Sony kamera i iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sony kamera i iMac


06.05.2004 | 17:26
Imam panter sistem na imac-u ne mogu instalirat driver za sony videokameru za obradu filmova, ima li netko te drivere i di se mogu skinuti???

Imam dosta problema sa ovim sistemom jeli to do sistema ili do firme za ugradnju software-a jer mi ne znaju umrezit dva kompjutera???
06.05.2004 | 17:57
Ako je sve instalirano kako treba, a najvjerojatnije je, uštekaš kameru i pokreneš iMovie ili FinalCut i to bi bilo to. Ne trebaju ti nikakvi posebni driveri za kameru. Mac ti je pametan stroj.

Kaj se tiče ovog drugog, nisam ti previše kompetentan dati odgovor, ali mogu probati.
Pitanje je da li umrežavaš strojeve direktno ili preko HUBa. Ako su samo dva (i ako su Macovi) trebaš samo "crossover" kabel te podesiti IP adrese pravilno i sve radi ko beba. Na taj način ja spajam Maca i IBM-a sa XPom.
Ako ide preko HUBa, stvar sa IPima je ista, pravilno posložiti adrese, ali je pitanje da li firma ima dobre kablove.
I još mene nešto interesira. Koja je to firma koja ugrađuje software za umrežavanje dva kompjutera???
06.05.2004 | 18:09
Ja uključim kameru u kompjutter po pravilima ali kad startam imovie on ne prepoznaje kameru. Može li biti problem u tome sto su instalirana dva sistema, a u nižem sistemu ne mogu startat kompjuter samo gga virtualno podiže kada palim jedan od starijih programa.
Može li se niži sistem instalirat tako da se i može pri startanju izabrati sistem???
06.05.2004 | 18:22
Ne bi smjelo biti. I ja imam instaliran system 9 a nemam nikakvih problema.
Aj napiši koja verzija OSa, koji iMovie... pa lijepo da vidimo o čemu se radi.
06.05.2004 | 18:30
osx verzija 10.3.3 i 9.0 su sistemi Imovie 4, inače firma koja je to instalirala i koja bi to trebala znat i umrežit je Lama!!!!!! je li kome poznata....
06.05.2004 | 18:52
Koliko ja znam Lama je životinja koja pljuje.
Šala. Prema ovome što si napisao preostaje samo jedno: jesi li uključio kameru?
06.05.2004 | 21:33
Ne postoji "driver za videokameru", sve mora raditi samo od sebe. Ako ne radi - ili je kamera pokvarena ili je kabel neispravan ili je pokvaren FW port na stroju. Postoje i neke male šanse da baš ta kamera nije podržana, ali to nisam uživo nikada sreo.
06.05.2004 | 23:04
Cvik...dal si je povezao s s FireWire-om ili USB-om???
07.05.2004 | 11:24
PovezanA sam s usb-om i kamera je uključena (ha, ha jesan plava ali...) ali kompjuter ništa ne pripoznaje, kaže da kamera nije priključena
07.05.2004 | 11:47
Ljudi moji!??!?! Odakle ti uopće ideja video-kameru spajati USB-om? )) To je kao da u benzinca tankaš benzin, pa se javljaš da ti auto ne pali!

Miomika je to pitao onako u šali, a sada vidim da on ima puno više iskustva s početnicima - meni ne bi niti palo na pamet da će se netko sjetiti to napraviti i očekivati da stvar radi.

Znaš da je propusnost USB-a takva da ne bi prošao niti video daleko manje rezolucije od one koju ima DV. Dakle, USB na video-kamerama služi samo za prebacivanje stand-still fotografija kod kamera koje to podržavaju, a onda se to radi s iPhoto ili Image Capture.

Pouka: na Macu je sve zaista plug & play, ali nekakve osnove osnova čovjek mora znati. Barem pročitaj onaj najosnovniji Read Me ili Help - sigurno je opisano kako se spaja kamera - ili pitaj na Jabučnjaku, ali nauči detaljno opisati problem. Pravilo je uvijek navesti točno stroj o kojem se radi, konfiguraciju, verziju OS-a, softvera, koji se kablovi koriste itd... da si sve uredno opisala dobila bi odgovor već u drugoj poruci.
07.05.2004 | 11:56
PovezanA sam s usb-om
Za istač?
07.05.2004 | 11:58
Znaš da je propusnost USB-a takva da ne bi prošao niti video daleko manje rezolucije od one koju ima DV. Dakle, USB na video-kamerama služi samo za prebacivanje stand-still fotografija kod kamera koje to podržavaju, a onda se to radi s iPhoto ili Image Capture.

nije istina... sa dvd kamere preko usb mozes prebaciti cijeli video capture u iMovie... bez problema .. i to sam radio sa sony camerom.. ona i dolazi sa takvim cabelom...


cvik... ajd probaj pokrenuti toast?!.. ako toast ne prepozna tvoju cameru onda nesto stvarno nije u redu... toast im tu sposobnost da skine sav materijal sa camere napravi menu i isprzio na dvd bez da to bacas u imovie.. pa ako on ne skuzi cameru onda je ili poprilicno star (losa isprika) ili nesto hardwerski ne valja... napisi koja je camera
07.05.2004 | 12:07
u svakom slucaju ako si iz zg... imam ti firewire cabel za sony camere.. ici ce ti brze... ako dv camera onda imam i citac kazeta... a dalje moze ici na bete ili dvd...
07.05.2004 | 12:14
Jedino što je dakle i bila namjera je skinit par slika sa kamere ali ni iphoto nije pripozna kameru.

Usput: vrlo sam zahvalna na "pouci".....
07.05.2004 | 12:26
koja ti je camera?!... bez tog detalja je malo teze pricati
07.05.2004 | 12:49
E melloyello
nisan iz zg ali svejedno zahvaljujem, a što se tiče kamere to je Sony digital8 dcr-trv250E
07.05.2004 | 14:22
malo mi je nevjerojatno ali za tvoju kameru nema nista pametno sto se maca tice... ili bi trebala raditi bez problema ili ne bi uopce trebala raditi... jel imas kakav soft za maca na cd-u?
07.05.2004 | 18:17
Ovako Cvik........."ostali" tu mislim na non Apple korisnike i ostale servisere, FireWire standard zovu "iLink"....sigurno ti uz kameru NIJE isporučen FireWire kabel...Inače, radi se o FireWire kablu 4-6, e njega kupi bilo gdje (negdje di se prodaje PC oprema i sl.), imaš na kameri mali ulaz, uključi kameru, spoji kameru s kompjuterom ,stavi kazetu ako treba i podesi na "PC mode"..i to je to!!!!! preko iMovie-a češ imati i online snimanje, može ti "pocicati" sve filmove ko klipove, a možeš je koristitit za Video konferenciju u iChat-u.

Što se tiče fotki, tu neznam puno, mislim da će sve biti bolje ako povežeš s FW kablom i upališ iPhoto. ako ti i to ne radi, poveži je s USB-om i pogledaj kad staviš kameru u "PC mode" dal ti se na Desktopu pojavi ikonica (bijela). Ako da, to ti je device/volumen, odnosno recimo to ovako.......To je ko neki folder i unutra su ti spremljene slike, probaj locirati slike ručno i ručno ih ubaci u iPhoto.....


Sretno!!
07.05.2004 | 19:34
Melloyello neš' ti prebacivanja DV videa s USB-om, ima da se oteliš. To ne može biti real-time, uređaj nije kontrolabilan, a vrlo bih se začudio da iMovie želi tako direktno raditi - vjerojatno moraš stvar prvo manualno iskrcati na disk...

Dakle, ne muljate curu nego neka lijepo kupi FireWire kabel i radi kako treba.
08.05.2004 | 00:16
ovo za iskrcavanje na Desktop, mislio sam na Fotke
10.05.2004 | 11:02
davore... znam da se otelis... ali kad ta kamera dolazi iskljucivo sa usb kabelom... i nisam siguran da li podrzava firewire
10.05.2004 | 11:28
DV kamera koja nema FireWire? To još nisam vidio. To bi bio potpun tržišni promašaj.
10.05.2004 | 11:55
digital8 dcr-trv250E .. pogledaj recenzije i vidjet ces
10.05.2004 | 15:24
Ima firewire samo nema kabel standardno

Manufacturer's product description

The DCR-TRV250E delivers all the benefits of Digital8 recording quality in a smaller chassis. And with the USB streaming feature, you can turn your camcorder into a video conferencing tool or webcam. Stream live and recorded moving video to a PC via USB! Make your own digital-quality movies. Stream and share content. This remarkably value-priced unit delivers amazingly crisp and clear Digital8 video, which allows you to transfer video to your personal computer via its iLINK DV input/output [(iLINK DV interface cable sold separately).
10.05.2004 | 16:22
eto...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 36 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Ender, jura22, Riba, rusty, vlucic, Anonimci (324)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO