4k video player za os x sierra
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

4k video player za os x sierra


14.04.2017 | 08:56
da li mi netko može reći koji player čita i odrađuje 4k filmove besprijekorno? Imam imac 4k i VLC ne radi posao..
14.04.2017 | 11:48
Quicktime?
15.04.2017 | 18:53
Koji problem imaš s VLC-om? Na kojem procesoru ga vrtiš?
15.04.2017 | 19:16
Probaj KODI 17.1
12.02.2018 | 12:35
Starija tema no sve više aktualna

Probajte IINA player, baziran na mpv, čisto sučelje, radi ko zmaj. MPlayerX sam smatrao najboljim playerom no on se vise ne razvija pa sam trazio zamjenu, IINA se pokazala kao uvjerljivi broj 1 a probao sam na MACu sve i svasta..
12.02.2018 | 13:29
Jučer je vlc 3.0 izašao. 4K je stara priča... 8K support je stigao u 3.0 verziju zajedno sa još poprilično toga.
12.02.2018 | 16:33
Meni v4.0 uredno vrti 4K, dok je prijasnji v2.x stekao:

nightlies.videolan.org/build/macosx-intel/

Budem probao i 3.0.
12.02.2018 | 18:49
rusty kaže:
Jučer je vlc 3.0 izašao. 4K je stara priča... 8K support je stigao u 3.0 verziju zajedno sa još poprilično toga.


E super da znam. Imam malu dilemu, premišljam se da uzmem 8k tv, jer baš nema puno 4k sadržaja za gledati
12.02.2018 | 19:28
rusty kaže:
Jučer je vlc 3.0 izašao. 4K je stara priča... 8K support je stigao u 3.0 verziju zajedno sa još poprilično toga.


A zašto meni VLC kaže "2.2.8 is the newest version available"?
Ne treba mi ni 4k, ni 8k, čak i 1080p rijetko gledam, ali zanima me...
12.02.2018 | 19:33
Ne znam, meni vlc nikako nije legao. Prenatrpan i ruzan, bas pravi windows program
12.02.2018 | 19:45
smayoo kaže:
A zašto meni VLC kaže "2.2.8 is the newest version available"?
Ne treba mi ni 4k, ni 8k, čak i 1080p rijetko gledam, ali zanima me...

Zato što je to najnovija verzija drugog izdanja VLC-a. Da bi skinuo 3.0 nećeš nikako moći preko updatea sadašnje verzije, nego preko stranice VLC-a.
12.02.2018 | 20:49
Ty Kloba, obrisao stari vlc i instalirao novi 3.0 ...još sad samo da kupim 8k tv
12.02.2018 | 22:00
Je, hvala i od mene!
13.02.2018 | 01:50
Dečki, koliko ste vi meni puta pomogli, ovo je ništa - ali lijepo je za čut.
Cairblanco, nisam znao da VLC 3.0 podržava 8K, ali sam nedavno pročitao na BUG-u da se do 2020. priprema predstaviti novi h.266 codec za punu podršku 8K sadržaja, tako da nam je sadašnji Samsung TV koji imamo sasvim dovoljan. Da ne bi ispali prevareni kao ljudi koji su prošlih godina pokupovali DVBT-2 telke misleći da su spremni za prelazak na novi signal koji će se početi emitirati 2019. - pa opet moraju kupovati nove (jer nisu uzeli HEVC) ukoliko žele gledati FTA sadržaj.
No, plaćaju li IPTV providera, svejedno je sve da imaju i CRT TV.
Čisto da znaš, eto.
Što se ovog VLC 3.0 tiče, meni je prekrasan - ali slab korisnik kakav jesam - nisam niti skužio poput rustya da može reproducirati 8K sadržaj.
Stoga rusty, svaka čast!
13.02.2018 | 12:58
Samo sam pročitao notes . Osobno nemam 4K tv već full hd, ali eto novi NAS mi supporta HEVC 265 tako da sada mi ni netreba ništa fancy kako bi bio up to date sa sadržajem jer kako je cariblanco rekao nema ni 4K kako spada (osim BLova), a gdje je tek 8K .
14.02.2018 | 01:05
Ako imaš 30 Mbps, a upravo me zvao VIP da mi ponudi LTE WiFi koji u gradovima garantira i duplo veće brzine, na Smart TV-u možeš gledati: YoTube, Amazon, Netlix, HBO GO.
Polako ali sigurno sadržaja ima, ne sumnjaj. Čak i na ovim prostorima.
Na žalost, imam 20 Mbps jer sam na staroj bakrenoj parici i to mi je maksimala, pa moram pričekati još godinu i pol do isteka ugovorne obveze.
Ali onda sigurno uzimam taj LTE WiFi, jer ima flat rate kao i obični, baš sam pitao.
14.02.2018 | 08:28
Kloba znam da ima 4K sadržaja ne brini, samo ga ja aktivno izbjegavam, a to da li ga ima ili nema na našim prostorima, me uopće ne dira. Na mojim NASevima ga uvijek ima.
14.02.2018 | 21:17
One slike koje si priložio od novog Synologya, ufff!
Stvarno super stvar.
Super i košta, siguran sam - pogotovo kada dodaš cijenu svih diskova. Ali si sada miran.
EDIT:
Ali ovo mi je zanimljivo: kućni internet preko LTE mreže. Evo baš gledam vijesti gdje kažu da HT otpušta 60 radnika uz otpremnine od oko 250 000 kn po zaposleniku, sve zbog ulaganja u nove tehnologije koje će trebati manje ljudi.
Stvarno me zanima hoće li se taj kućni LTE raširiti u Hrvatskoj.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.02.2018 | 06:39
Kloba kaže:
Ako imaš 30 Mbps, a upravo me zvao VIP da mi ponudi LTE WiFi koji u gradovima garantira i duplo veće brzine, na Smart TV-u možeš gledati: YoTube, Amazon, Netlix, HBO GO.
Polako ali sigurno sadržaja ima, ne sumnjaj. Čak i na ovim prostorima.
Na žalost, imam 20 Mbps jer sam na staroj bakrenoj parici i to mi je maksimala, pa moram pričekati još godinu i pol do isteka ugovorne obveze.
Ali onda sigurno uzimam taj LTE WiFi, jer ima flat rate kao i obični, baš sam pitao.


LTE imaš u ponudi već i sad, Tele2 "pokućni", Vip Homebox, (ne znam kako T-com zove komercijalno svoju uslugu ali je u pravilu ni ne nudi samostalno već kao "turbo" gdje uz klasičnu telefonsku paricu montira ruter sa SIM-om pa ograniči taj "turbo" promet).

Ne nudi to tebi VIP zato jer mu je stalo do tebe i tvog bržeg interneta (koji, usput budi rečeno, može i ne mora biti brži, stvar uvelike ovisi o broju korisnika koji su u određenom trenutku zakačeni na okolne bazne stanice), nego jer se žele otarasiti harača koji plaćaju T-comu za najam infrastrukture (to su te nesretne parice koje svi imamo a koje T-com dekretom MORA u određenom postotku dati u zakup drugim operaterima kako bi se spriječio monopol).

Obzirom da je kod mene doma situacija što se brzine interneta tiče katastrofa (paricom dobivam 3.5-4Mbit/s) iz prve ruke ti mogu reći da Tele2 pokućni (zasad) radi dobro ( prosjek je 60Mbit DL i 20 UL, uz nešto lošiji ping u odnosu na klasičnu žicu), no on ima ograničenje prometa na 1 TB mjesečno, nakon čega brzina pada na neupotrebljivu za bilo kakav video.

Ne zavaravam se da mi je nabavkom "pokućnog" pala sjekira u med, samo trenutno profitiram jer ljudima oko mene još nije palo na pamet napraviti isto što sam i ja (a imaju isti problem). Jednom kad i oni zajašu LTE - brzine odu pa-pa.

Ontopic: VLC u verziji 3.0 radi fino i na High Sierri na Miniju 2014 i na PC-ju (Intel Bay trail platforma, Win 7), 4k ne šteka, 8k sadržaja nemam i nisam mogao probati.
15.02.2018 | 08:04
Što se VLC-a tiče, meni je ovaj novi baš dobar - i grafički ljepši.
Ovo što si napisao za pokućni internet (znači, tako se zove ) si potpuno u pravu.
Ja ću se na to prebaciti čim mi istekne ugovor, a to je druga polovica 2019. godine.
Možda i ostanem na Optimi, a možda prijeđem na VIP, ne znam.
Sjećam se jednog pročitanog intervjua s predsjednikom Uprave Odašiljača i veza o prelasku na novi signal između 2019-2021. Na pitanje što će sa dodatnim prostorom koji će ostati u telefonskim žicama (jer h.265, kao što znaš, zauzima manje prostora) - njegov je odgovor bio - to će ići na LTE. Ili je rekao mobilnu telefoniju, tako nešto.
Kopka me da li je to (LTE pokućni internet) jedna od tih novih tehnologija providera, i da li je jedina - odnosno ima li ih još.
I druga stvar, pitao sam VIP, kada su me oni već zvali, nude li na tome flat rate kao što nude na parici, rekli su da "nude".
Nisu spominjali nikakvo ograničenje. Može biti da je to u fine printu kada potpišeš ugovor...
26.03.2018 | 20:16
Ljudi moze mala pomoc. Upravo probao pogledati mkv file velicine cca 12gb. BBC Blue Planet II i ne radi na VLC v.3.0.1...Ide zvuk ali ne slike. Na starom kompu intel c2d e8400 sa 4gb rama i neka slabasna nvidi grafa koja jedva gura windoze 10 taj isti video radi bez problema na istoj verziji VLC-a. Tri puta sve brisao i stavljao VLC na iMac i svaki put isti problem. Pa ne mogu vjerovati da nema snage da to vrti. Osim VLC-a probao staviti Cisdem video player, vidio da ga hvale na netu i na njemu ima slike ali trza u tri lepe. Inace video je FullHD 1080i.DTS-HD.MA.5.1.AVC.REMUX.
iMac je dolje iz potpisa. Ako je slab za ovaj format pa sto ce onda biti za godinu dvije... iMac dolje i siga a grafa Intel Iris Pro Graphics 6200 1536 MB.
Imate neki prijedlog kao to da proradi, neki drugi player ili nesto trece...Thx !!!

EDIT : Rijeseno...sad vidio da netko spominje VLC verziju 4 za mac i upravo instalirao VLC nightly builds i sve radi bez trzanja...ipak hvala svima !
26.03.2018 | 21:49
Pogledao cijeli Blue Planet II bez ikakvih problema, fileovi su oko 5GB.

Troši oko 40% snage jedne jezgre. Valjda je u pitanju neki codec koji nije u Macovom buildu i to je to. Skini neku normalnu kopiju, već ove od 2 GB izgledaju super.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 30 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, matiknez, Riba, rticic, smayoo, Anonimci (714)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO