A la BS Player za Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

A la BS Player za Mac


13.05.2013 | 10:58
Moje prvo pitanje na forumu ali nadam se da će naći odjeka.

Tražim barem nešto iole slično - ne mogu vjerovati da nema sličan program za Mac kao što je to BS Player za Win.

Dakle tražim neki programčić kojim mogu pokrenuti film (player) a da automatski povuće i titl. Pretražila sam Google - znam za VLC ali mi konkretno nije jasno da li je na njemu moguće to dobiti, dakle automatsko postavljanje titlova?

Postoji li još kakva alternativa?
13.05.2013 | 11:08
VLC će automatski prikazati titlove ako se datoteka zove isto kao i film (osim razlike u nastavku), ako je tipa SRT, i ako je smještena u isti folder s filmom.

Također, ponašanje VLC-a je u potpunosti upravljivo putem command line parametara i startup skripata, tako da i svako non-default ponašanje koje želiš, također možeš postići.
13.05.2013 | 12:05
Razumijem što želiš, da pokreneš film i da on automatski pretražuje net za titlove. I meni je brutalno falio BsPlayer i pretražio sam brda i doline ne bi li pronašao alternativu. Ali nažalost, nema je.
13.05.2013 | 12:33
Aha, sorry, nisam ni znao da ima i toga...
13.05.2013 | 12:43
juka28 kaže:
Razumijem što želiš, da pokreneš film i da on automatski pretražuje net za titlove. I meni je brutalno falio BsPlayer i pretražio sam brda i doline ne bi li pronašao alternativu. Ali nažalost, nema je.



Kako nema... nije baš player nego je više od toga, XBMC ima mogućnost pretraživanja titlova po netu...
13.05.2013 | 13:36
Piko kaže:
juka28 kaže:
Razumijem što želiš, da pokreneš film i da on automatski pretražuje net za titlove. I meni je brutalno falio BsPlayer i pretražio sam brda i doline ne bi li pronašao alternativu. Ali nažalost, nema je.



Kako nema... nije baš player nego je više od toga, XBMC ima mogućnost pretraživanja titlova po netu...



Automatski povlači titlove? Čitala sam sad čitav Faq pa nigdje ne spominju automatski - subtitles...
Koliko čitam radi se o sličnoj funkciji kao i VLC: ovo što je Smayoo opisia.

Ako toga nema - gdje nalazite titlove?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.05.2013 | 13:47
Ja najčešće koristim www.podnapisi.net/index.php jer je najpotpuniji.
13.05.2013 | 13:49
Nije mi baš puno trebalo, ali to što mi jest trebalo - našao sam na titlovi.com
13.05.2013 | 14:14
XBMC ti to radi savršeno a i možeš staviti više izvora!!
13.05.2013 | 14:51
Za pretraživanje subtitlova na Macu olakšajte si život sa http://www.cocoawithchurros.com/subsmarine.php
13.05.2013 | 16:00
Semper.Fi kaže:

Automatski povlači titlove? Čitala sam sad čitav Faq pa nigdje ne spominju automatski - subtitles...
Koliko čitam radi se o sličnoj funkciji kao i VLC: ovo što je Smayoo opisia.

Ako toga nema - gdje nalazite titlove?


Može i automatski, a u dokumentaciji toga nema jer se radi o pluginu koji treba enablirati...
13.05.2013 | 16:01
XBMC uz addons 'XBMC Subtitles',nalazi titlove sa neta na jeziku koje sam postavis za primarne....(u njegovoj bazi ,su svi poznati sajtovi za pronalazenje titlova)zato ga najvise i koristim,posebno ako gledam Online filmove:)
a moze i sa programom 'iSubtitle'....
www.bitfield.se/isubtitle/
13.05.2013 | 19:51
Piko kaže:
Semper.Fi kaže:

Automatski povlači titlove? Čitala sam sad čitav Faq pa nigdje ne spominju automatski - subtitles...
Koliko čitam radi se o sličnoj funkciji kao i VLC: ovo što je Smayoo opisia.

Ako toga nema - gdje nalazite titlove?


Može i automatski, a u dokumentaciji toga nema jer se radi o pluginu koji treba enablirati...


Je, je, kao i pivo i čevapi za 7kn.
14.05.2013 | 13:59
amsterdamxxx kaže:
XBMC uz addons 'XBMC Subtitles',nalazi titlove sa neta na jeziku koje sam postavis za primarne..../


Nisam ovo znao, isprobao. I radi. Super. Hvala ti.
14.05.2013 | 16:32
Nema na cemu..imao si o tome u temi 'AppleTv'...al dobro,bitno da si resio....
14.05.2013 | 22:02
Genijalno!

Hvala svima koji su sudjelovali u raspravi te pridonjeli da svi nešto novo naučimo.

FAQ:
www.xbmchub.com/blog/2012/05/05/adding-subtitles-in-xbmc


Ohhh...umjesto ' staviti kosu crtu (znak iznad broja 7) - Usput ako tko ima rješenje - kako sam i demonstrirala imam smiješan problem, tipkovnica je super (švedska) sva slova na mjestu samo kosu crtu nikako ne mogu dobiti... Rekla bih da je ovo opći sram - ali sve druge simbole koji se na isti način dobivaju ali pritiskom na druge tipke dobijem najnormalnije. U čemu je problem...?
14.05.2013 | 22:24
Evo, popravljeno.
U čemu je problem točno s tipkovnicom? To što piše na tipkama nije uopće bitno, nego samo to koji si layout odabrala? Ako odabereš layout "Croatian", onda ti je kosa crta na tipki desno od nule. A ako odabereš "Croatian PC" onda je na shift+7.
15.05.2013 | 18:03
Eh...tnx - sad je uspjelo: desno od 0. Čudno mi je bilo jer je sve bilo na mjestu (ok, znam da ovo nije HR već SWE tipkovnica) osim /. :thumbup:
15.07.2013 | 00:30
Da ne otvaram novu temu.....za fanove programa VLC,i opcije pronalazenja online titlova...mali dodatak za VLC,zove se'VLSub'...jedna mala napomena,potrebno je da odgovarajuci dodatak,kopirate u folder ;ekstenzije;...ali na zadnjem VLC,ga nema,pa ga sami napravite u odgovarajuci direktorijum......radi super....
lifehacker.com/vlsub-downloads-subtitles...omatically-763865234
28.08.2013 | 11:13
fotoroberto kaže:
Za pretraživanje subtitlova na Macu olakšajte si život sa http://www.cocoawithchurros.com/subsmarine.php

Kako da snimim subsmarine?
Kada skinem sa neta skine mi .zip file. Kada ga odzipam onda imam samo subsmarine.app.1.2.zip.cpgz
I to tako ide u krug.
Hvala!
28.08.2013 | 13:34
To se i meni znalo dogadjati...probaj sa command line unzipom ili nekim drugim unarchiverom, ne sistemskim.
28.08.2013 | 17:04
Rijesio sam. Nasao na drugoj stranici bas .app file pa je radilo.
Hvala na pomoci.
03.10.2013 | 13:17
Nevidim da ovdje iko spominje pa ja pitam!! Dali postoji rješenje za pravilno prikazivanje slova sa kvačicama? Prčko sam po postavkama ali nikako da dobim pravilna slova.
03.10.2013 | 14:43
ne znam gde pokusavas,ali meni na XBMC izlaze slova Normalna....
04.10.2013 | 08:02
amsterdamxxx kaže:
ne znam gde pokusavas,ali meni na XBMC izlaze slova Normalna....


Kakve postavke imaš u SISTEM-POSTAVKE-MEĐUNARODNO-JEZIK-REGIJA ?

Mislim da su te postavke odgovorne ili je možda kvaka u samom OSXu koji display jezik imaš podešen.Ja imam engleski jer mi je hrvatski ako možeš napravi sliku postavki pa zaljepi ak ti se da.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 15 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO