Ponosni vlasnik novog macbooka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ponosni vlasnik novog macbooka


09.08.2007 | 22:47
Da, to sam ja. Kao što sam i obećao u Njemačkoj sam kupio novi Macbook. Ta moja beba mi je već prirasla srcu. Kupio ga u Mediamarktu za 1199€ bijeli model sa 2.16GHz i superdriveom i njemačkom tipkovnicom.

A na slovenskoj granici komedija. Ja u vlaku, u kupeu sa 4 amerikanca i dolazi janez i vice: \"carina, šta za prijavit?\" i nitko mu ništa ne odgovara, kad dojde on do mog kupea i opet viče \"carina, šta za prijavit?\" a ja njemu DA. On meni s pogledom teleta u šarena vrata: \"sigurno?!\" ja njemu DA, SIGURNO. Sad je on već unezvjeren jer mu je to ekstra posao, pa veli da čekam dok ne ode po kolegu. Dodje kolega i veli šta prijavljujem, ja velim laptop i dajem mu račun. pita on \"kolko si ga platio?\" ja velim PA PIŠE NA RAČUNU. on meni \"ne pitam te šta piše nego kolko si platio!\" ja njemu 1199€, on meni \"pokaži\" ja pokažem. ode on s mojom putovnicom i tim računom i nakon par minuta se vrati sa dokumentima i to bijaše to. Imam 135€ za povrat poreza samo ne znam gdje da ga skupim

Čim sam ga upalio ugodno sam se iznenadio time što je tigar već postavljen na 10.4.9. da li da ga podignem na 10.4.10 tj što konkretno boljega mogu očekivat?

e sad, ja sam neke stvari uspio i sam podesit, pa sam tako promijenio tipkovnicu iz njemačke u hrvatsku te dobio sva naša slova na njihovim odgovarajućim mjestima, međutim još uvijek me muči kako da z bude z i y da bude y.

i još nešto, kako imam originalne cdove od Diabla na kojima uredno piše da su i za PC i Mac ja ubacim danas cd al niente. na kutiji piše da treba g3 procesor i Mac OS 9.0 ili veći al ništa. klikam na ikone al nijednu ne mogu otvorit. any ideas?

e i još jedno pitanje, kako utipkat @ na tipkovnici mi stoji uz znak L al kako sam promijenio iz njem u hrv to valjda više nije tu nego na V al ni to ne ide. na windozama bi stisnuo altgr+V=@, kako na tigru?

eto za sada toliko, al možete se nadat novim pitanjima kako vrijeme bude odmicalo.
09.08.2007 | 23:31
john_st je napisao:
e i još jedno pitanje, kako utipkat @ na tipkovnici


shift+alt+2
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.08.2007 | 00:34
Installer za OS X ti je na www.blizzard.com/support/?id=adt0387p

Nadam se da te to mučilo..


DODATKOVNIK: hihihihi, izvući ću svoj installer (još mi je negdje zapakiran kao poklon ako zatreba) jer sam izgubio svoj original negdje.. to je igra zbog koje je moja draga zamrzila (ali i odmrzila) laptope i korištenje istih u krevetu jer kad bi zaspala, probudilo bi ju tiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktiktik lupanja po lijevoj tipki miša

draga, NHF, ja bum si instaliral..
10.08.2007 | 05:48
..pa kako sam ja od tih davnih vremena klikliklikliklikliklik malo došla ksebi..tako sam odlučila probat to čudo i shvatit da je to zapravo super
ohh...evo ga pored mene na stolu
  • ozren
  • Posjetitelj
10.08.2007 | 17:48
nadam se da si ga isto tako prijavio i nasoj carini jer bi ti se moglo desiti da se naknadno ocarine i kazne, koiko znam iz druge ruke svi iznosi >300 € se prijavljuju nasoj carini
12.08.2007 | 03:38
ubacio sam dvd za gledat u macbook i pita me koju regiju da odaberem i da imam pravo samo 5 puta promijenit. koja je tu prica?

ima li jos ovakvih sitnica na koje trebam pazit?
12.08.2007 | 20:55
Evo sam se uspio spojiti na net i ovaj post Vam pišem sa mog novog macbooka kojeg sam od milja prozvao \"bijela psina\"
Bas mi se sviđa način instaliranja progrma na OSXu, bas je kul!

Samo me muci sto na Safariju nema tabova, trebam li skinut kakav plugin ili da se bacim na firefox ili moyda neki drugi browser?
  • Dijete
  • Posjetitelj
12.08.2007 | 21:10
Safari ima tabove, ali nisu po defaultu uključeni..

Safari - Preferences - Tabs pa se igraj sa postavkama..

općenito ćeš naći postavke programa u gornjem lijevom uglu, desno od jabuke:
Ime programa - Preferences.... pa čačkaj..
12.08.2007 | 21:25
bravo! bas ti hvala. ja imam verziju 2.0.4 da li da instaliram ovu novu 3.0.3? e i jos nesto, kako mogu setat po tabovima?
  • Marek
  • Posjetitelj
12.08.2007 | 23:13
ee i ja sam pokupil MacBook, onaj najjeftniji model, nikakav SuperDrive mi ne treba - ovaj isto cita DVDeje, i pishe CDeje i to je sve kaj mi treba. al uzel sam za po doma apple tastaturu i moghty mish, na kojima sad pishe i klikam.
odushevljen sam tom umjetnostju na kompjuteru, prema kojem PC i Windowsi izgledaju ko malo bolja tipkaca mashina.
prvi kontakt s Macom mi je bil prije jedno 13 godina, ali tek sad sam bll sasvim spreman.

@ joshn_st: jesi uspel narihtati hrvatsku tastaturu i kak?
  • Marek
  • Posjetitelj
12.08.2007 | 23:14
naravno, instaliraj tu verziju, iako je beta. ja surfam samo s tim. isto tak najnoviji Leopard-update si uzmi.
13.08.2007 | 01:02
uspio sam narihtat hrvatsku tastaturu i imam đšćžč no jos uvijek mi je z=y i y=z odes na system preferences pa na international i tamo odaberes hrvatski (croatian) i to je to.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
13.08.2007 | 08:16
@ je SHIFT+Option+2

Nabavi PopChar - sugerira ti tipkovne kombinacije za neocigledne, a cesto koristene \"cudne\" znakove
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
13.08.2007 | 08:17
Regija 2
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
13.08.2007 | 08:31
Za zamjenu Y i Z... ne znam važe li one Pikne tastature iz rubrike Datoteka? Anybody recently?

Međutoa: moraš znati da - što izgleda ironično - Microsoft je sa CE rasporedom hrvatsku tastaturu gurnuo u Srednju Europu, a na Macu s MacWestern još iz razdoblja 8 bita... tamo negdje u periferiji s Islandom, ali ipak!

Oba standarda važe. Ako te to jako dekoncentrira, ima načina, ali bih te ja ohrabrio da se navikneš. Možda će te smetati što je Command (\"jabuka\") tipka tamo gdje je na PC-u Alt, a Option (Alt) tamo gdje je neupotrebljiva tipka Windows. No, siguran sam da ti ne smeta što ne upotrebljavaš više tipku Control tamo gdje je na Windowsima: preblizu je shiftu, a iz iskustva ti kažem da - osim što je tako frekventnu tipku glupo imati na malom prstu - ona je previše moćna da bi za brzotipkača bila blizu SHIFTu. Koliko puta greškom stisnmeš SAPS LOCK, isto toliko puta stisneš i CTRL. A CTRL u vezi s nekim slovima zna biti jako destruktivan jer daje izravne komande. Npr. CTRL+M je zapravo Carriage Return, a CTRL+L je Line Feed, koliko se sjećam. No Windowsaši se moraju dresirati na toliko puno toga nehumanoga i mentalno neergonomskoga, da nećeš nimalo žaliti za starim navikama - osim ako ne provodiš više vremena za PC-jem na poslu, kao ja.
13.08.2007 | 09:19
jel mozete preporucit neki mis za macbook? znam da mora bit USB al da li pase bas svaki to ne znam
13.08.2007 | 09:26
john_st je napisao:
jel mozete preporucit neki mis za macbook? znam da mora bit USB al da li pase bas svaki to ne znam


Tesko je preporucit misa.........
Meni recimo pase mocni mis,a ima ljudi da ga nemogu smislit
  • Marek
  • Posjetitelj
13.08.2007 | 20:26
john_st je napisao:
jel mozete preporucit neki mis za macbook? znam da mora bit USB al da li pase bas svaki to ne znam


meni je mighty mouse super, pogotovo one tipke sa strane, aali - malo je neprecizan i prespor, kad ga sporo pomicem. imam usb model, kao opticki, a ima josh i bluetooth koji je laserski, pa je mozda taj drugaciji. iako sam mislil da je i ovaj USB laserski, Apple ga navodi kao opticki.
13.08.2007 | 21:58
Kupi Mighty Mouse, skup je za pop... ali je puno bolji od drugih miševa. Kuglica za skrolanje ti je zakon, a ako budeš kupovo neki drugi vodi računa da ti imaju skrol 360 stupnjeva jer dođe vrlo korisno u puno programa.
14.08.2007 | 07:09
kupio sam na kraju logitechov mis vemil.hr/OpisMP.aspx?sifra=7542

malo sam se igrao sa keynote iz iWorka '06, jebote pa powerpoint je miljama daleko. svi profesori ce mi zavidjeti na prezentacijama
14.08.2007 | 07:14
A tek da vidiš iWork '08 - Numbers je ubio su MS Excel u pojam
14.08.2007 | 20:45
znas da se mislim dal da ga \"skinem\"
15.08.2007 | 03:42
pitanje, iWork '08 mi je manji od 1GB, puno manji, do 700mb je instaliran a iWork '06 mi je skoro 2GB zauzimo, gdje je caka?
15.08.2007 | 03:47
To je Appleova urota protiv diktature cijena proizvođača hard diskova ... PSSSST (mislim da nas slijede) ...
15.08.2007 | 04:31
Evo i prvo razočaranje sa OSX-om. Ima jedna prekrasna tema u Keynote, i na njoj je po Defaultu font Optima, i odlično paše, samo što se tri naša slova ne prikazuju u tom fontu, č,ć te đ i to me tako nervira. Može li se to kako popravit, u stilu da editiram ta tri slova u nekom alatu?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Maxxy, ping, Riba, tino1, VanjusOS, Yonkis, Anonimci (427)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO