Imac 24" ili ipak PC ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Imac 24" ili ipak PC ?


21.03.2009 | 22:55
Puno hvala na prijedlozima, ekran imam stari od 20" pa cu koristit njega. Nadam se da ce sefica financirat (pod sefica mislim mama).
22.03.2009 | 12:26
kako je "raditi" na takvom TVu? gledati filmove pretpostavljam da je super-divno-krasno, al ako ideš surfati ili pisati neki tekst, jel slika dovoljno "čista" da te oči ne zabole ili ipak nije? kolika je neka minimalna rezolucija potrebna za ugodan rad?
22.03.2009 | 20:22
Pa pretpostavljam da je "rad" na Mini+TV prilicno bezvezno iskustvo. Osim gledanja filmova i sl.

Kod mene konkretno je Sony LCD 32". Kada bi ja spojio Mini na taj TV, ne vidim nikakav smislen nacin kako bi recimo napisao email, ili neki dopis, osim da sjednem na podu ispred TV-a.

Mozda grijesim, ali kako TV standardno gledam sa 2,5-3m udaljenosti, ipak mislim da je to predaleko za obradu teksta ili citanje.

Ako bi se priblizio (da bi bolje vidio npr) imam osjecaj da bi mi ova Bravia nakon sat vremena razvalila i glavu i oci, pogotovo u nekoj zamracenoj prostoriji.

Mozda neko tko je to probao u praksi da podijeli s nama svoje iskustvo. Ja sam skeptican prema tom scenariju.
19.05.2009 | 09:50
Bog svima. Nakon višemjesečnog premišljanja konačno sam se odlučila za kupovinu 24'' iMac-a. Prvobitna namjera mi je bila 20-inčni stroj, no iskustva ljudi na forumima kao što je ovaj su me natjerala da promjenim mišljenje. Imam samo još par nedoumica pa bih molila savjet:

1. Budući da u HR nema Apple Care, isplati li se platiti ovlaštenom servisu ovdje za sličnu uslugu? Ne znam točno koliko košta i što točno obuhvaća - još mi se nisu javili iz Apple trgovine.

2. Da li pričekati s kupnjom dok ne izađe Snow Leopard?

3. Ima li problema s pretjeranim zagrijavanjem? Kod mene je doma 40 stupnjeva liti.

Inače, komp mi uglavnom treba za obradu fotki. Nisam gamer, ali me zanima video obrada.

Thnx.
19.05.2009 | 11:26
Kupi i radi, sad čekat ovo,ono nikad ga nečeš kupit po takvom!
1.ne
2.ne
3.kod mene ne, korisnik sam apple-a 10-ak godina i da kucam nikad problema (nešto veće), jedino u jednom mcpro, ram zamijenjen. IMac 24" radi bez brige, i definitivno kupi 24", za potrebe videa će ti jaaaako dobro doć!
19.05.2009 | 12:36
1) Košta cca 5% od cijene stroja i za neke strojeve se isplati, za neke ne. Ja bih je vjerojatno uzeo za iMac 24" jer ima dva osjetljiva mjesta: slot-in optički drive (skup popravak ako baš crkne) i staklo preko ekrana iza kojeg se zna zavuči mikro-prašina, a to može čistiti samo servis. Također, kod preprodaje jako dobro zvuči kada imaš garanciju - ako ga npr. misliš zamijeniti novim za jedno 2 godine.

2) Ne treba čekati, lako dogradiš Snow Leopard kada jednom izađe.

3) Nema u normalnim uvjetima. Na 40 bi vjerojatno ventilatori stalno radili, pa ti neće biti tih kao što je inače.
19.05.2009 | 12:47
Hvala na brzim i iscrpnim odgovorima. Dobila sam edukacijski popust od 5% pa bih mogla time isplatiti garanciju.
19.05.2009 | 15:25
Imam bas tu 24 koju ti kupujes i nisam primjetio neko pretjerano zagrijavanje.

Zivim u Splitu, i ovdje je vruce, nekada(jako rijetko) zna zapuhati ventilator, i to najcesce kada u Win XP igram Company of Heroes

U normalnom uredskom radu, mislim da mi se nikada nije upalio (ili tocnije ubrzao rad) taj ventilator kako bi sprijecio pretjerano zagrijavanje.

I moj savjet bi bio da kupis 24" model. Lazu kad kazu da velicina nije vazna

Ne mogu vjerovati da mi je na pocetku ovaj monitor bio prevelik. Sada mi je taman, a sve drugo je premalo...

Uzivaj u svom novom Mac ljubimcu
20.05.2009 | 07:54
Misliš 2.66GHz/4GB/640GB/GeForce 9400M? Moram priznati da mi se bilo malo teško odlučiti dati tolike novce i bila bih se zadovoljila i manjim ekranom. Osim toga, malo sam bila skeptična prema all-in-one paketu - podsjeća me kad sam kupovala svoj prvi digitalni foto-aparat, mali kompaktni Olympus iz mju serije - predivno izgleda, nabili pixela i zoom, a fotke skoro pa neupotrebljive, bar u odnosu na SLR.

Možda usporedba i nije na mjestu, ali budući da mi je ovo prvi Mac, razumjet ćete moj oprez. Želim se dobro raspitati prije kupovine.

Inače, drlovric, živim u Kaštelima. Hvala.
07.07.2009 | 01:57
..hah..super.. na moje pitanje je i meni ekipa govorila iste stvari.. bilo mi je pomalo chudno da che ovako sta moci odraditi posao..
ali na kraju sam se i iznenadio.. meni racunalo savrseno odgovara.. bavim se fotografiom, velika kolicina RAW filova je nista za iMac 24" na 2.66

od mene svakako preporuka!
19.08.2014 | 21:54
Pozdrav decki moze jedna mala digresija, užasno se dvoumim ižmeđu iMaca 21.5" i Mac Minija znam da je Mini jeftiniji a i iman monitor/TV od 22" al opet uz nadogradnju rama i kupnju miša i tipkovnice približio bi se cijeni iMaca koji prokleto dobro izgleda... Šta sad?? Znam da su veliki novci al prešao sam na Apple prije 2 godine i jednostavno oduševljen, nakon prvog iPhone 4 prošle godine udomio sam iPad Mini, a ovo je pisano na iPhone 5s starom 2 mjeseca
19.08.2014 | 23:02
Novi iMac 21,5" je smećence koje dobro izgleda. Ako ti je za komp dobar izgled najvažniji, kupi ga.
Mini (kao i svaki drugi Mac) radi s bilo kojim mišem i tipkovnicom, ne moraš nužno kupiti Apple miš i tipkovnicu. Žičani rade bilo koji USB miš ili tipkovnica, a bežični - radi bilo koji bluetooth miš ili bluetooth tipkovnica.
20.08.2014 | 05:46
Znači Mini all the way... Hahahha hvala
Prokleta jutarnja smjena...
20.08.2014 | 05:48
I da nisam mislio na dual core 1,4 Ghz vec na quad core 2,7 za malo više kuna dobiješ ozbiljnu mašinu, barem mislim...
20.08.2014 | 07:21
imac 27" a ne 21,5 ako ne onda mini
20.08.2014 | 07:57
A onda definitivno mini, hvala decki
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 15 minuta
  • Air: Ove godine je čvrsto odlučio uzeti nobelovu nagradu za mir. Samo je pitanje koliko ratova će biti dovoljno da započne i završi?
  • Air: Trump je započeo rat sa Iranom kako bi ga završio i kako bi u svoju biografiju dodao još jedan završen rat.
  • drlovric: Poceo rat i u Iranu. Operacija se zove Epic Fury. Sve je live na YT. Nestvarno.
  • smayoo: Je li ikom jasno - zašto, pobogu? :huh:
  • drlovric: Talibani malo zaratili sa Pakistanom. Treci put ratuju sa nuklearom silom. Briga njih za Starcraft :)
  • korisnik: A jučer je 71. proslavio Alain Prost ;)
  • korisnik: Sretan 71. Steveu, i mojoj mami :D
  • dpasaric: Jobs bi danas slavio 71. rođendan!
  • dpasaric: VanjuOS, pisao sam o tome u Mac Pro 5,1 ili 7,1 temi, potraži tamo
  • smayoo: Čestitam! ;)
  • VanjusOS: nedavno sam negdje vidio opis kako instalirati window na mac bez bootcampa, ali sada to ne mogu naći.
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: company recently confirmed a special announcement for March 4. Among the expected products are a low-cost MacBook and a new generation of Studio Display.
  • Gjuroo: Pokoj mu duši
  • smayoo: RIP :(
  • Air: RIP, otišla još jedna legenda -Robert Duvall
  • jura22: Navlakusa za novi macOS.
  • imenso: Nije free, ima pretplatu, neke aplikacije i posebnu za iPad
  • Yonkis: Apple Creator Studio - free - [link]
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO