Stigao Apple Music u Hrvatsku
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Stigao Apple Music u Hrvatsku


22.04.2020 | 01:22
dpasaric kaže:
Ili npr. odeš malo na izlet u šumu i padneš na rub signala i odjednom tvoja glazba više nije dostupna. A onda ti se oni sa streamingom pokušaju uvući svuda, pa i u auto putem CarPlaya. A sve to mi još manje smisla ima danas kada je skladištenje glazbe na lokalnoj memoriji smiješno jeftino. Nije li jednostavnije imati svu glazbu fizički kod sebe uvijek i slušati je bez ikakvih ograničenja?


Ovo nije problem, jer imaš opciju offline slušanja. Znači sve dok si na aktivnoj pretplati možeš skinuti glazbu i slušati ju na tom uređaju bez ikakve internet konekcije.

Za ostalo se manje više slažem s tom razlikom da je meni sasvim ok slagati playliste glazbe koja mi je dobra, ali nedovoljno dobra za kupnju pa mi Apple Music tu dobro dođe. Ali servis je svakako prilično nepotpun bez ostalih usluga koje sam naveo u ranijem postu.
22.04.2020 | 01:35
Meni uglavnom ti streaming servisi koriste kada sam u autu ili jednostavno na putu do posla i na poslu. Praktično je imati u džepu svu tu glazbu. Do sada sam, uglavnom, koristio Deezer (jedan kratak period Google Play) ali često mi se znao zablokirati u autu (s CarPlay-em je skoro neupotrebljiv) i izvan njega. Sada isprobavam Apple Music i za sada, na tom planu, funkcionira. No, užasno mi je razočaravajuće što jako puno albuma jednostavno nema. Ili
1. ih pokazuje pa kad stisneš ti se pojavi obavijest da “album nije dostupan u Hrvatskoj” ili
2. kada stisneš u albumu je jedna pjesma ili
3. jednostavno ih nema, kao da ne postoje (a 100% su prisutni u drugim zemljama jer sam provjerio - a i ima ih na Deezeru - pa se pitam u čemu je tu problem???).
I sada pitanje je, hoće li se ikada ti albumi pojaviti ili ćemo opet biti zadnja rupa na svirali i imati polovičan servis? Budući je probni period 6 mjeseci toliko ću mu dati vremena. Ne bude li se u tom periodu išta promijenilo vraćam se na Deezer.
22.04.2020 | 03:10
Soffoklo je dobro rekao; upravo iTunes Match je najvrijednija opcija, a to i dalje nemamo. Osobno mi to nije super-kritično jer volim glazbu kupiti fizički na CD-u (u zadnjih godinu dana kupio preko 40 CD-a), ali ima stvari koje su teško nabavljive i koje imam kao MP3, ali ne dovoljno kvalitetno i upravo iTunes Match bi to lijepo doveo na red.

Znači sve skupa tresla se brda, rodio se miš!
22.04.2020 | 10:16
Plex + TIDAL ... to je moja kombinacija koja mi je super.
22.04.2020 | 10:22
Vidim da je cijena za HR Apple Music niža od USA Apple Music (koji trenutno koristim kroz US account). Naslušao sam se glasina da američki storeovi (App, Podcast, Music, iTunes) imaju puno više sadržaja nego ostali, pa bi volio znati ima li hrvatski Apple Music iste pjesme na raspolaganju ili je sadržaj manji?

PS: Također, vezano za iTunes Match, ja imam nažalost loše iskustvo s istim. Naime, kad sam otvorio us account, odmah sam htio isprobati i iTunes Match i uplatio sam uslugu na godinu dana uz mislim 100.000 pjesama ograničenje. Uglavnom sav sretan sam pokrenuo "matchiranje" i nažalost nije mi prepoznao većinu albuma koje sam htio imati u vrhunskoj kvaliteti. Da ne bi bilo zabune, ti albumi postoje u iTunes storeu i Apple Musicu, ali ih iTunes match nije prepoznao. Čak sam nadopunjavao i metadata u pjesmama kako bi eventualno ipak došlo do prepoznavanja ali nije bilo pomoći. Na forumima sam čitao da je dosta ljudi imalo isto iskustvo. Možda je to u međuvremenu poboljšano ili je možda jednostavno bio problem u mojoj kolekciji ripanoj s ploča, ali meni iTunes Match nije bio od koristi.
22.04.2020 | 12:50
Ja još uvijek istražujem sadržaj Apple musica i moram priznati da sam zasad zadovoljan i sadržajem a i cijenom, ako se nakon trial perioda odlučim za nastavak korištenja.

Ne razumijem ovo što neki govore: "Tresla se brda, rodio se miš."
Niti su se ikakva brda tresla, niti se rodilo išta drugo nego Apple music u Hrvatskoj.
Svi smo znali bar otprilike što ta usluga nudi... Ne nudi nikakvu kupovinu zasebno pjesama ili albuma, što po meni u današnje vrijeme nije niti potrebno. Ovako za tu neku fiksnu cijenu imaš ponuđen ogroman katalog glazbe na raspolaganju i za stream i za lokalno slušanje ako ono što želiš skineš na uređaj.
Čitao sam prije par mjeseci da je taj iTunes store model kupovine zasebno pjesama, albuma, TV serija ili filmova ionako na zalasku na globalnoj razini baš zbog toga jer ljudi više nisu spremni platiti desetak dolara za jedan album kad za cijenu manju od toga imaju na raspolaganju ogroman katalog medijskog sadržaja, bez obzira da li govorimo o Apple music, Deezeru, Netflixu, Amazonu ili nekoj sličnoj usluzi.
22.04.2020 | 14:38
Sjecam se vremena kada sam radeci ko DJ ripao jako puno CD-a i pravio MP3, pa uredjivao covere i ID3 tagove. Moje tadasnje racunalo nije imalo snage vrtiti 3 mp3 bez stekanja, pa sam mixao 2 tracka i regularni CD player na trecem kanalu recimo. Samo ripanje jednog CD je trajalo otrpilike kao i da ga preslusas. To je bilo valjda 97-98 i tako se moralo raditi, jer dialup internet

Ne mogu prosto da vjerujem da ljudi to zele raditi i dan danas. Kupim CD, pa ga ripam, pa slozim tu mediateku i uredim tagove i covere i onda imam hrpu muzike s kojom ne znam sto bi, jer je zivot prekratak da to sve preslusam ili da zapamtim sta valja a sta ne valja.

Meni je zato music streaming top usluga. Krenem za Njemacku, znam da cu voziti 10h i pojma nemam sta bi slusao ni zasto. I onda go with a flow. Imas sve sto postoji, uredjene liste od drugih ljudi, mozes i svoje liste pripremiti, otkrivati glazbu za koju nikad nisi cuo, i meni je to fantasticno a nisam potrosio niti 0 minuta da sve to pripremim i organiziram da bi imao na raspolaganju...

Druga vremena dosla, mi smo nekada obradjivali, cuvali, pohranjivali, danas se sve to streama. Ostarili smo ocigledno
22.04.2020 | 14:41
Borostef kaže:
Ne razumijem ovo što neki govore: "Tresla se brda, rodio se miš."
Niti su se ikakva brda tresla, niti se rodilo išta drugo nego Apple music u Hrvatskoj.
Svi smo znali bar otprilike što ta usluga nudi... Ne nudi nikakvu kupovinu zasebno pjesama ili albuma, što po meni u današnje vrijeme nije niti potrebno. Ovako za tu neku fiksnu cijenu imaš ponuđen ogroman katalog glazbe na raspolaganju i za stream i za lokalno slušanje ako ono što želiš skineš na uređaj.


Najave i objave po mreži su bile u stilu "Vodeći Appleov glazbeni servis konačno stigao u Hrvatsku!", a onda se i sam Plenky pohvalio, tj. Ministarstvo, na Twitteru itd. I čovjek može dobiti krivi dojam da su došle sve usluge. Drago mi je da ima mnogo onih koji nalaze smisao u plaćenom streamingu glazbe, ponuda treba biti takva da svi budu zadovoljni. Meni je to bemisleno jer volim imati svoju glazbu za stalno, a ne plaćati mjesečni najam i ovisiti o glazbi u oblaku.

Borostef kaže:
Čitao sam prije par mjeseci da je taj iTunes store model kupovine zasebno pjesama, albuma, TV serija ili filmova ionako na zalasku na globalnoj razini baš zbog toga jer ljudi više nisu spremni platiti desetak dolara za jedan album kad za cijenu manju od toga imaju na raspolaganju ogroman katalog medijskog sadržaja, bez obzira da li govorimo o Apple music, Deezeru, Netflixu, Amazonu ili nekoj sličnoj usluzi.


To je istina, da je sve više površnih "fast food consumer" korisnika, pa sada i za glazbu. Njih nije briga nešto čuvati, imati kvalitetnu nezavisnu kopiju kod sebe, lijepo organiziranu audioteku, glazbu u nekom lossless formatu da je mogu pustiti putem optike na kvalitetni DAC itd. Takvi, ja bih rekao "površni korisnici", samo žele "sad odmah" poslušati nešto što je sada hit i to se obično sluša na mobitelu i sa slušalicama - ili još gore putem nekog boom-boom Bluetooth zvučnika. I da, nažalost, takvih će biti sve više. No, mislim da će uvijek ostati dovoljno onih koji kupuju glazbu za svoju kolekciju, a ne samo da privremeno plaćaju najam za slušanje.
22.04.2020 | 14:55
@dpasaric
I ja neke meni posebno drage albume imam na fizičkim medijima, zapravo dosta njih a i definitivno nisam od onih koji slušaju trenutne pop hitove jer me od velike većine njih prolazi jeza i izazivaju trenutnu glavobolju (To je vjerojatno posljedica mojih poznih godina ) Ali postoji velika količina sadržaja kojeg volim povremeno poslušati, možda naletiti na neku preporuku koju smisle ti njihovi famozni algoritmi a inače za to ne bi čuo. Taj dio potreba streaming servisi zadovoljavaju i više nego dobro.
22.04.2020 | 16:57
Meni osobno i dalje najbolje paše radijski stil. I u vožnji, i u uredu. Radio koji svira pretežno glazbu koja mi odgovara, ali kombinira to s govornim programom, vijestima, razgovornim emisijama, reportažama... Naravno da su teme zanimljive, a ne neke, "ova fufa je obula one cipele za taj ivent" . 10h neprekidne glazbe mi nije nikako najdraži izbor, čak i da mi je 100% po guštu. To imam već godinama, uostalom. 16GB vlastite fonoteke u autu. Skužio sam već odavno da me počne hvatati nervoza nakon sat-dva, počnem preskakati po 10 pjesama za redom, iako su mi sve jako drage, jednostavno se zasitim muzike i puno mi bolje odgovara "red glazbe, red priče".
22.04.2020 | 18:19
+1, s tim da ako uleti nešto što mi ne paše, onda mi još draže bude kada uleti ono drugo. Ja uglavnom slušam streaming radio, a danas hvala bogu ima toliko toga da bez problema nađeš za svaku priliku nešto što netko drugi bira.

Nikada ne slušam svoju zbirku glazbe jer mi je to jednostavno previše predvidljivo.
22.04.2020 | 19:03
Ja sam jedan od onih koji je među prvima uletio u vlak mp3-ca, ripanja, a da ne govorim o skidanjima besplatne glazbe sa famoznih i pokojnih music blogova. Imam masu glazbe po CD-ovima koju nisam nikada poslušao. Tako je i sa streaming servisima. Bio sam oduševljen njima. I slušao sam brdo i brdo glazbe. I onda sam u jednom trenutku shvatio da mi fali onaj ritual koji sam nekada imao (i mogao si priuštiti) da lijepo sjednem, stavim CD/kazetu/vinil, uzmem booklet u ruke i zaista se koncentriram na glazbu i tekst. I jednostavno sam odlučio vratiti se na to. Jednostavno sam se natjerao da si uzmem barem sat vremena u danu za to. I krenuo ponovno kupovati vinile i slušati glazbu koja me interesira na vinilu. Streaming servisi su mi sada nekakav dodatak, da u trenucima kada nemam pri ruci svoju glazbu nešto poslušam, ili kada mi zatreba na poslu neka glazba da jednostavno to izvučem ili da nađem novu glazbu (kad više nemamo specijaliziranih glazbenih časopisa i kada na TV-u nema pametnih glazbenih emisija).
22.04.2020 | 19:43
Riba kaže:
Nikada ne slušam svoju zbirku glazbe jer mi je to jednostavno previše predvidljivo.


Pa staviš na shuffle
22.04.2020 | 20:45
Manje je više - u svemu, pa tako i u glazbi.

Instantno dostupni milioni pjesama za mene ne pružaju užitak, baš suprotno, u glavi mi stvaraju zbrku i konfuziju. Za mene ne postoji ništa bolje od original medija za prijenos zvuka, te iz toga napravljena vlastita mp3 kolekcija, sa uredno tagiranim zapisima, skeniranim omotima, prednjim, stražnjim, te dodatnim podacima i napomenama u .txt datoteci. To mi pričinjava zadovoljstvo.

Volim glazbi pristupati selektivno i studiozno, isto tako cijenim i dobri stari radio, da sad ne reklamiram, ali radio Sljeme ima stvarno kvalitetan program. Za mene i po mojoj mjeri.

Streaming je za mene kao podstanarstvo, sve dok plaćaš si unutra - a kada prestaneš plaćati ostaješ bez ičeg. A danas, koliko mogu primjetiti, sve ide prema tom modelu, modelu najma. Najam glazbe, filmova, igara, prijevoza... Tko zna što je iduće.

Prema svemu što se trenutno događa u svijetu, možda ćemo uskoro iznajmljivati i "prijatelje".
22.04.2020 | 21:11
Gjuroo kaže:
Riba kaže:
Nikada ne slušam svoju zbirku glazbe jer mi je to jednostavno previše predvidljivo.


Pa staviš na shuffle

Nakong nekog vremena počneš i "shuffle" ... predviđati

Meni streaming servisi služe za otkrivati nove izvođače. Nađu se biseri.
U pravilu ostajem razočaran algoritmima koji na temelju lajkanih pjesama pokušavaju prepoznati moj glazbeni ukus.
22.04.2020 | 21:41
Gjuroo kaže:
Riba kaže:
Nikada ne slušam svoju zbirku glazbe jer mi je to jednostavno previše predvidljivo.


Pa staviš na shuffle


Nije to to ako uvijek znam da će uvijek na redu biti nešto prihvatljivo. Treba mi povremeno šamarčina.

I i zadnji put sam nešto dodao u library prije preko 10 godina.
22.04.2020 | 23:01
Do sada me nisu privlačili ovi streaming servisi muzike.. Za moje potrebe dosta mi bude skidanje pojedinih pjesama-albuma sa neta.. Ali kao što su već mnogi spomenuli.. već maltene naučiš sve pjesme šta imaš i bude ti nekad dosadno.. tako da mi paše ovo da krenem "istraživati" kojih još pjesama ima.. ili ako mi nešto padne iz vedra neba na pamet..

p.s. nekad mi najbolje jednostavno sjedne - radio.. Kad bude spoj glazbe, vijesti i svega.. Nekad mi je najjači bio Plavi radio.. al ne znam šta se njima desilo.. Otišli najbolji voditelji, .. koliko sam skužio radio je postao Laganini FM i onda "siluju" s pjesmama Cetinskog i Badrićke i radio bacam kroz prozor.. trenutno Yammat FM najviše vrtim.. iako i oni nekad zapile s određenom muzikom :/
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.04.2020 | 02:49
[quote="Borisone" post=184552][quote="Gjuroo" post=184550]Riba kaže:

Meni streaming servisi služe za otkrivati nove izvođače. Nađu se biseri.
U pravilu ostajem razočaran algoritmima koji na temelju lajkanih pjesama pokušavaju prepoznati moj glazbeni ukus.


Da ponovim internet radio - Fip.fr francuski radio ima zaista zanimljive urednike koji slazu plejliste...

i hypem.comza otkrivanje nove mjuze...

moja 2 novcica <3 makar imam i Apl Music
23.04.2020 | 12:39
Za nas, bjesomucne putnike po nedodijama svijeta, a glazbokusce, streaming servisi su jednostavno nezamjenjivi. Presao sam sa Deezera na Apple Music iz dva jednostavna razloga... 6 mjeseci je besplatan, Deezer family plan me kosta oko 115 kn, a AM 70 kn. Doista, sloziti cu se sa nekima ovdje koji su to vec spomenuli, naisao sam na dosta naslova koji postoje na Deezeru ali ne na AM. Ali, moram priznati naletio sam i na obratnu situaciju.

Svih CD-a sam se, od pojave streaminga, odrekao (taj medij mi nikada nije sjeo), no vratio sam se vinilu, ima mozda godinu ili... (preporuka za gramofon je dosla s ovog foruma, hvala!). Tako da, kada sam doma, vinil je za trenutke glazbenih poslastica i glazbene studioznosti broj 1, i to iskljucivo sa noise cancellation sluskama. Preko zvucnika vecinom tresti radio ili streaming.

Kako Djipi sada vise ne mora izmisljati prefidne i dakako genijalne hack-ove HopePod-a, mislim da ce isti biti sljedeca investicija.
24.04.2020 | 21:19
Evo mali update nakon 2 dana igranja s Apple Musicom kod nas. 
US acc. za Apple Music i ostale servise koristim godinama, pa sam išao uspoređivati.
Da, ovo je samo Apple Music, bez svega ostalog što taj servis čini boljim od konkurencije ili je barem jednak konkurenciji.
Uz sve to količina dostupne glazbe na našem Apple Musicu je katastrofa. Više od 50% pjesama nema, odnosno prikaže ih, ali kad ih pokušam reproducirati javi da pjesma nije dostupna u ovoj regiji, a imam bazu veću od nekoliko tisuća pjesama, albuma i playlista na US acc, tako da imam s čime usporediti.
Ako se Apple ne uozbilji i ne podeblja katalog kod nas barem u sljedeća 3 mjeseca imat će max. 30 pretplatnika.

Osobno ostajem na US accountu i definitivno se neću prebaciti.
25.04.2020 | 21:47
Moonlike kaže:
Za nas, bjesomucne putnike po nedodijama svijeta, a glazbokusce, streaming servisi su jednostavno nezamjenjivi. Presao sam sa Deezera na Apple Music iz dva jednostavna razloga... 6 mjeseci je besplatan, Deezer family plan me kosta oko 115 kn, a AM 70 kn.


Ne znam tko te laže ili “ženi” za cijenu Deezera, ali preplaćuješ ga

Imam Family pretplatu već više od godinu dana i mjesečno ga plaćam u kunskoj protuvrijednosti €10.49. Ovaj mjesec je to bilo 82,97 Kn. Tri računa koristimo u obitelji, a tri sam dao u podnajam frendicama. Znaci plaćam pola

Ne znam otkud tebi 115 Kn.

Što se tiče AM, sučelje mi je nepregledno i loše što me nakon pola sata pokušavanja odbilo od daljnjeg istraživanja. Deezer ima stvarno sve što mi treba, složio sam i svoje playliste, a argument da u stvarnosti ne posjedujem tu glazbu, za mene nije argument. Ako putujem van dosega signala skinem si desetak playlista koje odgovaraju tipu putovanja ili aktivnosti i to je to
25.04.2020 | 22:35
To ti ispada tečaj HRK:EUR 7,909?
To onda ne plaćaš ovdje u Hrvatskoj, zar ne? Jer to nije tečaj EUR u Hrvatskoj, čak ni kod zelenaša , zar ne?
25.04.2020 | 23:44
deezer family je 15€ manje vise svuda legalno u europi... ili imas neki popust....

ako neko bas zeli placati deezer,a nije "clan" necije obitelji, bolje je uzeti preko bonbona za 35kn po osobi....

inace, najpovoljnije je kupit clanstvo u spotify family planu....
26.04.2020 | 00:58
marioart kaže:
deezer family je 15€ manje vise svuda legalno u europi... ili imas neki popust....

ako neko bas zeli placati deezer,a nije "clan" necije obitelji, bolje je uzeti preko bonbona za 35kn po osobi....

inace, najpovoljnije je kupit clanstvo u spotify family planu....


Nikakav popust. Tako je bilo i pretplatio sam se. Imam VISA karticu prijavljenu na Apple i automatski se skida svaki mjesec.
26.04.2020 | 08:41
Ne vara ili 'zeni"mene nitko. Sto se 10,49 eura tice u oravu si


Screenshot2020-04-26at08.37.05.png


No i tebe netko "zeni"

Screenshot2020-04-26at08.37.36.png


Bar u kvaliteti zvuka... AM je 70 kn family pack u Apple Lossless kvaliteti
26.04.2020 | 22:54
Pitanje za vas koji ste isprobali Apple Music - hoću pustiti neku pjesmu koja ima oznaku E - Explicit ali je zasivljena i kad ju odaberem kaže mi “this item can't be played due to its rating”. U setingsima mi uopće nisu uključena nikakva ograničenja! Ako ih i uključim i odaberem da je dopušteno explicit opet ništa. A npr istu pjesmu bez problema mogu slušati preko Music aplikacije na kompu. Help!
Hvala unaprijed!
  • Dijete
  • Posjetitelj
27.04.2020 | 06:00
Slavo kaže:
Pitanje za vas koji ste isprobali Apple Music - hoću pustiti neku pjesmu koja ima oznaku E - Explicit ali je zasivljena i kad ju odaberem kaže mi “this item can't be played due to its rating”. U setingsima mi uopće nisu uključena nikakva ograničenja! Ako ih i uključim i odaberem da je dopušteno explicit opet ništa. A npr istu pjesmu bez problema mogu slušati preko Music aplikacije na kompu. Help!
Hvala unaprijed!


Nek ti mama i tata promijene podesenja ko meni.
27.04.2020 | 21:57
Dijete kaže:

Nek ti mama i tata promijene podesenja ko meni.


Nece biti to. Nisam family organizer, ali sam “parent” i imam potpuno isti problem.

Mislim da ce  morati izbaciti neki iOS update sa fixom za ove novododane zemlje. Pa uopce ni nemaju ratings za hrvatsku u content restrictions.
27.04.2020 | 22:03
Evo bas primjetih da je @Vanjuška stavio workaround u drugoj temi:

www.jabucnjak.hr/forum/mac-os-x/184620-m...p-storeu.html#184634

Ja nisam stigao jos probati jer nisam pri Macu, ali mozda @Slavo pomogne.
27.04.2020 | 22:35
Hvala ti, to nazalost ne prolazi jer mi nemamo Music store da mozes kupit pjesme. Ali sam uspio rijesiti! Na slicnu foru - otvoris Podcast aplikaciju, nađeš Explicit podcast i ides ga skinuti ili pustiti i on te pita zelis li dopustiti explicit sadrzaj. Stisnes Allow i odjednom u Music vise nista nije zasivljeno! Radi!
Eto, mozda pomogne Pozdrav!

I da, ja sam family organizer i naravno placam sve. Ja sam tata u obitelji
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO