Mail klijenti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mail klijenti


06.10.2021 | 14:52
Koji mail klijent koristite na Mac i zasto?

Nisam pratio tu scenu, pa mozda ima neki gem za koji ne znam

Osobno koristim Spark na Mac i iOS za privatne mailove, a GMAIL app za poslovne na iPhone i iPad (jer uglavnom svi klijenti imaju gmail adresu).

Ne izgleda mi Outlook uopce lose, ali nikako da mu dam postenu sansu.

Na racunalu, u radno vrijeme, sve te gmail accounte imam u zasebnim tabovima u Safari. Najbrzi sam tako.
06.10.2021 | 15:05
Koristim MailMate koji je gem u pravom smislu rijeci. Koristio sam PostBox ali nakon vremena prilagodjavanja sada sam 100% na MailMateu. Ne ocekuj nista flashy, ali ono sto radi radi pouzdano i brzo, pogotovo jako mocno i fleksibilno pretrazivanje. I ne, nije besplatan, ali je djelo jednog covjeka koji se posvetio tome da napravi dobar email klijent a meni je email jako bitan i bude mi toplo oko srca kada znam da me jos jedna korporacija ne prati.
06.10.2021 | 15:14
drlovric kaže:
Koji mail klijent koristite na Mac i zasto?

Nisam pratio tu scenu, pa mozda ima neki gem za koji ne znam

Osobno koristim Spark na Mac i iOS za privatne mailove, a GMAIL app za poslovne na iPhone i iPad (jer uglavnom svi klijenti imaju gmail adresu).

Ne izgleda mi Outlook uopce lose, ali nikako da mu dam postenu sansu.

Na racunalu, u radno vrijeme, sve te gmail accounte imam u zasebnim tabovima u Safari. Najbrzi sam tako.

Ja sam na windows 10 i koristim Outlook(Office 365) i prema mom mišljenju to je takav šit da ga valjda goreg nisu mogli napraviti. Koristim ga skoro godinu dana i proklinjem dan i Microsoft koji je ugasio Windows Live mail sa kojim sam bio i više nego zadovoljan. Pridružujem se potrazi, pa je dobrodošla preporuka i za varijantu koja ide i na windowse
06.10.2021 | 15:16
Riba kaže:
Koristim MailMate koji je gem u pravom smislu rijeci. Koristio sam PostBox ali nakon vremena prilagodjavanja sada sam 100% na MailMateu. Ne ocekuj nista flashy, ali ono sto radi radi pouzdano i brzo, pogotovo jako mocno i fleksibilno pretrazivanje. I ne, nije besplatan, ali je djelo jednog covjeka koji se posvetio tome da napravi dobar email klijent a meni je email jako bitan i bude mi toplo oko srca kada znam da me jos jedna korporacija ne prati.

Vidim da radi po principu IMAP. Imaš li opciju da ne synca sa serverom u smislu obriše se na serveru, ali da ostane na računalu?
06.10.2021 | 15:20
JOHN kaže:
Vidim da radi po principu IMAP. Imaš li opciju da ne synca sa serverom u smislu obriše se na serveru, ali da ostane na računalu?


POP account? Nema ja mislim. Nisam POP account koristio preko 15 godina, iskljucivo IMAP, ali i uslugu IMAP servera placam, ne koristim gmail.

Ako te zanima nesto sa POP podrskom i multiplatform, pogledaj Postbox, mene je dobro sluzio.
06.10.2021 | 16:40
Riba kaže:
Koristim MailMate koji je gem u pravom smislu rijeci.


Mali Mate? To je neki naš čovik učinija, 'eli?

Pitanje 1
Zašto si napustio PostBox?
Ja sam ga na tvoju preporuku probao, ali nije mi se uklopio u moj stil korištenja, nisam se niti nakon mjesec dana počeo privikavati na njega, tako da sam odustao

Pitanje 2
Ima li neko automatizirano usisavanje mailboxa i podešenja iz Mail.app?

Pitanje 3
Koliko je "heavy duty"? Ja imam 4 IMAP accounta, sveukupno 100GB (da, znam, šuti, ne komentiraj... ), od čega jedan nosi skoro polovicu. Zato me i zainteresiralo ovo, jer mi Mail.app kašlje već ozbiljno
06.10.2021 | 18:04
smayoo kaže:
Pitanje 1
Zašto si napustio PostBox?
Ja sam ga na tvoju preporuku probao, ali nije mi se uklopio u moj stil korištenja, nisam se niti nakon mjesec dana počeo privikavati na njega, tako da sam odustao


Pa najvise zato jer sam platio Mailmate pa da ga pokusam i koristiti. Moram priznati da je taj proces trajao neko vrijeme, prebacivao sam se iz jednog u drugi, ali na kraju najveci problem je urodjeni otpor prema promjeni. Sada recimo kada otvorim PostBox isti mi je nezgrapan, ali prvo sto primjecujem je da MailMate bolje prikazuje tekst, pretpostavljam da ima veze sto je on nule native aplikacija za razliku od PostBoxa koji je multiplatform port i to se vidi.

Pitanje 2
Ima li neko automatizirano usisavanje mailboxa i podešenja iz Mail.app?


Ima, evo sto manual kaze:
MailMate is able to import IMAP accounts from Apple Mail and Thunderbird. You can do this using the “File ▸ Import Accounts…” menu item which opens a window showing you all importable accounts available.
.
.
If you are migrating from an email client with support for IMAP then the easiest way to migrate is to ensure that all of your messages are located on IMAP servers.

If you are migrating from a POP3 only email client then you can try the “File ▸ Import Messages…” menu item in MailMate. You are then asked to chooses files or folders to import, and you also need to specify an IMAP mailbox to be used as the root for the imported messages. MailMate imports the following:

single messages in standard RFC822 format (.eml, .msgd)
single messages in Apples extended standard RFC822 format (.emlx)
messages within mbox files (.mbox)
MailMate uses names of mbox files and names of folders in the hierarchy scanned to create a hierarchy of IMAP mailboxes.


Pitanje 3
Koliko je "heavy duty"? Ja imam 4 IMAP accounta, sveukupno 100GB (da, znam, šuti, ne komentiraj... ), od čega jedan nosi skoro polovicu. Zato me i zainteresiralo ovo, jer mi Mail.app kašlje već ozbiljno


Nasao sam ovu informaciju od autora iz 2014. godine:

No, there are no limitations on the size of a single mailbox. On disk, emails are saved as separate files. The bottleneck in MailMate is the total number of messages. Best to keep it below 100.000 although more can be handled depending on your hardware.

No, najbolje da iskoristis to sto nemas posla s korporacijom i posaljes autoru mail i sigurno ces dobiti odgovor.

Ja nisam ni posteno zagrebao sve mogucnosti poput smart mailboxes i advanced search, ali kada zatrebaju znam da su tu.

A volim i znati sto vise o socnim tehnickim detaljima: blog.freron.com
06.10.2021 | 19:10
Ja smart mailboxes koristim i u Mail.app, ali nepouzdan mi je, i u tome, kao i u pretraživanju. To jest - postao je nepouzdan otkad sam pregazio 50 GB mailova.

A bojim se da sam 100.000 mailova daaaaaaaaaaaaavno premašio.

Naravno, trebao bih duboko udahnuti i - arhivirati 2/3 toga, jer imam mailove 20 godina unatrag (praktički otkad sam počeo koristiti E-mail za poslovnu komunikaciju). Razlog zašto to ne činim je - što, zaista ne pretjerujem, ne prođe tjedan a da mi se ne dogodi da zakopam 6-7, pa i više od 10 godina unatrag u mailove s nekog projekta i iskopam neku bilješku, skicu, šemu, rješenje... Jbg, tako mi mozak funkcionira... Ništa što ne bih znao smisliti, odnosno razraditi iznova, ali ovako sam brži.
06.10.2021 | 19:30
Zvuci mi kao da bi ti DevonThink mogao dobro posluziti:

www.devontechnologies.com/apps/devonthink
06.10.2021 | 19:37
Sve je dobro dok ne počnu nestajat mail-ovi sa servera, a potom i onda sa računala.
06.10.2021 | 19:45
Zato i ne drzim mailove na gmailu gdje je moja supruga izgubila sve, dok sam u 17 godina na Fastmailu imao jednu situaciju gdje su mailovi nestali, support mi se javio za 10 minuta, ispricali se i detaljno objasnili gdje je bio problem i sve je bilo rijeseno.
06.10.2021 | 19:53
Nestali neki mail-ovi sa servera jednog našeg poznatog poslužitelja.
Prave se ludima, kao u stilu netko je morao obrisati na računalu. Uglavnom, sada imaju žuti karton.
Prvi put(u lipnju) sam pomislio da sam ja obrisao u outlook pa je sranje sinkalo na serveru. A onda kada se ponovilo(prošli mjesec) i to na mailovima koje sam čitao dan ranije vezano za dva projekta, popizdio sam.
Jedan mail na tri računala, dva su preko POP, a treći(moj) preko IMAP.
Sve sreća pa su na ova dva ostali mailovi na Windows live mail-u
06.10.2021 | 19:58
Riba kaže:
Zvuci mi kao da bi ti DevonThink mogao dobro posluziti:

www.devontechnologies.com/apps/devonthink


Probao sam par sličnih aplikacija, ne funkcionira to meni. Da mu ja dodajem što da mi pamti, pa me on za svaku piz... pita 132 pitanja, pa mi popće "hej! jesi li znao da možeš pojedine fufne označiti raznobojnim điđama?"...

Meni je Mail.app super funkcionirao, još uz njega plugin za tagiranje pa sam tagirao mailove po projektima (pretežno automatski, manjim dijelom ručno) i onda samo u njegov search upišem from pero tag imeprojekta tenzometar i on mi ispljune mailove od Pere, vezano uz projekt taj, u kojem se spominje tenzometar. I dobijem listu od desetak-petnaest mailova i u roku od 10 sekundi nađem taj koji mi treba. Samo je pretrpan jbg...
06.10.2021 | 20:14
A nista, uspori malo i potrpi, skoro ce penzija.
06.10.2021 | 20:41
Sumnjam. To je navlakuša. Vidiš kako svako malo produže još malo.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
08.03.2022 | 18:14
Nakon godine i pol otkako sam otvorio obrt, konačno došao red da si sredim mail sa domenskim nastavkom: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .
U onoj ludnici kod otvaranja, najbrže mi je bilo dignuti Gmail account.
Sad idem lagano u razvoj weba i ostalih "osnovnih" detalja.

Koji Mail.app koristiti na Mac-u, a uskoro i na Iphone-u?

Jel defaultni Mail.app u redu?
Outlook imam u službenoj firmi i on mi nikada nije sjeo, tako da on otpada u startu.
Privatni Gmail račun svakako ostaje jer je on povezan za "svijetom".
08.03.2022 | 18:19
Ja koristim Spark i zvanicni Gmail app.

Apple Mail mi nikada nije sjeo. Ne znam zasto. Previse mi je nekako sterilan
08.03.2022 | 19:38
Outlook za korporativno hendlanje mailovima je OK, ali za neku malu firmicu je preskupo/preglomazno.
Ispada da Outlook preko WEB-a cist dobro radi.
Meni je bio OK i Mozilla Thunderbird, mali, lagani i jednostavni mail klijent.
08.03.2022 | 19:46
Nisam se javljao jer je ljudima sokantna ideja da plate email klijent, ali od mene bezrezervna preporuka za MailMate.
08.03.2022 | 21:24
Ovisi za što se koristi. Ako je za posao i ako je to od važnosti za zaradu, svakako platiti.
Svojevremeno sam kupio mobile.me uslugu (danas je mukte) i mislio sam je plaćati i dalje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 3 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO