Win10 only on mac laptop
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Win10 only on mac laptop


01.11.2016 | 18:07
rusty, nemoj tako... win 8.1 je bio skroz ok... nešto kao win 10...
8.1 je izašao godinu iza 8-ice i popravio sve boljke...
ja sam na 3 stolice
01.11.2016 | 18:14
rusty kaže:
@Davor - free app, www.classicshell.net

I sada kada sam se ispuhao idem na svom uber macu uživati kao što nikada nisam mogao na PCu.

Da ne ispadne kompletan hijack ovog topica, @Artie - drago mi je da prodaješ svoje Apple proizvode. Good call

Mac beats Win i kako bi Howard iz Big Bang-a rekao 'space beats water'.


Hvala Rusty. Nadam se da će i ispasti good call.
Pružio je iMac/mba/iPad/iWatch mnogo ugodnih trenutaka. Nadam se da će i dalje služiti nekoga drugoga.
01.11.2016 | 18:16
U kuci imamo MBP iz 2009 i mac mini iz 2006 od Jabuka. Od krušaka ili ti win masina imamo tri laptopa koja su sluzbena dva sa win 10 i jedan sa win 8.1 i svi su redom 2011+. Oba win 10 imaju problem prilikom spajanja na internet tj veza se prekine nakon 20-tak minuta. Problem se moze rijesiti jedino restartom ili jednostavnije koristenjem Apple proizvoda koji nikada nisu imali takav problem. Hp laptop sa win 8.1 ima dvije graficke kartice i sve drivere koji su potrebni po uputama. I pogodite koji problem se javlja kad probate recimo upaliti Soliter? Nije moguce pronaci graficku karticu. Od njih dvije i dva drivera niti jedna ne radi.

Svaka cast ljudima koji imaju dovoljno vremena i zivaca trpiti ovakve stvari.
01.11.2016 | 18:24
jmarijano kaže:
U kuci imamo MBP iz 2009 i mac mini iz 2006 od Jabuka. Od krušaka ili ti win masina imamo tri laptopa koja su sluzbena dva sa win 10 i jedan sa win 8.1 i svi su redom 2011+. Oba win 10 imaju problem prilikom spajanja na internet tj veza se prekine nakon 20-tak minuta. Problem se moze rijesiti jedino restartom ili jednostavnije koristenjem Apple proizvoda koji nikada nisu imali takav problem. Hp laptop sa win 8.1 ima dvije graficke kartice i sve drivere koji su potrebni po uputama. I pogodite koji problem se javlja kad probate recimo upaliti Soliter? Nije moguce pronaci graficku karticu. Od njih dvije i dva drivera niti jedna ne radi.

Svaka cast ljudima koji imaju dovoljno vremena i zivaca trpiti ovakve stvari.


A da napraviš upgrade sa 8.1 na 10 Ako je legalan, još uvijek da upgrade na accesibility-u, radi sve uredno... ukoliko bude zezao, vratiš se nazad
Tvoji mac-ovi nemaju problema... ali nagledao sam ih se dosta da se nemogu spojit na wifi, puca, sporo, ne želi spojit nakon sleep-a... štošta... jednako puno gluposti ima i na win strojevima, ne treba generalizirat, to što si ti imao manje problema na mac-ovima je samo jedan subjektivan dojam
01.11.2016 | 18:36
Vala sam se nacitao

Win je skroz ok OS pogotovo win 7 i win 10. Na 10 sam od kako je izasao i nikada nikakvih problema,nemam nikakav anti virus i nikada nisam nista pokupio.Osnova je imati placeni windows(ne krekovano smece) ispravne driver-e i naravno ako je PC slozene komponente kako treba.Instalacija win-a na apple masini je jednak jednom hackintosh-u tako da je apsurd o tome raspravljati da li ce raditi ili ne. Moj PC se pali za 3 sec a sta god da pokrenem radi bez ikakvog laga,s druge strane nema igre koju ne mogu pokrenuti,radim audio editing po 60 track-ova i nikada nije zastopao.Kompletan PC me kostao jeftinije od nekog MBP iz 2011 godine.
01.11.2016 | 19:23
Nisam htio dodavati kako je pc koji ima u sebi 20 000kn dijelova, hardverski pukao u transportu nakon lakse gaze kojih je mac pro 1.1 od 2006 do danas prosao barem 300.. Graficka kartica je odlomila maticnu plocu. Zamjenjena je maticna i dodatno ucvrscena graficka kartica ali se nakon toga nakon 5 gazi opet sve rasklimalo. Hardver im je neupotrebljiv za takvu vrstu posla. Znam da je to specificno za vrstu posla ali meni je to jako bitno jer nije bas jeftino kad ti masina u poslu stane.

Jel opce treba win mobitele spominjati? 1% trzista. Imao sam ih tri prije iphonea. Svaki update je bio gori od prethodnog. Kupim mobitel i nakon 2 mj mi je hardver preslab za sustav? Bugove naravno nisu nikada otklonili. Iphone me na akciji kostao malo vise nego svaki od tih win phone-a pojedinacno.

Nemogu napraviti update sa 8.1 na 10 jer je laptop sluzbeni i postoji specificni software koji ne radi pouzdano na win 10 po uputama proizvođaca.
01.11.2016 | 19:38
Dok sam radio na terenu,pod tim mislim -20 i + 40 pored nagre i ostalih zaxxxncija nosio sam panasonic cf 28 koliko se sjecam.Na tom laptopu sam rezao suho meso,2 puta presao automobilom preko njega,izgubio ga na planini(tek ujutro ga nasao )zalio kafom i pivom milion puta i mislim da i dan danas radi kod jednog autmehanicara. Izvini ali PC dektop masinu nosati na teren nije nikako normalan upotreba.Sta bi bilo da nosas mac pro po kafanama

Sto se tice sklapanja PC mislim da sam vec napomenuo da je bas bitno koje komponente se koriste,pod tim podrazumjevam od samog kucista do interface-a.Nikad ali bas nikada mi se nije desilo da mi je neka komponenta pukla ili se odlomila.O pregrijavanju ili pada napona da i ne govorim.Kod nas ljudi kada sklapaju PC prvo razmisljaju o grafici da li moze pokrenuti neku igru a onda sto ostane para kupuju ostale komponente.Pa na kraju za nekog haswell-a ili phenom kupe PSU 400w i misle imaju dobar racunar,uz to naravno dodaj windows koji je krekovan sta ces dobiti osim 5kg smeca koji bruji kao voz.

PS. S obzirom da se bavim poslom kojim se bavim mogu ti navesti bar 10 filmova i 50 Uspjesnih albuma,stotine spotova(mislim na ex yu) koji su radjeni na PC-u. A sto se tice servisa isto mogu reci da apple ne zaostaje nesto pretjerano za PC HW,Bar kod mene u radnji.Od Apple-ovih fula vjeruj da sam znao otici na ljetovanje,kad se samo sjetim da sam dnevno imao po 7-8 iphone 4s sa felericnim wifi nakon 7.2 ako se dobro sjecam
01.11.2016 | 20:40
Slazem se da nije normalna upotreba, ali niti jedan laptop nemoze zamjeniti to sto treba napraviti. HW je slagan bez stednje na njemu i ljudi pma je receno koja ce biti upotreba. Zato je recimo stavljeno vodeno hladenje a ne ventilatori da je manja mogucnost necega da se slomi. Pc je imao svoj flight case koji je napravljen bas za njega po mjeri. U tom segmentu je mogao odraditi isto sto i mac bez razlike na sustav ali ih je odbacilo iz opcije to sto nisu imali svoj hardware koji je bio kompaktan. Niti hp workstation serija nije izdrzavala selidbe po iskustvima drugih kompanija u poslu. Nije bilo do krive konfiguracije nego do toga sto netko u Appleu napravi nesto kompaktno i zato taj proizvod i kosta. Nema nista lakse nego nostiti okolo u flight caseu novi Mac Pro. Mali cilindar. Ili imac ili mac mini ili mbp. Sve je kompaktno. Dizajn.

Vjerujem da je puno svega digitalnog napravljeno na PC-u ali sve ima svoje zasto. Od osnivne skole je forsiraju windowsi. I onda kad kupis pc prvo ukrades windowse jer cemu bi platio nesto 1000kn ako nemoras a i "treba" ti za skolu.... Ovdje se mogu eseji napisati. Kada su dosli kompjuteri u hr jedva su se bilo kakve kante nabavljale kolike su bile cijene a ne Apple proizvodi

Ja imam primjera na 6 razlicith apple proizvoda starih preko 10 godina koji i dan danas rade sa svim kao tvornicka ugradnja. Slabo sam vidio stari pc preko 10 godina da opce radi a ne na dijelovima koji su prva ugradnja. Jedan stari imac "lampa" je stavio osmjeh na lice jednoj baki koja nezna zarulju zamjeniti jer sad moze na jednostavan nacin poslati poruku unuku na drugom kontinentu"email". I kad su stari, Apple proizvodi mogu naci svoju upotrebu.
01.11.2016 | 20:49
Saint - da bi bio do kraja posten, reci da anti virus koristis windows defender, a ne da nemas nista, a boot od 3s nije boot nego resume from sleep (vjerojatno S3).
01.11.2016 | 21:08
Ja nikada nisam pjuvao po apple a dizao PC win samo govorim da ni PC HW a ni win nije toliko los tj da je maximalno upotrebljiv.Imam ja jednu 486 sto radi ko doxa,koristim ga za list

U pravu si do mene je koristim defender,nije sleep-a,od piska BIOS-a do boot-a u win prodje cca 3-5 sec.

I nije neka masina da se kaze wooouu:i5 4570,16GB rama,SSD,VGA 3GB,i malo bolja MBO UDH,sa modularnim napajanjem 700W pravih
01.11.2016 | 21:53
IBM 8215, ilitiga thinkcentre M52 vrti win10 glatko i s 2GB ram-a... koji mac može vrtit zadnji os, odnosno koji toliko star stroj može normalno na net sa zadnjim browserom i da otvara normalno svaku stranicu... nemam toliko star stroj, pa nemam neku usporedbu, samo pitam
Ako ćemo u ekstreme... mogu ja nać i stariji stroj, ovo je bilo viška pa složio punici
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 2 minuta
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO