Eksterna kartica za kodiranje u MPEG1/2
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Eksterna kartica za kodiranje u MPEG1/2


02.05.2008 | 23:50
Postoji li za iMac neka eksterna kartica za kodiranje analognog videa u MPEG1/2. Znam za Aja i Black Magic. Zanima me nešto jeftinije poput USB kartica sa TV Tunerom i mogućnošću priključivanja VHS videa činčevima na karticu. HVALA
02.05.2008 | 23:53
Evo našo sam sam odgovor i to kod Black Magic za nevjerovatnih 119 Dolara ali nema MPEG 1/2 formata.

www.blackmagic-design.com/products/videorecorder/
03.05.2008 | 04:06
Da i ja kad sam tražio karticu za FCP ispalo je da je BlackMagic najpovoljniji za ono što nudi.
Btw, Kapetanović Sistemi su uvoznici/zastupnici za BM u Hrvatskoj.
Iako, to nije neki veliki komad opreme pa ti ga može donijeti netko iz Amerike.
03.05.2008 | 11:11
Ova kartica može kodirarti samo u H.264. Kakav je to format, kvalitetniji ili lošiji od MPEG2. Koliko bi se izgubilo na kvaliteti ako bi H.264 prebacivao u MPEG2?
03.05.2008 | 13:31
Po onome sto sam ja probao h.264 je dosta bolji od mpega2
Najjednostavnije ti je da sam probas posto je h.264 vec neko vrijeme sastavni dio QuickTimea pa uzmi neki klip i konvertiraj
03.05.2008 | 20:09
cavarovobrdopictures je napisao:
Ova kartica može kodirarti samo u H.264. Kakav je to format, kvalitetniji ili lošiji od MPEG2. Koliko bi se izgubilo na kvaliteti ako bi H.264 prebacivao u MPEG2?

Nema smisla uzimati komad hardvera da bi kasnije stvar riješavao softverski.
Jesi li probao spojiti se analogno na kameru a onda putem firewirea u comp?

Capturiranje videa putem firewirea možeš odraditi bez ikakvog dodatnog hardvera
putem FCP, iMovia, QuickTimea..

H.264 - je Quicktimeov codec i u svojoj biti je MPEG4 advanced video codec koji je ustvari mlađi brat H.263 koji se najcesce upotrebljavao za mobile video enkodiranje.
Namjera H.264 je bila bitno smanjiti bit rate u odnosu na MPEG2 a dobiti što bolju kvalitetu.

Kvaliteta ovisi o kvaliteti ulaznog video materijala.
Dakle, u tvom slucaju, analogni ulaz znaci u startu lošiju kvalitetu videa
a samim time i lošije rezultate enkodiranja.
04.05.2008 | 12:02
Možda mogu ja kao netko tko se bavi videom na sasvim drugi način dati drugačije objašnjenje.

Po kvaliteti slike (oštrini, čistoći, itd.) MPEG2 je neusporedivo bolji od H.264 (ili MPEG4) jer je MPEG2 namijenjen komercijalnom videozapisu (npr DVD-video), a H.264 (ili MPEG4 kao nešto stariji) aplikacijama gdje je utrošak diska i/ili širine pojasa presudan pa se radi ustupak kvaliteti.

Pa je tako H.264 vrlo atraktivan u primjenama digitalnog videonadzora, osobito onog gdje postoji daljinski pristup putem internetske veze (žičane, UMTS ili čak GPRS).
04.05.2008 | 14:02
smayoo je napisao:
Možda mogu ja kao netko tko se bavi videom na sasvim drugi način dati drugačije objašnjenje.
Po kvaliteti slike (oštrini, čistoći, itd.) MPEG2 je neusporedivo bolji od H.264 (ili MPEG4) jer je MPEG2 namijenjen komercijalnom videozapisu (npr DVD-video), a H.264 (ili MPEG4 kao nešto stariji) aplikacijama gdje je utrošak diska i/ili širine pojasa presudan pa se radi ustupak kvaliteti.

Mozda se ti bavis videom na neki drugi nacin ali ovo jednostavno nije tocno i stvarno ne znam od kud si to izvukao ili kako si dosao do tog zakljucka? Moje iskustvo je upravo potpuno suprotno a i nebi mi bas bilo logicno da recimo Apple TV ima standard koji je inferioran necem starom x godina, jedini uvjet je da imas pristojan source materijal (vhs ce garantirano izgledat jako lose u h264).
Evo i c/p sa wikipedije o h264 "These techniques, along with several others, help H.264 to perform significantly better than any prior standard under a wide variety of circumstances in a wide variety of application environments. H.264 can often perform radically better than MPEG-2 video—typically obtaining the same quality at half of the bit rate or less, especially on high bit rate and high resolution situations."
04.05.2008 | 14:07
Evo, moram se i ja uključiti. Iz treće perspektive, one čisto tehnološke.

H.264 je moderniji codec, a time i bolji za moderna računala. Koliko će nešto biti kvalitetno s ovim ili onim codecom ionako ovisi bitrateu koji se zadaje. Smayoo je u pravu kada kaže da su sadržaji koje consumer obično nalazi u MPEG2 bolji kvalitetom - naravno, kada se uglavnom radi o DVD sadržajima gdje veličina zapisa nije kritičan problem. Isto tako može se enkodirati 4 sata videa na jedan single-layer DVD, pa će kvaliteta biti loša. Isto tako, sadržaji koje nalazimo u H.264 su najčešće nekakvi internet video zapisi ili nešto slično gdje je upravo veličina datoteka presudna, pa su škrto enkodirani.

H.264 daje superiornu kvalitetu u odnosu na veličnu datoteke u odnosu na većinu današnjih codeca, ALI ima nedostatak - traži enormnu procesorsku snagu ako se ne koristi neka od zadnjih grafičkih kartica koja ima hardverski dekoder.

Što koristiti? Ovisi što i za koga radimo - nema univerzalne super solucije.
08.05.2008 | 00:04
Hvala na pomoći, Davore. Istina je, nisam se dovoljno precizno izrazio. Inače, videom se bavim kroz aspekt videonadzora i digitalnog snimanja velikog broja nezavisnih video kanala te kasnije reprodukcije snimaka putem digitalnih komunikacijskih puteva.

Krivulje omjera kvaliteta/bitrate su takve da je H.264 svakako bolji, ali apsolutna kvaliteta (oštrina slike, kromatika itd.) je bolja kod MPEG2 koji ima dovoljno velik bitrate (odnosno, ni s najvećim bitrateom H.264 ne može dostići tu kvalitetu).

Jasno je da kvaliteta ulaznog materijala najviše ovdje znači, ali pod pretpostavkom da (u mom slučaju), vučeš sliku s iste kamere i da je ta slika "savršena", ako ti je imperativ maksimalno zadržati "savršenstvo" (a da ipak imaš neku kompresiju) onda se koristi MPEG2, no u 99% situacija MPEG4, odnosno H.264 predstavlja optimum (npr. 10% lošiju sliku uz 50% manji bitrate - ne hvatajte me sad za brojke, ovo sam lupio napamet, kao ilustraciju).
15.06.2008 | 20:51
E, može mi netko reći na kraju rasprave postoji li nešto slično što će moj VHS kodirati u MPEG1/2
15.06.2008 | 23:00
mislim da ti treba nešto kao ovaj pinnacle

www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Produc...+Capture+for+Mac.htm


..al ofišal sajt nekako čudno radi pa evo i review site:

www.simplydv.co.uk/reviews/capture/pinna...ture-mac-review.html
17.06.2008 | 15:23
Pozdrav ,
mislim da je već bilo pisano na forumu o tome...
uzmi bilo koju kameru koja ima firewire i mogućnost snimanja input/output. Ja osbno koristim staru digital video cameru/recorder SONY (digital 8) , radi savršeno. Uključiš REC na kameri i capturiraš sve.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 44 minuta
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.01 Seconds

Provided by iJoomla SEO