili lijepe nove mašine će na njima moći poraditi još koju godinu duže i nakon toga,

Slažem se da je Jabučnjak ovdje da bi svi slobodno iznjeli svoje mišljenje ali se čovjek možda malo zabrine (u pozitivnom smislu) za one koji pišu o tim stvarma s toliko žara kao da je to najvažnija stvar na svijetu ili bar kao da će tim svojim strastvenim stavom utjecati na tok zbivanja u Appleu (Istina je da neće nitko osim Jobsa što je, priznajem, malo zabrinjavajuće ali do sad je znalo biti uglavnom dobro).

Znam da ne bi kupio PC kantu i kad bi vrtila Mac OS X samo zato što je jeftinija od Maca i znam da nebi kupio iMac kad bi on bio iPC pa makar izgledao identično a da ne vrti OS X.

Raditi na Macu kojeg je složio Apple bit će uvjek veće zadovoljstvo i bit će bolje nego neka druga kombinacija i zato na sve promjene gledam u pozitivnom svjetlu pa tako i na ovu.
09.06.2005 | 02:12
ZlatkoB je napisao:
Prelazak na intel dozivljavam kao dobr potez... usporedjujete trenutno stanje perfomansi procesora... a Jobs je vam je lijepo pricao da je sad OK.... al da je u pitanju \"roadmap\" od 2 i vise godina...
ne kuzim od kuda takav fetishizam tj emocionalno vezivanje za stvari... ???
ista prica... najvise vas pogadja kaj vise niste neka \"elita\"... pa, zao mi je sto vam moram reci... niste nikad ni bili... samo ste umisljali i zamisljali da jeste...
vi tu padate u sokove i bedove.... jer vam je Jobs \"dekretom\" uzeo \"status\"
a ni jedan od vas nije dostojan zavezati cipele najlosijem inzenjeru u Intelu...
moram reci da su mi vase reakcije i komentari i pokazivaje \"pravog lica\" prilicno zabavili... ono... ko djeca u osnovnoj skoli koja nastoj \"dokazati\" da je 6c bolji od 6a razreda...


Kao prvo Zlatko, nakon maštarija, provala i uvreda koje si prosuo na moje ime na newsima, tvoje komentare više ne mogu shvaćati ozbiljno. Svakako imaš pravo na svoje mišljenje i drago mi je da barem u ovoj poruci nikoga osobno ne prozivaš, mada bi netko mogao reći da se zna na koga misliš. OK, nebitno, vratimo se na temu...

Nitko ovdje nije rekao da je prelazak na Intel loš potez. Ovdje se govori o tome da je odustajanje od PPC-a LOŠ POTEZ. Zašto nakon što se Apple više puta opekao, opet stavljati sve pare u jednu banku? To je posebno zanimljivo u trenu dok se drugi okreću upravo IBM-u. Meni se taj dio priče čini kao Jobsov inat - isti onaj kojim je izbacio korisne knjige iz svojih trgovina.

Emotivno vezivanje za stvari ne mora biti loša stvar. Dapače, zapravo cijela Macintosh kultura je opstala upravo zbog takvih korisnika - onih koji su u Macu vidjeli nešto više od golog stroja.

Priču o \"eliti\", \"statusu\" i \"dekretu\" pak uopće ne razumijem, vjerojatno opet neka tvoja maštarija.

I dalje ostaje otvoreno pitanje - koji Mac ovog trena preporučiti prijatelju. Ja to iskreno ne znam, a vjerojatno i mnogi drugi. To nije dobro. Kada je \"jezgra\" hard-core Mac korisnika zbunjena i u nejasnoj situaciji to ne može biti dobro kolikogod Jobsu sve bilo jasno u njegovoj glavi i kolikogod on ima sjajan plan za dvije godine. U tome je problem, a ne u tome da li je to Intel, AMD ili nešto treće.
09.06.2005 | 20:53
Nitko ovdje nije rekao da je prelazak na Intel loš potez. Ovdje se govori o tome da je odustajanje
od PPC-a LOŠ POTEZ. Zašto nakon što se Apple više puta opekao, opet stavljati sve pare u jednu
banku? To je posebno zanimljivo u trenu dok se drugi okreću upravo IBM-u. Meni se taj dio priče
čini kao Jobsov inat - isti onaj kojim je izbacio korisne knjige iz svojih trgovina.


Ja mislim da je sve jasno.

Očito je da je nakon Jobsove operacije zamijenjeno tijelo, a slezena je ostala ona stara.

100% sam siguran da je u operaciju bio umiješan Intel i njegovo vodstvo. Originalno Jobsovo tijelo vjerojatno održavaju negdje na ledu.
12.06.2005 | 20:22
Stovani jabucnjaci,
predlazem da Apple-u ponudimo novu kampanju...

SWITCH BACK!

...no kako je krenulo bojim se da ce zavrsiti sa


SWITCH OFF!





respect!
13.06.2005 | 16:55
Morao sam

PS: www.thinkgeek.com/pcmods/cases/6bd0/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, m@xym, Riba, temeljnik, zoranowsky, Anonimci (414)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO