Mini displayport adapter u VGA, HDMI ili DVI
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mini displayport adapter u VGA, HDMI ili DVI


  • cvitko
  • Posjetitelj
25.07.2010 | 00:58
Planiram si kupiti macbook pro i za njega 1 od adaptera. Laptop ima 13,3'' pa mi važno je da ga mogu dobro povezati s vanjskim ekranom koji imam(samsung sync 710N,VGA ulaz) ili nekim koji ću vrlo vjerojatno uskoro kupiti(trebao bi imati HDMI). Trenutno bi bilo dobro uzet VGA, no kako je to zastarjelo i analogno, a pogotovo kako mislim mjenjati monitor to bi nekako prvo odbacio. Ostaje mi dvojba za HDMI ili DVI. HDMI je nekako standard i u buduće bi se trebao samo širiti, dok je DVI već sad nekako raširen. U svakom slučaju nemam sad love za sva 3 i neznam koji da uzmem. Isto tako me zanima jel moguće npr.na Mini displayport adapter u HDMI dodati adapter za VGA ili DVI pa tako preko 2 adaptera dobit ok sliku?

Isto tako HDMI omogućuje prijenos zvuka, pa me zanima može li se tako prenjeti i preko Mini displayport adapter u HDMI(bez dodatnih adaptera )?

Hvala unaprijed!
25.07.2010 | 02:47
Ja bih odmah zaobisao VGA adapter, osim ako nemas jos nekakav stari projektor na kojeg bi trebao spajati Macbook. DVI je nelosa opcija ako ces spajat Macbook samo na vanjski ekran. HDMI opcija je odlicna, ako ce ti novi ekran kojeg namjeravas kupiti imati HDMI port. I uz to svoj Macbook mozes spojiti na LCD TV ili Plazmu. E sad, koliko mi se cini takav adapter ne postoji u Apple lepezi proizvoda, vec ga proizvode drugi proizvodjaci a samim time su i teze dobavljivi u HR. Jos ako zelis i zvuk.... Jedino pametno sto sam uspio iskopat je ova solucija:

www.kanexlive.com/products/iAdaptV2.html i ova:
www.kanexlive.com/products/item.aspx?id=3323 ili najskuplja sa digital audiom:
www.kanexlive.com/products/item.aspx?id=3495

I na kraju sto se tice spajanja vise adaptera, zaboravi. Pokazalo se u praksi da ne radi, ako grijesim neka me slobodno isprave. Toliko od mene.

P.S.
Nema audio, ali meni se cini najfunkcijonalnijom opcijom:
store.apple.com/us/product/TY600VC/A?fno...&mco=MTY4NzA3MjU
25.07.2010 | 09:08
To je sve jezivo skupo. Tolike novce ima smisla dati jedno za onu varijantu koja odmah ima i audio.

Ja imam sva tri adaptera. VGA sam kupio odmah s MBP jer držim dosta predavanja "na gostujućem terenu" i kojekakvim projektorima (do sad uvijek VGA) i taj me koštao kao oči u glavi.

DVI i HDMI sam kupio preko E-baya. Skupa s dostavom desetak $. Naime, DVI adapter $9.99 s dostavom, stigao za manje od tjedan dana ih Hong Konga, a HDMI adapter za $11.nešto iz Taiwana, također stigao za par dana. Ni na jedno, ni na drugo nisu mi naplatili ni pdv, ni carinsku pristojbu... Samo sam ih našao u sandučiću.

Zašto sam kupio oba? Zato što HDMI kao standard (ispravite me ako griješim) podržava samo 1920x1080 i 1920x720 rezolucije. Na 24" monitoru to je presitno. I na 35" TV-u je presitno za raditi, ali je OK za gledati filmove.
  • cvitko
  • Posjetitelj
25.07.2010 | 12:39
Hvala Teddy za linkove i savjete.Ova prva opcija mi se čini ok ( www.kanexlive.com/products/iAdaptV2.html ) i zadnja( store.apple.com/us/product/TY600VC/A?fno...&mco=MTY4NzA3MjU ). Ove ostale su mi ipak nekako preskupe, a nije mi ipak toliko bitan zvuk ( čisto da svira )

Al opčenito nekako mi se čine skupe sve te opcije

Ovo što si ti smayoo napisao mi se čini praktičnije samo mi ostaje bed što sam nekako nesklon internet trgovini, a k tome ni nemam kreditnu karticu pa bi to trebo odradit preko neke druge osobe.

Stvari ovako stoje. Planiram se riješiti 23%PDVa prilikom kupovine i 10% imam edukacijskog popusta na appleove proizvode šte će reći da me svaki adapter koji inaće košta 250kn, sad dođe nekih 160kn što i nije tolko puno. No kako nemam baš opet sad za 2, a kolko vidim ne postoji od applea adapter u HDMI otpada mi onih 10% popusta, pa možda nebi ni uzimo. To ću razmisliti. Sad me jedino muči što VGA nebi nikako, al moguće da bi mi zatrebao. Pa jel itko sigurno zna jel bi mi radio na adapteru za DVI dodan VGA adapter, pa ako ništa onda da za sad uzmem DVI, a kasnije HDMI iz kine

Kako god hvala na savjetima!
25.07.2010 | 13:29
Smayoo jel imas mozda jos negdje link na sellera od kojeg si uzeo hdmi adapter?
25.07.2010 | 18:37
ja sam uzeo store.apple.com/us/product/H1824ZM/A?fno...&mco=MTgwOTAzMjI odlično radi...podržan je i audio,tak da kad dođe novi iMAC fino će radit naručio preko ebaya izašlo me 200kn ali sad sam barem miran,nadam se da neće izmišljat nešt novo
25.07.2010 | 23:33
MoschuS je napisao:
Smayoo jel imas mozda jos negdje link na sellera od kojeg si uzeo hdmi adapter?


Seller je bio "jinbostore", ali nije više aktivan ili ga ja ne znam pronaći (???).

cvitko je napisao:
Ovo što si ti smayoo napisao mi se čini praktičnije samo mi ostaje bed što sam nekako nesklon internet trgovini, a k tome ni nemam kreditnu karticu pa bi to trebo odradit preko neke druge osobe.


Ideš... Welcome to the 21st century.

Tako su u 19. stoljeću bili neskloni koristiti papirnati novac i vjerovali su jedino zlatnicima i srebrnjacima.

Ne bi se čudio da se radi o nekom od 50-60 godina, ili čak o nekom mom vršnjaku. Ali ti si, čovječe, student... Ovaj bi razgovor trebao ići obratno. Ja bi, stari konj od 40 kuka, trebao reći kako sam nesklon internet trgovini i kako ne koristim kartice, a ti bi me trebao ispljuvati da živim u prošlom stoljeću.

Interesantno je kako te nije strah upuštati se u muljaže s PDVom, ali nisi sklon kupiti preko interneta (gdje ti opet za tako sitnu stvar ne bi naplatili PDV, sve bi bilo legalno, i još jeftinije).

Enivej, jedan adapter na drugi ti sigurno neće raditi ako nije za za to predviđen (a ovi koje sam ja kupio, niti oni koje Apple prodaje - nisu).
26.07.2010 | 00:54
Ma nije stvar da je problem s intrenet trgovinom, pa da je ne kužim il neš. Jednostavno nisam tome sklon i volim više vidjet prije neg kupim A uz to ne primam nigdje redovitu plaču, pa time nisam kreditno sposoban i nemam kreditne kartice, pa me cijela ta priča oko interneta ne privlači. Uz to do sad sam stvarno sve uspješno nabavljo po dućanima il oglasnicima. Al eto morat ću lagano preć i na internet trgovinu

A ovo s PDVom nije muljaža. Jednostavno ako radiš za firmu kao vanjski suradnik u informatičkom smislu, firma investira u tebe i tvoju opremu(oprema je dakle od firme, a ti je kao suradnik koristiš kako za posao tako i za privatno), a ja kao student samo opet s druge strane ulazim u susret firmi sa studentskim pravima. Dakle jednostavna stvar i obostrana korist
26.07.2010 | 01:38
Je. OK. Razmisli što će se dogoditi za mjesec, dva ili godinu kad se nešto posvadiš s tom firmom za koju sad radiš kao suradnik pa ti kažu na rastanku da im vratiš njihovo osnovno sredstvo koje ti zoveš svojim računalom.

BTW, ne moraš ti prijeći na internet trgovinu. Nabavljaj i dalje po trgovinama i oglasnicima te plati tu 2-3 puta veću cijenu da bi vidio prije nego kupiš (kao da je to jamstvo kvalitete u današnje vrijeme...), ako te to veseli...

Inače, za internetsku kupovinu i plaćanje putem pay pala ti uopće ne treba tvoja vlastita kreditna kartica. Može ti bilo tko uplatiti unaprijed određenu svotu na tvoj Pay Pal account i onda tu svotu koristiš (slično kao VIP.me bonovi za mobitel) za iduće kupovine. Možeš čak i sam otići u banku i napraviti deviznu uplatu na svoj Pay Pal račun, samo to je preskupo jer banka dere besmisleno visoku proviziju na SWIFT transakcije.
26.07.2010 | 01:49
A mozes i napraviti (debitnu) VISA Electron karticu, tako da ne ulazis u kredit nego trosis ono sto imas na racunu. Mozes ju napraviti u Ersteu, PBZ-u i Raiffaisen banci (mislim da se tako govorilo, ja imam Erste i to 100% radi ).
26.07.2010 | 11:04
Iz osobnog iskustva ti savjetujem da kupis preko ebaya. Ja sam kupio minidisplayport-dvi i minidisplayport-hdmi za nekih 80kn preko ebaya. I kao sto ipetri68 kaze otvori visa electron karticu povezes je sa paypalom i trosis koliko imas. Ja koristim PBZ VISA electron i radi bez greske. Samo nemoj otvarati u Zagrebačkoj banci jer ta kartica iako je debitna Visa electron ne radi na paypalu.
26.07.2010 | 12:03
smayoo je napisao:
Je.Razmisli što će se dogoditi za mjesec, dva ili godinu kad se nešto posvadiš s tom firmom za koju sad radiš kao suradnik pa ti kažu na rastanku da im vratiš njihovo osnovno sredstvo koje ti zoveš svojim računalom.

Da, fascinantno koliko ljudi opce ne kuzi sto znaci kupiti nesto na firmu, pogotovo na tudju
26.07.2010 | 23:25
Hvala na savjetima u svakom slučaju!

Mislim da ću uzet originalni onda VGA zbog trenutnog monitora i zbog nekih 90 i više % projektora na faxu s VGA ulazom i zbog toga što nemogu očito uštekavat adapter u adapter
A onda kad kupim novi monitor ionak ću makar prek nekog kupit neki adpter u HDMI iz kine pa hvatat sliku i na novom monitoru i tvu. Uz to sve, realno čini mi se stvarno slabo zastupljen DVI. Svi monitori imaju ili samo VGA ili uz njega i HDMI. Neznam zašto ali DVI stvarno malo njih

Ovo za firmu je ok, direktor je obiteljski prijatelj pa imam potpuno povjerenje.

Vać sam ja i htio koristit internet trgovinu, al ima jedan problem. U Zagrebačkoj sam banci I naravno s njihovim karticama i računima sam nemoćan, a prelaziti u drugu banku mi se nekako neide(što zbog ljenosti, što zbog određenih osoba koje mi tamo rade pa mi je lakše preko njih sređivat stvari, a i cijela obitelj mi je u zagrebačkoj..). Kad smo već kod banki, u Zagrebačkoj plaćam vođenje svih računa i internet bankarstvo 5kn na mjesec kao student. Ima li gdje jeftinije il iste cijene usluga a da mi omogučuje normalnu internet trgovinu?
26.07.2010 | 23:37
Je li tko isprobao ovo
www.griffintechnology.com/products/video-display-converter
?
Također, tu piše i da samo macbook pro nakon 4/2010 podržavaju audio na minidisplayportu, tako da treba i na to obratiti pažnju.
Našao sam na ebayu ovo nešto jeftinije....
26.07.2010 | 23:39
@cvitko: ako imaš ili uzmeš MasterCard od ZABE možeš ga uredno povezati s PayPalom, a dalje je jednostavno...
27.07.2010 | 00:05
Ovaj griffinov adapter se čini izuzetno praktičan, samo da je još malčice jeftiniji

Nije li MasterCard kreditna kartica, koju bez stalnih primanja nemogu dobiti?
27.07.2010 | 00:08
38 dolara je s dostavom na ebayu, a čini se izuzetno praktičan i dobro dizajniran.
Hm, promaklo mi je da nemaš stalna primanja. Što je sa ZABA VIZA karticom? To je debitna devizna i mislim da sada imaju onaj troznamenkasti kod koji je uvjet za plaćanje preko neta. Najbolje ti je nazvati i provjeriti ili svratiti u neku banku i pitati na salteru...
27.07.2010 | 00:30
Nažalost ništa ni od te VISE, probao sam s elementarnim stvarima s njom (npr.kupovanje bonovo za mob preko neta) i nula bodova. Mislim da treba bit baš ona VISA electron.

Nema mi druge ili mjenjati banku il preko nekog frenda ili roditelja obavljat kupovine
27.07.2010 | 13:35
Debitna Visa electron kartica od zagrebačke ne radi (provjereno) Rade erste i pbz visa electron.
27.07.2010 | 14:34
Da se vratim na temu. Skuzio sam sinoc da imam $25 voucher za ebay pa sam narucio ovaj Griffinov mini display port na HDMI/DVI-D.
Javim kako radi... Narucio sam i neki generic mDisplayport na VGA ($14) jer mi cesto treba spajanje na projektore (a vecina ih jos ima samo VGA).
22.09.2010 | 10:45
U međuvremenu je adapter i došao i imam samo riječi hvale - sve radi savršeno, zvuk također preko HDMIja.
Kvaliteta izrade je vrhunska i mogu svakom tko treba mini DP na DVI/HDMI preporučiti ovaj Griffin adapter.
22.09.2010 | 11:27
To me zanimalo, mislim da ću to i uzet. Cini mi se najkompletnije, najjednostavnije i najkvalitetnije rjesenje ali nikad neznas dok ne probas. To si kupio preko ebaya novi ili? Ko je prodavac bio? Hvala sto si javio!
22.09.2010 | 13:13
Uzeo sam iz ovog shopa s ebaya: stores.ebay.com/WaterAirLandHomeAutoBoat
30ak dolara je bilo sve skupa s dostavom. Kombinacija ovoga i npr. Plexa - media centar gdje god idem
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 48 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO