"Snena pleše" - glazbeni spot
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

"Snena pleše" - glazbeni spot


18.07.2005 | 20:40
Evo da se malo pohvalimo mi iz Kreativnog . Danas je u sklopu glazbeno-scenskog happeninga u Rijeci i premijera novog glazbenog spota Putokaza iz naše produkcije - \"Snena pleše - DJ Bizzare Remix\".

Osobno mi se spot čini jako fora jer se stvarao vrlo zanimljivim pristupom - naime, za one koji ne znaju album \"Androida\" je zamišljen kao soundtrack za neposotojeći SF film, a ovaj spot je na neki način trailer za taj film . Da se stvar još malo zakomplicira - spot nije rađen na originalnu stvar s albuma već na remix, a uvjet je bio da se u spotu pojave mnogi dosadašnji radovi Putokaza. Dakle, morao se napraviti i svojevrsni video-remix uz ništa ili minimalno \"dosnimavanja\" . Pomogao nam je i Macovac iz Švedske - naš kolega Krišs Abens s par sjajnih kadrova.

Još nismo stavili on-line video verziju (ne smije ići prije službene premijere), ali tko je znatiželjan može pogledati storyboard na našem webu:

www.kreativni.hr/goodies/Snena-Storyboard.jpg

G5-ice su rendale puno parom, a najdraži dio mi je \"GUI iz budućnosti\" koji smo radili tjednima - još ni Aqua nema paralaksirane elemente po kojima se kreće i po dubini .
19.07.2005 | 03:09
Kretivni Odjel radi izvrsne stvari.
Posjetio sam vas web i proveo dosta vemena istrazujuc.
Izvrsno, jos jednom!
Pozdrav kreativcima i vasim Macovima.
19.07.2005 | 12:26
O hvala, godi nam čuti pohvalu nakon toliko sati ispred monitora .
21.07.2005 | 10:05
Hej!
Vidio sam i dva moja kadra unutra (podvodni spot). Bas me zanima kako izgleda sve - kad ces dignuti?
22.07.2005 | 00:52
Evo Marine link na spot Snena Pleše. Znam da je taj spot režirao Žak Valenta ali nisam znao da si ga ti snimao. Btw, jesi li u Rijeci? Kad ce naša kava?

Jupi
22.07.2005 | 09:40
Na Brionima sam. Kava od 1. 9. nadalje... Ali cujmo se mailom, da nam rok ne utekne.
Za spot: imamo neku nemogucu satelitsku vezu na internet ovdje, i 35 mb mi je puno za skinuti, nemam toliko vremena .-) Žak je režirao, ja sam snimao i montirao, iako final cut nisam vidio, jer smo se malo razisli u koncepciji ritma, tako da je postprodukciju radio s nekim drugim. Ja nisam veliki ljubitelj bespotrebnih efekata, makar uvidjam da to pali raju na televiziji. Ali, nije mi materijal to trazio, pa nisam htio ulazit u tu vrstu montaze.
Ajde daj Mirandi neku lijepu kopiju da mi je donese na Brione, ona dolazi 25. na probu Medeje. Hvala.
22.07.2005 | 11:11
Miranda je dobila DVD verziju za svoju arhivu, vjerujem da će je rado prezentirati . Inače, upravo su nam javili iz Aquarius Recordsa da je službena TV premijera na HTV-u u ponedjeljak ujutro u emisiji Dobro jutro Hrvatska. Ako imaš TV u blizini...
22.07.2005 | 12:50
Mogu ja malo upast sa malo kritike?

Početak je loš. Izgleda kao nešto što bi Sirac napravio 1992. Isto tako i ona biljka s monitorima, isfurana je i vizualno se ne uklapa u ostatak spota. Ja bi izbacio 80% rendanih kadrova jer mi je ostatak spota prekrasan. Ostalih 20% bih ostavio da drži priču ali bi ih drukčije izrendao da dobiju na prirodnosti (realnosti).

Montaža je super do 1:53, kada se rade čisti rezovi na ritam sve do 2:08. To mi je postalo dosadno nakon 5 sekundi, pogotovo zato što je ostatak spota napravljen modernije, sa svojim ritmom koji se nadopunjuje sa muzikom umjesto da je slijepo prati. Također ne bi baš svaki prijelaz popratio onom brzom izmjenom kadrova.

Ajmo sad ubit' gandalfa.
22.07.2005 | 13:08
Kritika je uvijek dobrodosla
22.07.2005 | 13:09
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
03.08.2005 | 03:19
Pa dobro, kad će taj download na bar 640?
03.08.2005 | 13:51
Gandalfe, sto ljudi - sto ukusa. Meni je apsolutno najbolja stvar u spotu početak. Toliko je bolji od svega ostalog da zapravo radi problem. OK, ja sam Blade Runer tip osobe i oduvijek su me oduševljavale high-tech drangulije. GUI je zaista osmišljen funkcionalno i, za moj ukus, odličnog dizajna. Kao SF fan znam napamet gotovo sve u žanru i trenutno se ne mogu sjetiti nečeg tako osmišljenog i realiziranog. User interfacei čak i u novim filmova (najviše sam očekivao od HGTG) su isprazni ili pak pretjerani kič.

Druga stvar koja je potpuno originalna (barem mi nismo našli ništa slično igdje) je priča s androidom koji je trudan. Nitko nigdje još nije složio trudnog robota u ljudskom obliku.

Biljka s monitorima je \"isfurana\"? Moguće, ali mi smo baš tražili postojili nešto slično - niti blizu. Može li kakva informacija gdje si to vidio do sada? Inače, za biljku je ponestalo vremena inače bi je bilo daleko više u priči i scena bi bila bogatija. No, sve ima svoj deadline.

Opet, dio s čistim rezovima, ili kako ga interno nazivamo \"intermezzo\". Osobno mi je to drugi najbolji dio spota! Tebi je dosadan, ali zanimljivo, baš smo za taj dio dobili jako puno pohvala. Meni je super osjećaj kada se stvar neočekivano smiri i ode na potpuno bezvremenske kadrove koji su mogli biti snimljenji danas, prije 100 ili nakon 1000 godina i koji nemaju direktne veze s pričom, ali zapravo pokazuju da štogod se dogodi, život ide dalje.

Za moj račun brzih prijelaza kadrova ima samo dva - Vransko jezero i kuhinja, no kako se radi o remixu, mislim da su takve stvari i poželjne.

Hvala na kritici, uvijek je dobrodošla, a ja sam ti pokušao objasniti neke stvari iz moje perspektive .
03.08.2005 | 13:55
MAK, download neće na 640 jer je praksa pokazala da 99% posjetitelja našeg weba nema živaca niti za daleko manje datoteke. Ipak je broadband kod nas još u povojima. No, zato možeš dobiti naš promo DVD koji uskoro izlazi iz beta faze, pa se sve to može na miru pogledati u kućnom kinu.
03.08.2005 | 14:52
Mogu ja malo upast sa malo kritike?
Početak je loš. Izgleda kao nešto što bi Sirac napravio 1992. Isto tako i ona biljka s monitorima, isfurana je i vizualno se ne uklapa u ostatak spota. Ja bi izbacio 80% rendanih kadrova jer ...


Kritika po Prokrustovoj mjeri?
Zanimljivo je to da u svo ovo zivota sto prozivjeh, vidjeh da manje njih polazi od pitanja sto ce se publici zapravo svidjeti.
Da nije tog jednostavnog polazista, nikad ne bismo gledali \"Ratove zvijezda\", recimo, vec neprestano neke Bergmanove fantazije.
03.08.2005 | 15:04
Evo, upravo sam skinuo taj spot i po mom mišljenju spot je bezveze, što me ne iznenađuje jer do dana današnjeg nije napravljen hrvatski spot zbog kojeg bih rekao: \"Wow, pa zar to mi možemo?\". Pjesma je koliko-toliko podnošljiva, a taj dio (od 1:53 do 2:08) je i jedini najbolji (i vizualno najljepši) dio u cijelom spotu.
Svatko ima svoj ukus, pa nema potrebe da mi zamjerite na kritikama, samim time što je napravljen takav spot očito znači da se nekima sviđa.
03.08.2005 | 16:17
Mada ću se možda ugrist za ovaj opet po meni preiskreni upad za ovaj site,

gdje je puno aktivnih dokonih sveznalica, koji su sami sebi dovoljni svojim percipiranjem i omalovažavaju tuđa mišljenja i truda,
no postoje i oni čije kritike također uvažavam, jer prepoznajem razumjevanje problematike i također isreni stav, iako se uvijek i ne slažem s po meni \"preosobnim\" ili \"pretvrdim\" kriterijem i kritiziranjem umjetnosti,

ipak prepoznajući svu kreativnost ljudi koji su radili sve segmente spota, od izvorne glazbe i truda oko identiteta i slobodnog izražavanja,

do poznatih informatičkih (mac) softwareskih tehnika, FX7 pluginskih sequencera i zgodne, po meni uspješne obrade (remixa),

do niza vrlo kreativnih novotarija od originalnih \"cyber-likova\" i krasnih fotki, video sekvenci, podvodnih sekvenci, i konačno veliko i ukusnom trudu uloženom u jedan ovako uspješno zaokrušen uradak, trailer spotom za fiktivni film,

mislim da zaslužuje rizik!

Kritika, da sasvim sigurno je potrebna, ali da li moje subjektivno vidjenje cyber-trbuhozboračkog izražavanja kao nelagodu, može biti kriterij kritike?

To bi me podsjetilo, kao kad netko spljuje ženu jer se ne maže, ili pak kaže da Angelica nije zgodna, jer je potencirala kapke na poprsju !!!

Što mi se dopada na spotu, izgleda \"svijetski\", sve je dosta dobro popraćeno, naravno svatko bi to drugačije u nekim detaljima, ali kad slušate neku dobru stvar, ne biste si onako u sebi odbubnjali neki prelaz, a producent ga nije, zašto?.... da vam ostavi mjesta da sudjelujete?... možda... jer ne zna?... ma ne možemo biti tako nepristojni, i bahati!!! Bit će i onih koji to mogu, ali i oni imaju pravo na mišljenje, ali isto tako i na \"stil\"!!!

Ipak da pojasnim moje ne-voljenje cyber-ljudi (trudnica je tu poveznica). Ma ja sam vam pročital puno SF i šteta danas nema baš puno novotarija koje me mogu zadobiti, jer idu možda i u smjeru koji me ... mi se ne sviđa, a to je prevlast ne-ljudskog, propast...kataklizme... i nerazumnost.
Npr, ni sva ona cyber stvorenja kod Herberta, ili Asimova, ili Clarka, nisu mi bila draga ni kao mladiću, ali (!!!) bila su opravdana radnjom u tim romanima, koje ne postoje bez baš takvih likova, oni su dio priča, i kao takvi nepromijenjivi i neizostavno nezamjenjivi.
Dok nasuprot tome u nekim Space Operama imate smiješne vanzemaljce ili pak nakaradno neuspjele horor grdosije, do Spielbergovih komičnih simpatičnih Cyber-Šilja. U pričama po meni uvijek mora biti prepoznatljiva poruka, bez obzira na stil ili tehniku!

Svakako ovo sve pišem da pročitaju i prepoznaju kreativci, sami sudionici i sami junaci ovog spota,
kao jedno razmišljanje, pokušavajući ne-kritizirati, već komentirajući spot koji zavređuje svaku pohvalu s moje subjektivne strane i nadu u daljnje stvaranje, na sreću svih nas (koji se nadju u mojim razmišljanjima)!

Zgodno bi bilo unesti i ostale podatke u ovaj forum, (autori, tekst, obrađivaći, ljudi koji su sudjelovali (obično na kraju filma idu credits...), možda nije in, ali evo mene bi osobno interesiralo, tko je što radio, barem ovako neformalno na Jabučnjaku!
03.08.2005 | 16:40
Tehnički gledano spot je dobar, pohvala kreativcima napravili ste dobar posao na Macovima, ali to je sve što mogu pohvaliti. Ostatak spota je maneštra od ostalih spotova. Glazbeni dio mi se baš i ne sviđa, ali to je, naravno, stvar ukusa. Neznam što je Miranda s time mislila reći. U zadnje vrijeme ne pratim baš puno Putokazice ali ovo što čujem i vidim, ne kužim.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
03.08.2005 | 23:57
Znaš koji je najjednostavniji način da ja to dobijem?
Odeš u riječko dopisništvo Večernjeg lista i ostaviš im to za mene. Naći će me. Ja sam im šef
04.08.2005 | 01:36
Danijele, da bi netko u Hrvatskoj za hrvatskog autora napravio spot na koji bi netko rekao: \"\"Wow, pa zar to mi možemo?\" treba se prvo pojaviti netko dovoljno jak da to financira. Baš ništa drugo nije problem. Na ovaj spot je potrošeno mjesec dana rada i odrađen je promotivno, znači bez proračuna. No, bez obzira, čak i \"velike zvijezde\" kod nas vrlo rijetko su spremne izdvojiti više od 5000 eura za spot. Dakle, dobar spot može nastati u ležernom umjetničkom điru (zgodan primjer je naš jazzy spot za Quartet Sensitive), ali na takvo nešto nitko neće reći \"wow\", a ako se ide na high-tech, atraktivne scene, animacije i efekte - to ne ide bez gomile para.

Druga mogućnost, ali se događa jako-jako-jako rijetko je da netko ide raditi umjetnički spot godinu dana čisto za gušt, a ne da mu je to posao od kojeg živi. Takav primjer izvanrednog spota je \"Play, Rew, F Fwd\" zagrebačkih autora - također za Putokaze. Premijera je na jesen, nakon skoro godine dana rada na spotu. Vidio sam betu verziju i zaista je poseban - iako se opet mnogima neće svidjeti.
04.08.2005 | 02:02
k*art hvala na komentarima! Evo, mogu neformalno odgovoriti na upit tko je što radio...

Prije svega, evo dio teksta koji objašnjava \"maneštru\" i koji je dio press-releasea, a koji je samo jedan mali dio slagalice u priči o Androidi i cijelom tom projektu putokaza - koji je zamišljen kao album za film koji tek treba snimiti...

"2374. godine na Veneri ljudi žive u mnogobrojnim gradovima pod kupolama. Planet je u procesu teraformiranja, ali ne uz pomoć zastarjelih atmosferskih procesora, već uz korištenje bio-mehaničkih cyber-biljaka. Neočekivano, dolazi do velike katastrofe. Kolonije nestaju u eksplozijama, resursa nestaje, a evakuacija na Zemlju je neizvjesna. Rođenje Ivane, djevojčice s Venere, dolazi u pitanje. Ivanina majka, traži način da beba preživi. Ulazi u globalnu računalnu mrežu Sunčeva sustava i nalazi soluciju - već zaboravljene androide-inkubatore koji su se koristili za spašavanje života u izvanrednim slučajevima. Majka u zadnji trenutak prepušta nerođenu Ivanu androidi i prebacuje joj sva svoja sjećanja. U slučaju da majka ne preživi, androida je sposobna nadoknaditi je, a sjećanja majke pohranjuju se u memorijski kristal. Ivana s Venere će preživjeti..."

Ono što je važno reći je da je zadatak bio napraviti \"spot od starih spotova\", tj. pokušati starim pričama ispričati novu, a da se to slaže s cijelom širom pričom. Također, obzirom da se radi o remixu, bilo je potrebno i kod videa ostaviti okus remixa, a ne nečeg potpuno novog.

Na spotu je radilo šest ljudi u Kreativnom odjelu:

- scenario: Paulin i ja
- režija: Šehović, Paulin i ja
- montaža: Šehović
- dizajn: Paulin i ja
- GUI dizajn: Celeski, Paulin i ja
- 3D modeli i scene: Ribarić i Paulin
- zvuk: Šehović i ja
- compositing: Paulin
- kamera: Abens
- predprodukcija: Šehović i ja

I bilo je tu daleko više posla nego izgleda... ali to je valjda uvijek tako.
04.08.2005 | 13:35
Hvala na iscrpnim informacijama! Puno stvari oko spota su mi sad jasnije. Napravili ste dobar posao, govorim to kao iskreni SF fan. Činjenica stoji da mi glazbeni dio još uvjek nije \"legao\", nisam baš ljubitelj toga žanra.
04.08.2005 | 15:24
Sviđa mi se i spot i muzika. Baš je lijepo i interesantno. (Što je u zadnje vrijeme ritjetkost.)
04.08.2005 | 20:22
Hvala na komentarima . Evo, za znatiželjne danas je izašao i članak u Novom listu u prilogu \"Digitalni dom\" o izradi spota - na skoro dvije stranice. Unutra ima još nekih detalja i opisan je tijek produkcijskog procesa.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 25 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO