prva pitanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prva pitanja


20.02.2012 | 19:05
cariblanco kaže:
Touchpad na air_u je nešto naljepše i ugodnije na čemu sam radio u svom životu.Mojem odušuvljenju nema kraja...jedino bi nekog molio da mi kaže kako promjeniti y i z.Sistem je lion 10.7.3 i u system preferences je uzet u jeziku hrvatski za pisanje??


preporučio bi ti da se privikneš na y i z raspored kakve je sada, ali za slučaj da baš želiš QWERTZ raspored onda koristi ovo http://www.macupdate.com/app/mac/14495/ukelele
20.02.2012 | 20:50
Rusty, više to nije potrebno od Liona, vidi poruku od viborba...
20.02.2012 | 22:01
Ispravak. Ukelele nije više potreban još od Snow Leoparda, 10.6.0.
21.02.2012 | 18:58
Vidim da slike i filmove koje importiram a iphoto se nalaze i u svim mojim fajlima,jel to duplo ili ako pobrišem u iphoto se briše i u svim mojim fajlama.Druga stvar izbisao sam iz treša od iphoto sve i kad sam yatvarao iphoto onda se je nešto updejtalo u library i bilo je 45 000 nekih stvari i sad imam nekih drugih stvari na kompu,koje su označene s žutom bojom oko 45 gb??
21.02.2012 | 19:09
ako sam dobro desifrirao...
shvati iphoto library kao zasebnu mapu koja nije povezana sa datotekama izvan nje. kada ubacis sliku u iphoto, ona je nezavisna i sta god radio sa njom nece imati utjecaja na izvornu datoteku. vrijedi naravno i obratno.

drugi dio price nisam bas ubrao. iphoto je povukao 45000 slika? zauzece diska se iznenada povecalo za 45gb?
21.02.2012 | 19:27
Svaki put me iznova iznenađuje kako se ljudi ne znaju (ne mogu, ne da im se, ne kuže...?) jasno izraziti...
21.02.2012 | 20:43
evo slika,jučer je bilo oko 45gb ovog žutog,danas je manje....neznam jel nakon restarta ili
21.02.2012 | 21:07
smayoo kaže:
Svaki put me iznova iznenađuje kako se ljudi ne znaju (ne mogu, ne da im se, ne kuže...?) jasno izraziti...


Mislio sam dali su duple slike i filmovi koji su u iphoto i POTPUNO iste slike i filmovi se nalaze u finderu kad kliknem na All My files.Kad pobrišem sliku iz iphoto dali se ona sama briše u All my files.Možda je all my files samo prikaz svega što imam na disku i ne zauyima nikakav prostor...to mi još nije jasno.Nemam preveliki disk a imam puno slika i filmova koji svaki dan snimam pa moram voditi računa o veličini diska.
21.02.2012 | 21:16
kinsif kaže:
ako sam dobro desifrirao...


drugi dio price nisam bas ubrao. iphoto je povukao 45000 slika? zauzece diska se iznenada povecalo za 45gb?


Imao sam u iphoto u trasu par tisuća slika i filmova i tad sam kliknuo na ikonu isprazni trash.Nakon toga sam htio yatvoriti iphoto i tad se pojavila obavijest (uski mali prozor s trakom) Update library i punila se plava traka na tom prozoru do 45 000 nečega?? to je trajalo dvije minute i nakon toga se zatvorio iphoto.Kad sam pogledao u stanje diska po zauzeću onda sam vidio tog nečega žutoga 45GB.nadam se da je sad malo jasnije.
21.02.2012 | 22:04
cariblanco, All my files ti pokazuje sve datoteke na disku gdje god se one nalazile. Ako ti nedostaje hrpa mjesta a ne znas sto ga zauzima, pokreni besplatni OniDiskSweeper.
22.02.2012 | 00:29
pod all my files nisu izlistane slike iz iphotoa. za svaki slucaj, desni klik na sliku pa get info (ili cmd + i) i pogledaj u kojoj se mapi slika nalazi. koliko shvacam nakon sto si ubacio slike u iphoto one su ostale negdje na disku. nadji ih i odluci sta ces sa njima. pohraniti ih negdje kao backup ili izbrisati ih. sa slikama u iphotou se nista nece desiti u ovom drugom slucaju.
samo nemoj brisati direktno iz all my files. prvo ih lociraj.
24.02.2012 | 04:22
Imam par pitanja
1.Kako da mountam fotić koji priključim...kad ga priključim otvori se iphoto i tamo di mi je foto imam na desnom kliku samo opciju unmount?
2.Radio sam kompresiju slika s programom za kompresiju od mac-a.To je sad zip.file,hoće li moći to drugi korisnici na windowsima moći otvoriti s rarom?
3.Ima li kakav program za pisanje na mac_u poput tekst dokumenta..imam office i mogu samo u wordu pisati,al je problem što word dokument nemogu širiti kao sve ostalo na kompu pa mi trebaju naočale?
4.Kad neki tekst kopiram i želim ga zaljepiti,uvjek mi se pojavi ona plava traka da se zaljepi iza zadnjeg teksta makar sam ostavio dosta mjesta di bi se to trebalo zaljepiti..moram priznati da me to dosta živcira:(
5.Kako mogu izabrati programe koji se dižu s OS,možda sam glupo pitao...možda je bolje kako da izaberem programe dole na alatnoj traci?
Dok se ne sjetim još nečega,uživajte forumaši
24.02.2012 | 10:02
Pozdrav!
2. Korisnici PC-a budu normalno otvarali zip s winrar-om, nema problema. Klasicni zip file
3. Imaš u Applications Text Edit, al neznam kolko ti to bude prakticno.
5. Startup programi se ti nalaze u System preferences > Accounts i imas gore Login items.
Evo, toliko
24.02.2012 | 10:28
cariblanco kaže:
Imam par pitanja
1.Kako da mountam fotić koji priključim...kad ga priključim otvori se iphoto i tamo di mi je foto imam na desnom kliku samo opciju unmount?


Negdje u prefs od iPhoto imaš kvačicu da se diže automatski kad uštekaš imaging device. Isključi je. Ali ako očekuješ da ćeš fotić vidjeti kao vanjski disk - možda ćeš se razočarati. Neke hoćeš, ali neke ne, nego ćeš za njih morati otvoriti Digital Imaging program

3.Ima li kakav program za pisanje na mac_u poput tekst dokumenta..imam office i mogu samo u wordu pisati,al je problem što word dokument nemogu širiti kao sve ostalo na kompu pa mi trebaju naočale?


Pretpostavljam da pričamo o QuickLooku? (Općenito, daj probaj biti malo jasniji kad pišeš pitanja)

Osim TextEdit, kojim možeš generirati RTF i TXT dokumente, možeš si DOC isprintati kao PDF pa ti isto radi full screen od quick looka.

4.Kad neki tekst kopiram i želim ga zaljepiti,uvjek mi se pojavi ona plava traka da se zaljepi iza zadnjeg teksta makar sam ostavio dosta mjesta di bi se to trebalo zaljepiti..moram priznati da me to dosta živcira:(


Ništa nisam shvatio. Daj screenshot jer očito imaš problema s verbalnim izražavanjem.

5....možda je bolje kako da izaberem programe dole na alatnoj traci?


Otvori ga jednom ručno i onda kad se ikona pojavi dolje u docku, desni klik pa Keep in Dock.

Jesi na to mislio?
24.02.2012 | 16:35
Na četvrti upit sam mislio ovo.Tamo gdje se vidi plava traka će biti tekst zaljepljen,mada sam ja htio da mi bude veći razmak od par slobodnih redova.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 39 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (563)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO