Može procjena PC-ja?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Može procjena PC-ja?


22.07.2009 | 02:12
koliko bi se moglo tražiti za ovo?

matična: MSI MS-7369 (Realtekovi audio, gigabitni i wireless LAN čipovi)
procesor: Athlon 64 X2 4000+, 2.11 MHz
RAM: 2 GB
HDD: 500 GB (Samsung HD501LJ)
grafička: NVidia GeForce 8600 GTS (256 MB)
pržilica: DVD-RW
disketna
kučište: Sharkoon Rebel9 Economy (crno)
OS: Win XP SP3
starost: cca 1 god.
22.07.2009 | 03:09
O dragi moj Finn, zbilja si pogodio najbolje moguće mjesto za to pitati! Ni manje ni više nego na Jabučnjaku!
22.07.2009 | 03:18


pa da vidimo koliko ste objektivni...
22.07.2009 | 03:41
Nije poanta u objektivnosti, nego u tome što Mac korisnike "zaboli" za hardver čak kada se radi i o Macu, kamo li o PC-iju. Mnogo nas uopće ne zanima što je "ispod haube", a kamo li da su ljudi ovdje u điru s PC komponentama... imaš li ideju zašto bi to nekoga ovdje zanimalo, pa da ti može dati odgovor?
22.07.2009 | 03:56
pa, ideja je ta da na ovom forumu nisu samo autistični macovci nego i oni koji se bave profesionalnije informatikom/hardverom; ima i onih koji znaju i koje zanima...
22.07.2009 | 04:08
Baš me zanimaju odgovori...

"Autistični Macovci" se obično bave nečim korisnijim i kreativnijim od preslagivanja hardvera koje na kraju postane samo sebi svrha. Poanta je da računalo bude što transparentnije za korisnika, da što jednostavnije, ugodnije i sa što manje znanja o samom računalu obavi ono što je čovjek zamislio. I tu je Mac solidan, a u svakom slučaju bolji od Windows sustava kod kojih korisnik prolazi torturu - od instalacija, reinstalacija, registracija, antivirusa, kompatibilnosti...

Uvijek ću se sjetiti epizode kada smo morali hitno isporučiti DVD klijentu, a imali smo 2 sata na raspolaganju da ga složimo. Upravo su nam došli novi strojevi, kolega ga je izvadio iz kutije, uključio i nakon par klikova počeo raditi posao. Stigli smo taman na vrijeme. Da je u pitanju bio PC ne bismo imali šanse.
22.07.2009 | 09:13
Nisam strucnjak ali top 1500,00 Kn ako ja prodajem, a ako kupujem max 900,00Kn
Nezelim objasnjavati cjene ali to je na trzistu sada.
22.07.2009 | 11:10
@ finn - odi na www.pcekspert.com i tamo pitaj za procjenu piceka
22.07.2009 | 11:56
dpasaric je napisao:
"Autistični Macovci" se obično bave nečim korisnijim i kreativnijim od preslagivanja hardvera koje na kraju postane samo sebi svrha. Poanta je da računalo bude što transparentnije za korisnika, da što jednostavnije, ugodnije i sa što manje znanja o samom računalu obavi ono što je čovjek zamislio. I tu je Mac solidan, a u svakom slučaju bolji od Windows sustava kod kojih korisnik prolazi torturu - od instalacija, reinstalacija, registracija, antivirusa, kompatibilnosti...

slažem se, zato sam i prešao na Maca - i ne bih se volio vratiti na Windowse. i zato pokušavam prodati curi ovaj PC i kupiti joj Mac minija! no, idalje mi je normalno da "profesionalci" ne rade razliku između hardvera na takav način, a mislim da ih na ovom forumu ima dovoljno. zato sam se pokušao informirati i na ovom mjestu, osim ostalih...

@ MikAi007 i flare - hvala na odgovorima.

ciao.
22.07.2009 | 13:36
Uz ogradu da ja to ne bi kupio, ali recimo da nekom drugom savjetujem kupnju, ja bi se složio s Mikai007, dakle 900 kn max, i to pod pretpostavkom da windoze nisu ugušene i zaražene virusima i malwareom, tj. da ne treba izgubiti par sati na reinstalaciju i ostale gnjavaže. Ako je pak to slučaj, onda ne više od 500 kn.

Rekao bi da je to u klasi nekadašnje prodaje stojadina. Mom su pokojnom kumu nudili stojadina comfort 15 godina starog, s 2 generalke, trapom u banani i natrulim pragovima te su ga pitali koliko bi dao za njega. On je rekao "Pa, ovisi". A o čemu? "Pa o tome koliko benzina ima u rezervoaru."
22.07.2009 | 13:49
Kao jos uvijek PC korisnik moram se osvrnuti na ovaj post.
Ne vidim u cemu je problem kod nove instalacije Windowsa, na tom racunalau mora za 2 sata biti sve gotovo!
Nadalje, veci je problem kakvi su se podaci vrtili i nalazili na disku te u kakvom je disk stanju(mp3 ili video konvertiranje), te ako se je slucajno racunalo smrzavalo - da li je bilo na silu resetirano.
Inace za 1800 kn po danasnjim cijenama slozi se nesto jaca konfiguracija od ove ali slicne kvalitete.

Na kraju cijena od 1000kn je recimo neka realnost, ali mislim da ce se to tesko prodat za veci iznos.
Kolka je uopce cijena?
Mozda imam kupca-pocetnika!
22.07.2009 | 15:13
Ja sam za 900kn prodao konfu slicnu toj prije 4 mjeseca. Doduse s diskom od 80GB, integriranom grafom i slabijom maticnom... Sigurno sam mogao dobiti i vise, ali bilo mi je hitno jer sam kupovao Maca tada Dakle cirkaj nest vise od 1000kn bez problema dobijes za to.

komentari??
bok!
22.07.2009 | 16:32
ha, ha...
jok, ja krećem od 2000 kn, pa ćemo vidjet do kud ću stići.
vjerujem da, pobrojan po komponentama, taj komp "vrijedi" tih 900-1000 kn, ali nije kompjuter zbroj cijena njegovih komponenata. niti je to nekakav početnički stroj. ako su Adobe CS3 paket, Premier i sl. programi početnički, šta onda napredniji korisnici rade na kompu - rakete za NASA-u?
ja ne tražim nekoga tko se bavi sastavljanjem kompjutera nego prosječnog (pa čak i natprosječnog) korisnika kojemu ovaj stroj uz minimalnu nadogradu (npr. 2GB RAM-a) može bez problema još 4-5 godina radit. ovo je plug-and-play mašina, održavana, očišćena, s reinstaliranim windowsima i hrpu programa, radi bez problema i može radit još godinama sa zahtjevnijim programima. mislim da se to itekako treba uzet u obzir.
ne vidim da se auti, motori i sl. po toj analogiji prodaju u bescijenje...
22.07.2009 | 17:43
Kao sto rekoh mozes dobit nest vise od 1000kn bez problema... a uz malo prodavackog skilla mozes krenuti s 2000kn pa malo cjenkanja i ovo-ono
Sretno u prodaji svakako.

bok!
22.07.2009 | 18:06
Sad sam pogledao malo na HGspot-u, slicne konfiguracije tvojoj su od 2500kn do 2700kn sto znaci da moras skinuti barem 50% cijene za prodati svoji, stim da oni poklanjaju tipkovnicu, mis i zvucnike. Da ja moram kupiti rabljeni komp za 2000kn ipak bi dodao 700kn i kupio novi tako da mislim da bis morao startati sa manjom cifrom kao 1500kn ako je u pitanju sama kutija.
22.07.2009 | 21:38
Finn, ako sav nabrojan software na tom stroju jest legalno kupljen i za to kupcu možeš predočiti dokaze, onda to nekom kupcu vjerojatno može vrijediti više. Iako pretpostavljam da to nije slučaj. A ako to nije slučaj, nisam siguran da to nešto vrijedi (meni sigurno ne bi). To da su windowsi održavani i da nisu zagađeni virusima sigurno nešto vrijedi, kao što sam i napisao.

Kad si već povukao paralelu s autima - svojevremeno sam imao stojadina 1986. godište kojeg sam prodao 1995. u poluraspadu, sa 100.000 km, za 2000 njemačkih maraka. Moj susjed je imao stojadina 1986. godište, maženog i paženog, redovno poliranog, krcatog plastike, spuštenog, s kromiranim auspuhom i toniranim staklima, 16 zvučnika i super kazetarom, alu-felgama i još 300 čuda, kojeg je prodao mjesec dana nakon mene sa 80.000 za 2200 njemačkih maraka. Eto, toliko cca vrijedi razlika između neočuvanog i očuvanog.

U svakom slučaju, želim ti sreću. Prodaj ga za što god više možeš.

Zmarko6, to je 2h za windowse i koliko još za potrebni software? Koliko ti cijeniš svoj sat? Ja svoj prodajem po 500-1000 Kn, kako kad, a objektivno mi se ne isplati raditi ništa gdje za svoj sat dobijem ili uštedim manje od 200 kn. Svjestan sam da to nije prosjek. Ali, kad sam bio još student, prije 15 godina, ako nije bilo baš nikakvog drugog posla, uvijek sam mogao davati instrukcije iz fizike i elektrotehnike po 80 kn / 60 min. Kao apsolutno dno. Recimo da smo na tom nivou. Recimo da ukupno potrošiš 3h, to je 240 kn. Dakle, četvrtina od cijene koju sam naveo. Sigurno nije zanemarivo.
22.07.2009 | 21:43
Pa mislim da je ovo licemjerno!!!!
Imam stari tristac, '77. Jel mi neko moze reci koliko bi se da to dalo dobiti?
Nije u voznom stanju, mislim nesto da su lezajevi na radilici otisli, a kuplung lamela je u zadnje vrijeme nesto proklizavala.
Inace super stanje. Dajem i sliku. E da, odostraga s desne strane sam nalijepio Apple logo da ima ipak neke veze s forumom.
Razmisljam si i gume prodati, samo da nabavim jos koji Apple logo.
Hvala na iskrenim i brzim odgovorima.
tristac_copy_copy.jpg
22.07.2009 | 21:51
Nemoj ne nasmijavati, dvije gige za ozbiljan rad s videom i slikama i to jos na Athlonu koji je poznat da vrlo lose suradjuje s programima za video.
Ja ti kupim CS2 i Premier ako mi dades medije i licencu, a komp ti ostavim da ga poklonis nekome.
Ako je piratski software, trebao bi te admin malo na led jedno tjedan dana da dojdes k sebi.
Inace tristac se i dalje prodaje, ovo je slikano filmom kojem je istekao rok trajanja, pa malo vuce sephiu.
Ja ga nedam ispod 2000 eura, probat cu pa cu vidjeti.
22.07.2009 | 22:03
Ja sam imal tri (3) jedan milertrečento i dva tristača od 72g negdje do početka 80ih, limuzine za ono vrijeme!
Ak se ovako nastavi mogel bi Jabučnjak preimenovati u Hrelić.
Usput za moj upit za žičanu i bežičnu vezu za MC ni čmrg!:huh:Možda pitanje postavim na Hreliću!
22.07.2009 | 22:19
Koji tvoj upit? Ne sjećam se da sam ga vidio. Ajde ga malo osvježi...

Finn, ajde ti nama na kraju javi pošto si prodao tu svoju kantu. Baš me zanima koliko sam promašio...

Žabac, što si ono rekao - koliko ima benzina u rezervoaru?
22.07.2009 | 22:57
@ smayoo
upit je pod "more i internet problemi", naime radi se o bežičnoj vezi, pa sam se ubacio kod Tomeka da ne otvaram novu temu.
Samo, stvar je interesantna pa bi možda i mogao!
22.07.2009 | 22:58
Eh, zaboravil sam da i cep na rezervoaru fali. Tak da mislim da ono kaj cigici nisu odnesli, je ishlapilo. Nedavno je isel glomazni otpad pa ih je puna cesta. Kaj mislis da ne vrijedi ni kao Finnova kanta?
Imam jos jedan "bic za zene" Škoda MD 1100. E ta je u voznom stanju, malo druga ide teze, ali zato potegne. Bas sam pocel limariju, pa ako netko hoce. Ali ne bi isle ispod cijene tristaca.
skoda_md_1100.jpg
22.07.2009 | 23:05
Imam jednu Volgu od tetka, znam da se vozi po Staroj susici s njom. Hvalil se da je od hrvatskog proljeca. Nemem podatke, ali ako nekog zanima, znam da je nebi dal ispod 4,5.
Zaboravil sam reci za skodu '76 je. Evo i slike, nije nova ali moslim od '89.
volga.jpg
22.07.2009 | 23:13
Mislim, ne bi ja ove dragulje daval, ali imal sam malu nezgodicu s mojim autom, jedan mi je usel u skare gore iznad Senja i ja da izbjegnem, bas pogodim ogradu, onda me okrenulo i na krov, pa na kotace. Malo sam kratki za popravak, tak da moram. Ma da ne duljim, slikica.
dbs.jpg
22.07.2009 | 23:37
Nemoj to ni popravljat. Sad ti je baš fora sportski spušten.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 51 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO