Kupovina u inozemstvu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina u inozemstvu


06.04.2007 | 07:26
Evo imam jedan mali problemcic..zelio bih se switchati,pa me zanima par stvari..pa bih molio za pomoc..
Konkretno imam priliku narucit probook iz amerike,pa me zanima hoce li biti ikakvih problrma pri radu na nasoj el. mrezi..
i \"problem\" tipkovnice.da li se to da srediti za nase dijakriticke znakove....
unaprijed zahvalan...
  • User
  • Posjetitelj
06.04.2007 | 16:28
Tipkovnicu sumnjam. Mozes naravno u Mac OS-u stavit nas raspored tipkovnice i znakove ali samu tipkovnicu mislim da ne mozes mijenjat.

Sto se tice struje, samo mu pristekaj onaj konverter za nase uticnice i nece bit problema
06.04.2007 | 20:39
znaci imam zeleno svijetlo da iz Velike jabuke nabavim jabuku..hvala..
07.04.2007 | 21:39
Da li si razmisljao u garanciji? Ne daj boze da se nesto dogodi, tipa, baterija nabrekne ili nesto slicno? Da li si spreman slati ga nazad preko bare? Mene ne veseli taj dio.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.04.2007 | 23:16
ne plašit čoeka.. MBP ima worldwide garancije.. zar ne?
08.04.2007 | 00:37
Tako je
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
08.04.2007 | 05:12
Dijete: ne plašit čoeka.. MBP ima worldwide garancije.. zar ne?
Uzzy: Tako je brale!!

Na papiru se veli da je tako...

Ali, u PCom-u nemaju nikakvu računicu servisirati laptop kupljen izvan Hr (nisu na njemu zaradili ni lipe) i stoga im se to baš i ne radi.
Daklem, u praksi očekivati zajebanciju i dugoročne pregovore...
08.04.2007 | 05:18
hvala na brizi...al ako je tamo book pro 15'', 2000 dolara(cca.11000kn),a kod nas oko 16000kn...taman i da sam placam kvar koji nema sanse da prijedje tu razliku,opet mi se isplati...
a i covjece govorimo o mac-u..tako da mi je to najmanja briga...
08.04.2007 | 05:24
jel tu worldwide garanciju imaju samo apple laptopi ili ju imaju i apple desktopi?
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
08.04.2007 | 05:26
Istina, sadašnji modeli nisu toliko problematični kao prva generacija (s raznim dječjim bolestima).
Ali uskoro(ljeto-jesen) se očekuju novi modeli MBP-a...pa vidi šta ti je za činiti.
A koštat će isto 2000 $
08.04.2007 | 05:32
koliko san skuzia,vise manje svi apple proizvodi imaju wwide garanciju..
08.04.2007 | 05:34
onda predlazes da sacekam par mjeseci...pa da padne cijena ovih sadasnjih pro-a..
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
08.04.2007 | 05:37
john_st: jel tu worldwide garanciju imaju samo apple laptopi ili ju imaju i apple desktopi?

Bit će da ih načelno imaju laptopi i iPodi...
08.04.2007 | 20:56
Ne zelim (ili nezelim) plasiti covjeka, ali bojim se da smo mi u HR malo van ovoga worldwide. Sva Apple oprema ima worldwide garanciju (ja sam kupovao u UK neke dodatke, i dobio sam potvrdu da je tako), ALI, da li se isplati prolaziti kroz proceduru zamjene neke komponente ili uredaja?

Meni je baterija na MBP 17\" otisla u onu stvar, a procedura za novu je bila sljedeca (buduci zivim u Kastelima): odnio u Lame (u Splitu, gdje sam kupio mac), oni poslali u ZG, a ovi pak u Budimpestu, jer je tamo kupljen laptop (tako stoji na racunu). Tri tjedna je trebalo da posalju zamjensku bateriju. Mislim, ok, moze se raditi na laptopu i bez baterije, ali, onda se gubi smisao \"prijenosnog racunala\".

Zanimljivo je i sto se jedino u HR ne moze nabaviti AppleCare (produzenje garancije), bar ja takvu informaciju imam.

Trece, ako malo prosurfate po apple store-ovima raznih zemalja, shvatit cete da postoje Apple Store i kvaziApple store, kao sto je i ovaj nas (samo pogledas razlike u cijenama i shvatis da nas deru!!).
09.04.2007 | 00:44
Nkead davno, u doba prvih PPC modela, svi uređaji su imali worldwide garanciju. Kasnije je to promijenjeno i sada je imaju samo laptopi i iPodi. Sto se Hrvatske tiče, ja se ne bih zabrinjavao, ako zatreba servis odneseš stroj u neku od susjednih zemalja. Ja sam svojedobno odnio Maca na servis u Trst, jer mi je bio bliže od Zagreba a bili su ekspeditivniji pritom i nikakvih problema. Ostalo što si rekao stoji...
10.04.2007 | 14:56
ja upravo postao sretni vlasnik macbook-a pro.
malo mi je neobicno i tjeram windows parallel da radi ali imam problema sa cd-om.
ali uglavnom prezadovoljan s jabukom.
pravi zlatni delishes
12.04.2007 | 19:48
Samo da kazem za tipkovnicu, dodes u jabuka store u velikoj jabuci i kazes \"slusaj lolo, ja sam Hrvat, meni ti triba č i ć radi čvaraka, čevapa i pič..., ups\" i ljudi ti namontiraju hrv pipkovnicu, samo ga moras malo vise sacekat.
08.06.2007 | 03:41
ako se smijem ubacit...nema carine na osobnu informaticku opremu?
ako ne, onda mogu kupit MBP u americi i mahat sa njime jos u kutiji ispred nosa ovim nasim carinicima i nista mi ne mogu?
08.06.2007 | 08:30
Carina je oko 5%, PDV je 22%, njega plaćaš pa maši.
08.06.2007 | 11:34
fak...
a da ovako...kupim ga tamo i odma neku dobru torbu za laptop, pa to nosim i pravim se lud, a racun stavim u djon cipele?
a posto mi je ona kutija u kojoj dolazi draga, nju stavim u kofer i lijepo nikom nista...
ili sve skupa u kutiji stavim u kofer i nikom nista...osim ako kofer padne negdje na putu u avion kad se rastanem od njega...pa onda lijepo nazad u ameriku...ili kod nas u servis pljuvat pare...
ovo su mogucnosti koje ja vidim...koja bi od njih bila najizglednija??
molim ozbiljan odgovor zbilja, jer ako Bog da i upisem faks koji zelim, moci cu financirat jedan laptop MBP
08.06.2007 | 18:55
Stavis ga u ruksak i nosis, ako ti je bas kutija toliko draga nosi je ali bi te taj komad kartona mogao skupo kostati...
08.06.2007 | 20:42
Laptop staviš u torbu, a kutiju pošalješ u Hrvatsku poštom. Staviš unutra neke dvije tri majice, tek toliko. Ispada da je kutija samo paket za majice...
09.06.2007 | 01:31
hvala na kreativnom prijedlogu
eto bas sam danas bio u maksimirskoj u jabuka-shopu i malo sam prckao po MBP 17\"...to je to...sveti gral...tih 10 minuta mi je stvarno vrijedilo
jos samo malo novaca i nadam se da cu pocetkom jeseni biti \"cistokrvni\" clan Jabucnjaka
09.06.2007 | 21:52
mislim se da li da i ja primijenim taj recept sa laptopom u ruksaku ali iz njemačke. prvotno je ideja bila da mi rođak donese (jer je njemac) pa se rođak nešto naljutio pa ništa. drugotno je bila ideja odletit tamo a vratit se vlakom jer sumnjam da će mi u vlaku pravit neke probleme ko na aeropuerto, ali ako se riješim kutije i stavim makinu u laptop borsu mislite da bu prošlo?
09.06.2007 | 22:33
a kolika je cijena u njemackoj? znam da je definitivno visa nego u sad-u
09.06.2007 | 23:42
Cijena u SAD-u je najmanja, nakon zemlje u kojoj se proizvodi. Najbolje da pogledas na stranicama apple storea, samo odaberi drugu zemlju.

Ako te zanima otprilike odnos cijena MBP 17\" (za mjesec veljacu), evo sam bio sastavio jednu \"kartu\". Na njoj su cijene izrazene u dolarima i nije uracunat PDV pojedinih zemalja.

Hope it helps!

[img size=499][/img]
Prilozi:
09.06.2007 | 23:53
Evo slike, valjda...
Prilozi:
10.06.2007 | 03:39
hvala za ovo kartu
stvarno je korisna!
13.06.2007 | 00:10
ja kada sam dolazio sa mbproom iz mexica, racun sam skenirao i bacio tj sam se izbjelio. u kutiju sam stavio prljave gace i carape a lap sebi na rame, nikakvih problema, iako sam hr granicu presao autom.

da je carinik i otvorio kutiju od laptopa, onesvijestio bi se na par sati, dotle bi ja vec bio doma
14.06.2007 | 06:05
zakon...samo se nadam da nitko od carinika ne koristi mac i ne cita ovo
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 51 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO