Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


15.09.2021 | 16:13
Ovo moje sto sam napisao je proslogodisnje iskustvo. Ne sada.

Ponukan tim iskustvom, kopao sam i rukama i nogama da dodjem do vakcine, jer moja sugava ciganluk drzava nije uspjela da isprosi po svijetu da nam to neko pokloni.

Onda se pojavila opcija u Srbiji i otisao sam tamo. Skupa sa majkom i suprugom. Zavrseno sve, dobili smo i zelene certifikate s kojima bez problema putujem.

Od kako sam dosao s mora (kraj augusta), osjecam iste simptome kao i tada. Bas flashback. Sve osim gubitka cula mirisa. Povisenu temperaturu nismo imali ni kada smo bili pozitivni. Mjerio svaki dan sa 3 razlicita termometra. Nemam ni sada. Tako da je to jos jedna budalastina u nizu.

Nekako je sve ublazeno, priguseno, blaze a opet jako slicno. Valja me evo 2 tjedna.

Pluca sam snimao prije par mjeseci i ostale su neke sjene, posljedica te upale pluca izazvane Covidom. Cekam da prodje jos 2-3 mjeseca, da se ne zracim precesto, pa cu bas usporediti dva snimka. Cisto da vidim jel se stanje ista popravilo. To se kao regenerira boravkom u prirodi, borovina, planine, more itd itd.
15.09.2021 | 16:46
Pod pretpostavkom da ne pušiš i da inače ne živiš u zagađenom okolišu. Ovo s gubitkom okusa i mirisa, neki moji kolege se od toga nisu oporavili niti nakon više od godinu dana. Jedan kaže da mu osjetljivost njuha varira ovisno o tome je li jugo ili bura, a okus mu je poremećen skroz (sve mu je preslano, čak i sladoled, i slični problemi).
15.09.2021 | 17:19
smayoo kaže:
Pod pretpostavkom da ne pušiš i da inače ne živiš u zagađenom okolišu. Ovo s gubitkom okusa i mirisa, neki moji kolege se od toga nisu oporavili niti nakon više od godinu dana. Jedan kaže da mu osjetljivost njuha varira ovisno o tome je li jugo ili bura, a okus mu je poremećen skroz (sve mu je preslano, čak i sladoled, i slični problemi).


Fuckas respirator, pluca, "lomi me" i to... da ja vise okus janjetine pecene ne osjetim... ma rade me ubi
15.09.2021 | 17:26

Eeeee... i još mi neki okusi i mirisi padaju na pamet...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.09.2021 | 12:53
Evo nove izjave Alemke Markotić s tvrdnjom "Djeca se žele cijepiti": link

"Još bih za kraj htjela reći, a to je važno. Sljedećih dana naša najdragocjenija populacija, a to su djeca, njih ne smijemo zbunjivati našim informacijama i nekim idejama - moramo ih pojačano štiti, moramo imati viziju što hoćemo od njih te se o njihovom zdravlju treba baviti struka, a ne svi ostlai.

- Djeca prihvaćaju mjere, s entuzijazmom i inventivnosti prihvaćaju svoje odgovornosti. Djeca su nekad pametnija i odgovornija od odraslih, pustimo higijensko-epidemiološke mjere da o tome smjernice donosi struka, a ne opća javnost. Svaki odgovoran roditelj, kad mu je dijete bolesno, pomoć mora potražiti u bolnici, kod pedijatra, a ne ide pitati ekipu na internetu čime će liječiti dijete. Djeca nisu igračke, oni koji žele liječnika, nek si kupe plastične lutke u trgovini, a živu djecu neka prepuste struci i onome što struka predlaže, rekla je Markotić.
"

Što kažete na izjavu?

Pitanje je treba li "Veliki brat" uzeti ovlasti i odlučivati o djeci ili bi to trebali roditelji?
17.09.2021 | 15:58
Pitaš sasvim općenito ili u kontekstu ove specifične izjave?
Razni neki primjeri mi padaju na pamet, od jako "teških", kao što su roditelji koji iz vjerskih razloga ne dozvoljavaju da im dijete primi transfuziju, niti po cijenu da umre, ili onog bračnog para vegana koji su dvogodišnje dijete doveli do smrti jer mu nisu dali jesti ništa životinjskog porijekla, pa do nekih relativno banalnih, ali opet (meni) dosta neshvatljivih, kao što su roditelji koji ne dozvoljavaju da im djeca u osnovnoj školi idu na izbornu nastavu informatike. Između ta dva ekstrema ima svašta još. Tu su roditelji koji maltretiraju svoju djecu bolesnom ambicijom da postanu vrhunski sportaši, pjevači, ili što god već (iako nemaju neki prirođeni talent za to), oni koju svoju kćer u pubertetu daju zatvoriti u ludnicu, zavezanu za krevet 3 godine, jer je otvoreno rekla da je homoseksualne orijentacije i da ide živjeti s curom čim navrši 18, oni koji dođu kući pijani pa mlate svoju djecu, oni koji svoju rođenu djecu seksualno zlostavljaju... ajoj...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.09.2021 | 22:02
Pitam u kontekstu ove specifične izjave, vrlo jasno i jednostavno: "što kažete na izjavu?"

Naravno da sam svjestan primjera koji si naveo. To je priča za sebe, iako su im zajednički nazivnik djeca.

To što to neki roditelji (nazovimo ih ljudi) rade svojoj ili tuđoj djeci mislim da ne opravdava druge ljude da pokušavaju uzeti slobodu/kontrolu drugim roditeljima u odgoju njihove djece.
Ako bi i usvojili takav pristup koji Alemka zagovara tada bi to trebali napraviti i roditeljima koji su od svoje djece napravili debelu / pretilu djecu jer i to je isto bolesno stanje djece.

Da stvar bude još gora u ovoj priči djeca nisu ugrožena.
Ako na djeci ostaje budućnost, da li je uredu i jedno zdravo dijete izložiti prijetećim nuspojavama cijepiva?
17.09.2021 | 22:51
Slažem se s tobom da je njena izjava neodmjerena i nepromišljena, ali ne mislim da je zlonamjerna. Jednu stvar je ipak rekla točno. Puno, jako puno ljudi imaju zamisli i teorije o tome što i kako treba raditi u interesu zdravlja svoje djece, puno sam ih čuo kako propovijedaju stavove "doktori lažu", "doktori nemaju pojma", "doktori nam truju djecu lijekovima" i sl, ali kad im se, nedajbože, dogodi da dijete upadne u neko akutno stanje kod kojeg čajevi, homeopatija, ili što već - jednostavno nisu dovoljno jaki, onda ipak potrče pedijatru i viču "doktore, pomozite!".
Naravno, postoje i obratni primjeri, gdje dijete ima zaista tešku i, najčešće, slabo poznatu bolest, roditelji shvate da nema liječnika koji im zna i može pomoći pa se okrenu alternativnim metodama i one poluče puno bolji rezultat. Ali tu se uglavnom radi o kroničnim bolestima i poremećajima, ili o bolestima od kojih se umire polako, godinama.

Ja u načelu nisam protiv cijepljenja, nego sam protiv te prakse koja je od upitne pojavom corone postala normalna, da se forsira i gura nedovoljno ispitana cjepiva ne bi li se smanjilo troškove, ili, ovdje, u slučaju corone, koristilo globalnu populaciju za masovni eksperiment.

Da na kraju odgovorim na tvoje pitanje, smatram da cijepljenje treba biti slobodna odluka, a kad se radi o djeci, odluka roditelja. Odnosno, ako je cijepljenje obavezno, onda, bez ikakvog izmotavanja i muljaže, ako se dogodi išta loše što makar i samo MOŽDA može biti povezano s cijepljenjem, država mora do najkrajnjije konzekvence biti dužna povesti brigu, financirati i na sve načine obeštetiti one koji su žrtva statistike.
18.09.2021 | 09:06
Air kaže:
Pitam u kontekstu ove specifične izjave, vrlo jasno i jednostavno: "što kažete na izjavu?"

Naravno da sam svjestan primjera koji si naveo. To je priča za sebe, iako su im zajednički nazivnik djeca.

To što to neki roditelji (nazovimo ih ljudi) rade svojoj ili tuđoj djeci mislim da ne opravdava druge ljude da pokušavaju uzeti slobodu/kontrolu drugim roditeljima u odgoju njihove djece.
Ako bi i usvojili takav pristup koji Alemka zagovara tada bi to trebali napraviti i roditeljima koji su od svoje djece napravili debelu / pretilu djecu jer i to je isto bolesno stanje djece.

Da stvar bude još gora u ovoj priči djeca nisu ugrožena.
Ako na djeci ostaje budućnost, da li je uredu i jedno zdravo dijete izložiti prijetećim nuspojavama cijepiva?


Odakle ti to sa sigurnošću da djeca nisu ugrožena? Mislim ako već pričamo o nekom globalnom eksperimentu, onda je i cijepljenje a i ne cijepljenje u istoj mjeri eksperiment. Jer kod svake diskusije se Long-Covid zanemaruje, a to je bar stvarno dokazano i stvara sve više problema. Dok su komplikacije kod cijepljenja stvarno pregledive. Dragi moji antivakseri brzo se nalazite u paradoksnoj situaciji, ali znam da to vama ništa ne znači jer vi imate svoje istine.
18.09.2021 | 11:43
Ja i dalje ne razumijem odluku naših tko se treba, a tko ne testirati (bez obzira bilo testiranje pouzdano ili ne).
Naime, evo i mene u samoizolaciji zajedno sa suprugom i klincima.
Prošli tjedan mi je najmlađi klinac dobio mjeru samoizolacije jer je jedno dijete u razredu (u srijedu, prošli tjedan) bilo pozitivno, u petak su javili da im je i učiteljica pozitivna, onda se javio još par roditelja da su im klinci imali jadan dan temp. i da su bili malo bezvoljni taj dan.
Onda mi je u srijedu (ovaj tjedan) najstariji dobio temperaturu (moguće da je pobrao od najmlađeg koji nije imamo nikakve simptome) i dr. ob. medicine ga je poslala na testiranje koje je pokazalo da je pozitivan pa su nas sve poslali u samoizolaciju ali su rekli da nas neće testirati jer supruga, ja i druga dvojica klinaca nemamo nikakve simptome,... pa k vragu, živimo svi u istom stanu, imamo i više no bliske kontakte sa bolesnim djetetom i kažu nema potrebe ako nemate simptome nema testiranja iako smo možda i mi zaraženi, a sam o svom trošku sad i ne mogu otići na testiranje kad sam/smo u samoizolaciji.
18.09.2021 | 11:51
smayoo kaže:

Da na kraju odgovorim na tvoje pitanje, smatram da cijepljenje treba biti slobodna odluka, a kad se radi o djeci, odluka roditelja. Odnosno, ako je cijepljenje obavezno, onda, bez ikakvog izmotavanja i muljaže, ako se dogodi išta loše što makar i samo MOŽDA može biti povezano s cijepljenjem, država mora do najkrajnjije konzekvence biti dužna povesti brigu, financirati i na sve načine obeštetiti one koji su žrtva statistike.

Ali isto tako ako cijepljenje nije obavezno, država (ako je iole ima) mora povesti brigu, financirati i na sve načine obeštetiti one koji su žrtve mutanata, a cijepljeni su. Jer zbog nekoliko njih koji inzistiraju na slobodi, uskraćiva se sloboda onih koji se po njima "žrtvuju" i cijepe se. Virus može samo mutirati ako hrpa njih nije cijepljena! Sve ostalo je glupost kao i ravna ploča zemaljska.
Jer to više nisu zajebancije u Brazilu je to govno već toliko puta mutiurao da se već govori o sasvim novoj bolesti. Dok se antivakseri zajebavaju falsificirajući covid potvrde itd. jebite se tamo.
18.09.2021 | 11:56
Bertone kaže:
Ja i dalje ne razumijem odluku naših tko se treba, a tko ne testirati (bez obzira bilo testiranje pouzdano ili ne).
Naime, evo i mene u samoizolaciji zajedno sa suprugom i klincima.
Prošli tjedan mi je najmlađi klinac dobio mjeru samoizolacije jer je jedno dijete u razredu (u srijedu, prošli tjedan) bilo pozitivno, u petak su javili da im je i učiteljica pozitivna, onda se javio još par roditelja da su im klinci imali jadan dan temp. i da su bili malo bezvoljni taj dan.
Onda mi je u srijedu (ovaj tjedan) najstariji dobio temperaturu (moguće da je pobrao od najmlađeg koji nije imamo nikakve simptome) i dr. ob. medicine ga je poslala na testiranje koje je pokazalo da je pozitivan pa su nas sve poslali u samoizolaciju ali su rekli da nas neće testirati jer supruga, ja i druga dvojica klinaca nemamo nikakve simptome,... pa k vragu, živimo svi u istom stanu, imamo i više no bliske kontakte sa bolesnim djetetom i kažu nema potrebe ako nemate simptome nema testiranja iako smo možda i mi zaraženi, a sam o svom trošku sad i ne mogu otići na testiranje kad sam/smo u samoizolaciji.

To je stvarno smiješno, ali ja mislim da im je to statistička fora, jer tebe i tvojih (koji su može biti pozitivni) nema u crvenoj boji hrvatske a volili bi da sezona potraje.
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.09.2021 | 12:07
Po drugi put - PCR testiranje se radi tek po pojavi simptoma. Brzi antigen nema smisla radit jer si ionako izoliran. Ako ti se pojave simptomi ideš na PCR, odnosno obzirom da si već u samoizolaciji dan pojave simptoma ti je nulti, prvi dan nakon pojave ti je prvi i ide ti mjera izolacije a svim ukućanima od tog dana ide nova samoizolacija, bez obzira na sve što im je prethodilo.
18.09.2021 | 12:19
@tino1, to sa turističkom sezonom mi već ide na uši i nos van, pa kao da bi svi pomrli i nestali da nema turističke sezone,... jbt, nema više turizma, neš se baviti turizmom, uzgajaj ovce i pravi sir, beri lavandu ili traži tartufe.

@Daddo, ma sjećam se što si napisao, ali mi i dalje nema logike jer će se netko od nas možda zaraziti drugog, petog ili dvanaestog dana samoizolacije i nećemo imati simptome no bez ikakvog testiranja će nas "pustiti van" po proteku četrnaest dana da dalje širimo virus... ili to što nemamo simptome znači da iako smo zaraženi ne možemo širiti virus??
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.09.2021 | 13:05
Simptomi se pojavljuju treći ili četvrti dan zaraze. Ako je osoba pozitivna a ti u samoizolaciji kao bliski kontakt, unutar prvih 7 dana ćeš razviti simptome, a zarazan ćeš biti 7 do 10 dana od pojave istih. Zato i je trajanje mjere na 14 dana. Ako se držiš mjera i preporuka koje su ti izrečene u samoizolaciji, mogućnost da se zaraziš je smanjena “na minimum”.

I ne mora značiti da vas epidemiolog neće poslati na testiranje prije izlaska iz samoizolacije s obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju i konkretnu procjenu (broj klinaca koji su dio školskog/vrtićkog sustava). Naravno, uputu o testiranju ćeš dobiti od epidemiologa i reći će ti kad i gdje i na koji način smiješ doći na testiranje (sam u autu, maska…).

Da recimo doma nemaš mogućnost samoizolirati se (nemaš odvojenu prostoriju ili imaš imunokompromitirane ukućane), išao bi u lokalnu karantenu.
18.09.2021 | 13:43
tino1 kaže:

To je stvarno smiješno, ali ja mislim da im je to statistička fora, jer tebe i tvojih (koji su može biti pozitivni) nema u crvenoj boji hrvatske a volili bi da sezona potraje.


Teza ti ne drži vodu, jer je princip samoizolacije isti tijekom cijele godine.

Jasno je da će jedan dio ljudi koji je u samoizolaciji, biti zaražen bez da bude službeno evidentiran, ali to ne služi boljoj statistici, nego smanjenju troška testiranja. A, oni koji su preboljeli COVID, bez obzira na to da li su evidentirani ili ne, svakako će kasnije doprinijeti smanjenju širenja epidemije.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.09.2021 | 15:44
Oni koji su prebolili Covid bez testiranja neće moći dobiti Covid potvrdu.

Ako hoće potvrdu moraju se cijepiti.

Gdje je tu logika zdravog razuma?
18.09.2021 | 15:48
Javili su se danas, spićili su nas od danas u samoizolaciju (iako smo zapravo već dva dana sami sebe preventivno samoizolirali) i neće više zvati jer nas je uputila da se nadalje javljamo isključivo liječniku ob.med.
Nema veze, ionako neće biti dosadno jer ćemo imati tri razreda on line škole (moći ću nadoknaditi sve što sam uspješno izbjegao dok sam ja išao u školu), a možda i stan pofarbam (taman sam prošli tjedan kupio boju)
18.09.2021 | 16:02
@Bertone ja bi nam tvom mjestu inzistirao na obavljanju PCR testa, naravno ako ne budeš imao osjet mirisa i okusa, pa ako osjetiš teške i neizdržive bolove i sl. Nije temperatura jedini kriterij za test. Ali je jedini mjerljiv. Ne obaviš li PCR test nikada nečeš službeno preboliti Covid. Dakle sad vam je svima prilika uprotivnom će te takvih samoizolacija imati u nedogled.
Moja djeca su u samoizolaciji jer su bili u neposrednoj blizini školskih vršnajka koji su pozitivni. Da su mi djeca prebolila ili billa cijepljena, normalno bi mogle u školu.
18.09.2021 | 16:07
Nakon izlaska iz SI ću svakako otići obaviti test krvi tek toliko da provjerim imam li antitijela ili ne, iako će to zapravo biti beskorisno i uludo potrošene kune, ali eto, sebi za dušu
18.09.2021 | 16:11
Ja bi inzistirao na PCR testu koji će ti vrlo vjerojatno dati pozitivan nalaz. To je jedini način da si miran narednih 9 mjeseci. To ili cijepljenje
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.09.2021 | 16:12
tino1 kaže:
Odakle ti to sa sigurnošću da djeca nisu ugrožena?


Po svim izjavama struke, od početka do sada.
Da li to pitaš na osnovu nekih saznanja ili samo da pitaš?

Mislim ako već pričamo o nekom globalnom eksperimentu, onda je i cijepljenje a i ne cijepljenje u istoj mjeri eksperiment.


Po kojoj je osnovi necijepljenje u istoj mjeri eksperiment kao i cijepivo za Covid za koje struka kaže da je eksperiment?

Jer kod svake diskusije se Long-Covid zanemaruje, a to je bar stvarno dokazano i stvara sve više problema.


Kakve veze posljedice nakon preboljevanja Covida imaju sa djecom i predmetnom izjavom?

Dok su komplikacije kod cijepljenja stvarno pregledive.


Kako su pregledive?

Dragi moji antivakseri brzo se nalazite u paradoksnoj situaciji, ali znam da to vama ništa ne znači jer vi imate svoje istine.


A svoje vakserske paradokse ne vidiš?
18.09.2021 | 16:15
Ovo je urnebesno.
Preboliš koronu ili se cjepiš, tada ne ideš u samoizolaciju iako si duže boravio sa zaraženim i možda si i sam zaražen bez simptoma!
Hočete reći da je cjepljenima dozvoljeno širiti koronu, a necjepljenima nije.
18.09.2021 | 16:15
Air kaže:
Oni koji su prebolili Covid bez testiranja neće moći dobiti Covid potvrdu.

Ako hoće potvrdu moraju se cijepiti.

Gdje je tu logika zdravog razuma?


Samo sjedni, udahni i predaj se.....
18.09.2021 | 16:18
jura22 kaže:
Ovo je urnebesno.
Preboliš koronu ili se cjepiš, tada ne ideš u samoizolaciju iako si duže boravio sa zaraženim i možda si i sam zaražen bez simptoma!
Hočete reći da je cjepljenima dozvoljeno širiti koronu, a necjepljenima nije.

Ne baš, ali 99% da je tako. Ako je riječ o pozitivnoj osobi koja je iz zajedničkog prebivališta onda idu svi, ali ako je recimo osoba s kojom si cijeli dan proveo u školi i na rođendanu onda ne trebaš samo ako si prebolio covid ili ako si se cijepio.
Ludilo
18.09.2021 | 16:22
@Air Sezonce i sl. zanima samo to da ne moraju trošiti dodatna sredstva za poštivanje mjera prilikom boravka turista i da naravno ne ostanu uskračeni za još jednu sezonu.
Jbg pod mjerama je zarada manja, tako da je daljnja rasprava nemoguća ako druga strana nije objektivna. Da se njih pita bili bi oduševljeni da epidemiolozi propišu mjeru da u turističkim objektima gosti za sobom moraju izvršiti pospremanje i dezinficiranje svih prostorija u kojima su boravili i da ne stupaju u kontak s vlasnicima i osobljem objekata.
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.09.2021 | 16:28
JOHN kaže:
@Bertone ja bi nam tvom mjestu inzistirao na obavljanju PCR testa, naravno ako ne budeš imao osjet mirisa i okusa, pa ako osjetiš teške i neizdržive bolove i sl. Nije temperatura jedini kriterij za test. Ali je jedini mjerljiv. Ne obaviš li PCR test nikada nečeš službeno preboliti Covid. Dakle sad vam je svima prilika uprotivnom će te takvih samoizolacija imati u nedogled.
Moja djeca su u samoizolaciji jer su bili u neposrednoj blizini školskih vršnajka koji su pozitivni. Da su mi djeca prebolila ili billa cijepljena, normalno bi mogle u školu.


Može pojašnjenje podebljanog? Kakve veze prebolijevanje/cijepljenje ima sa samoizolacijom bliskih kontakata u razredu?

Dodatno, ako djeca navodno nisu ugrožena, zašto je uopće važno jesu li ili nisu pozitivna, nije da završavaju na respiratorima?
18.09.2021 | 16:41
Ne kužim što ti nije jasno?
Ako ti je dijete cijepljeno ili je prebolilo Covid, a bilo je u kontaktu sa vršnjakom, onda mu se NE PRIPISUJE MJERA SAMOIZOLACIJE, a dijetetu se ne remete svakodnevne školske aktivnosti niti ga se izolira iz SHEBANE ZAJEDNICE pri čemu onda roditelji zajedno sa djetetom NE TRPE KRETENARIJE
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.09.2021 | 16:46
Pa nije mi jasno s obzirom na to da postoje diskutanti tu koji tvrde da klinci nisu ugroženi, zašto uopće testiramo klince kad oni niti umiru od te bolesti niti završavaju u bolnicama s teškim simptomima?

I to što cijeli razred nije završio u samoizolaciji je slučaj, a ne pravilo.
18.09.2021 | 16:50
Nikada ne završava cijeli razred, samo djeca koja sjede za školskom klupom oko zareženog djeteta. Radijus prenošenja oko klupe mi nije poznat u datom rješenju
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 5 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO