Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 10:42
Salmonela - bakterija
26.01.2021 | 12:29
Air kaže:
Ako se netko želi zaštiti D vitaminom preporuka je minimalno 10.000 UI (Uz D vitamin je obavezno uzimati i K2)


Mi pijemo riblje ulje 0,15 ml/kg tjelesne mase na dan. I koristimo maslinovo ulje u ishrani svakodnevno.
26.01.2021 | 12:33
dario15 kaže:



Nije to baš tako "znamo da virusi skaču s vrste na vrstu". Ja se, ovako iz glave, ne mogu sjetiti nijednog drugog primjera.



@smayoo: Bjesnoća? Ebola? Salmonela?


Eto, dakle, salmonela je bakterija, a bjesnoća i ebola su virusi. Hvala na primjerima.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 13:28
smayoo kaže:
Mi pijemo riblje ulje 0,15 ml/kg tjelesne mase na dan. I koristimo maslinovo ulje u ishrani svakodnevno.


Samo dobronamjerno..
"Ne bih kvario premijeru" kako kaže u Lepim selima..
treba biti oprezan sa svakodnevnim unosom ribe i ribljih proizvoda nepoznatog porijekla.
Oceani i neka mora su vrlo zagađeni teškim metalima. To nije neka prazna priča, to je stvarnost koja je iz dana u dan veća. link
26.01.2021 | 13:28
smayoo kaže:

Mi pijemo riblje ulje 0,15 ml/kg tjelesne mase na dan. I koristimo maslinovo ulje u ishrani svakodnevno.


Mi koristimo propolis kojeg uzimamo (kao i med) od pčelara kojeg poznajemo dugo, ali se ipak tu i tamo netko od članova obitelji prehladi
26.01.2021 | 15:58
Analiziram svoje zdravlje proteklih godina, po pitanju tih prehlada, viroza i koječega drugoga.
Dakle, naročito posljednje dvije godine nisam imao simptome neke prehlade/viroze/gripe. Nikada se nisam cijepio protiv gripe, a svake godine, izuzev protekle dvije, bar jednom godišnje sam imao prehladu/gripu(tako su mi govorili doktori bez da me se testiralo).
Ove posljednje dvije godine pripisujem zdravijoj prehrani, posebno bi istaknuo unos češnjaka(baš sam se navukao na njega .....i ne mislim da je lijek za ), manje stresiranja(to me još proganja), redovito bavljenje sportom, a najviše u proteklih godinu dana smanjenom kontaktu, pridržavanja distanci(koliko je moguće) i redovitija higijena(pranje ruku).
Ponavljam bar sam jednom godišnje bio šmrkav s temperaturom po 3-4 dana, a protekle dvije godine ništa.
Mene sada zanima, kako se u 3pm uspiju zarazit ljudi, ako ja hodam po baušteli, ljudi mi dolaze u ured, idem normalno u dućan, djeca idu u školu(izuzev sada starijeg), s vremena na vrijeme se družimo s prijateljima koji su također odgovorni. Dakle, gotovo da radim/o sve što sam/smo radio/li do sada uz par dodatnih mjera. Isto tako kako je moguće sve ovo za sve ljude koje ja poznajem, a znam da su odgovorni, nitko se nije zarazio. Ajde, osim recimo mog nesretnog brata koji je uspio. Mislim da je tu samo pitanje odgovornosti. Da su ljudi trunkicu odgovorniji, brojke bi bile daleko povoljnije
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 16:07
češnjak je kralj
šteta što je društveno neprihvatljiv
šteta što nema mirs ruže ili kobasice

za pola koplj je jača kurkuma u većini upala.
U kombinaciji su neuništivi.

Pored toga treba strogo paziti na PH organizma to su vrata pakla.
26.01.2021 | 16:11
Mislim, ja rokam po češnjaku godinama, al zadnje dvije godine ide u svako jelo. U salati je must have.
E sad, da li je to neki “prirodni antibiotik”, nemam pojma. Meni paše, a ako mi ktome pomaže u zdravlju....daj još jedan češanj!
26.01.2021 | 16:39
Nisam probao kurkumu. Ali svako malo čujem da ju se rado koristi u jelima
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 16:57
Ima poseban recept za iskorištavanje kurkume.
U žlicu ulja (maslinovog ili kokosovog extradjevičanskog) se doda prstohvat papra (on poboljšava apsopciju kurkume) i mala žličica kurkume (koliko stane) i to se promiješa i popije sa vodom ako ti je okus loš.

Jače od kurkume je kurkumin. link
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 17:19
i za češnjak ima recept koji ekstra djeluje čim osjetite male probleme (zatezanje grla, lagana slabost, zima itd).
Nasjeckati sitno na kockice češnjak, 2 do 4 lukovice ovisno kolike su.
Nasjeckani češnjak pomiješati sa medom u žlici i to popiti.

Oni osjetljivijeg želuca mogu osjetiti bol, nekad čak i neugodnu ako se uzme na prazan želudac. To kratko traje, do minutu.
Ali uništava viruse i bakterije.
26.01.2021 | 17:52
Pričali smo o D-vitaminu, zato sam spomenuo riblje ulje. Podrijetlo je poznato i provjereno, ali taloženje teških metala najviše ovisi o vrsti ribe. U pravilu se teški metali ne talože u ribama koje se koriste kao izvor ribljeg ulje.
26.01.2021 | 18:47
Sve je to super i divno i krasno (mislim i na kurkumu i na češnjak, riblje ulje, maslinovo...) dok je čovjek mlad i u snazi.

Ali kad krenu bolesti s godinama, onda se stentovi i bolesti prostate i sl. baš i ne vidaju sa tim "preparatima".

Onda se ipak ide u dotura i apotekara, koliko god mu neko ne vjerovao
26.01.2021 | 19:38
Ma naravno, oko toga nema dvojbe. Samo ljudi isto moraju biti svjesni toga, da doktori i terapije nisu svemogući. Pamet u glavu i voditi brigu o zdravom životu
26.01.2021 | 19:41
dario15 kaže:
Sve je to super i divno i krasno (mislim i na kurkumu i na češnjak, riblje ulje, maslinovo...) dok je čovjek mlad i u snazi.

Ali kad krenu bolesti s godinama, onda se stentovi i bolesti prostate i sl. baš i ne vidaju sa tim "preparatima".

Onda se ipak ide u dotura i apotekara, koliko god mu neko ne vjerovao


Sve to štima. Ali ovdje nismo pričali o kroničnim bolestima, a osobito ne o stanjima koje si sami zaradimo (stentovi i tako to).
26.01.2021 | 23:39
Nice, malo po malo i sa korone smo došli na recepte ... napokon nešto korisno u temi
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.01.2021 | 23:58
Odgovorno tvrdim ne vrijedi maska bez češnjaka. Lijepo su rekli da se zalegu virusi unutar maske pa napadnu domaćina. Ovako kad puhneš stepeš i viruse i onog tko je pored tebe.
Dvije muhe jednim udarcem: virusi i onaj tko je pored tebe. A distanca je gratis!
27.01.2021 | 00:19
Air kaže:
...Ovako kad puhneš stepeš i viruse i onog tko je pored tebe. ...


A stepeš i sebe ako podrigneš
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.01.2021 | 00:36
Neki rizik moramo preuzeti

Ako nisam pojeo ćevape i pivu onda sam prilično siguran
27.01.2021 | 03:32
Meni je prije par godina osmica uništila i sedmicu, pošto mi je vilica premala. I tako mi izvadiše oba dva zuba. Kirurg mi je reko, da je rana prevelika i da je ne može zašit. Neka jedem puno sladoleda. Normalno, drugi dan sam se osječao još gore nego prije... Ionako nisam mjesec dana normalno jeo, od bolova sam bio iscrpljen. Zovem svog zubara i odem mu se pokazat. Otvorim usta, on poludi načisto... izgreba mi sva govna što su se tamo stvorila i šalje me doktorici, da mi pretpiše neki antibiotik. Sumamed je jedino na što nisam alergičan i on si nije usudio pretpisat ga... Normalno, već dok se vozam doma, zvone telefoni - svi bi nešto odmah... i tako sjednem za komp i radim... oko šest navećer sjetim se, da nisam išao doktorici... petak navečer, a osječam se opet sve gore i gore. Google zna sve. Nadjem prvi recept za prirodni antibiotik, skoknem do dućana i pripremim ga. Trebao bi stajat 14 dana u špajzi... gledam te dvije tegle - e, miško, trebam te sad, ne za 14 dana! Otvorim jednu i prvom žlicom tekućine samo isperem ranu i špuknem van, a drugu popijem... Moram reći, da sam se bio prije toga svako jutro tresao, bio sam skroz bez energije i umorilo me ić dva kata po stepenicama. Odmah - doslovno odmah - posle uzimanja tog "lijeka" sam osjetio, kako mi se vraća energija u tijelo! Bio je to fenomenalan osječaj, nikad nisam nešto tako doživio! Od totalne iscrpljenost u normalno stanje za 15-ak sekundi! Onda sam to lijepo uzimao po nekoliko žlica dnevno, ispirao tu ranu ujutro i tek onda pio "lijek". Poslije dva dana sam išao zubaru i bio je oduševljen, kako je rana bila čista i kako se fino cijeljila. Otad nadalje mi je ta zvarak u hladnjaku. Kad god bi me nešto uhvatilo - uvijek sam sve izlječio prije nego bi se pošteno razbolio. A prije toga sam često patio od lakših ili težih prehlada.

Pa ko voli, nek izvoli:
7 dcl ocata od jabuke (što prirodniji, to bolje)
2 velika luka - nasjeckano
2 glave češnjaka - nasjeckano
2 pune velike žlice kurkume u prahu
2 ljuta feferona - nasjeckano
10 cm gingera - ribano

To sve izmješaš i time napuniš taman dve tegle za pekmez. Ostaviš u špajzi i svaki dan promućkaš. Poslije dva tjedna procjediš kroz finu krpu u flašu i držiš u hladnjaku. Uzimaš striktno poslije obroka i NIKAD na prazan želudac! Prvi put je ODVRATNO! Kad se navikneš ... sam si ga znam natočit jedno 0,2 i popit umjesto rakije. Nema rakije toliko ljute! Za uzdržavanje imuniteta neki si ga stave u čašu vode. Par ljudi je koristilo moje zalihe, kad su se razboljeli i svima je pomoglo. Meni je to fenomenalna stvar, naročito jer sam alergičan na sve moguće (aspirin, paracetamol, penicilin... ) i već 20 godina se liječim samo prirodnim stvarima i nemam izbora.
27.01.2021 | 10:08
smayoo kaže:
Ali definitivno ne može biti razlog da se stalno svađaju sami sa sobom oko toga jel se nosi maska, ili se ne nosi, zašto se nosi, koliko dugo se smije nositi, i tako to, a pogotovo oko toga da li i kako to cijepljenjem štitimo druge.


Maske štite iz jednostavnog razloga da se manje pljuca okolo, to je garantirano.


kravlje ludilo je prionska bolest, ne virusna
en.wikipedia.org/wiki/Prion
Nije to baš tako "znamo da virusi skaču s vrste na vrstu". Ja se, ovako iz glave, ne mogu sjetiti nijednog drugog primjera.


Hvala na ispravci za kravlje ludilo, bubnuo sam. A ptičja gripa? Slične stvari? Bilo ih je, nemrem se ni ja sjetiti konkretno nekog slučaja no uglavnom oko Kine, ne čudi me

Nisam nikad upoznao čovjeka s takvim rezolutnim i radikalnim stavom o bilo čemu, a da ga se nekad u svom životu nije posramio.


Imam 44 godine, stignem se još posramiti. Do tada, antivaxxere u zatvor. Vraćaju nam se davno iskorijenjene bolesti zbog takvih, a onda i oni koji se ne smiju cijepiti zbog nečega ispaštaju.

Vrlo je ne-glupost. Na unutrašnjoj strani maske koju nosimo predugo se razvijaju bakterije iz usta koje onda udišemo u pluća. Informiraj se malo.


Nemoj me praviti glupim Smayoo, maske se trebaju mijenjati, to znamo i ti i ja. Ako mijenjaš masku, koliko ono, svaka 3 sata? nemaš problema. Da, nije jeftino
Sad si i protiv maski? Zanimljivo

Koji kirurg iz dana u dan operira po 16 h neprekidno? Oni mijenjaju maske. A običnim prosječnim neznalicama sustav ne spominje to da se maske mora mijenjati, da im ne bi morali reći da se od maske koja se ne mijenja i predugo nosi može puno gore razboljeti, nego od corone, jer onda prosječnu neznalicu više ne bi bilo moguće natjerati da nose masku.


Potpunosi u pravu i uopće ne znam zašto si automatski pretpostavio da sam ja prosječna neznalica? Jako si me sad povrijedio
27.01.2021 | 10:11
Ništa bolje od dobre Salmonele za pročistiti se
27.01.2021 | 10:18
Evo, moja mala obitelj i ja smo skroz odgovorni, rukavice u dućanima, ako ih nemamo onda se špricamo i prije i poslije, maske i svejedno sam uspio pobrati negdje od nekoga...
Radim, ako sam za tuđim kompom sam, nemam masku ali nitko mi ne garantira da komp nije popljuvan kovidom... I unatoč pranju ruke poslije, vjerojatno sam u radu počešao nos, nešto... U kombinaciji s umorom, neispavanošću i generalno slabijim imunitetom ispao sam laka meta.

Dok par poznanika koji se kurca drže mjera, ali pucaju od zdravlja, ako su i pobrali nemaju simptome pa ni ne znaju.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.01.2021 | 10:43
Vanjuška kaže:
Imam 44 godine, stignem se još posramiti. Do tada, antivaxxere u zatvor. Vraćaju nam se davno iskorijenjene bolesti zbog takvih, a onda i oni koji se ne smiju cijepiti zbog nečega ispaštaju.


Da li antivaxxeri trebaju vratiti lopticu i reći da sve one indoktrinirane i instucionalizirane koji imaju uvjerenje da je prisiljavanje drugih na cijepljenje uredu treba strpati u drugi zatvor?

Reci mi koji bi bio razlog da ne zauzmemo takav stav jer se moramo braniti od takvih koji imaju takve nasilničke namjere?

Ili drugačije, po logici napada i obrane, ako želimo pobijediti trebamo biti radikalniji pa da napravimo neku radikalniju prijetnju?

I gdje smo onda došli?

Spustii tenzije i stati na loptu jer od prijetnji će svima biti isključivo lošije.
27.01.2021 | 11:48
Vanjuška kaže:
Evo, moja mala obitelj i ja smo skroz odgovorni, rukavice u dućanima, ako ih nemamo onda se špricamo i prije i poslije, maske i svejedno sam uspio pobrati negdje od nekoga...
Radim, ako sam za tuđim kompom sam, nemam masku ali nitko mi ne garantira da komp nije popljuvan kovidom... I unatoč pranju ruke poslije, vjerojatno sam u radu počešao nos, nešto... U kombinaciji s umorom, neispavanošću i generalno slabijim imunitetom ispao sam laka meta.

Dok par poznanika koji se kurca drže mjera, ali pucaju od zdravlja, ako su i pobrali nemaju simptome pa ni ne znaju.


A jbt ga, negdje si falio. Ako si se češao po nosu....nisi poštivao preporučene mjere.

Ti tvoji koji se kurca nisu držali mjera, neznaju ni oni ni ti da li su bili nosioci virusa. Tak da.....Ima dosta ljudi koji se busaju da se ničega ne boje, rade performans pred drugima, a čim se maknu na stranu.....u strahu su i od vlastite sjene.

Ja sam stava da svi oni koji se trebaju cijepiti(npr. ti ako kažeš da imaš slabiji imunitet), neka to naprave čim prije. Meni niti će pomoći ni odmoći. Dapače, bit ću sretniji zbog tebe i drugih. Stava sam da svima treba pomoći, kada je zdravlje u pitanju, taman pričali i o milijardama kuna. Osobno me srce boli kada se moraju skupljati donacije za skupa liječenja u inozemstvu. Kada je zdravlje u pitanju, država treba svima pomoći. Al da me ograničava takvo cjepivo, kako se navješta, u slobodi kretanja, ne kužim zašto?
27.01.2021 | 18:28
Kako ovo komentiramo?

www.euronews.com/2021/01/21/cuba-aims-to...-coronavirus-vaccine

Vjerujemo li ovome, ako smo skeptični prema ostalim cijepivima/procesima odobravanja?
27.01.2021 | 18:56
Kubanski zdravstveni sustav je među najboljima u svijetu. Ne piše ništa o tome kakav je to tip cjepiva (klasični ili genetički) itd. Također ne znam kako su na Kubi ranije (za neka druga cjepiva), odobravali (koliko brzo, po kakvim pravilima), ali ako je i kod njih to prije bio proces koji je trajao godinama, a sada je odrađen u manje od godinu dana, onda sam jednako nepovjerljiv.
No, općenito, u pogledu zdravstva daleko najmanje povjerenja imam u velike globalno prisutne farmaceutske kompanije kao što je Pfizer.
27.01.2021 | 20:43
Nije problem imati najbolji zdravstveni sustav.
28.01.2021 | 12:40
Ove tvrdnje se mogu provjeriti, pa si objasnite zašto se to radi!:
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.01.2021 | 17:28
Hoćeš reći da nam farmaceuti lažu?
Hoćeš reći da nam liječnici (oni koji su stručnjaci u pogledu korištenja PCR-a) lažu?

Pa kako ću im sada vjerovat?
Nema veze, oni su meni dragi i ja ću im vjerovati.
Ionako nemam kome vjerovati.

Naravno, ovaj drugi dio je parodija.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 14 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, Ender, Riba, Anonimci (692)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO