Savjet - Air ili Pro?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjet - Air ili Pro?


09.02.2015 | 06:37
Ovisi sto skidas.
09.02.2015 | 08:04
Nisam siguran da ga mozes "pauzirati", ali izaci iz aplikacije i nastaviti kasnije nakon mountanja diska mislim da svakako mozes.
09.02.2015 | 16:14
Možeš. Torrenti se mogu i zaustaviti skroz, ali bi bilo dobro da quitaš app prije nego odspojiš disk.
09.02.2015 | 19:04
Quit aplikacije i odspajanje diska, mislim da ne treba pauzirat torrente... sami će se pauzirat prilikom gašenja klijenta
29.06.2015 | 14:36
Da ne otvaram novu temu,mada je u mene trilema

U nekoj skorijoj buducnosti ,ako sve bude po planu ,ne ureklo se ,nakon sto sam se upoznao sa iOS svijetom,nadam se da ce sjesti i prvi MAC

Izbor je suzen na macbook ,jer zenin HP, koji inace i ja koristim kad sam kuci (jos jedan slucaj u prilog @smayoo),je na aparatima ,treba nam novi prijenosnik, pa zasto ne iskoristiti tu priliku i uz poklapanje par nekih stvari u zivotu i uraditi SWITCH


ne vjerujem da cu raditi ni video ni neku grafiku na njemu ,trenutno sam u administrativno-birokratskim vodama vise,pa me prvenstveno interesuju komentari ulozeno/dobijeno ,mogucnost nadogradnje ,neke mane hardwerske na ovim modelima i slicno , mada znam da ni jedna od ove tri opcije nije greska


Hvala unaprijed svima na savjetima i misljenjima

Trilema :

Redoslijed nije slucajan


13-inch MacBook Pro with Retina display

2.7GHz Processor
128 GB Storage
2.7GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1866MHz LPDDR3 memory
128GB PCIe-based flash storage1
Intel Iris Graphics 6100
Built-in battery (10 hours)2
Force Touch trackpad

$1,299.00


13-inch MacBook Air

1.6GHz Processor
256 GB Storage
1.6GHz dual-core Intel Core i5 processor
Turbo Boost up to 2.7GHz
Intel HD Graphics 6000
4GB memory
256GB PCIe-based flash storage1

$1,199.00

12-inch MacBook 256GB - Space Gray

256GB PCIe-based onboard flash storage
1.1GHz dual-core
Intel Core M processor
Turbo Boost up to 2.4GHz
8GB memory
Intel HD Graphics 5300
$1,299.00
29.06.2015 | 14:43
moj glas je za 13 macbook air ako je to posao za koji ti treba. Novi Macbook mi je i dalje malo ograničavajući sa ovim USBc portom. Pro je overkill, tako da Air je fino pogođen i definitivno jak (čak i previše) za posao koji će se raditi na njemu.
29.06.2015 | 14:50
Air
29.06.2015 | 15:06
ako bude air,onda sam se sad prekontao pa onda

"entry" uzeti

1.6GHz Processor
128 GB Storage
1.6GHz dual-core Intel Core i5 processor
Turbo Boost up to 2.7GHz
Intel HD Graphics 6000
4GB memory
128GB PCIe-based flash storage

za nevjerovatnih 999$

a za 128 GB razlike kupiti Apple Care ?
29.06.2015 | 15:09
Za te strojeve je Apple Care svakako pametno kupiti jer tu nema servisiranja kad nešto krepa...
Inače, ako stroj ima slot za čitanje ST kartice, u njega uvijek možeš ubosti Nifty Mini Drive pa si dodati storage prostora za niže prioritetne stvari (muziku i sl.).
29.06.2015 | 15:32
nakon sto sam pojeo govno s iPhoneom ne uzevsi apple care,da ne idem u detalje,apple care pod obavezno,nebitno koji izbor padne na kraju

hvala za Nifty,appleovski djeluje totalno

Trilema se polahko rjesava

Eh sad ce ovi "retinasi"
02.07.2015 | 05:41
Eh ovako dragi moji

Kako se blizi praznik mojim poslodavcima (4th of July ) a narucujem preko macmall.com najvjerovatnije,imaju nekakve "rasprodaje" ,pa mi se nude ova dva po istoj cijeni :

Prvi

Apple 13.3" MacBook Pro with Retina display, Dual-core Intel Core i5 2.4GHz, 4GB RAM, 128GB PCIe-based flash storage, Intel Iris Graphics, Two Thunderbolt 2 ports, 802.11ac Wi-Fi, 9 hours of battery life, OS X Mavericks - Late 2013 (ME864LL/A)

Drugi

Apple 13.3" MacBook Air dual-core Intel Core i5 1.6GHz, Turbo Boost up to 2.7GHz, 4GB RAM, 128GB Flash Storage, Intel HD Graphics 6000, 802.11ac Wi-Fi, 12 Hour Battery Life, OS X Yosemite - Early 2015 (MJVE2LL/A)

Znam da smo se odlucili svi zajedno za Air

Ali ako se moze ovaj Pro nekad kasnije nadograditi RAMom ??? ,plus retina ,plus ista cijena kao AIR ?
02.07.2015 | 07:28
Ako je ista cijena onda PRO. Osobno da uzimam uvijek bi uzeo PRO, ali iz drugih razloga, no ako je cijena ista mislim da je to no brainer u ovom slučaju.
02.07.2015 | 07:30
hvala @rusty


moze li ovaj PRO model da se RAM nadogradi,ako bi trebalo poslije nekada ?

EDIT :

Ako sam dobro proguglao ,ovi "retinalni" modeli se ne mogu nadogradjivati

Mada onda opet u ovom slucaju PRO dodje kao no brainer sto bi rekao kolega @rusty
02.07.2015 | 10:56
Evo sad jos jedna dilema :

Sad je u igri Air isti kao onaj iz dileme da li Air ili Pro ,samo sa 8GB rama

Znaci sada je dilema

Da li Air sa 8GB rama ili PRO sa 4 (s tim da jos ne znam da li se moze na PRO nabaciti jos RAM.a ,mada sam prilicno siguran da na ovaj model ne moze)

Eto ljudi moji ,to je to ... pa se nadam da ce u slijdecih mjesec dana SWITCH biti napravljen i neki od ova dva prenosnika biti u mom vlasnistvu...


Da cujem Vas ...
02.07.2015 | 11:06
ako ram ne ide unutra, onda je moj glas opet nazad na Air, jer za operacije koje tebi trebaju je PRO inicijalno bio overkill, ali RAMa nikad na odmet, tako da ja bi opet Air uzimao.
02.07.2015 | 11:10
I moj je glas za Air ,ali nisam siguran za podatak moze li ili ne moze RAM na ovaj model PRO.a

Sacekacemo nekog da potvrdi

Tnx @rusty
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.07.2015 | 00:07
iStrucnjak kaže:
I moj je glas za Air ,ali nisam siguran za podatak moze li ili ne moze RAM na ovaj model PRO.a

Sacekacemo nekog da potvrdi

Tnx @rusty


www.everymac.com/systems/apple/macbook_p...a-display-specs.html



Nema naknadne nadogradnje. Tako da moj glas ide isto za 8gb rama u Airu.
03.07.2015 | 17:11
@Dijete hvala

inace

Prekjucer narucim online Air sa 8GB i 128 diskom plus dodje gratis Parallels Desktop 10 for Mac,hajde reko taman nek stoji prasinu nek skuplja,kad je dzaba,zlu ne trebalo ,rezervisana sredstva na kartici,sve super,kasni malo konfirmacija od prodavaca,reko sasvim normalno desavalo se i prije ,taman cu za 2-3 sedmice pocet da Vas gnjavim sa pitanjima i podpitanjima,kad ne lezi vraze,malo prije dodje e-mail da ne shipuju u ovu vukojebinu gdje se ja nalazim

Tako da idemo dalje traziti najpovoljniju opciju,pa da i ja postanem pravi Jabucar

Do uspjesno obavljene kupovine ...

LP
03.07.2015 | 18:43
Stvarno imaš komplikovanu situaciju
03.07.2015 | 19:35
Ma šta se uopće s tim zaebavaš, kupi novi stroj na njuškalu a preko našeg Drlovrića nabavi apple care, koliko sam upoznat njega možeš kupiti do zadnjeg dana garancije koje imaš
04.07.2015 | 01:37
@ JOHN : ne moze biti komplikovanije

@ cariblanco : Ovo ide direktno za $ bez takse,sto bi se reklo ,kao drlovric sto je imao priliku svojedobno da svima pomogne

Tako da mogu pomoci sto se tice ove apple robe,ali preko privatne poruke ,koliko god mognem ,sto se toga tice ,trenutno je dobra situacija ,samo da skontam koja online radnja salje direktno meni na ruke
08.07.2015 | 05:42
Konacno narucih

Capture.PNG


Valjda ne dodje e-mail u slijedecih 48 sati da ne mogu shipovati

Iscekivanje pocinje
08.07.2015 | 06:43
Kako, jbt, BTO (built to order) MBA, a "in stock, ships today"?
08.07.2015 | 07:45
hehehe ,cekam ko ce prvi pitati

sta da ti kazem ,ista cijena kao i isti BTO na apple.com ,a sajt se zove

www.macconnection.com

valjda zato
08.07.2015 | 08:38
Svako bira po svom nahodjenju, ali ja znam da ne bi vise kupio NISTA sto nema Retina rezoluciju ekrana.

Hvala na paznji
08.07.2015 | 09:41
Postujem

Ovo ce biti entry MAC da se i supruga i ja switchamo ,pa slijedeci je u planu MINI

To ce biti za moj gust ,ali o tom po tom
09.07.2015 | 05:30
Jesi tu narudžbu radio da šipaju u Hrvatsku ili u koji zemlju?
09.07.2015 | 07:05
Narudzba je radjena u USA na USA adresu.
09.07.2015 | 09:54
Jadan ne bio, koliko češ platiti put u Ameriku....neće ostati love za janjca LOL
09.07.2015 | 09:58
ima naradjeno za janjca
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 52 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, amsterdamxxx, dpasaric, Gjuroo, Maxxy, Riba, Anonimci (567)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO