Radni stolac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Radni stolac


30.10.2007 | 20:28
Znam da ova tema nema izravne veze sa apple racunalima, ali bi se isto tako slobodno mogla svrstati pod hardware.(svejedno, stavih je pod razno)
Naime, kako dosta vremena provodim za racunalom, sto na poslu, sto kod kuce, a i drugdje... , jako mi je vazno zdravlje moje kraljeznice.

Zanima me vase misljenje ili pak preporuka, koji radni stolac koristiti za navedeno (osim rada za kompom, ide i dosta citanja)?
Malo sam gledao po raznim ducanima namjestaja, i pomalo sam razocaran cijelom ponudom.

Netko je spomenuo Herman Miller Aeron stolac ( www.msan.hr/default.aspx?tabid=2278&...p;amp;articleId=1617 ) (ali, cca. 10k kuna + pdv mi je nekako previse, kad je na amazonu isti 800 USD). Slican njemu je i Okamura Contessa ( www.okamura.co.jp/english/product/office/contessa/index.html ), ali se nekako bojim da je i njegova cijena prevelika.

Znam da pucam previsoko, ali, kako rekoh, zdravlje mi je veoma vazno, pa je bolje danas platit vise, da za 10-20 godina ne moram placat terapije u toplicama ili sl.

Ima li itko ideju za kakav dobar stolac (da je dobavljiv u HR, i da se moze isprobati, a da ga ne moram naruciti)? Okolica Splita bila bi zgodna...

Voljan sam iskesirat nekih 3-4k.

Takoder, zanima me sto koriste ostali, za koju cijenu i kako ste zadovoljni.

POzdrav!
30.10.2007 | 21:51
Prije par mjeseci sam i ja bio u potrazi za stolcom i nakon hrpe obidjenih ducana na kraju sam ga nasao u Velincu (www.velinac.hr/) na Velesajmu. Platio sam ga poprilicno jeftino iako sam isto mislio potrosit cca 3000 ali jednostavno mi je ovaj najboje odgovarao.
BTW Na poslu imam Aerona tako da znam sto je odlican stoalac
30.10.2007 | 22:09
Hvala na linku.
Dobar izbor stolaca, samo cu se morati strpiti dok ne partim za ZG.

Reci mi molim te, taj stolac koji si nabavio, koji je od ovih iz Velinca, i da li ga ikako mozes usporediti sa Aeronom (s obzirom da koristis i njega, sretniche)?

I, ruku na srce, da li se isplati tolika para za Aerona?
31.10.2007 | 01:30
Ova moja je Economy Mash pod \"Uredske i konf. fotelje\" na siteu!
Dosli smo u ducan i doslovno ja i draga sjeli na svaku koja je bila tamo bez da smo gledali cijene i odlucili se za ovu a jos kad sam vidio da je 500tinjak kuna stvarno sam se odusevio. Naravno da nema sto mogucnosti namjestanja kao ove za par somova kn ili kao Aeron niti su materijali neki fensi smensi ali u klasi do recimo 2 soma kn ovo je meni bilo najbolje.
Da li se isplati ta lova za Aerona? Mi smo ih kupovali na nekoj akciji i bili su oko 6 somova (Aeron ima 3 modela a ovi nasi su srednji) i IMO ako puno sjedis stolica se isplati jer znam zaglavit na poslu i 12+ sati i ledja me ne bole dok me na svakoj drugoj stolici bole. Ovu iz Velinca nisam isprobao na tako duge staze ali je vrlo udobna i nakon recimo 6 sati nemam nikakvih problema.
31.10.2007 | 01:49
MoschuS, hvala ti na odgovoru!

Ovo za akcijsku prodaju sto si spomenuo me gadno zainteresiralo. Za Aerona bih nekako i pregrmio 6 keka, samo da prilika uleti. A za ovu drugu koju ti koristis, iskreno se nekako bojim \"prejeftine\" stolice, ako nesto takovo postoji. NEznam jel me kuzis? Nisam elitist (i nemam para na bacanje), ali iskustvo me uci da se isplati dat vise para za nesto kvalitetno, primjer je moj MBP. Buduci je moje radno vrijeme blize onoj cifri od 12+,...,znas na sta mislim. Uboja sam ja na jos neke stolice od tamo, ali, kao sto si rekao , najbolje je otic i isprobat.

Zanima me kakva su misljenja drugih... Poslao sam upit za cijenu Okamura Contessa stolca, pa cemo vidit koliko to cudo dodje.
31.10.2007 | 16:39
Pogledaj i www.spinalis.hr/
31.10.2007 | 20:38
lol tamo su stolci od 4k do 13 k kn i po slikama mi se čini da se nemožeš zavaliti u stolac.. iliti nagnuti se... rađe bi uzo Aerona tada (btw. negdje sam vidio da je oko 1k € u hr, moram potražiti di) da ne kažem kolko mi je ljepši dizajn kod njega...

PS
LOL imaju opciju \"Pimp my chair™\" možete si stolac dat kromirat i izšiti svoj logo na nju
31.10.2007 | 20:58
Je, vidio sam to, i cijene im nisu \"lose\". Javili su mi da ce uskoro napravit nekakav show room u Splitu, pa javim...
Btw, ovaj sam ubrao: www.spinalis.hr/vijest.asp?id=217

Evo jos jedan zanimljivi (jos nisam saznao za cijenu): www.rimed.hr/WebMaster.htm
31.10.2007 | 21:32
Mika je napisao:
lol tamo su stolci od 4k do 13 k kn i po slikama mi se čini da se nemožeš zavaliti u stolac.. iliti nagnuti se... rađe bi uzo Aerona tada (btw. negdje sam vidio da je oko 1k € u hr, moram potražiti di) da ne kažem kolko mi je ljepši dizajn kod njega...


Ne možeš biti istovremeno rođo zavaljen u fotelju i sačuvati svoju kičmu.
31.10.2007 | 21:45
Riba je napisao:
Ne možeš biti istovremeno rođo zavaljen u fotelju i sačuvati svoju kičmu.


Nazalost, ziva istina.
Isprobao sam jedno vrijeme sjediti na onoj lopti (zgodna, jer mozes i raditi vjezbe za kicmu), i prva dva tjedna je iskustvo prilicno bolno, ali te zato prisili na pravilniji polozaj. Nazalost, nedostatak je sto se hvata lako prasina, a i ljeti je nemoguce sjedit na gumi.
01.11.2007 | 23:30
Eto, jutros sam shvatio da sam cijeli jucerasnji dan proveo sjedeci na Aeronu, sa dvije tockice.
Imamo jednu na probu, pa svaki dan jedan sjedi na njoj da to isprobamo.

Bas frend prigovara da nemoze nagnuti naslon malo prema napred, da ide samo do 90 stupnjeva. Meni to ne smeta, jucer sam bas uzivao...
05.06.2008 | 21:50
Evo i ja se lagano spremam za kupnju novog stolca te sam istomišljenik s pearlom - koliko para, toliko muzike...
Zanima me samo da li je u međuvremenu netko kupovao neki stolac i koliko je zadovoljan njime?

I ja bi rado aerona... u US&A su 1000$ (što bi čak i platio) al jbg, banana država

(:
05.06.2008 | 22:00
Ja jos uvijek sjedim na ovom iz Velinca i jos uvijek nemam prituzbi
05.06.2008 | 22:23
Super, sutra sigurno idem u Velinac na isprobavanje. Ovaj kojeg ti imaš mi izgleda nimalo loše, što izgledom što cijenom. Ako je toliko udoban sigurno će biti među prvim pickovima.
31.01.2009 | 13:58
Pozdrav svima,

Mi imamo u ponudi Hermann Miller AERON stolce najpovoljnije u HR, idu iskljucivo po narudzbi. Prodajemo i nove i rabljene modele.

Za vise info posjetite nas site www.audion.hr.
31.01.2009 | 22:30
Ok dečki, ja bi radije onaj finski stolac na kojem se polukleči. Koliko znam, ima ga samo www.ergomobili.hr
Ima li netko saznanja da se to da još negdje nabaviti? Btw, to je bolje od lopte, zbilja se ispravno držiš, jedino malo hlače na....u ispod koljenja pa nije za odijela, ali mi smo mac a ne PC pa hodamo u trapkama, kaj ne?
01.02.2009 | 00:00
Zato je lopta barem meni zakon, malo stolac, kad pocne boliti kichma opet na loptu!
01.02.2009 | 01:00
Djuro ovo na cemu klecis je uzas! Istina da se stvarno ravno drzis ali da li si ikada probao na tome "sjediti" par sati? Ako nisi prvo obavezno probaj jer je i meni i mojoj dragoj to bilo neupotrebljivo. Da ga jos imam poklonio bi ti ga ali je moj zavrsio u smecu tj. pored kontejnera pa sad najvjerovatnije neki mali cigo sjedi ravno
01.02.2009 | 10:46
Takvu stolicu je imao moj cimer još dok smo studirali (prije 17 godina). Problem je u tome što uz nju moraš imati stol točno odgovarajuće visine (normalni stolovi su odgovarajuće visine za ljude od oko 170-175 cm, a mi smo obojica 191). Ako ti je stol prenizak, držiš se ti ravno, ali kriviš vrat da bi gledao u ono što radiš. Sve u svemu, nama nije baš pasalo.
01.02.2009 | 11:51
Ideja je da se ima taj stolac-klečac da si zravnam kralježnicu s vremena na vrijeme i smanjim pritisak na slabinski dio leđa. A inače sam baš u zadanim gabaritima visne sa 176 cmB)
01.02.2009 | 12:33
Ne zalazim baš često, ali kao da sam sanjao da je bilo takvih stolica u IKEA-i. Doduše, ja sam zadnji put u IKEA-u ušao prije godinu dana u Grazu, ali sam ostao u garaži čekati ženu u autu.
17.08.2014 | 08:01
Evo mene padobranca u staroj temi

Planiram si nabaviti stolicu. U stolici bi sjedio oko 5 sati dnevno. Znam kako to zvuci, ali ne treba biti "The chair". Treba biti samo bolja od ove stare koju imam, sto vjerojatno nece biti problem. Cjenovni rang nije neka rapsodija 500-700 i maksimalno 1000 kuna. Di da pogledam stolice u tom cjenovnom rangu? Na sto treba obratiti pozornost?

Cijenim svaki tip and trick


Hvala puno!
17.08.2014 | 08:54
Zmijutin kaže:
Evo mene padobranca u staroj temi

Planiram si nabaviti stolicu. U stolici bi sjedio oko 5 sati dnevno. Znam kako to zvuci, ali ne treba biti "The chair". Treba biti samo bolja od ove stare koju imam, sto vjerojatno nece biti problem. Cjenovni rang nije neka rapsodija 500-700 i maksimalno 1000 kuna. Di da pogledam stolice u tom cjenovnom rangu? Na sto treba obratiti pozornost?

Cijenim svaki tip and trick


Hvala puno!


Ako nađeš dobru stolicu u tom cjenovnom rangu, našao si sveti gral
17.08.2014 | 09:10
Ovisi o tome koliko imaš kila. Ako nisi preko 100, za taj se novac moglo naći solidne daktilo stolice kod Ergomatica iz Omišlja. Oni su i proizvodili, i servisirali. Sad - da li imaju kakvu prodajnu mrežu po Hrvatskoj - to ne znam. Nasurfaj ih pa pitaj.

Mi imamo doma dvije njihove stolice. Jednu koriste supruga i klinci, a drugu mogu i ja (deklarirana nosivost do 150 kg). I ta druga je stara već 14 godina, da kucnem o drvo, do sad smo je samo jednom dali pretapecirati (isto u Ergomaticu), a mehanizam radi kao prvog dana. I zaista je udobna i podržava kičmu jako dobro.
17.08.2014 | 09:25
Ja imam ovu od Ergohuman, i znam da je iznad tvog planiranog budgeta, ali govorim ti iz razloga jer sam vidio jeftinije klonove.

Pretpostavljam da mozes naci nesto na Amazon u EU.

Stolica je odlicna, ja svoju zlostavljam 12-13h svaki dan i nista da joj se desi. Tezak sam 97kg. Ponio bi je rado kuci ali preteska je za avion, ima sigurno 30kg.

www.uredske-stolice.hr/smart/ergohuman
17.08.2014 | 09:33
@smayoo: sto se tice tezine, u perolakoj kategoriji sam sa 65 kg

@drlovric: bacit cu oko na amazon. Uvijek zaboravim da sam u EU

Ako imate nesto ovako iz glave i nije vam problem prosljediti, puno bi mi pomoglo. Malo cu prosnjofati pa cu se javiti sa stvarima koje sam nasao.


Hvala jos jednom!
17.08.2014 | 09:43
One lopte nisu dobre?
17.08.2014 | 09:50
mogu to probati za pocetak
17.08.2014 | 10:25
Ja sam nedavno kupio OVU STOLICU i vrlo sam zadovoljan (istina, prelazi tvoj zadani iznos). Pogledaj i ostalu ponudu na njihovim stranicama budući da drže i jeftinije modele.

Savjet je jednostavan: ako ikako možeš prije kupovine isprobaj tj. sjedni na stolicu da vidiš odgovara li ti.

Naravno, kada bih dobio na lotu uslijedila bi kupovina majke svih uredskih stolica Aeron
17.08.2014 | 10:55
Ka bi dobio na lotu, moju guzicu držao bi Aston Martin DB5 kabrio.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 53 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, m@xym, Maxxy, tino1, Anonimci (555)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO